Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić, ulepszyć w "tak dobrym systemie"


Piotr_61036

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, dzarro napisał:

Wytrzymałem ze 30 sek. Jak testujecie sprzęt na takiej popelinie w dodatku tak przeciętnie nagranej to potem nie dziwne, że sprzęty za 40 tys. nie grają. Nie wiem jak bardzo trzeba podrasować system kosztem neutralności, żeby takie nagrania w ogóle dało się słuchać...

właśnie cały w tym ambaras, żeby każda płyta zagrała dobrze, ciekawie a zarazem neutralnie, a nie tylko te wybrane.
Można zagrać te płytę a zaraz po niej włączyć audiofilskie nagranie testowe i oba zagrają naturalnie, bez żadnego przestawiania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie cały w tym ambaras, żeby każda płyta zagrała dobrze, ciekawie a zarazem neutralnie, a nie tylko te wybrane.
Można zagrać te płytę a zaraz po niej włączyć audiofilskie nagranie testowe i oba zagrają naturalnie, bez żadnego przestawiania
Nie chodzi o audiofilskie nagrania. Każda płyta z dobrze nagranym basem może być niestrawna jeśli sprzęt będzie zestawiony po to, żeby bas był na nagraniach, w którym go nie ma. Na sprzęcie pod muzykę akustyczną Arca czy taki Kedrik Lamar zabrzmi co najmniej poprawnie. Na sprzęcie wyciągającym na siłę transjenty i bas nie zagra ani Lamar ani Martha Argerich. Jeśli nagranie jest słabe to należy to przyjąć i skupić się na muzyce, którą lubimy - miłość wymaga poświęceń. Fałsz to fałsz. Wcześniej czy później - wyjdzie szydło z worka.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ziko369 napisał:

A może powiedz jak masz ustawione te kolumny? Akustyka i ustawienie to podstawa...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tak to wygląda.

LA Kef.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I dlatego obraz wyraża więcej niż tysiąc słów...

No to ładne kilka odpowiedzi masz na foto i można śmiało powiedzieć, że gdyby kolega miał sprzęt za 1/4 wartości, to i tak miałbyś tą samą zagwozdkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

omg, serio jedna wyżej? do tego na szafce koncie, przecież to wszystko rezonuje, tak jak mówiłem nie zmieniaj sprzętu, to nic nie zmieni :) problem widać jak na dłoni, ale podejrzewam że to tyko wierzchołek góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, tomekkk1 napisał:

I dlatego obraz wyraża więcej niż tysiąc słów...

No to ładne kilka odpowiedzi masz na foto i można śmiało powiedzieć, że gdyby kolega miał sprzęt za 1/4 wartości, to i tak miałbyś tą samą zagwozdkę...

;-) przepraszam Piotr za ten uśmiech...przecież to nie może grać... ;-(

 

15 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

LA Kef.jpg

Poczytaj proszę rady w linku z mojego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dzarro napisał:

Nie chodzi o audiofilskie nagrania. Każda płyta z dobrze nagranym basem może być niestrawna jeśli sprzęt będzie zestawiony po to, żeby bas był na nagraniach

Dobrze zestawiony system w pomieszczeniu jest tym złotym środkiem, wszystkie przesadzone w jedna lub drugą stronę realizacje brzmią w nim naturalnie dlatego,  że w żadnym zakresie nie powstaje karykatura brzmienia, wyostrzenie.

Jeśli mogłeś wytrzymać 30 sek to oznacza że właśnie z taką karykaturą brzmienia miałeś do czynienia, sprzęt wzmocnił zakres, który był już lekko wzmocniony na płycie.

Płyty audiofilskie podałem dla przykładu, sam takich nie słucham, ale fakt jest taki że jeżeli taka płyta Rush zagra na systemie poprawnie, to inne płyty te bardziej poprawnie zestrojone zabrzmią wręcz orgastycznie. Mówię to z własnego doświadczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobrze było wkleić to zdjęcie na samym początku, a tak tyle pisania na nic, oprócz oczywiście porad odn. akustyki i ustawienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ziko369 napisał:

A może powiedz jak masz ustawione te kolumny? Akustyka i ustawienie to podstawa...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O żesz w mordę. Kolumny wciśnięte na siłe, byleby gdzieś się zmieściły, a ta prawa na stoliku to już mistrzostwo. Porażka po całości, ale mieszkanko ładne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, dzarro napisał:

Jak testujecie sprzęt na takiej popelinie w dodatku tak przeciętnie nagranej

Nie przeginaj... realizację możesz sobie nazywać jak tam chcesz ale muzyki nie oceniaj takimi słowami...nie musi się Tobie podobać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu. Na sprzęt wydałeś ile? Około 20000 euro?

