Skocz do zawartości
IGNORED

poprawa akustyki salonu


Nocka

Rekomendowane odpowiedzi

44 minutes ago, Sine Metu said:

Daj to stare zdjęcie salonu, żeby koleżanka zobaczyła z czym się zmaga.

 

2a.jpg

31 minutes ago, Bartek z Mega-Acoustic said:

Panele Fluffo są całkiem spoko, ale trzeba pamiętać że są niestety dość cienkie i niższych częstotliwości to nie uciągną. Ta "powłoka" to tzw. flok, technika nazwa się flokowanie. Chyba Fluffo są jedyni w Polsce którzy potrafią to zrobić na tyle dobrze żeby to z sukcesem sprzedawać... trudna sprawa, ale taki flok fajnie poprawia właściwości panelu, jest dzięki temu trochę skuteczniejszy. No ale niestety też swoje kosztuje :P 

Fluffo sa swietne - ja tez jakos nieufnie do konca na nie patrzylem (pod katem jakosci wykonania) ale tylko do momentu kiedy to fizycznie i namacalnie sam sie przekonalem ze jakosc wykonania jest naprawde wysmienita. Teraz maja jeszcze w ofercie lepiej skonstruowane panele - co prawda kilkukrotnie drozsze - ale na pewno bardziej efektywne. Fajna sprawa - polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, xajas napisał:

Jesli porownasz koszty tego ustrojstwa z kosztami adaptacji akustycznej, dann ist es günstig 

Sorry za przeskok jezykowy, mialem na mysli ze jest cenowo atrakcyjne -> relacja cenowa tego ustrojstwa do ceny adaptacji akustycznej jest na pewno ciekawa.

BTW

DIRAC Live mozesz testowac za darmo przez 30 Dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kazdemu goraco polecam

Tutaj widac jak to sie robi (od 6min) dla kina donowego ale dla stereo to max proste

 

Sa tez inne odtwarzacze z zintegrowanym DIRAC -> Arcam, NAD,...

 

Absorber.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ziko369 napisał:

Kurcze...jak by moja ładniejsza połowa tak chciała inwestować w "piękne granie" to już bym chyba był najszczęśliwszym obywatelem tego świata... ;-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Powodzenia !!!

 

Widocznie taka już rola drugiej połowy, bez względu na płeć;-)))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xajas napisał:

Abys mogla sobie wyobrazic, o jakich rozmiarach "akustycznych ustrojst" tu mowa, spojrzyj na te dwa panele / absorbery basowe: 180cm*100cm*20cm. I ciagle sa jeszcze za male, na dodatek tylko do sredniego i gornego basu. A gdzie reszta?

U mnie znikaja za kotara, ale u Ciebie? Trudno mi sobie wyobrazic Twoja akustyczna adaptacje bez optycznego "zmasakrowania" tego ciekawego pomieszczenia.

Dlatego w dalszym ciagu zalecal bym rozwiazanie oparte o zoptymalizowane ustawienie sprzetu (glosonikow i kanapy/siedzenia), ktore zredukuje wplyw akustyki pomieszczenia, a reszte skorygowalbym za pomoca DSP/DRC (takim jak DIRAC). Ja na Twoim miejscu  zainteresowaalbym sie takim urzadzeniem jak

 MiniDSP SHD, ktore jest znakomitym odtwarzaczem polaczonym z DSP/DRC, ktory dzieko systemowi Dirac Live bardzo dobrze koryguje akustyke  wnetrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Jesli porownasz koszty tego ustrojstwa z kosztami adaptacji akustycznej, dann ist es günstig 

 

Absorber.jpg

Czy NAD C 658 również spełni taką funkcję? Bo rozumiem,że chodzi o urządzenie z systemem korekcji pokoju? 

Jeżeli chodzi o panele to dostałam propozycje zawieszenia 6 paneli wielkości około 150x50x10 . -dwa za kolumnami ,dwa za plecami słuchającego i dwa nad.Fronty mogę wybrać, nawet własnego pomysłu ,więc tak dużej demolki salonu nie będzie. Myślałam aby na początku panele, a później w miarę tego co uda się osiągnąć własnie Fluffo, Ecophone czy Nyquista na skosy i sufit. Projekt akustyczny z pomiarami to koszt, już wiem że  około 2,5 tys... Raczej wolę kupić panele za te pieniądze i kombinować co dalej w zależności od uzyskanego efektu.

