Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić, ulepszyć w "tak dobrym systemie"


Piotr_61036

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
poprawnie - to oznacza, że wszystkie instrumenty brzmią naturalnie i z odpowiednią dla nich dynamiką, to co się dzieje w każdym zakresie jest czytelne i nie przysłania innych zakresów, w rezultacie siedzimy przed głośnikami, ruszamy nóżką i bierzemy udział w koncercie. :)
To co jest złe w "a show of hands" to przede wszystkim podkreślenie górnej średnicy, a za tym idzie szereg konsekwencji, których nie będę tu wymieniał. Dlatego każdy system z problemami w zakresie górnej średnicy nie zagra tej płyty dobrze, zagra ja karykaturalnie.
Ta płyta ma 30 lat i jest genialna

To nie wiem co jest nie tak ze współczesnym sprzętem z Chin.



Też słucham różnych realizacji, ale w ramach testów sprzętu nie mógłbym na ich podstawie oceniać sprzętu, chyba że z zastrzeżeniem w sylu " nawet na takie przeciętnej realizacji tes sprzęt gra tak a tak"
Mam takie 3 nagrania do testów


Czyli odsłuchujesz sprzęt, a nie słuchasz muzyki.



Hahahahaha
Kto Ci to doradził? I masz kumpla który też ma Audio i nikt z Was nie wpadł na pomysł że ustawienie jest karykaturalne?
Uwierz że śmiałem się z tego dobrą minute..... Sprzet za 25k a ..........
No to tak to będzie grało. Jakiś sklep zrobił na Tobie dobry bznes


Tu nie ma z czego się śmiać. To jest totalna porażka sklepu - o ile kupowano w jednym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sine Metu napisał:


Tu nie ma z czego się śmiać. To jest totalna porażka sklepu - o ile kupowano w jednym.

 

Nie ma i nie było tu sprzedawania przez żaden sklep. Sam czytałem recenzje i opinie, następnie wyszukiwałem tzw "dobre ceny" i swoje jak Wy to mówicie klocki, udało mi sie kupić w atrakcyjnych cench. Przykłady: Hugo 2 ponad rok temu za 6,5k. Leema -używana, Auralic - komus sie nie sprawdził. Kef z niemieckiego sklepu -cena na 25-lecie sklepu. Jednym słowem błądziłem, ale okazjonalnie. Nikogo się nie radziłem, uważałem że sam wszystko ogarnę. i ogarnąłem, to fajnie gra ( choć na pewno można lepiej), tylko ta akustyka (czyt. ustawienie). Wiedziałem że ma znaczenie, ale że aż takie??

Ot cała historia. Tylko po co ja to piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, koledzy wcześniej wskazali przyczyny. Spróbowałeś i sam widzisz, że ustawienie kolumn to podstawa. Dalej można myśleć o akustyce pomieszczenia. Obawiam się, zamiana na kolumny podstawkowe ustawione na tej ławie też nie przyniesie spodziewanego efektu. Niestety pozostaje wybór, funkcjonalność salonu, czy brzmienie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Nie ma i nie było tu sprzedawania przez żaden sklep. Sam czytałem recenzje i opinie, następnie wyszukiwałem tzw "dobre ceny" i swoje jak Wy to mówicie klocki, udało mi sie kupić w atrakcyjnych cench. Przykłady: Hugo 2 ponad rok temu za 6,5k. Leema -używana, Auralic - komus sie nie sprawdził. Kef z niemieckiego sklepu -cena na 25-lecie sklepu. Jednym słowem błądziłem, ale okazjonalnie. Nikogo się nie radziłem, uważałem że sam wszystko ogarnę. i ogarnąłem, to fajnie gra ( choć na pewno można lepiej), tylko ta akustyka (czyt. ustawienie). Wiedziałem że ma znaczenie, ale że aż takie??
Ot cała historia. Tylko po co ja to piszę.
Powiedziałem od czego zacząć? Powiedziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 18.01.2019 o 09:29, audioburak napisał:

Może się zgra, albo będzie tak samo ...