Piszesz, że długo czytałeś forum... Ale może jakoś bez zrozumienia??

Przepraszam. Zmień ustawienie a Tobie też zagra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie to masakra. Czy dobrze widzę, że jedna kolumna stoi na podłodze a druga na czymś w rodzaju półki? Oprócz tego po lewej stronie nie ma żadnej ściany w normalnej odległości o kolumny, a po prawej(chyba) ściana jest blisko(okna też są po tej stronie?). Przy takim ustawieniu to nawet sprzęt za 10 tys. ale dobrze ustawiony zagra lepiej...
Nie masz przypadkiem mniejszego pokoju/gabinetu w bardziej klasycznym układzie? Możnaby tam zbudować mały dobry brzmieniowo system, a do salonu wrzucić jakiegoś soundbara albo parę głośników wireless.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

Tak wygląda, że aż nie słychać.

Kolego jaja kwadratowe sobie zrobiłeś ze wszystkich, którzy chcieli coś poradzić.

Brzydkie zachowanie a Feee! Trzeba było zdjęcie wkleić w pierwszym wpisie.

W układzie takim jak masz na zdjęciu to choćbyś wstawił tam najlepszy hajend na świecie  - to można by na nim słuchać co najwyżej radia i to tylko serwisów info a i to pod warunkiem doskonałego lektora, z idealną dykcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety audiofil tego nie projektował.

Kominka nie zlikwiduję, a kolumny nie wciśnięte na siłę, tylko po prostu ustawione tak, by były skierowane na "kanapę odsłuchową". Nie mam też pomysłu na inne ich ustawienie. Dodam,że nie słucham muzyki głośno.

Zdjęcie fakt mogłem wstawić wcześniej (wstyd mi było) i sorry że zabrałem komuś cenny czas, ale ja skorzystałem i przydało mi się kilka porad.

Czyli nie ma takiego sprzętu co by uratował sytuację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw te głośniki stabilnie na podłodze w odpowiedniej odległości od ściany. Usiądź możliwie jak najdalej od nich i posłuchaj jakiejś płyty. Sam odpowiedz sobie na pytanie, czy i co się zmienilo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uszczypnijcie mnie i powiedzcie, że to nie dzieje się na prawdę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Czyli nie ma takiego sprzętu co by uratował sytuację?

Nie ma takiego sprzętu! :)

jeżeli w jakiś sposób przekonywały Cię moje wcześniejsze wpisy to daj znać na priv, masz do mnie tylko ok 100km eską.
To, że masz fatalnie wszystko ustawione to jeszcze nie znaczy , że nie da się nic zmienić
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zostało już napisane, po tym jak wkleiłeś zdjęcie, choc nie ma się co spinać, nie każdy od razu tu wszystko wiedział, skupiłeś się zbyt mocno na sprzęcie (i to wybiórczych recenzjach danych klocków bez uwzględnienia pewnie całości jako systemu), a kwestia rozstawienia, nawet podstaw została nie ruszona. Nie ma się co dziwić, skoro wszędzie tyle reklam, nagonek na "cudowne" klocki, to się wybija na pierwszy plan z reklamą, marketingiem a podstawy (czyli akustyka) nie docierają często do kogoś, kto chce zbudować system i zaczyna z tym dopiero swoją przygodę.

W takim układzie nie zmieniaj nic ze sprzętem a pomyśl co można zrobic zeby kolumny przynajmniej na najniższym, rozsądnym poziomie ustawić.
Poczytaj w dziale akustyka, pooglądaj.

A na początek najzwyczajniej w świecie wysuń na próbę lewą kolumnę do przodu i w lewo, prawą zestaw z tej komody na podłogę (wysuń ją do przodu i też w lewo).
Niech stoją stabilnie na podłożu, niech mają odległości od ścian (mniej więcej po równo).
Nie równaj ich do miejsca, w którym słuchasz tylko w miarę poprawnie ustaw i Ty się dopasuj z miejscem odsłuchu żeby tylko sprawdzić ile się zmieni (stań np. za kanapą).
To będzie dalej pomieszczenie zupełnie koślawe do słuchania czegokolwiek ale dla własnego doświadczenia przestaw te kolumny i posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, można użyć mniejszych kolumn słuchając w bliskim polu z metr od kolumn - wystarczy do tego mała przestrzeń, albo umieścić  je po obu stronach telewizora i do poważniejszych odsłuchów przystawiać krzesło w odpowiednie miejsce. W sumie to typowe mieszkanie, a nie jakiś salon  odsłuchowy

