Skocz do zawartości
IGNORED

najwybitniejsze momenty muzyczne w filmach


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jest ich wiele. Sakamoto, Nyman, Glass, Morricone, Yared, Doyle i wielu, wielu innych, ale jednak całkowicie wbiło mnie w podłogę kina fragment z Jezusa z Montrealu: https://www.youtube.com/watch?v=1CS-GB_i7_4 widzianego w katowickim Kosmosie podczas niestety ostatnich konfrontacji filmowych w roku 1989 r. (bodajże).

Muzyka sięgająca absolutu i nie dziwię się, że potem tak zachwyciła się nią m.in. Kate Bush czy Lisę Gerard.

Tylko dla prawdziwych znawców - słuchamy od 37:10...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście orkiestrowe(kompozytor - uczeń/epigon Carla Nielsena, nie pamiętam nazwiska) - w "Słowie" Carla Theodora Dreyera. I to rozpaczliwe nawoływanie ojca na plaży: Johannes! Johannes!("Tam gdzie ja idę, wy pójść nie możecie").
Sposób w jaki Visconti wykorzystał Adagietto Mahlera w Śmierci w Wenecji. I potem w finale ta upiorna pieśń nucona przez rosyjską piastunkę(znowu na plaży) tuż przed śmiercią Aschenbacha.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieśń niemieckiego cherubinka w wiejskiej gospodzie o tym ,że przyszłość należy do nas( a właściwie do nich) w "Kabarecie " B.Fosse'a.

No i mój ulubiony Szostakowicz i jego walc nr.2 z "Oczu szeroko zamkniętych " Kubricka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

The Score -  muzyka Howarda Shore. Świetne połączenie klasyki i motywów jazzowych umoczonych w sosie instrumentów perkusyjnych. Podobało mi się do tego stopnia, że po seansie pojechałem do sklepu kupić cd z soudtrackiem tego filmu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno zaliczę do takich fragmenty ze spaghetti westernów Sergio Leone, czyli:

 

Nie mogło zabraknąć fragmentu z mojego ulubionego filmu :) Mój ulubiony utwór ze ścieżki dźwiękowej z K-PAX, czyli New Mexico. Polecam przesłuchać cały soundtrack, jeśli ktoś nie zna. Ed Shearmur odwalił kawał świetnej roboty.

 

 

Cienka Czerwona Linia, i muzyka Hansa Zimmera. Majstersztyk, zwłaszcza utwór The Light ze sceną płaczącego, trzesącego się amerykańskiego żołnierza, oraz Journey to the Line wybrzmiewające podczas ataku Amerykanów na Japończyków.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna ścieżka dżwiękowa z równie genialnego, sympatycznego i optymistycznego filmu australijskiego 'The Sapphires' - filmu optymistycznego pomimo tematyki wojennej i australijskiego, niechlubnego wątku zabierania dzieci Aborygenom, realizowanym przez australijski rząd  - zresztą film jest oparty na twardych faktach. Serdecznie polecam zarówno film jak i myzykę z tego filmu.

Spoiler

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio38 napisał:

Dla mnie to.

Szczerze? Jak dla mnie strasznie ograny utwór, do tego wcale nie jakiś rewelacyjny. Swoją drogą, czy tylko mnie wkurza, jak niektórzy mówią, czy piszą teksty w stylu - Ostatni Mohikanin, albo np. Gladiator mają super muzykę, mając na myśli praktycznie tylko jeden utwór, bo tylko taki znają, tak jak właśnie przy Ostatnim Mohikaninie, czyli główny temat, czy Gladiatorze, tutaj Now We Are Free. Irytuje mnie to strasznie.

Wracając do Pewnego Razu na Dzikim Zachodzie. Pani Claudio, ależ ja bym Panią...uściskał.

Muzyka filmowa ma tak bogatą historię, i mnogość świetnych soundtracków, że można by pisać i pisać.

Pachnidło: Historia Mordercy. Film nie jest jakiś wybitny, dobre kino, tylko koncówkę spieprzono, poza tym świetne zdjęcia, plenery, czuć klimat, ale największe wrażenie i tak robi na mnie muzyka, a raczej MUZYKA. Coś pięknego.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*****

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Film oglądnąłem po raz pierwszy bardzo niedawno, jeśli chodzi o muzykę, to znałem tylko utwór Taniec Eleny, resztę poznałem po obejrzeniu filmu. Najwyższa półka muzyki filmowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Kilar, film Dziewiąte Wrota, i przecudowna wokaliza:

Ponownie Pan Wojciech Kilar, i muzyka z filmu Portret Damy. Jeden z moich ulubionych soundtracków, chyba najczęściej słuchany:

 

Ennio Morricone, i jedno z jego największych dzieł, czyli muzyka do filmu Dawno temu w Ameryce:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie zwrócił jeszcze uwagi na muzyczną stronę "bondów", a przecież dobór wykonawców był (jest) w nich świetny: 

 

Dla mnie te filmy to prawdziwe KINO akcji, oczywiście przy założeniu, że film to baśń lub bajka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 11:10, Zyzol napisał:

Zdecydowanie brakuje mi tu polskich akcentów.

Obraz+dźwięk

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już taki wątek o ulubionych soundtrackach. Ten nazywa się trochę inaczej, ale treścią z tamtym jest identyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, soundchaser napisał:

Jest już taki wątek o ulubionych soundtrackach. Ten nazywa się trochę inaczej, ale treścią z tamtym jest identyczny.

To już taka świecka tradycja na na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.