Idąc za radą @konradwo  powinieneś posłuchać raczej czegoś w tym rodzaju:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-proac-studio-125-7769132268

https://allegro.pl/oferta/vienna-acoustics-mozart-nie-dynaudio-proac-kef-7555678323

albo coś z mannejfaktury ;-)

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-akustyk-peerless-vifa-audio-7770234785

lecz jeśli szukasz nowych kolumn, to są dwa kryteria; przyzwoity woofer z dużym BR,

a do tego tekstylna kopułka. Początkowo może być trudno ....

A dlaczego nie skorzystałeś z tych "super trafnych" uwag?

Przecież Panowie tak genialnie próbowali pomóc...

;-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






I na tym cały problem, bezwzględnie wykorzystywany przez tzw. branżę, polega - Tobie ZAWSZE widzi krzywo
Jasne. To dlatego "żółte kamizelki" podpalają Paryż. Panowie planowali kabelki po 20 tys. euro pod choinkę a tu Macron zrobił podwyżkę ceny paliwa do ich Ferrari...Średni dochód gospodarstwa domowego w USA do 60 tys. baksów. Oczywiście połowa tego idzie na sprzęt audio...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sine Metu napisał:

1. To wcale nie jest drogi sprzęt na zachodzie.
2. Człowiek nie musi NIC kumać z akustyki i zestawiania klocków.

Panowie, on się zna na czym innym, ok?

ad. 1. Po pierwsze nie jesteśmy na Zachodzie, ale w Polsce. Po drugie - ten sprzęt dla przeciętnego polskiego konsumenta jest nie tyle drogi, co bardzo drogi. On nie musi być drogi dla Ciebie, ale statystyczny Kowalski będzie w szoku, że ktoś tyle wydaje na sprzęt audio. Poza tym jednak umówmy się - sprzęt nawet za "taką cenę" powinien dawać dużą satysfakcję.

ad. 2. Przypomina mi się animowany czeski film dla dzieci Sąsiedzi. Jestem całkowicie zaskoczony, że poza mną nikt nie dziwi się, że nasz kolega ustawia sobie kolumny na różnej wysokości, a problemu rozwiązania szuka na forum, nawet ich wcześniej nie ruszając. Tu nie chodzi o kumanie akustyki, ale o kumanie ogólne.

9 godzin temu, Sine Metu napisał:

A kto powiedział, że sprzęt na być neutralny? To jakieś "audiofilskie" fantasmagorie. Sprzęt ma grać i brzmieć - tak jak to nam sprawiało przyjemność nim wpadliśmy w aufiofilską studnię bez dna.

Zgoda. Żeby stwierdzić OBIEKTYWNIE, że sprzęt gra neutralnie trzeba by słyszeć tą odtwarzaną muzykę na żywo. Ludkom jedynie się wydaje, że gra to neutralnie (co nie jest samo w sobie takie złe - po prostu tak odbierają muzykę). To całkowicie SUBIEKTYWNA ocena. Poza to co jeden uważa za neutralne brzmienie, drugi uzna za ocieplone, a jeszcze inny za zimny. Dźwięku nie da się tak łatwo sparametryzować, jak choćby obrazu, który można np. skalibrować do wzorców referencyjnych.

13 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

I po co mi to przestawianie było?;)

Zaraz wraca rodzinka, wszystko musi wrócić na swoje miejsce i pozostanie smutek i żal.

Co ja biedny mam zrobić???

Naprawdę nie pomyślałeś, że kolumny można ustawiać tylko na czas słuchania, a w pozostałym czasie mogą stać dowolnie, czyli tak jak fotce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić wedle mojej porady z obiema kolumnami na podłodze ( bez lewej szafki ), a nawet bez doginania na słuchacza.

U mnie jest szersza baza, niż przy dogięciu.

