Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić, ulepszyć w "tak dobrym systemie"


Piotr_61036

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

No początek obie kolumny o 1m do przodu i prawa o 1m w lewo. A może lewa też o 1m w lewo?

Ok. Zrobiłem jak wyżej, tylko lewa nie poszła w lewo(no może jakieś 20 cm- krótki kabel). I napiszę tak: Kur..... jaki mam zajefajny system.

Co się zmieniło: chyba wszystko,  nawet chce mi się słuchać duzo głośniej. Dynamika, głębia, stereofonia .... wszystko.

Dodam że najlepszy efekt jak siedzę za kanapą, trochę wyżej i ta kanapa jeszcze mi pewnie tłumi dzwięk, więc może być jeszcze lepiej???? Niemozliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

A te korpo to jaki sprzęt kupowało?;)

Np. Sim2, ale konkretnych modeli nie pamiętam, bo było to z 10-lat temu. Jak na te lata to ceny były kosmiczne, powyżej 100k zł.

A przy okazji - naprawdę słysząc jak Twój całkiem niezły tak źle gra, nie próbowałeś od razu zastanawiać się, że problem jest np. pomieszczenie, wymuszone nietypowe ustawienie kolumn?

9 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Co się zmieniło: chyba wszystko,  nawet chce mi się słuchać duzo głośniej. Dynamika, głębia, stereofonia .... wszystko.

I o to chodziło. Gratulacje. Fajnie, że zaczęło Ci to wszystko grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Ok. Zrobiłem jak wyżej, tylko lewa nie poszła w lewo(no może jakieś 20 cm- krótki kabel). I napiszę tak: Kur..... jaki mam zajefajny system.

Co się zmieniło: chyba wszystko,  nawet chce mi się słuchać duzo głośniej. Dynamika, głębia, stereofonia .... wszystko.

Dodam że najlepszy efekt jak siedzę za kanapą, trochę wyżej i ta kanapa jeszcze mi pewnie tłumi dzwięk, więc może być jeszcze lepiej???? Niemozliwe.

No widzisz...brawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co mi to przestawianie było?;)

Zaraz wraca rodzinka, wszystko musi wrócić na swoje miejsce i pozostanie smutek i żal.

Co ja biedny mam zrobić???

3 minuty temu, Meloman napisał:

Np. Sim2, ale konkretnych modeli nie pamiętam, bo było to z 10-lat temu. Jak na te lata to ceny były kosmiczne, powyżej 100k zł.

A przy okazji - naprawdę słysząc jak Twój całkiem niezły tak źle gra, nie próbowałeś od razu zastanawiać się, że problem jest np. pomieszczenie, wymuszone nietypowe ustawienie kolumn?

Kiedy ja byłem zadowolony z systemu (po B&W z Onkyo). Potem jeszcze się poprawiło- zmieniłem kable, wszystko się wygrzało, aż posłuchałem słabszych (jak kto woli tańszych) zestawów (ścislej jednego) i zacząłem szukać. Poza tym zawsze mozna lepiej (gdzieś to wyczytałem). Nie mów że Ty nie szukasz- tego lepiej???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_61036 napisał:

Co ja biedny mam zrobić???

Kupić słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr_61036 napisał:

I po co mi to przestawianie było?;)

Aby dowiedzieć się gdzie leży problem. Teraz widzisz, że nie w kablach i innych pierdołach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki posłuchajcie (nawet jak nie lubicie Jazzu) Randy Breckera z Pawlikiem w Night in Calisia - CO TAM SIĘ DZIEJEEEE

Trąbka w Amber Road głaszcze uszy. Gęsia skóra normalnie. Włodek spokojnie,ale jak uroczooo

:):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Zaraz wraca rodzinka, wszystko musi wrócić na swoje miejsce i pozostanie smutek i żal.

