Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić, ulepszyć w "tak dobrym systemie"


Piotr_61036

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od razu się usprawiedliwię, że to mój pierwszy wpis, choć czytelnikiem jestem stałym.

Mój pieczołowicie składany system (przyznam się z m. in. waszych opinii ) to: Leema Tucana 2, spięta kablami Chord signature reference z Kef R900. od Lemmy w 2 stronę RCA Chord Epic do Chord Hugo2, a ten kablem USB do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z femto. Muzyka płynie tylko i wyłącznie z Tidal Masters.   No właśnie gra to zadowalająco, ale system znajomego oparty na Atol In100 , Kef R700, M2Tech Young i kablami do tego za 1200 zł gra równie dobrze. Doradźcie co jest nie tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dwa systemy w dwóch różnych pokojach, dlatego efekt jest inny.  Zasilające zmienią marginalnie efekt, to nie tędy droga. Tutaj trzeba zmieniać na konkrety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System faktycznie fajny. Kupa kasy poszła a nie gra. I to boli....Na pewno niczego bym nie zmieniał tylko dodał dwa elementy.

1. Adaptacja akustyczna - panele + pułapki basowe

2. Listwa filtrująca a jeszcze lepiej kondycjoner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoje fakt akustycznie różne. Oba ok 30m. ale mój bardziej kwadratowy z otwarta kuchnią i z schodami naprzeciw kolumn. U kolegi prostokąt, kolumny na krótszej scianie. Tak u niego lepiej to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zamienić miejscami.
Jeśli wtedy będzie przewaga Twojego to masz odpowiedź.
Jeśli nadal zagrają porównywalnie to... też masz odpowiedź :) (nie zawsze wyżej znaczy lepiej bo dochodzi jeszcze kwestia wzajemnego spasowania elementów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że to nie gra, ale boli że połowę ( albo lepiej) tanszy gra w czasami nawet lepiej. Myslę tu o głębokości sceny, gęstosci basu. U mnie lepsza szczegółowość.

1 minutę temu, konradwo napisał:

Możecie zamienić miejscami.
Jeśli wtedy będzie przewaga Twojego to masz odpowiedź.
Jeśli nadal zagrają porównywalnie to... też masz odpowiedź :) (nie zawsze wyżej znaczy lepiej bo dochodzi jeszcze kwestia wzajemnego spasowania elementów)

I o to dopasowanie mi chodzi. Co jest nie na swoim miejscu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przedobrzyłeś sprawę.

Ale skoro skupiasz się na pierdołach w stylu " głębokości sceny, gęstosci basu. " nie wróżę powodzenia na przyszłość.

Gubisz po drodze samą muzykę.

 

Na twoim miejscu cofnąłbym się o kilka kroków w tył, sprzedałbym wszystko w cholerę i kupiłbym coś ze starych kambodźy albo nadów a do tego jakieś Castle albo stare Tannoye (nie DC).

I zacząłbym słuchać płyt. Płyt, nie plików.

Sam tak zrobiłem kilka lat temu i myślę, że znalazłem właściwą ścieżkę do tego co mam obecnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Nie twierdzę że to nie gra, ale boli że połowę ( albo lepiej) tanszy gra w czasami nawet lepiej. Myslę tu o głębokości sceny, gęstosci basu. U mnie lepsza szczegółowość.

I o to dopasowanie mi chodzi. Co jest nie na swoim miejscu?

Nie chciałem pisać więcej żeby przypadkiem nie wyszło, że uważam Twój system za zły, natomiast tak mi się zdawało, że połączenie Tucany i Kefów R900, do tego chyba dość przejrzyste źródło (transport i ten DAC) może dać taki efekt (mnie ten typ prezentacji raczej męczyłby)
Atoll zaś gra zupełnie inaczej, bardziej chyba ciepło, obficie, (do tego byc może źródło kolegi jest mniej przejrzyste) i to może dać efekt, o którym piszesz - gęstość basu (może ogólna przyjemność ze słuchania?) vs. szczegółowość.