Posłuchaj, co z basem i ew. spróbuj gdyby było za dużo - zatyczek, ale mam obawy, że będzie raczej za dużo góry niż dołu.

Ale mogę się mylić ...

Co do obiektywnej oceny to można to powiedzieć autorytatywnie, ale jeśli zna się barwę instrumentów akustycznych.

Kiedyś nie było to dla mnie takie oczywiste, ale teraz rozumiem recenzentów  z ich np. fortepianem czy skrzypcami.

Reszta może brzmieć dowolnie, zależy co i ile wziął producent nagrania, albo co palił ...;-))

Wzorca "elektryki" nie ma, więc każdy tupeciarz może twierdzić, że ma brzmieć akurat tak, jak jemu pasuje,

albo co mu się udało wycisnąć Klipschami czy subwooferem...albo trzema ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Meloman napisał:

Jestem całkowicie zaskoczony, że poza mną nikt nie dziwi się, że nasz kolega ustawia sobie kolumny na różnej wysokości, a problemu rozwiązania szuka na forum, nawet ich wcześniej nie ruszając. Tu nie chodzi o kumanie akustyki, ale o kumanie ogólne.

Podejrzewam, że nikomu nie przyszło do głowy, że ktoś kto ma w posiadaniu takie klocki ma jednocześnie tak nikłe pojęcie o audio...

Osobiście tylko na początku lat 90 widziałem takie (zbliżone) ustawienie - kolega miał Altony i jedna kolumna leżała na szafie...

48 minut temu, Meloman napisał:

Naprawdę nie pomyślałeś, że kolumny można ustawiać tylko na czas słuchania, a w pozostałym czasie mogą stać dowolnie, czyli tak jak fotce?

Obawiam się, że po kilkukrotnym przerzuceniu tych kolumn w taki sposób  minie ochota na słuchanie. Pomijam fakt jak będą wyglądać kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały stolik zabierz ( i tak nie pasuje),  ten długi przesuń max.w lewo, prawą kolumnę na podłogę i odsuń od ściany ile się da, lewą wysuń przed kominek. Jakiś gruby dywanik by się przydał ;-)

opssss. kol.audioburak już wcześniej napisał o tym małym stoliku :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze wątku, czy często słuchasz muzyki, tylko dla niej?

Chodzi mi o czas poświęcony tylko słuchaniu muzyki.

Jeśli tak, to przemyśl (o ile masz taką możliwość) przeniesienie tego poważnego systemu do innego pokoju.

Nawet niewielkiego, za to takiego, gdzie to wszystko można ustawić prawidłowo. Gdzie ma się spokój od innych domowników, gdzie nie trzeba "walczyć" o muzykę ze zwolennikami "biesiady", TV oglądania, gier wideo, rozmów  itp.

 

Jeśli nie, wystarczy by grał w tle typowy "pianokraft" lub inny "soundbar".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Oczywiście że wiedzieliśmy że ustawienie jest do kitu, ale innego ustawienia na razie nie widzę. Jakby to było proste, to bym nie zawracał głowy. Jak się uśmiejesz, to może wymyślisz coś konstruktywnego. Spodziewam sie komentarza typu- zmień mieszkanie hahahaha

Sprzęt jak kupuję (nie tylko audio) to zawsze porządny - lubię. A sklepy są dla robienia biznesu - ja nie mam z tym problemu. 

No i dlatego tak wyszło.

Kupiłeś porządny sprzęt to prawda. Ale gra na poziomie Dali Spektor 6 i tego typu podobnych.

Nie obrażaj się bo to nie mówię w roli szydzenia czy mądralowania. Ale gdyby któryś z Was, Ty albo kolega bardziej pomyślał przed zakupem, to kupił byś sprzęt znacznie tańszy a grający lepiej. Znam też osoby które kupują dla tak zwanego szpanu, po prostu aby pokazać. No to jeśli tutaj tak było to nie ma dyskusji. Ale skoro zauważyłeś że coś jest nie tak, to raczej na to nie stawiam.

