Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić, ulepszyć w "tak dobrym systemie"


Piotr_61036

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, fafarskid napisał:

Dwa lata zabawy w audio to jest krótki okres. Mnie zajęło kilkanaście lat, zeby pójść do przodu w kwestii całościowo dobrego dźwięku. Tak czy owak zawsze była radocha z muzyki.

Oj ja też mam nie lada radochę z muzyki, z budowania systemu. Pewnie że 2 lata to krótko, tak naprawdę to dopiero raczkuję i się uczę. I płacę tzw. "frycowe". Ale bawię się dalej.

Na razie wygrywa opcja wymiany kolumn i chyba tą drogą pójdę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradwo po prostu wymiata. Jak coś napisze to konkretnie i rzeczowo. Nic dodać, nic ująć.

Wielkie doświadczenie to "widać, słychać i czuć"

Na taką pomoc liczyłem.

Szczerze mówiąc nie bardzo wierzyłem w propozycje audioburaka, ale jak to potwierdził i opisał konradowo to "zwracam honor" PANIE AUDIOBURAK.

Dziękuję i proszę o więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie nadstawię drugi policzek ;-)

Moje poszukiwania "swego" dźwięku wzięły się z kilkunastu lat grania zarówno bluesa elektrycznego,

jak i repertuaru na weselach w składach stricte akustycznych ;-)) bo bez żadnego nagłośnienia.

Po prostu wiem co i jak powinno brzmieć, tyle, że zaprowadziło mnie to na manowce i okablowanie

w zasadzie wszystkich gratów mam spoza branży - YTDY. Teraz gra jak trzeba i nic nie kosztuje ;-)

A słucham od Bacha i Haendla na instrumenty solowe po Aerosmith Stevie Ray'a V. czy Prince'a,

ale są też pewne granice - Szostakowicz czy np. rap ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr_61036 napisał:

konradwo po prostu wymiata. Jak coś napisze to konkretnie i rzeczowo. Nic dodać, nic ująć.

Wielkie doświadczenie to "widać, słychać i czuć"

Na taką pomoc liczyłem.

Szczerze mówiąc nie bardzo wierzyłem w propozycje audioburaka, ale jak to potwierdził i opisał konradowo to "zwracam honor" PANIE AUDIOBURAK.

Dziękuję i proszę o więcej.

Bardzo miłe słowa z Twojej strony, choć absolutnie nie traktuj mnie jako wyrocznię, uważam, że tego doświadczenia nigdy za wiele i nawet Ci mega osłuchani mogą zrobić wtopę. Piszę na bazie doświadczeń swoich czy też osób, których poczynania obserwowałem. Może byc tak, że Ty będziesz miał inne spostrzeżenia i oczekiwania, ale skoro od czegoś trzeba zacząć, to spróbowałbym na początek tych kolumn, które gdzieś tam padły w propozycjach.
I grunt to spokój ducha (łatwo się mówi choć sam nie raz się na coś nakręcałem, niekoniecznie w audio :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

No właśnie gra to zadowalająco, ale system znajomego oparty na Atol In100 , Kef R700, M2Tech Young i kablami do tego za 1200 zł gra równie dobrze.

Parafrazując Clintona "Akustyka, głupcze!" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rochu napisał:

Na twoim miejscu cofnąłbym się o kilka kroków w tył, sprzedałbym wszystko w cholerę i kupiłbym coś ze starych kambodźy albo nadów a do tego jakieś Castle albo stare Tannoye (nie DC).