Teraz pytanie co kto lubi: jeśli Twój system jest OK to nie ma co zmieniać (ale domyślam się, że brakuje Ci tych elementów, które są u kolegi?).

Moim zdaniem największy wpływ mogą mieć kolumny, słyszałem R900, to nie było akurat moje granie (dla mnie wydawały się dość narowiste, tak jakby słabe zszycie pasma i co jakiś czas coś "wyskakiwało" głównie na wysokich).

Nie chcę Ci mącić (być może nie ma sobie co mącić i głowy zaprzątać, być może jesteś tylko chwilowo zauroczony tym drugim systemem bo nie masz o na co dzień i dlatego Ci się coś w nim podoba, a przy dłuższym obcowaniu stwierdziłbyś, że jednak Twój gra całościowo znacznie lepiej), ale jeśli nie będzie Ci to dawać spokoju to ja osobiście spróbowałbym innych kolumn u siebie.

Leema jest dość wydajna, powinna napędzić sporo konstrukcji, wg wszelkich opinii gra raczej z rozmachem, dynamiką, "koncertowo" i z dość dużą ilością szczegółów, poszukałbym więc do niej kolumn bardziej neutralnych, najlepiej coś na 3 drogach, wyłoń sobie kilku faworytów (na podstawie opinii, ale nie testów gazetkowych) i spróbuj coś pożyczyć.
Zobaczysz jak to będzie wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 30m to za mało dla R900. Owszem, one zagrają i to bardzo dobrze na takiej powierzchni ale po zainwestowaniu w panele i pułapki basowe. Wymieniłbym Tomanka na Gigawatta Pf-2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Nie twierdzę że to nie gra, ale boli że połowę ( albo lepiej) tanszy gra w czasami nawet lepiej. Myslę tu o głębokości sceny, gęstosci basu. U mnie lepsza szczegółowość.
I o to dopasowanie mi chodzi. Co jest nie na swoim miejscu?
Kasa nie gra, żadna nowość

Ludzie dochodzą do swojego brzmienia latami, a Ty byś chciał tak rach-ciach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa gra tylko nie tak łatwo to spasować. 

Kefy to drugie moje kolumny zabiły B&W 683 s2.  Wtedy wydawało mi się że to jest to. Mało tego gościu który przyjechał po B&W ( ok.300 km), jak dla porównania posłuchał Kef-ów to zrezygnował z zakupu i stwierdził że teraz wie czego szukać. 

Moze się jednak czepiam, ale spróbuję innych kolumn - dzięki konradwo . Jakieś propozycje?

12 minut temu, Sine Metu napisał:


Ludzie dochodzą do swojego brzmienia latami, a Ty byś chciał tak rach-ciach?

Już ponad 2 lata to składam i wpadłem w tą chorobę cyt. " zawsze może być lepiej..."

28 minut temu, rochu napisał:

Po prostu przedobrzyłeś sprawę.

I zacząłbym słuchać płyt. Płyt, nie plików.

Sam tak zrobiłem kilka lat temu i myślę, że znalazłem właściwą ścieżkę do tego co mam obecnie.

Hmmmm ....Też się nad tym zastanawiałem.

Pliki, a płyty( ale cd czy winyle). Jakoś nie mam przekonania do gramofonu, cd to mój kolejny planowany zakup. Może cd się dobrze z tym zgra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zgra, albo będzie tak samo ...

Idąc za radą @konradwo  powinieneś posłuchać raczej czegoś w tym rodzaju:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo coś z mannejfaktury ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lecz jeśli szukasz nowych kolumn, to są dwa kryteria; przyzwoity woofer z dużym BR,

a do tego tekstylna kopułka. Początkowo może być trudno ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audioburak napisał:

Może się zgra, albo będzie tak samo ...