 

Teraz pytanie, czy dopuszczasz zmianę wystroju wnętrza czy sprzetu? Ja cały czas jestem skłonny przyjąć Leeme :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 5z0p3n napisał:

Teraz pytanie, czy dopuszczasz zmianę wystroju wnętrza czy sprzetu?

Autor już sprawdził, że to wina akustyki a nie sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sine Metu napisał:

Tu nie ma z czego się śmiać. To jest totalna porażka sklepu - o ile kupowano w jednym.

Porażka sklepu? Czemu? Jego nazwa nadal tutaj nie padła? Czy ominąłem? Swoje zarobił? Sprzedał sprzęt 5 krotnie droższy niż potrzebny w takim ustawieniu. To sukces. Nie wierzę w sumienie jeśli przychodzi klient i mówi mam 35 tysięcy pokazał pokój, a sklep odpowiada "wystarczy 40K). Po prostu

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Autor już sprawdził, że to wina akustyki a nie sprzętu. 

Tak by było najprościej. Ale da się zmienić kolumny na monitory. Lepiej je ustawić nie na szafkach, tylko na optymalnych standach oraz zadbać o odpowiednie odległości. Bardzo często akustyki nie zmienisz w łatwy sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 5z0p3n napisał:

...zmienić kolumny na monitory. Lepiej je ustawić nie na szafkach, tylko na optymalnych standach...

Optymalnie? To zajmie tyle samo miejsca, co podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sine Metu napisał:

za brzmienie odpowiada DAC

Napisz to w wątku audio-mity i jeszcze uzasadnij swoje zdanie. 4_16_1.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte plany pomieszczeń to wielki kłopot  dla słuchaczy muzyki. Mam  drewniany całkowicie dom. Otwarty plan kuchni i salonu. Ale sprzęt gra w sypialni.  Ściany mają cudowne właściwości akustyczne ale nie da się sprzętu ustawić w optymalnym położeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioburak napisał:

Co do obiektywnej oceny to można to powiedzieć autorytatywnie, ale jeśli zna się barwę instrumentów akustycznych.

Kiedyś nie było to dla mnie takie oczywiste, ale teraz rozumiem recenzentów  z ich np. fortepianem czy skrzypcami.

Moment, moment! Chyba mi nie powiesz, że  wszystkie np. skrzypce czy fortepiany na świecie grają tak samo? Dla mnie ocena neutralności sprzętu to największy bełkot w recenzjach. Kable zasilające mają wpływ na brzmienie, ale użyte do tworzenia muzyki instrumenty już nie???

1 godzinę temu, marekw 76 napisał:

Obawiam się, że po kilkukrotnym przerzuceniu tych kolumn w taki sposób  minie ochota na słuchanie. Pomijam fakt jak będą wyglądać kolumny...

Z całym szacunkiem, ale ja tak słucham muzyki od 15 lat. I ciągle mi to nie przeszkadza.

35 minut temu, bonaventura napisał:

Otwarte plany pomieszczeń to wielki kłopot  dla słuchaczy muzyki.

Dokładnie tak. Mam wrażenie, że większość ludzi nie ma pojęcia, jak nieprzystosowane pomieszczenie może zdemolować nawet najlepszy  sprzęt audio. Znajomy przeprowadził się swego czasu i kupił mieszkanie, gdzie salon ma właśnie otwarty plan. I ten sprzęt zaczął mu grać o minimum klasę, dwie niżej. Jak bym słuchał w ślepym teście to bez wahania stwierdziłbym, że to grają dwa różne systemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioburak napisał:

Spróbuj ustawić wedle mojej porady z obiema kolumnami na podłodze ( bez lewej szafki ), a nawet bez doginania na słuchacza.

U mnie jest szersza baza, niż przy dogięciu.

Posłuchaj, co z basem i ew. spróbuj gdyby było za dużo - zatyczek, ale mam obawy, że będzie raczej za dużo góry niż dołu.

