Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + podstawy do Harbeth P3ESR


witek326

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu przymierzałem się do kupna sprzętu audio. Nie jestem bardzo obeznany w temacie, jednak słuch mam wyczulony strasznie. Przesłuchałem dużo kolumn i wzmacniaczy i po przesłuchaniu kolumn właśnie Harbeth'a już nic w graniu innych monitorów mi nie pasowało. W sklepach doradzali mi, żebym do tych kolumn wziął właśnie wzmacniacz lampowy. Przesłuchiwałem i tranzystory i lampy i najbardziej podchodzi mi dźwięk właśnie ze wzmacniacza lampowego. Moim dylematem jest cena. Za dobrą nową lampę która mi odpowiadała musiałbym dać coś rzędu 20 tysięcy. Chciałbym kupić wzmacniacz używany do kwoty max 8 tysięcy. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat wzmacniaczy pod te monitory oraz doradzenia mi w czy podstawy VAP KT-300 będą dobre do tych kolumn.

Słucham praktycznie tylko i wyłącznie bluesa ( Clapton, Hendrix, Allman Brothers ) czasem zdarzy się coś bardziej rockowo - jazzowego jak Mahavishnu Orchestra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś Lebena 300f?

Ma niewielką moc, ale dźwięk ma niesamowicie bajeczny. Jakby Ci brakło dołu to możesz trochę podpompować bas boostem. Fajnie gra też polski Linear Audio Research ia30mk2. Ewentualne coś bardziej neutralnego jak Haiku Audio Williamson na lampach 6ca7.

A może wzmacniacz hybrydowy by Ci przypasował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na AS był zestaw harbeth 5 bodaj i soundart chyba taki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , niezłe ''czary'' na wokalu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy hybrydowych nie przesłuchiwałem. Ten Haiku mnie zainteresował. Zależy mi na jak najbardziej naturalnym brzmieniu. Wile Soundart Jazz zdecydowanie poza moim zasięgiem. Moc nie musi być duża. Pokój w którym będę odsłuchiwał płyty to 18m². 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem zresztą fajnego haiku Sol 2 i Sugden a 21.wg mnie zjadł go na śniadanie . Obecny Cyrus Lyric nie stwarza mi tęsknoty ani za haiku , Rotelem i innych sporo droższych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli masz kolumny Harbeth, to zdecydowanie polecam wzmacniacz Leben CS-300F. Oczywiście fabrycznie nowy nawet w ofercie dla forumowicza trochę przekroczy budżet, ale to połączenie idealne, które w pełni pokaże możliwości klasowe kolumn. Także w przypadku fabrycznie nowego wzmacniacza masz bezpieczeństwo, że wszystko jest ok, jest gwarancja co przy tych cenach jest moim zdaniem ważne.

Jeśli używka, to także poszukaj Leben, ale tylko z pewnego źródła od znajomego, urządzenie bez przeróbek i napraw.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas mają śladowy i nie widzę ich na tak wysokich standach, bo jeszcze go trochę zgubią.

Żeby nie było; posłuchaj "You Know, You Know' - nie wyobrażam sobie go bez solidnej podstawy, nawet kosztem zniekształceń

najniższego basu - chyba, że nie jest to akurat Twój ulubiony kawałek, bo mój tak ;-) A Stevie RayVaughan bez dopału na dole ...

Zasada też zwykle obowiązuje - tweeter tak, jak uszy i wydaje mi się, że są nieco za wysokie; no, może do krzesła ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas muszą mieć śladowy, wiadomka. Pytanie jak dużo dają w zamian? A jak widać bo po ich ogromnej popularności i wielkim uznaniu nie jest to tylko jeden z wielu bardzo dobrych monitorkow a raczej niedościgniony punkt odniesienia. Aż wstyd mi, że jeszcze ich nie poznałem ale już niedługo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 16:42, witek326 napisał:

Witam. Od dłuższego czasu przymierzałem się do kupna sprzętu audio. Nie jestem bardzo obeznany w temacie, jednak słuch mam wyczulony strasznie. Przesłuchałem dużo kolumn i wzmacniaczy i po przesłuchaniu kolumn właśnie Harbeth'a już nic w graniu innych monitorów mi nie pasowało. W sklepach doradzali mi, żebym do tych kolumn wziął właśnie wzmacniacz lampowy. Przesłuchiwałem i tranzystory i lampy i najbardziej podchodzi mi dźwięk właśnie ze wzmacniacza lampowego. Moim dylematem jest cena. Za dobrą nową lampę która mi odpowiadała musiałbym dać coś rzędu 20 tysięcy. Chciałbym kupić wzmacniacz używany do kwoty max 8 tysięcy. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat wzmacniaczy pod te monitory oraz doradzenia mi w czy podstawy VAP KT-300 będą dobre do tych kolumn.

