Jump to content
IGNORED

problem z podstawkami

fofel

Recommended Posts

Witam, oto przybliżony szkic moich podstawek pod kolumny, są one bardzo lekkie (ok. 1-1,5 kg) zrobione są z płyty wiórowej i oklejone okleiną w kolorze kolumn ;-) Teraz mam zamiar dokupić do nich granitowe, ciężkie płyty. I tu w moim umyśle narodziło się takie oto pytanie:

jakie wymiary powinny mieć te płyty, gdzie je zamontować (na górze czy na dole) i czym przyczepić do tego podstawki?

Aha, i czy w ogóle taki zabieg jest opłacalny. Oczywiscie zaraz po tym mam zamiar kupic kolce ;-)

Pozdrawiam, Bartek

[obrazekLUKASZ-235872_1.jpg]

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

prosze o pomoc, i mam jeszcze jedno pytanie, co sadzicie o tych kolcach?

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Jeżeli podstawki są lekkie a płyta granitowa ciężka to wybór masz tylko jeden -na dole. Inaczej będzie to wywrotne. Pozwolę sobie zaproponować następujące rozwiązanie -przynajmniej na próbę. Gotowe granity położyć na podłogę na razie bez kolców a do nich blue-tackiem (ok 7 zł, sklep zabawkowo-papierniczy) przykleić podstawki. Nie powinno się wywrócić i raczej będzie się dobrze w kupie trzymało. Ja tak zrobiłem z tym że moje standy są stalowe dosyć ciężkie i jeszcze wypełnione żwirkiem akwariowym :).

Pod granity podkleiłem (klejem biurowym :) po 4 skrawki starego dżinsu żeby podłogi nie rysować. Ogólnie jest malinowo. Obawiam się że z kolcami mogłoby już zabraknąc basu.

Hidden Content

Guest jarokar

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi o kolce proponuję zajrzeć tutaj: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0 cena jest rozsądna a jakość wykonania też ok wiem bo mam takie.

A jesli chodzi o podstawki to przy tak lekkiej konstrukcji zdało by się dać kamień na górę i na dół ale wtedy moze lepszym wyjściem było by te dwa kamienie połączyć sklejką i po kłopocie będziesz miał ciężkie i stabilne podstawki.Innym rozwiązaniem jest dociążyć całą konstrukcję to znaczy postawić kolumny na podstawkach i dopiero na to wszystko granitową płytę mslę że to najlepsze wyście , stawiając lekką konstrukcję na kamieniu niewiele zyskasz tak mi się przynajmniej wydaje.

Właśnie... Wydaje mi się, że przy tak małej masie własnej podstawek, dołożenie granitu tylko na dół może nie wystarczyć. Przecież chodzi o wyeliminowanie drgań. A kolumna (jakie? ile ważą?) może z lekka podstawką łatwo wpaść w drgania. Czyli wyjdzie na to, że od drgań podłoża kolumnę odizolujesz, ale nie będzie ona miała solidnego oparcia w samej podstawie. No to co zostaje? Granit też na górze? Dwa razy drożej...

Hidden Content

No cóż, zamiast trzech nóg z desek trzeba było srobić cztery i złożyć je w taką skrzynkę. Wtedy możnaby wypełnić tę nogę nawet ołowiem. To by chyba załatwiło problem stabilności i drgań a granity można byłoby jeszcze dołożyć i wtedy już byłby pełen luksus.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.