Ale mogę się mylić ...

 

Na pewno spróbuję, ale dzisiaj mi się to nie uda. W tygodniu też małe szanse. 

Opcję ze stolikiem dla lewej też przetestuję. Okaże się która opcja wygra.

Dam znaka.

1 godzinę temu, iro III napisał:

Autorze wątku, czy często słuchasz muzyki, tylko dla niej?

Chodzi mi o czas poświęcony tylko słuchaniu muzyki.

Jeśli tak, to przemyśl (o ile masz taką możliwość) przeniesienie tego poważnego systemu do innego pokoju.

Nawet niewielkiego, za to takiego, gdzie to wszystko można ustawić prawidłowo. Gdzie ma się spokój od innych domowników, gdzie nie trzeba "walczyć" o muzykę ze zwolennikami "biesiady", TV oglądania, gier wideo, rozmów  itp.

 

Jeśli nie, wystarczy by grał w tle typowy "pianokraft" lub inny "soundbar".

 Ta opcja będzie możliwa za jakieś 5-7 lat, kiedy córka wyfrunie z domu.

Do tego czasu, będą takie rozwiązania, że kolumny będą stały schowane w szafach a grałyyyy "miód, malina" :);)

Oczywiście ŻART- bo zaraz znowu dostanie mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meloman

Może nawet świetny system nie odróżni modeli Stradivariusa, ale Yamahę od Bechsteina powinien ;-)

Poza tym, jak słucham w sklepach gratów z repertuarem smyczkowym, to albo bolą uszy albo smyczek trzymano w wiadrze z wodą ...

Rzadko można spotkać  otwarcie i pełną barwę ale bez nadmiernej agresji.

Poza tym, jak recenzent otwartym tekstem pisze o "własnym charakterze" sprzętu ....;-))) Ale każdy szuka swego dźwięku i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, 5z0p3n said:

No i dlatego tak wyszło.

Kupiłeś porządny sprzęt to prawda. Ale gra na poziomie Dali Spektor 6 i tego typu podobnych.

Nie obrażaj się bo to nie mówię w roli szydzenia czy mądralowania. Ale gdyby któryś z Was, Ty albo kolega bardziej pomyślał przed zakupem, to kupił byś sprzęt znacznie tańszy a grający lepiej. Znam też osoby które kupują dla tak zwanego szpanu, po prostu aby pokazać. No to jeśli tutaj tak było to nie ma dyskusji. Ale skoro zauważyłeś że coś jest nie tak, to raczej na to nie stawiam.

 

Teraz pytanie, czy dopuszczasz zmianę wystroju wnętrza czy sprzetu? Ja cały czas jestem skłonny przyjąć Leeme :D

 

Na Ebay  masz 3 tucany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutralność to ulubione hasło hejednowców, dążących uparcie przez cały swój żywot do tego wyimaginowanego neutralnego brzmienia. Co ciekawe z drugiej strony Ci sami hejendowcy prawią że słuchają muzyki z głośnością odkręconą co najwyżej umiarkowanie.

Dlatego pytam się jak chcą osiągnąć to samo w swoich pomieszczeniach w takich warunkach. Proponuję tym wszystkim zwolennikom neutralności niech zaproszą do siebie do domu saksofonistę lub skrzypka i zobaczą co oznacza ta neutralność w ich pomieszczeniach, nie zdziwię się jak taka próba zakończy się ucieczką wszystkich domowników.

Muzyka odtwarzana w pomieszczeniach jest tylko i aż muzyką odtwarzaną w pomieszczeniach i ma przynosić radość przez dynamiczną w granicach możliwości systemu i pomieszczenia prezentację zapisu.