Opcja na co dzień? Lewa kolumna też w róg, też na stolik, a do otworów BR w obu gąbki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szymon1977 napisał:

Opcja na co dzień? Lewa kolumna też w róg, też na stolik, a do otworów BR w obu gąbki 

Mam taki pomysł: Lewa na stolik, na stoliku podstawka marmurowa (podpatrzone u kumpla ) aby zredukować drgania, dla prawej oczyw też marmur. A z gąbkami na pewno pokombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarekb napisał:

No i trzy strony mędrkowania poszły w pi..u  :)

Dlatego moim skromnym zdaniem każdy w "o mnie" powinien mieć wypisany sprzęt i zdjęcie pokoju aby chociaż w minimalnym stopniu sprawdzić czy ma pojęcie o czym pisze. Taki mały test na wiarygodność :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr_61036 napisał:

...podstawka marmurowa...

Twój problem wydaje mi się być o kilka rzędów wielkości poważniejszy niż to, co mogą wnieść takie pierdoły. Sam przed chwilą się przekonałeś, ile zmienia akustyka. Skoro nie jesteś w stanie jej poptawić, to chociaż spróbuj zapewnić obu kolumnom podobne warunki do pracy. Postawienie prawej kolumny na stoliku i wciśnięcie jej w róg to dla niej krok wstecz, ale dla systemu wyrównanie warunków pracy obu kolumn może okazać się zbawienne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż tak.

Lewą szafkę utylizuj ;-) graty z niej wyjęte postaw na bardziej centralnie umieszczonej prawej,

a kolumny na podłodze symetrycznie wysunięte ile się tylko da da do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrSalieri napisał:

Dlatego moim skromnym zdaniem każdy w "o mnie" powinien mieć wypisany sprzęt i zdjęcie pokoju aby chociaż w minimalnym stopniu sprawdzić czy ma pojęcie o czym pisze. Taki mały test na wiarygodność :)

Jeszcze rozmiar bicepsa żony, bo nie jeden by chciał, ale nie może. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeszcze rozmiar bicepsa żony, bo nie jeden by chciał, ale nie może. 

Nie no lepiej 3 strony porad do momentu pokazania zdjęcia pokoju teraz kolejne 3 strony przemoblowania na które i tak żona nie pozwoli.  Ale bawcie się dobrze :)

Ważne że sprzęt firmowy i drogi tylko grania nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrSalieri napisał:

Nie no lepiej 3 strony porad do momentu pokazania zdjęcia pokoju teraz kolejne 3 strony przemoblowania na które i tak żona nie pozwoli.  Ale bawcie się dobrze :)

Ważne że sprzęt firmowy i drogi tylko grania nie ma. 

No to dawaj zdjecie. Ja byłem pierwszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

No to dawaj zdjecie. Ja byłem pierwszy?

Nie mój wątek.  Ja takich problemów nie mam. Powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrSalieri napisał:

Nie mój wątek.  Ja takich problemów nie mam. Powodzenia :)

Nie, nie w tym wątku. Tak jak napisałeś - w "o mnie"

Zawsze znajdzie sie coś do poprawy. Mogę Ci polecić kilku konkretnych znających sie na rzeczy Gości. Dawaj zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_61036 napisał:

Nie, nie w tym wątku. Tak jak napisałeś - w "o mnie"

Zawsze znajdzie sie coś do poprawy. Mogę Ci polecić kilku konkretnych znających sie na rzeczy Gości. Dawaj zdjęcie.

Zatem poproś ich o pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

Nie, nie w tym wątku. Tak jak napisałeś - w "o mnie"

Zawsze znajdzie sie coś do poprawy. Mogę Ci polecić kilku konkretnych znających sie na rzeczy Gości. Dawaj zdjęcie.