Idąc za radą @konradwo  powinieneś posłuchać raczej czegoś w tym rodzaju:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo coś z mannejfaktury ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lecz jeśli szukasz nowych kolumn, to są dwa kryteria; przyzwoity woofer z dużym BR,

a do tego tekstylna kopułka. Początkowo może być trudno ....

Czyli jednak opcja że Leema T i Kef to nieudane połączenie?

Dziękuje za zaintteresowanie ale....

Dlaczego akurat te propozycje kolumn? Dlaczego sadzisz że z Leemą bedzie to grało lapiej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka to na pewno.

Ja gralem Leema z Tannoyami DC8Ti - nie narzekalem w ogole na nasycenie i dociazenie dzwieku - Leema gra dosc szczegolowo ale z duzym nasyceniem. Pozostale klocki Twojego systemu niweluja troche te zalety Leemy - ale oczywiscie to tez troche sprawa preferencji sluchu - dla mnie to zalety - no i ta dynamika...

Chord Hugo przechyla sie mocniej w strone szczegolowosci - sprawdz innego DACa ktory jest troche mniejszym "suchotnikiem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i proszę o propozycje z rejonów bliżej Szczecina, ponieważ nauczony doświadczeniem nie kupię "kota w worku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, porlick napisał:

Co zmienić?

Może wymagania odnośnie sprzętu?

Mistrz ciętej riposty :-)))))))) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, porlick napisał:

Co zmienić?

Może wymagania odnośnie sprzętu?

Mój sprzęt , moje wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłsudskiego 17 - można choćby Dali Opticon 6, 8, bo Oberon mogą być za małe, Pylona - Diamond 28,

czy Emerald, ale lepiej się wybrać z własnym wzmacniaczem, bo mają jakiś wybór, ale lepiej na swoim.

Ale jak pisałem - początkowo może być trudno, bo pewnie szukasz czegoś zupełnie innego,

a kolumny moim zdaniem to 70% tego, co usłyszysz.

Skrystalizowane oczekiwania bardzo ułatwiają sprawę, bo jest duża szansa, że już po kilku minutach

odsłuchu wiesz, że to nie to, co "Tygrysy lubią najbardziej ..."  ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awietek napisał:

Akustyka to na pewno.

Ja gralem Leema z Tannoyami DC8Ti - nie narzekalem w ogole na nasycenie i dociazenie dzwieku - Leema gra dosc szczegolowo ale z duzym nasyceniem. Pozostale klocki Twojego systemu niweluja troche te zalety Leemy - ale oczywiscie to tez troche sprawa preferencji sluchu - dla mnie to zalety - no i ta dynamika...

Chord Hugo przechyla sie mocniej w strone szczegolowosci - sprawdz innego DACa ktory jest troche mniejszym "suchotnikiem".

To też może być dobry kierunek. Uważam , że Hugo 2 to bardzo dobry sprzęt, ale ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim to wejście in mini USB, ciężko o dobry kabel z mini USB i to może być to "wąskie gardło". Zasilanie Hugo to też inna sprawa: ideał bo przenośny i do słuchawek BOOMBAA!!!!, ale w stacjonarnym systemie już średnio..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rad i spróbuj innych kolumn, przede wszystkim tak jak pisze kolega audioburak, z dobrym wooferem. Czy z BR czy raczej OZ to też do zastanowienia. Ale przede wszystkim kolumny.

Oczywiście widać, że nie jestem fanem brzmienia KEFów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chciałem trochę podłubać kijem w mrowisku ;-)

Osobiście też skłaniałbym się ku wymianie kolumn, ale z pewnym zastrzeżeniem- nie ma najmniejszego sensu ich zakup, bez uprzedniego przesluchania we własnym systemie i pokoju. To podstawa weryfikacji, bo wybór kolumn na podstawie przesłuchań w nawet najlepiej przygotowanym pokoju przy salonie audio ma się nijak w stosunku do docelowych warunków pracy kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR - kolumna z otworem z tunelem - strojącym obudowę do głośnika.