Sam proces nagrania jest już ograniczeniem neutralności w związku z ograniczeniem chociażby dynamiki, więc o dążenie do neutralności w odtwarzaniu jest z definicji bzdurą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Nie ma i nie było tu sprzedawania przez żaden sklep. Sam czytałem recenzje i opinie, następnie wyszukiwałem tzw "dobre ceny" i swoje jak Wy to mówicie klocki, udało mi sie kupić w atrakcyjnych cench. Przykłady: Hugo 2 ponad rok temu za 6,5k. Leema -używana, Auralic - komus sie nie sprawdził. Kef z niemieckiego sklepu -cena na 25-lecie sklepu. Jednym słowem błądziłem, ale okazjonalnie. Nikogo się nie radziłem, uważałem że sam wszystko ogarnę. i ogarnąłem, to fajnie gra ( choć na pewno można lepiej), tylko ta akustyka (czyt. ustawienie). Wiedziałem że ma znaczenie, ale że aż takie??

Ot cała historia. Tylko po co ja to piszę.

Dlatego proponowałem wizytę u bardziej doświadczonych kolegów. Sprzęt to jedno, ustawienie, konfiguracja i wzajemny dobór komponentów drugie.

Jestem zdania, że każda osoba zakładająca tego typu wątek dobrze, aby wkleiła kilka zdjęć pomieszczenia. Czasem proste zabiegi w ustawieniu pozwolą poprawić w sposób znaczący odbiór muzyki i zapobiegną przedwczesnej żonglerce sprzętem.

Bez tego może się zdarzyć sytuacja, że każą Ci wymienić kable zamiast przestawić kolumny :)

23 godziny temu, rochu napisał:

Uszczypnijcie mnie i powiedzcie, że to nie dzieje się na prawdę...

Nie sądzę aby wyśmiewanie kolegi w tym przypadku było najlepszym rozwiązaniem. To zdjęcie dobitnie pokazuje jak istotne jest poznanie podstaw przez nowych adeptów naszego hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Opcję ze stolikiem dla lewej też przetestuję. Okaże się która opcja wygra.

To opcja hardcore, do sprawdzenia w ostateczności, jeśli nie możesz zrobić nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Meloman napisał:
5 godzin temu, marekw 76 napisał:

Obawiam się, że po kilkukrotnym przerzuceniu tych kolumn w taki sposób  minie ochota na słuchanie. Pomijam fakt jak będą wyglądać kolumny...

Z całym szacunkiem, ale ja tak słucham muzyki od 15 lat. I ciągle mi to nie przeszkadza.

Chcesz powiedzieć, że za każdym razem kiedy skończysz słuchać walisz kolumnę na szafkę??

Ja też we wcześniejszym pomieszczeniu wysuwałem lekko kolumny do słuchania ale nigdy nie wpadłbym na pomysł ciągłego przerzucania ponad 25 kilogramowego pudła na szafkę i z powrotem, dodatkowo w kolorze czarny lakier...

 

I dokładnie to miałem na myśli pisząc wcześniej w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ASURA napisał:

Bo już mają dobrze skonfigurowany sprzęt i kolumny które nie gubią połowy informacji na niskich poziomach głośności

hej-endy nie gubią połowy informacji? To już nawet dobrze skonfigurowany sprzęt hi-fi w pomieszczeniu, nie gubi żadnych informacji, nie tylko w niskich ale i w wysokich poziomach głośności.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Optymalnie? To zajmie tyle samo miejsca, co podłogowe.

Technicznie tak. Praktycznie jakoś lepiej jest wstawiać monitory nawet na szafkę. Niż podłogowe na szafkę.

No nic zobaczymy na ile autor może sobie pozwolić.

6 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Na Ebay  masz 3 tucany

2000 Funtów to ponad założonego budżetu na Tucane.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 5z0p3n napisał:

...jakoś lepiej jest wstawiać monitory nawet na szafkę. Niż podłogowe na szafkę.

Monitor na, szafce w rogu to nie jest optymalnie. Ale skoro mabyć na, szafce, to raczej lepiej monitor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szymon1977 napisał:

No ale monitor na, szafce w rogu to nie jest optymalnie.

Szymon tu nic nie jest optymalne :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Kominek jest spoko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.