Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio OCOS - Zobel schowany w bananach


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jadą właśnie do mnie koncentryczne kable głośnikowe Dynaudio OCOS z oryginalnymi wtyczkami z jednej strony a wiec pewnie z wbudowanym w nim filtrami Zobel-a. Co to za kable jest opisane m.in. na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety nie beda one podłączane do starszych Dynaudio wiec musze przerobić końcówki. Pytanie czy wywalić tego Zobela do osobnej obudowy czy tez macie jakiś pomysł jak schować filtr w obudowach wtyczek bananowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, Tapatalk chyba coś nabroił. Prośba administrację o usunięcie drugiego wątku.

Patrząc dokładniej na zdjęcia problem się chyba sam rozwiązał, wygląda, że Zobel siedzi w konwerterze z tej koncentrycznej wtyczki na standardowe kable, a nie w samej obudowie wtyczki. Zostaje więc tylko jakie macie najlepsze praktyki na zarobienie kabla koncentrcznego w bananki, zwinąć ekran w jak najcieńszy kabel i dać go na drugiego banana, czy obciąć ekran na równo i dolutować kawałek kabla do którego bedzie dopiety banan ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 1.8 Mk2 plus te kable. Nic specjalnego w tych kablach wtedy nie widziałem. Owszem przyzwoicie grało ,ale można lepiej za pomocą niewiele droższych zwykłych. OCOS też swoje kosztowały. Coś chyba 500 euro za 2x 2,5 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to looz, w cenie jakiej kupiłem można poeksperymentować :-)
Akurat kiedyś miałem Contour-y II Mk.2 i całkiem przyjemne to były paczki do spokojniejszej muzyki, pod warunkiem ze potraktowało je się mocną końcówką. Właśnie wtedy zachodziłem w głowę po co im to wejście na antenę :-) Żartuje oczywiście, niemniej szkoda, ze ten kabel nie trafił się wtedy.
Co do zarobienia koaksjala na bananach zapytam po sąsiedzku na DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - zlacze OCOS jest bardzo porzadnie wykonane, jest w pelni ekranowane i dodatkowo zaciskane od strony kabla tak mocno, ze nie ma szansy aby w jakikolwiek sposob wyrwac z niego kabel. 56647fdd5ede6dbcfe373637d4c2f940.jpg

Pozostaje uzycie obcinaczek :-(

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.