Albo jeszcze dalej i kupił... Patefon. Po nim obecny zestaw będzie grał jak hajend :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.
Od razu się usprawiedliwię, że to mój pierwszy wpis, choć czytelnikiem jestem stałym.
Mój pieczołowicie składany system (przyznam się z m. in. waszych opinii ) to: Leema Tucana 2, spięta kablami Chord signature reference z Kef R900. od Lemmy w 2 stronę RCA Chord Epic do Chord Hugo2, a ten kablem USB do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z femto. Muzyka płynie tylko i wyłącznie z Tidal Masters.   No właśnie gra to zadowalająco, ale system znajomego oparty na Atol In100 , Kef R700, M2Tech Young i kablami do tego za 1200 zł gra równie dobrze. Doradźcie co jest nie tak. 
Ale to w końcu Twój system gra źle czy dobrze? A może chodzi o to, że musi grać koniecznie lepiej od kolegi? Jak mawiał Witold Rowicki: nie próbuj na siłę grać lepiej od innych bo zagrasz gorzej niż umiesz.
Mam wrażenie, że kolega ma nad Tobą jedną przewagę. Wie czego chce. Dopóki nie zdobędziesz tej sprawności harcerskiej to nawet miliard dolarów i własny hipermarket audio nie pomoże...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzarro napisał:

Ale to w końcu Twój system gra źle czy dobrze? A może chodzi o to, że musi grać koniecznie lepiej od kolegi? Jak mawiał Witold Rowicki: nie próbuj na siłę grać lepiej od innych bo zagrasz gorzej niż umiesz.
Mam wrażenie, że kolega ma nad Tobą jedną przewagę. Wie czego chce. Dopóki nie zdobędziesz tej sprawności harcerskiej to nawet miliard dolarów i własny hipermarket audio nie pomoże...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Nie o to chodzi by skasować kumpla. Po prostu sprzęt k(a)lasowo lepszy więc cos jest niedopasowne u mnie, a fajnie spasowane u niego. I szukam mozliwości ulepszenia. Wymieniałem kable, ale widzę (raczej słyszę) że to nie ten kierunek, więc prosze doświadczonych audiosłuchaczy o pomoc, 

13 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Zanim wydasz pieniądze to zamień  się z kolegą na kilka dni wzmacniaczem.

 

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Lepiej głośnikami. To pokaże znacznie więcej

To może dac-iem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr_61036 napisał:

To może dac-iem

Wg mnie, nie. Uważam, że głośniki są zbyt duże na ten metraż. One (a raczej ich sposób grania) mogą się podobać lub nie, niemniej sporo potrafią. Problem w tym, że należy im zapewnić odpowiednie warunki do pracy - albo duże pomieszczenie albo bardzo dobrze przygotowane od strony akustycznej. Bez spełnienia tych warunków (przynajmniej jednego z nich) nawet najlepszy wzmacniacz nie weźmie ich za mordę. Takie już są te KEF-y. A jeśli koniecznie szukasz alternatywy, ona oznaczona jest trzema literkami. Te literki to ATC.

A zanim zaczniesz mieszać coś w sprzęcie, "pobaw się" nawet w prowizoryczną adaptację. Porozkładane poduszki, koce. Porozkładaj i NA SPOKOJNIE posłuchaj co się zmienia w dźwięku OBECNEGO systemu. Bez tego jedynie wydasz kasę a na pewno nie zmądrzejesz

Przetwornik zostaw lepiej w spokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

 Te literki to ATC.

Przetwornik zostaw lepiej w spokoju

Co to znaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_61036 napisał:

Nie o to chodzi by skasować kumpla. Po prostu sprzęt k(a)lasowo lepszy więc cos jest niedopasowne u mnie, a fajnie spasowane u niego. I szukam mozliwości ulepszenia.

Problem w tym, że wybrałeś modne klocki, kolumny i kable, o których pisało się dobrze na forach i w prasie (czy słusznie to już inna sprawa).

IMO wszystko jest zestawione dość przypadkowo i ja nie znajduję w tym jakiejkolwiek myśli przewodniej. Zestawienie kabli Chorda i kolumn Kefa wydaje mi się hmmmm... dość ekstrawaganckie.

I jeszcze ten Hugo...

Nie bardzo rozumiem jaki dźwięk chciałeś uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Co to znaczy?

TO :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rochu napisał:

Problem w tym, że wybrałeś modne klocki, kolumny i kable, o których pisało się dobrze na forach i w prasie (czy słusznie to już inna sprawa).

IMO wszystko jest zestawione dość przypadkowo i ja nie znajduję w tym jakiejkolwiek myśli przewodniej. Zestawienie kabli Chorda i kolumn Kefa wydaje mi się hmmmm... dość ekstrawaganckie.