Nie atakuj innych, bo wygląda to tak, jakbyś doznał objawienia zwanego wśród innych jako "nagle pozjadał wszystkie rozumy" ;)
W każdym razie wiele jeszcze przed Tobą i nie wiesz kto na tym co Cię spotka zna się najlepiej :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomekkk1 napisał:

Nie atakuj innych, bo wygląda to tak, jakbyś doznał objawienia zwanego wśród innych jako "nagle pozjadał wszystkie rozumy" ;)

Jasne przepraszam. Ale jak czegoś wymagam od innych to sam robię to dla przykładu. Ja zdecydowałem sie na to zdjęcie bo byłem "zdesperowany". Przez to jak czytaliście oberwałem, zostałem wyśmiany,  itd. Dlatego rozumiem że kazdy ceni swoją prywatność. A tak na marginesie - Szczerość cenię, a nie -baju, baju.

Przepraszam - browarka wypiłem i czas się wyłączyć, bo zaraz coś palnę

Pozdrawiam wszystkich. DZIĘKUJĘ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem wstępnie rozwiązany , nawet obyło się bez finansów :)

Po próbuj w różnych ustawieniach , trochę poszuraj kolumnami po podłodze , jak widzisz to nic nie kosztuje a potrafi przynieść korzyści .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostałeś wyśmiany. Każdy kiedyś zaczynał i się uczył. Audio dlatego jest intersujace, że wymaga cierpliwości, czasu i prób. Gratuluję odwagi i życzę udanych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Ok. Zrobiłem jak wyżej, tylko lewa nie poszła w lewo(no może jakieś 20 cm- krótki kabel). I napiszę tak: Kur..... jaki mam zajefajny system.

Co się zmieniło: chyba wszystko,  nawet chce mi się słuchać duzo głośniej. Dynamika, głębia, stereofonia .... wszystko.

Dodam że najlepszy efekt jak siedzę za kanapą, trochę wyżej i ta kanapa jeszcze mi pewnie tłumi dzwięk, więc może być jeszcze lepiej???? Niemozliwe.

 

7 godzin temu, konradwo napisał:

A na początek najzwyczajniej w świecie wysuń na próbę lewą kolumnę do przodu i w lewo, prawą zestaw z tej komody na podłogę (wysuń ją do przodu i też w lewo).
Niech stoją stabilnie na podłożu, niech mają odległości od ścian (mniej więcej po równo).
Nie równaj ich do miejsca, w którym słuchasz tylko w miarę poprawnie ustaw i Ty się dopasuj z miejscem odsłuchu żeby tylko sprawdzić ile się zmieni (stań np. za kanapą).

A nie mówiłem? :)
Pobaw się jeszcze różnymi ustawieniami a potem pomyśl na ile możesz sobie pozwolić w kwestii przemeblowania i innego ustawienia sprzętu.
Być może takie zmiany Cię zadowolą.
Jeśli nie to "ostrzejsza" zabawa z akustyką choć to pokój codzienny więc nie można go raczej przyporządkować stricte pod audio.
Musisz znaleźć jakiś kompromis, jak wyczerpiesz absolutnie wszelkie możliwości zmiany akustyki i ustawień kolumn a coś Cię będzie jeszcze trapić, wtedy można próbować innych kolumn (resztę toru masz naprawdę OK), ale teraz absolutnie nie ma się za to co brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, konradwo napisał:

 

A nie mówiłem? :)
Pobaw się jeszcze różnymi ustawieniami a potem pomyśl na ile możesz sobie pozwolić w kwestii przemeblowania i innego ustawienia sprzętu.
Być może takie zmiany Cię zadowolą.
Jeśli nie to "ostrzejsza" zabawa z akustyką choć to pokój codzienny więc nie można go raczej przyporządkować stricte pod audio.
Musisz znaleźć jakiś kompromis, jak wyczerpiesz absolutnie wszelkie możliwości zmiany akustyki i ustawień kolumn a coś Cię będzie jeszcze trapić, wtedy można próbować innych kolumn (resztę toru masz naprawdę OK), ale teraz absolutnie nie ma się za to co brać.

Jak zawsze trafne uwagi.