Chyba,że przeniosę audio do sypialni i problem się zakończy lub poprawa akustyki będzie duzo tańsza:-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Nocka napisał:

Czy NAD C 658 również spełni taką funkcję? Bo rozumiem,że chodzi o urządzenie z systemem korekcji pokoju

Tak. Ta nowość na rynku ma (jeszcze brakuje aktualizacji) Dirac Live Room Correction. Tylko musisz wiedzieć że do NADa dają okrojoną wersje, która skoryguje tylko bas, a po wykupieniu za 99 zielonych będzie pełna wersja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 08:15, xajas napisał:

U mnie znikaja za kotara, ale u Ciebie? Trudno mi sobie wyobrazic Twoja akustyczna adaptacje bez optycznego "zmasakrowania" tego ciekawego pomieszczenia.

myślę, że da się zrobić ciekawie - oczywiście kwestia budżetu jakim operujemy...ale nie tak, że nie da się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, wszystko sie da zrobic, ale nie mial  bym ochoty na "salon" ktory po adaptacji wyglada tak jak na zdjeciach zalaczonych przez ziko369 albo awietek. Dostal bym oczoplasu :-) 

Gdyby to byla "piwnica" albo zaadaptowany "pokoj muzyczny", to co innego.

Uznaje nie tylko WAF (wife acceptance factor) ale takze MAF (men's acceptance factor)

Jestem "estetycznie wyemancypowny" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak chce się ładnie to trzeba adaptację planować na etapie wykończenia mieszkania, tak aby całe ściany stanowiły zabudowę.

 

Nocka,

jak chcesz wieszać panele na ściany to raczej zainteresuj się panelami binarnymi - sama wełną wytnie Ci wysokie tony.

Zaczalbym od dużego dywanu, zasłon i firan w odległości 20cm od ściany z oknami. Potem panele binarne na pt80, ale piękne to nie będzie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EMiL napisał:

Dokładnie, jak chce się ładnie to trzeba adaptację planować na etapie wykończenia mieszkania, tak aby całe ściany stanowiły zabudowę.

 

Nocka,

jak chcesz wieszać panele na ściany to raczej zainteresuj się panelami binarnymi - sama wełną wytnie Ci wysokie tony.

Zaczalbym od dużego dywanu, zasłon i firan w odległości 20cm od ściany z oknami. Potem panele binarne na pt80, ale piękne to nie będzie;)

Cały czas czekam na rolety i zasłony, są w trakcie szycia. Myślałam o binarnych panelach, ale właśnie nie wiem czy poza nimi brać jeszcze inne rodzaje? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binarki o tych wymiarach? Poproszę linka.

Rób etapami, okna i dywan a potem panele. Basu poniżej 70hz tak cienka wełną ruszysz, ale powinno być lepiej z poglosem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nocka napisał:

Cały czas czekam na rolety i zasłony, są w trakcie szycia. Myślałam o binarnych panelach, ale właśnie nie wiem czy poza nimi brać jeszcze inne rodzaje? 

Mysle ze nie codzi o to, zeby cos tam powiesic i zabudowac. Ja bym poczekal, az rolety, zaslony i wszystkie inne elementy Wyposazenia sa gotowe, a potem uzyl bym darmowego programu typu REW i mikrofonu pomiarowego, aby zanalizowac, ktore zakresy czestotliwosci sa problematyczne. Wtedy mozesz zadecydowac ktory typ elementow jest sensowny. Kazdy typ/element jest specyficzny dla okreslonego zakresu czestotliwosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nocka napisał:

Cały czas czekam na rolety i zasłony, są w trakcie szycia. Myślałam o binarnych panelach, ale właśnie nie wiem czy poza nimi brać jeszcze inne rodzaje? 

Mysle ze nie codzi o to, zeby cos tam powiesic i zabudowac. Ja bym poczekal, az rolety, zaslony i wszystkie inne elementy Wyposazenia sa gotowe, a potem uzyl bym darmowego programu typu REW i mikrofonu pomiarowego, aby zanalizowac, ktore zakresy czestotliwosci sa problematyczne. Wtedy mozesz zadecydowac ktory typ elementow jest sensowny. Kazdy typ/element jest specyficzny dla okreslonego zakresu czestotliwosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nocka napisał:

Cały czas czekam na rolety i zasłony, są w trakcie szycia. Myślałam o binarnych panelach, ale właśnie nie wiem czy poza nimi brać jeszcze inne rodzaje? 