I jeszcze ten Hugo...

Nie bardzo rozumiem jaki dźwięk chciałeś uzyskać.

Oczywiście masz rację. Skusiłem sie, omamiony dobrymi opiniami i fajnymi testami. To jest naprawdę porządne granie, ale jak się okazuje kazdy z elementów odpowiednio spasowany może więcej i tego szukam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC.

Zacna marka.

Teraz, Piotr_61036 napisał:

Oczywiście masz rację. Skusiłem sie, omamiony dobrymi opiniami i fajnymi testami. To jest naprawdę porządne granie, ale jak się okazuje kazdy z elementów odpowiednio spasowany może więcej i tego szukam. 

Spróbuj posłuchać kilku firmowych zestawień (elektronika, kolumny i kable).

Np. T+A, Naim, Cyrus.

Może ci to nie spasować jeżeli idzie o sam dźwięk ale być może złapiesz o co chodzi jeżeli idzie o dopasowanie elementów do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotrek7 napisał:

TO :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co proponujesz? Brać w ciemno? Już sie z tego wyleczyłem. 

A gdzie ten sprzęt mozna osłuchać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_61036 napisał:

I co proponujesz? Brać w ciemno? Już sie z tego wyleczyłem. 

A gdzie ten sprzęt mozna osłuchać? 

ATC są dość wybredne i wymagające. Nie ze wszystkim się zgodzą.

Nigdy nie brać bez odsłuchu.

Natomiast gdy trafi swój na swego.... ; )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rochu napisał:

ATC są dość wybredne i wymagające. Nie ze wszystkim się zgodzą.

Nigdy nie brać bez odsłuchu.

Natomiast gdy trafi swój na swego.... ; )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzieki za konkret. Wysłałem zapytanie do atcaudio.pl. Wyglądają dobrze.Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Czyli jednak opcja że Leema T i Kef to nieudane połączenie?

Dziękuje za zaintteresowanie ale....

Dlaczego akurat te propozycje kolumn? Dlaczego sadzisz że z Leemą bedzie to grało lapiej? 

Ja też myślę, że to wina kolumn. Ja mam połączoną Tucane z Chordem Qutest.

Z dobrych źródeł mam info, że Leema bardzo dobrze się zgrywa z YB Audio (słyszałem o Zephyr S Berylium, jeden forumowicz oferował mi odsłuch u siebie w Poznaniu). Sam celuje w te kolumny.  Bierz Tucane i Hugo do bagażnika i jedź posłuchać kolumn do Roberta z YB. 

Jeszcze warto pomieszać kablami. 

Skąd jesteś? Może wpadnij do mnie. Zobaczysz, oceniasz mój zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Audiovector SR3.

interesuje mnie też Studio 16 Herz Calida 100  i Minas Anor IV Signature 
 

 

12 minut temu, cichom napisał:

Ja też myślę, że to wina kolumn. Ja mam połączoną Tucane z Chordem Qutest.

Z dobrych źródeł mam info, że Leema bardzo dobrze się zgrywa z YB Audio (słyszałem o Zephyr S Berylium, jeden forumowicz oferował mi odsłuch u siebie w Poznaniu). Sam celuje w te kolumny.  Bierz Tucane i Hugo do bagażnika i jedź posłuchać kolumn do Roberta z YB. 

Jeszcze warto pomieszać kablami. 

Skąd jesteś? Może wpadnij do mnie. Zobaczysz, oceniasz mój zestaw.

Jestem ze Szczecina. Poznań jest osiągalny, a YB Audio zachęcające.

Jakie masz kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr_61036 napisał:

A co powiecie na Audiovector SR3.

interesuje mnie też Studio 16 Herz Calida 100  i Minas Anor IV Signature 
 

 

Szczecin

Jakie masz kolumny?

Obecnie Harpia Acoustics Amstaff Mini.  Ja z Kalisza jestem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 21:51, Piotr_61036 napisał:

Mój pieczołowicie składany system (przyznam się z m. in. waszych opinii ) to: Leema Tucana 2, spięta kablami Chord signature reference z Kef R900. od Lemmy w 2 stronę RCA Chord Epic do Chord Hugo2, a ten kablem USB do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z femto. Muzyka płynie tylko i wyłącznie z Tidal Masters.