OZ to obudowa zamknięta, ale w większości przypadków szybsza, za to z gorszym pasmem,

                                        jeśli chodzi o zasięg basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata zabawy w audio to jest krótki okres. Mnie zajęło kilkanaście lat, zeby pójść do przodu w kwestii całościowo dobrego dźwięku. Tak czy owak zawsze była radocha z muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, porlick napisał:

Fakt, chciałem trochę podłubać kijem w mrowisku ;-)

Osobiście też skłaniałbym się ku wymianie kolumn, ale z pewnym zastrzeżeniem- nie ma najmniejszego sensu ich zakup, bez uprzedniego przesluchania we własnym systemie i pokoju. To podstawa weryfikacji, bo wybór kolumn na podstawie przesłuchań w nawet najlepiej przygotowanym pokoju przy salonie audio ma się nijak w stosunku do docelowych warunków pracy kolumn. 

Dlatego napisałem spróbuj, a nie kup:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

 konradwo . Jakieś propozycje?

audioburak ubiegł mnie po części, szukałbym kolumn o zupełnie innym charakterze (zwłaszcza do tej reszty toru): Dynaudio, Vienna Accoustic, Proac, z rodzimych producentów Studio 16 Hertz (ja po wielu poszukiwaniach odsłuchach, konfiguracjach wybrałem Studio 16 Hertz).
Na Kefy R900 był tu swego czasu boom (głównie za sprawą jednego, bardzo aktywnego użytkownika, który nawiasem mówiąc chyba dawno już pogonił te kolumny i nawet jego modyfikacje cudowne nie sprawiły aby warto było je zatrzymać), ja zaś te kolumny skreśliłem ze swojej listy (mimo kilku podchodów, które do nich poczyniłem).

Do niczego Cię nie namawiam, posłuchać MUSISZ oczywiście sam i nic nie kupuj w ciemno.
Spróbuj pożyczyć któreś z proponowanych kolumn w jednym ze sklepów audio lub jedź i posłuchaj w okolicy (wzmak i źródło łatwo spakować).
To da Ci jakiś obraz, potem możesz dane kolumny pożyczyć do domu i sprawdzić jak zagrają u Ciebie.

Z doświadczenia mojego (i pewnie wielu osób): najłatwiej na początku zachwycić się dynamiką, szczegółowością, podbitymi skrajami pasma, po jakimś czasie człowiek wyrabia sobie gust i często też stwierdza, że mocne basisko, latające po pokoju wysokie to nie do końca to czego by się chciało.
Jednym zajmuje to krócej, innym dłużej.
Pamiętam jak naście lat temu pytałem na tym forum co kupić, sporo osób proponowało mi... wzmak Yamahy i Paradigmy Monitor ze starych serii (przecież tego nie da się słuchać dłużej niż 5 minut, ale byli tu tacy, którzy namawiali na takie zestawienia).
Olśniło mnie jak posłuchałem innych kombinacji w tych samych pieniądzach.

Słuchaj, wyciągaj wnioski, nie przypalaj się, aż znajdziesz coś, co naprawdę sprawi Ci radość ze słuchania.

Rochu zwrócił uwagę na bardzo istotną rzecz: aby w tym wszystkim nie gubić gdzieś po drodze muzyki.
Najlepiej jak najwięcej uwagi przyłóż do radości z obcowania z muzyką, a rozterki sprzętowe odsuń na dalszy plan (zwłaszcza wszelkiego rodzaju pokusy zakupu dziwnych gadżetów audio wnoszących jedynie spustoszenie portfela, albo jeszcze gorzej: cudownych, nowych - z reguły dalekowschodnich - klocków podobnych do współczesnych "gwiazdeczek" muzyki popularnej, lansowanych w TV - nagłe objawienie i straszny boom na nie a po 2 miesiącach cisza i nikt nie chce tego słuchać ani na to patrzeć :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.