Oj będę probował, przestawiał ( choć nie widzę zbyt wiele mozliwosci). konradwo i audioburak a co Wy myślicie, żeby wstawić jednak kolumny podstawkowe i w ten sposób (stendy) wyrównać poziom, wysokość. Czy to da chociaż podobny efekt jak zestawienie prawej kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Jak zawsze trafne uwagi.

Oj będę probował, przestawiał ( choć nie widzę zbyt wiele mozliwosci). konradwo i audioburak a co Wy myślicie, żeby wstawić jednak kolumny podstawkowe i w ten sposób (stendy) wyrównać poziom, wysokość. Czy to da chociaż podobny efekt jak zestawienie prawej kolumny?

Nie ma gotowej recepty, nie wiadomo jak się system wtedy w tym pokoju zachowa, jak się wszystko zgra ze sobą.
Nie mieszałbym na razie zbytnio ze sprzętem póki solidnie nie rozeznasz jakie obecnie ustawienie jest najlepsze no i na ile możesz sobie docelowo pozwolić.
Monitory też na jakichś standach muszą stanąć więc pewnie na jedno wyjdzie czy wyjedziesz z podłogówkami na pokój czy z monitorami na standach.
Popróbuj na spokojnie, osłuchaj się z tym, jak emocje opadną (nic dziwnego, że są, skoro zauważyłeś ile można tak prostym sposobem poprawić), to wtedy pomyślisz co dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Wytrzymałem ze 30 sek. Jak testujecie sprzęt na takiej popelinie w dodatku tak przeciętnie nagranej to potem nie dziwne, że sprzęty za 40 tys. nie grają. Nie wiem jak bardzo trzeba podrasować system kosztem neutralności, żeby takie nagrania w ogóle dało się słuchać...


A kto powiedział, że sprzęt na być neutralny? To jakieś "audiofilskie" fantasmagorie. Sprzęt ma grać i brzmieć - tak jak to nam sprawiało przyjemność nim wpadliśmy w aufiofilską studnię bez dna.

Dlaczego ludzie wracają do winylu? Bo chcą mieć stare brzmienie, czyż nie tak?

Z CD/plikami jest ten problem, że za brzmienie odpowiada DAC. Ale i to jest, jak dla mnie, rozwiązane bardzo satysfakcjonująco od czasu słynnego Arcam rDAC.

Pytanie jest, do czego właściwie dążymy i po uj nam to

Swoją drogą z koncert rewelacyjny, mimo że nie każdemu musi się przecież podobać. Tak koncert, jak i muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Ale wtedy goście w domu nie zobaczą...
A tak na poważniej - cały watek wydaje mi się naciągany. Autor widać, że raczej bogaty, czego oczywiście nie ganię, ale nie wierzę, po prostu nie wierzę, że nie na tyle świadomy w ustawieniu systemu audio. Ja rozumiem, że tego nie uczą w szkole, ale litości…  To wygląda jakby tym wszystkim zajmowało się kilkuletnie dziecko, bez urazy. Powtórzę - jeżeli ktoś kupuje jednak w miarę tam drogi sprzęt, to chyba coś kuma.


1. To wcale nie jest drogi sprzęt na zachodzie.
2. Człowiek nie musi NIC kumać z akustyki i zestawiania klocków.

Panowie, on się zna na czym innym, ok?

Moja rada jest taka, przysunąć obydwie kolumny do siebie symetrycznie - na podłodze - i powiedzieć co się zmieniło. Generalnie, pokombinować z ustawieniem symetrycznym - a stawianie wyżej/niżej niestety zupełnie odpada.



Nie chcę nikogo urażać, ale nie wydaje Ci się dziwne choćby sposób postawienia kolumn? Jak dla mnie to tak samo, jak powiesić OLEDa krzywo na ścianie i się pytać, że coś jest nie tak z ekranem. 


I na tym cały problem, bezwzględnie wykorzystywany przez tzw. branżę, polega - Tobie ZAWSZE widzi krzywo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.