Nic nie sprzedawaj, bo to obłęd, lekka adaptacja akustyczna nie zaszkodzi. Polecam Roon, mikrofon kalibracyjny, docelowe ustawienia znajdziesz w  kilka tygodni (ale nie lat) i odkryjesz ile dynamiki się kryje w twoim systemie w każdym najmniejszym zakresie skali, dzięki temu zobaczysz jak poszczególne zakresy wpływają na siebie na wzajem i się wspierają i jak to przekłada się na czytelność przekazu, szczegółowość, a jednocześnie muzykalność, bo na tym poziomie te rzeczy nie powinny się wykluczać.

Twoje klocki są w miarę neutralne i transparentne, nie "robią" brzmienia, dlatego nie ma siły, żeby to bardzo dobrze zabrzmiało w efekcie końcowym.... chyba że wstawisz to do sali odsłuchowej z idealna akustyką, ale wiadomo jak jest z ideałami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Mój pieczołowicie składany system (przyznam się z m. in. waszych opinii ) No właśnie gra to zadowalająco, ale system znajomego oparty na Atol In100 , Kef R700, M2Tech Young i kablami do tego za 1200 zł gra równie dobrze. Doradźcie co jest nie tak. 

Nie twierdzę że to nie gra, ale boli że połowę ( albo lepiej) tanszy gra w czasami nawet lepiej. Myslę tu o głębokości sceny, gęstosci basu. U mnie lepsza szczegółowość.

I o to dopasowanie mi chodzi. Co jest nie na swoim miejscu?

Oczywiście masz rację. Skusiłem sie, omamiony dobrymi opiniami i fajnymi testami. To jest naprawdę porządne granie, ale jak się okazuje kazdy z elementów odpowiednio spasowany może więcej i tego szukam. 

Kolego, tutaj się nic nie klei. Czytając Twoje posty, mam pewność, że, za przeproszeniem, błądzisz nerwowo jak dziecko we mgle. Myślisz, że tym razem Koledzy z forum trafią w Twój gust nie wiedząc jakiego brzmienia oczekujesz ? Masz bardzo dobry sprzęt i w tych samych warunkach akustycznych Twój musi "zagrać" lepiej, niż zestaw Twojego znajomego. Zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać, wykonajcie ze znajomym eksperyment ( jak któryś z Kolegów wcześniej sugerował ), wstawcie kompletne zestawy do tego samego pomieszczenia ( kolumny obok siebie) i dopiero porównujcie.  Gdy "problem" nie zniknie ( w co wątpię) szukaj droższych rozwiązań.

 AKUSTYKA to podstawa i dlatego fachowy AKUSTYK jest bezcenny "na zywo" :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zmieni nic bloker, listwa czy kabel zasilający ... Kurde co za rady ? 

 

Przede wszystkim adaptacja akustyczna. Swój zestaw testowałem w 3 pomieszczeniach i wszędzie grał inaczej, niestety różnice były straszne. W jednym pokoju dudnienie, krew z uszy, a tam gdzie był regały z książkami, duża kanapa, poduszki, dywan, zasłony koncert.

A tak kolokwialnie jeśli mają być trzy literki to faktycznie ATC :) najlepiej aktywne albo z dedykowaną elektroniką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A może powiedz jak masz ustawione te kolumny? Akustyka i ustawienie to podstawa...