Słucham praktycznie tylko i wyłącznie bluesa ( Clapton, Hendrix, Allman Brothers ) czasem zdarzy się coś bardziej rockowo - jazzowego jak Mahavishnu Orchestra.

Primo. Nie jestem pewien czy Harbeth P3ESR akurat pasuje do podanego przez ciebie materiału muzycznego. Chyba, że posiadasz bardzo małe pomieszczenie do odsłuchu.

Na mój nos bardziej adekwatny może się okazać któryś z jego większych braci.

 

Duo. Raczej zapomnij o lampie,

Informacji o pasujących wzmacniaczach lepiej szukaj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podpowiem, że właściciel Harbetha prywatnie użytkuje amplifikację Sugdena.

 

Tertio. Daruj sobie te VAPy.

VAP to zacna firma i robi zacne standy.

Niemniej Harbeth wymaga czegoś innego.

Otwartych i lekkich podstawek.

Informację w tym zakresie na pewno znajdziesz w poddanym wyżej linku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben 300f jak najbardziej używany kupisz już za 7500 wzwyż. Propunje jeszcze ASr Emitter. Świetnie zagrywa się z brytyjskim kolumnami cena od 5500 zł inf na priv 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben pięknie się z nimi zgrywa. Przepiękny wokal i nic więcej Ci nie będzie potrzebne. Słuchałem z dużo bardziej wydajnymi piecami i drive nie jest jakoś spektakularnie lepszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, witek326 napisał:

Jeżeli chodzi o standy to wybór padł na firmę Skylan

Ja bym wolał jednak vap a różnicę w cenie dodał do puli na wzmacniacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszą opcją są Skylan do P3esr. Testowałem metalowe ciężkie standy ale najlepiej było ze Skylan-ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, witek326 napisał:

Podstawy oraz monitory zakupione. Pozostaje szukać używanego wzmacniacza w dobrej cenie :)

Niedrogie wzmacniacze Dayens warte rozważenia ( Menuetto , Ampino). Grają b.dobrze z Harbeth P3ESR  czy M30.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę potwierdzić, Menuetto to wyjątkowy wzmacniacz w swoim przedziale cenowy. Jak poruszamy się wśród wzmacniaczy nowych w cenie do 8 kzł. i chcemy pieca, który nie podbarwia średnicy a do tego cechuje się bardzo dobrą dynamiką, rozdzielczością, płynnością i nasyceniem to warto go u siebie sprawdzić. Dla mnie kapitalny wzmacniacz. Najlepszy jaki u siebie miałem, bez względu na cenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesłuchiwałem tego wzmacniacza, więc mogę kierować się tylko opinią kogoś innego. Leben jak dla mnie grał przepięknie. Jest duża różnica w cenie, więc czekam na opinie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgadzam się z rochu - nie za bardzo wyobrażam sobie słuchania bluesa bez solidnej podstawy basowej. Zastanów się jeszcze nad wyborem kolumn, najlepiej jakbyś posłuchał we własnym pomieszczeniu, a nie w akustycznie przygotowanym salonie odsłuchowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spojrzeć też w kierunku Spendorów A2, które przy podobnej klasie średnicy co Harbeth schodzą jednak dużo niżej.

Słuchałem ich ostatnio z Haiku Origami i brzmiały fenomenalnie, gęsto, nisko wbrew wcześniejszym obawom czy ta lampka SE da sobie z nimi radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii monitorów raczej nie zmienię zdania. Zakochałem się w dźwięku z tych kolumn Harbetha. Wydaję mi się też, że kolumny podłogowe do mojego małego pokoju raczej nie zdadzą egzaminu. Może się mylę, nie jestem doświadczonym audiofilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo małe podłogówki, chyba najmniejsze jakie widziałem. Też rozważałem Harbetha przed zakupem i był faworytem. Najpierw trójki, potem jednak siódemki spodobały mi się bardziej ale staneło koniec końców na tych maluchach Spendora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie jestem przekonany do kolumn podłogowych do tak małego pomieszczenia. Dodajmy, że nie mam zamiaru słuchać np. Claptona jakoś bardzo głośno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku a jakiej barwy na średnicy oczekujesz? Ma być ciepło, z lekkim pogrubieniem wokalu czy bliżej prawdy, bardziej surowo? Piece Vicka podgrzewają środek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.