3 godziny temu, m4tech napisał:

właśnie cały w tym ambaras, żeby każda płyta zagrała dobrze, ciekawie a zarazem neutralnie, a nie tylko te wybrane.
Można zagrać te płytę a zaraz po niej włączyć audiofilskie nagranie testowe i oba zagrają naturalnie, bez żadnego przestawiania

Nie ma możliwości, że wzorcowe nagranie na odpowiednim sprzęcie będzie porównywalne z przeciętnym lub słabym nagraniem, chyba że ten sprzęt równa w dół lub dominuje charakter każdego nagrania natomiast po dobrym sprzęcie można się spodziewać, że jeśli coś w nagraniu ma potencjał zostanie to pokazane. Nagrania typu sampler dobrze pokazują różnicę w porównaniu do średnich realizacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowoczesne budownictwo, salony z kuchnią, otwarta klatka schodowa to dla audio masakra. Pełno jest takich projektów. Ja jestem na etapie wyboru projektu do budowy i na prawdę ciężko jest znaleźć coś sensownego. 

Zastanawiam się czy nie zrezygnuje w ogóle z próby ustawiania sprzętu w salonie, tylko np w małym gabinecie, który stosunkowo małym kosztem możnaby zaadaptować akustyczne. Z salonem to same problemy, a to kominek, a to stół. Ciężko jest się wpasować że sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cichom napisał:

Zastanawiam się czy nie zrezygnuje w ogóle z próby ustawiania sprzętu w salonie, tylko np w małym gabinecie, który stosunkowo małym kosztem możnaby zaadaptować akustyczne. Z salonem to same problemy, a to kominek, a to stół. Ciężko jest się wpasować że sprzętem.

Ale wtedy goście w domu nie zobaczą...

A tak na poważniej - cały watek wydaje mi się naciągany. Autor widać, że raczej bogaty, czego oczywiście nie ganię, ale nie wierzę, po prostu nie wierzę, że nie na tyle świadomy w ustawieniu systemu audio. Ja rozumiem, że tego nie uczą w szkole, ale litości…  To wygląda jakby tym wszystkim zajmowało się kilkuletnie dziecko, bez urazy. Powtórzę - jeżeli ktoś kupuje jednak w miarę tam drogi sprzęt, to chyba coś kuma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, J.Jerry napisał:

Nie ma możliwości, że wzorcowe nagranie na odpowiednim sprzęcie będzie porównywalne z przeciętnym lub słabym nagraniem, chyba że ten sprzęt równa w dół lub dominuje charakter każdego nagrania natomiast po dobrym sprzęcie można się spodziewać, że jeśli coś w nagraniu ma potencjał zostanie to pokazane. Nagrania typu sampler dobrze pokazują różnicę w porównaniu do średnich realizacji

Zgadzam się zupełności i jeszcze raz powtórzę, dobry system zagra poprawnie płyty typu Rush "A show of hands", a te inne lepsze realizacje zagra odpowiednio jeszcze lepiej.

Dobry system (sprzęt + pomieszczenie) zróżnicuje wszystko co jest w obu tych różnych nagraniach i różnice te będą piękne i podane jak na tacy.

W hajendzie narodził się i trwa nurt anty-regulacji, neutralnego i transparentnego przekazu, a mnie to tylko śmieszy, bo wiem dokąd to prowadzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Meloman napisał:

Ale wtedy goście w domu nie zobaczą...

Ale ja nie z tych, że tylko na pokaz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Meloman napisał:

A tak na poważniej - cały watek wydaje mi się naciągany. Autor widać, że raczej bogaty, czego oczywiście nie ganię, ale nie wierzę, po prostu nie wierzę, że nie na tyle świadomy w ustawieniu systemu audio. Ja rozumiem, że tego nie uczą w szkole, ale litości…  To wygląda jakby tym wszystkim zajmowało się kilkuletnie dziecko, bez urazy. Powtórzę - jeżeli ktoś kupuje jednak w miarę tam drogi sprzęt, to chyba coś kuma.

Mam już kontakt z Autorem na priv i moim zdaniem niesprawiedliwie rzucasz tak wyraźne i ostre osądy.

Tak swoją drogą widziałem jak ludzie wstawiali gotowe systemy za ponad 100k i nie mieli zielonego pojęcia co robią. Do tego nie słyszeli różnic, nie mieli świadomości nawet że to nie gra.

Nasz kolega @Piotr_61036 po pierwsze słyszy, po drugie ma świadomość, po trzecie miał odwagę zwrócić się do nas o pomoc i to trzeba docenić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.