Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + podstawy do Harbeth P3ESR


witek326

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej surowo. Słucham wszelkich bluesowych jamów z koncertów na live z lat 60-70 np. The Grateful Dead z Duanem Allmanem. Interesuję mnie aby jak najbardziej oddać naturalny dźwięk. 

Zainteresował mnie również Lector ZXT 70. Jakieś ciekawe opinie na temat tego wzmacniacza ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, witek326 napisał:

Zainteresował mnie również Lector ZXT 70. Jakieś ciekawe opinie na temat tego wzmacniacza ? 

Lector ZXT70 jest wzmacniaczem hybrydowym, nie gra surowo, ale kolorowo. Bardzo fajne urządzenie, dzięki dystrybutorowi mam możliwość odsłuchów u siebie od kilku dni. Wciąż go wygrzewam, ale już widzę ze to jest wzmacniacz, który będzie bardzo, bardzo wysoko na mojej prywatnej liście wzmacniaczy/faworytów do kupienia.

Sprobuj i przekonaj się sam, choć przypuszczam ze tranzystor ZAX70 będzie chyba dla lepszy dla Twojego ucha = surowszy. Ale to tylko przypuszczenie bo go nie słuchałem.

Podeslalem Ci na priva trochę więcej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie blusa na tak malych glosniczkach.

Rozumiem ze wiekszosc z nas dazy do uzyskania wiernego przekazu. Co z tego ze wokal bedzie brzmial fantastycznie jesli reszta pasma ulegnie zanikowi. Co z gitara basowa, stopa perkusji, kontrabasem? Przeciez to wlasnie jest blues.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, What's the Craic napisał:

Nie wyobrazam sobie blusa na tak malych glosniczkach.

Rozumiem ze wiekszosc z nas dazy do uzyskania wiernego przekazu. Co z tego ze wokal bedzie brzmial fantastycznie jesli reszta pasma ulegnie zanikowi. Co z gitara basowa, stopa perkusji, kontrabasem? Przeciez to wlasnie jest blues.

 

Nie dadzą sobie rady w pokoju około 18m² ? Myślę, że te monitory starczą. Jaka byłaby Twoja propozycja ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vincenta 227, bardzo mi się podobał, gęste granie z niezłą kontrolą. Ceny nowych są trochę przesadzone, ale jakbyś trafił świeżą używkę....Oczywiście będzie kompletnie bezużyteczny do głośniczków, które chcesz kupić. 18m2 to wcale nie jest małe pomieszczenie. Tak jak pisałem na początku - nie ma bluesa bez fundamentu na basie, bez rasowego dźwięku gitary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi własnie o propozycje kolumn od Ciebie. Wychodziłoby na to, że musiałbym całkiem zmienić kurs szukania sprzętu, jeżeli mówisz, że te kolumny Harbetha nie dadzą rady z bluesem. Poczekam jeszcze na opinie innych, jeżeli takowe się znajdą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ode mnie z nowych np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jeśli mogą być używane, tez coś wartego posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo coś większego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a są też od dłuższego czasu na allegro lekko uszkodzone; pewnie można negocjować ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wszystko monitory.

Może nawet za duże  ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, myślę ze w tym momencie powinieneś sobie odpuścić forum. Masz propozycje i podpowiedzi, teraz czas zaprząc swoje uszy do roboty. Pożyczaj sprzęt do domu i testuj sam. Nie powinienes liczyć, że ktoś Ci powie co jest dobre dla Ciebie. Daj tylko po wszystkim znać co wybrałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że czytając różne dziwne opinie na forum i polecenia zakupu zapomina się,

po co to wszystko kombinujemy. Dla radości słuchania.

Dobrze, że jest Eric Bibb czy Stevie Ray Vaughan;  Musselwhita czy Keb Mo' już nie wspomnę ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oczywiście macie rację. Pisałem, że po prostu trzeba posłuchać: po pierwsze trochę dłużej, a po drugie u siebie w pokoju.