 

http://blueaudio.pl/poprawnie-ustawic-kolumny-glosnikowe-pm-16.html

 

W dniu 17.01.2019 o 23:18, Piotr_61036 napisał:

Pokoje fakt akustycznie różne. Oba ok 30m. ale mój bardziej kwadratowy z otwarta kuchnią i z schodami naprzeciw kolumn. U kolegi prostokąt, kolumny na krótszej scianie. Tak u niego lepiej to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_61036 polecam z Tidala dobrym testem charakterystyki twojego pomieszczenia będzie płyta Rush "A show of Hands" Jeśli jest ogień dynamiki we wszystkich zakresach na tej płycie to znaczy, że twój sprzęt współgra ze sobą i z pomieszczeniem odsłuchowym, jeśli jest inaczej , to znaczy że można jeszcze sporo z tego sprzętu  i pomieszczenia wycisnąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo sumarycznie dużej różnicy w cenie to co najmniej 2 kluczowe elementy są na zbliżonym poziomie - czyli DAC i kolumny, bo jeśli dobrze rozumiem te KEFy to po prostu oczko wyższy model z tej samej serii, czyli płacisz głównie za większą skalę podobnego dźwięku. Koledze pewnie lepiej wpasowały się mniejsze kolumny do podobnego metrażowo ale łatwiejszego akustycznie pomieszczenia. Rzeczywiście dziwi fakt, że kolega osiąga podobny efekt z 5-krotnie tańszym wzmacniaczem.
Ja bym jednak podszedł analitycznie do tematu:
1. Jakiej muzyki słuchasz - czy wszystkie nagrania pozostawiają niedosyt czy tylko niektóre?
2. Bardzo często/długo słuchasz sprzęt kolegi czy to było jednorazowe doświadczenie? Czasem coś wydaje się lepsze/równie dobre ale po bardziej dogłębnej konfrontacji to wrażenie znika.
3. Czy kolega też używa tylko Tidala? W niektórych konfiguracjach Tidal daje góra 60-70% jakości jaką można wyciągnąć z FLAC a MQA to w ogóle format stratny i też nie brzmi jak pełnoprawne 24/96. Nie twierdzę, że na Twoim transporcie Tidal musi grać gorzej niż pliki własne ale warto byłoby to sprawdzić. Proponuję wziąć też miesięczny trial na Qobuza i sprawdzić czy jest różnica - playlisty możesz przekonwertować z Tidala w aplikacji Soundiiz. Ja po roku używania Qobuza miałem olbrzymi problem z przestawieniem się na Tidala ze względu na inną sygnaturę dźwiękową i po miesiącu odpuściłem T. Qobuz jest sporo droższy ale przy kasie, którą wydajesz na sprzęt to i tak grosze. Warto spróbować przed rozpoczęciem kosztownej wymiany sprzętu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

interesuje mnie też Studio 16 Herz Calida 100  i Minas Anor IV Signature 

To z pewnością dobry trop. Nie obejdzie się jednak bez odsłuchu we własnym pokoju. Trzeba dzień cały poświęcić i kilka konfiguracji sprawdzić. Ze 3 - 4 pary kolumn być musi.

Na początek weź swoje graty pod pachę i podjedź do kilku osłuchanych kolegów. Sprawdź czy konkretne granie Ci odpowiada i buduj system według sprawdzonej recepty. Sam to możesz 20 lat wojować i postępu znacznego nie uświadczyć. Tym bardziej, że w sklepach może 5% sprzętu jest coś warta.

Często jest tak, że u "doradzających" gra gorzej niż u Ciebie w chałupie :)

Do mnie jak masz ochotę to zapraszam, tylko ostrzegam powrót może być bolesny. Pierwsze co bym sprawdził to warunki akustyczne, jeżeli masz znaczne problemy w tej materii to dobór optymalnego zestawu będzie znacznie utrudniony i trzeba tęgiej głowy aby coś sensownego zaradzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
polecam z Tidala dobrym testem charakterystyki twojego pomieszczenia będzie płyta Rush "A show of Hands" Jeśli jest ogień dynamiki we wszystkich zakresach na tej płycie to znaczy, że twój sprzęt współgra ze sobą i z pomieszczeniem odsłuchowym, jeśli jest inaczej , to znaczy że można jeszcze sporo z tego sprzętu  i pomieszczenia wycisnąć
Wytrzymałem ze 30 sek. Jak testujecie sprzęt na takiej popelinie w dodatku tak przeciętnie nagranej to potem nie dziwne, że sprzęty za 40 tys. nie grają. Nie wiem jak bardzo trzeba podrasować system kosztem neutralności, żeby takie nagrania w ogóle dało się słuchać...



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.