Kto z Was wydał by 6-7tys na minimonitorki o wymiarach 30x19x18 z głośniczkiem niskotonowym 11cm do słuchania bluesa w pokoju 18m2? Jakie jest pasmo w katalogu?

Ktoś się zgłosi?

Fizyki nie przeskoczymy i nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Zdecydowanie lepszym wyborem byłyby te burchardty, albo16Hz. Może dynaudio? Choć ja mimo wszystko poszedłbym w podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allmr znasz p3esr? 

Tak Wam potrzebne te niskie pomruki najniższego basu, co one wnoszą poza tym jednostajnym "mruczeniem"? Jak to się ma do barwy instrumentów operujących w rejonach niskich tonów? Obstawiam, że te p3esr lepiej oddadzą zróżnicowanie barw instrumentów operujących na basie niż te całe burchardty 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie znam, ale orientuję się trochę w muzyce i fizyce.

P3ESR nie oddadzą  zróżnicowania barw instrumentów operujących na basie, bo w ogóle nie pracują w tym zakresie.

Pasmo przenoszenia:  76 Hz - 20 kHz +/- 3 dB / 1m Tyle katalog, ciekawe jak w rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale to chyba temat na inną dłuższą dyskusję.

Nie upieram się przy swoim zdaniu, tylko je przedstawiam. Autor wątku zrobi jak chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co decyduje o barwie dźwięku? A co z wyższymi harmonicznymi w P3esr ? :)

Orientujesz się w fizyce i muzyce to znane Ci jest pojęcie "widma dźwięku". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6-7 tyś możesz kupić Dynaudio Contour 1.4 , nie ujmując nic Harberth . Dynaudio są po prostu lepsze . 

jak również np Proac responce 2 s . fizycznie konstrukcja ma większe możliwości .  Choć słuchałem wiele małych konstrukcji tupu LS3/5a Spendor Rogers czy Harbeth jak Linn Kann 2. uważam że to fenomenalne głośniki jednak do pomieszczeń max 15 m 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie lepsze a dla drugiego Kowalskiego odwrotnie. No i lukag72 jak to jest z tymi skrzynkami do Dynaudio robionymi po kryjomu w Chinach a potem oznajmianiu całemu światu, że to słynna duńska stolarka? Pamiętasz naszą rozmowę telefoniczną i Twoje rewelacje jak to Dynaudio ściemnia z miejscem powstawania swoich skrzyneczek? Heh. Dalej podtrzymujesz, że skrzynki Dynaudio płyną po kryjomu z Chin do Danii a Ty o tym wiesz bo masz dojścia :) Miły z Ciebie gość ale bajer masz opanowany do perfekcji, wszystko co akurat masz na sprzedaż w swoim komisie jest cyt.: po prostu lepsze. O super stanie nie wspominając... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak ps3 zgrają się z elektronika i pomieszczeniem. Niekoniecznie musi czegokolwiek brakować. Najlepszy przykład to Falcony ls3/5 , które grały na ostatnim Audioshow w podobnej kubaturze. Jeśli Witek spodobała Ci się taka filozofia brzmienia to bierz te Harbethy na odsłuch do domu i szukaj do nich odpowiedniego wzmacniacza. Jeśli spodobała Ci się ta naturalność wybrzmień instrumentów w małych Harbeth to pewnie podobało by ci sie również granie ATC scm-7, ATC scm-11, Harbeth 7es, Graham Audio Chartwell 3/5, LS6. Czy lepsze czy gorsze od Dynaudio ? Na pewno zupełnie inne. Dla mnie wszystkie te brytyjskie marki maja w swoim brzmieniu "to coś" co sprawia że chce się ich słuchać i jest to przyjemne doznanie :-)

Jeśli już chodzi o same Harbeth ps3 to słuchałem ich w kilku konfiguracjach - Creek 50, 100, Naim UQ, Naim XS2, Vincent SV-237.

Zawsze najbardziej podobały mi się z Creekiem , który choc najtańszy z tej stawki nic nie pogrubiał, a dawał ładny kontur instrumentom i wybrzmienia strun i pudeł. Vincent mi się nie podobał z ps3 - zginęła szczegółowość średnicy, a bas zrobił się zbyt napompowany. Z Naimem, do którego sam dobierałem kolumny tez nie do końca podobało mi się to granie i finalnie wybrałem Spendory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedż zobacz sam na własne oczy, a potem może podyskutować . Pamiętaj nasze konfrontacje opierały się na dwóch rozmowach tel. Rozumiem że już dokonałeś wyboru kupiłeś co chciałeś . Przecież to ja zaproponowałem przyjazd do Ciebie itd..  W czy widzisz problem , trochę wygląda mi to na pretensję z Twojej strony , jednak nie poparte niczym . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam zobaczyć? Masz dowody na to, że skrzynki Dynaudio klepane są w Chinach? W takim wypadku wrzuć tutaj potwierdzenie, to będzie NEWS ROKU na forum :)

Nic od Ciebie nie kupiłem, nie było żadnej rozmowy, żebym do Ciebie jechał... Pretensje mogę mieć o to, że fantazjujesz z tymi rewelacjami jw. O nic więcej:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale twoja opinia w większości o audio wydaję się oparta jedynie o przegląd internetu . Sam zadzwoniłeś i zwróciłeś się o pomoc w wyborze głośników. Po drugie , jest multum ludzi na forum którzy własnie swoją wiedzę opierają jedynie na czytaniu , a nie wnikliwym słuchaniu jeżdżeniu w Świat , i opieraniu swojej wiedzy na wieloletnim odsłuchu . No cóż tak to dziś już moda. A pewne tajemnice uzyskane drogą nie koniecznie formalną , są zawsze wyśmiewane i bulwersujące . A o aferach wielkich koncernów, nawet nie ma co pisać . Każdy news może , być plotką lub poważnym kłopotem dla producenta . Największe koncerny się z tym borykają np VW. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z Tobą poważnie rozmawiać? Nie pytałem się Ciebie o poradę jakie kolumny wybrać a w jakim stanie masz wystawione na sprzedaż Dynaudio DM.... Oczywiście były jak nowe. Ze sklepu Twojego brata... 

A jednak miałem rację, że wydałeś mi się wtedy podejrzanym osobnikiem i dałem sobie spokój z kupnem u Ciebie DM- ów. Handluj sobie dalej, ja nie chcę mieć z Tobą nic wspólnego. Żegnam. 

Ps. Ty żyjesz z "przeglądu tego forum", więc daruj sobie te przeglądy internetu… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam 38 napisał:

Ale co mam zobaczyć? Masz dowody na to, że skrzynki Dynaudio klepane są w Chinach? W takim wypadku wrzuć tutaj potwierdzenie, to będzie NEWS ROKU na forum :)

Nic od Ciebie nie kupiłem, nie było żadnej rozmowy, żebym do Ciebie jechał... Pretensje mogę mieć o to, że fantazjujesz z tymi rewelacjami jw. O nic więcej:) 

Od około 4 lat firma Dynaudio należy w większej lub mniejszej części do chińskiego Goertek. Po mimo iż wszystkie przetworniki produkowane są w Dani -tak przynajmniej podaje producent . Już samem szczegół co gdzie z czego są utajnione .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Piszę do ciebie jak do normalnego człowieka , zawsze osoby  twojego pokroju chcą kupić nowego mercedesa za koszt zdezelowanego fiata. 

1 . Kupiłeś lub coś u mnie ?

2 . |Słuchałeś pożyczyłeś cokolwiek ? 

Więc jakim prawem oceniasz mnie ? 

To co robisz to bez szczelne pomówienia . 

Trochę powagi , na pluć na każdego w necie każdy może . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nerwowy i to przeszkadza Ci w czytaniu ze zrozumieniem. Nic na to nie poradzę a i tłumaczyć nie mam już siły. Z mojej strony koniec. Cześć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pozdrawiam . Nerwowość zawsze pojawia się w przypadku bezpodstawnego ataku . A taki jest z twojej strony . Jednak i tak pozdrawiam . Może kiedyś będziesz miał okazje zmienić zdanie , czego Ci życzę . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.