Wiec doczekaj, ocen zmiane i wtedy dalej dodawaj. Skoro nie chcesz wydawac na pomiary to lepiej działaj małymi krokami niz kupowac po omacku. 

Musisz sama ocenić co jest u Ciebie głównym problem - ja zakładam ze pogłos,  dzwiek troche jak w kosciele, lekko dzwoniący? Na tej powierzchni i wysokości pomieszczenia niskim basem raczej nie przejmowałbym sie, to znaczenie większa przypadłość w małych pomieszczeniach. Możesz zastosować maski binarne jako ustrój hybrydowy ale sa tez bardziej atrakcyjne rozwiązania - wiesz juz gdzie szukac. Twój salon ma potencjał zrobienia go tez atrakcyjnym wizualnie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak w kościele, z basem nie ma tak dużego problemu, choć po odsunięciu kolumn od ściany jest bardziej wyraźny. Wiele osób tutaj posiada cechę, którą podziwiam, umiejętność czekania. Średnio mi to zawsze wychodziło:-)) Jednak nie mam wyboru, bo to będzie najlepsze wyjście. Zainwestować w mikrofon pomiarowy i dodawać powoli kolejne rzeczy aż będzie ok.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/1/2019 at 11:42 AM, xajas said:

Oczywiscie, wszystko sie da zrobic, ale nie mial  bym ochoty na "salon" ktory po adaptacji wyglada tak jak na zdjeciach zalaczonych przez ziko369 albo awietek. Dostal bym oczoplasu :-) 

Gdyby to byla "piwnica" albo zaadaptowany "pokoj muzyczny", to co innego.

Uznaje nie tylko WAF (wife acceptance factor) ale takze MAF (men's acceptance factor)

Jestem "estetycznie wyemancypowny" :-)

Hehe - no o gustach się nie dyskutuje. Nie dla każdego współczesny dizajn jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 11:42, xajas napisał:

Oczywiscie, wszystko sie da zrobic, ale nie mial  bym ochoty na "salon" ktory po adaptacji wyglada tak jak na zdjeciach zalaczonych przez ziko369 albo awietek. Dostal bym oczoplasu :-) 

Pierwsze zdjęcie jest po adaptacji, gdy wszystkie ustroje są zakryte tkaniną akustyczną, a to poniżej prezentuje ustroje, które są schowane za tkaniną. Jeśli piszesz że dostał być oczopląsu to znaczy, że po zdjęciach nie zorientowałeś się że tam w ogóle jest jakaś adaptacja akustyczna - co bardzo mnie cieszy, bo taki był zamysł adaptacji tego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam firmę, która zrobi pomiary za 600zł i jeśli wybiorę ich produkty to kwota ta jest później odliczona od wartości paneli. To najlepsza oferta za pomiary jaką znalazłam. Część firm w ogóle nie odpowiada na maile, jak się dzwoni to proszą żeby wysłać mail.... Trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat normalne. Jeśli klient jest świadomy i wie, czego chce - to dla branży jest nieatrakcyjny. Oni jeleni szukają i frajerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale chyba jednak... Pomiary to też usługa, może być lepszej lub gorszej jakości, nie zawsze więc warto inwestować w opcje najtańsze. Zależy co osoba wykonująca pomiary robi, ile wie na ten temat i co z tym zrobi potem. Szczerze mówiąc, taka cena za pomiary, przygotowanie wytycznych i potem jeszcze odliczenie tego od ceny paneli... cóż, ja bym to uznał za cenę dampingową. W MegaAku żeby dać spokojnie z czystym sumieniem rabat 600 zł musiałbym mieć zamówienie chyba na ponad 3000zł, a nasze panele wcale nie są drogie i nie dla jeleni. Jakby szukał jelenia to bym próbował opchnąć zwykły kawałek panelu z wełny za 800 zł. U Nocki zapewne wystarczyłoby wrzucić kilka paneli wełnianych których cena rynkowa to 120-170 zł, jeśli więc finalnie kupi nie wiem, 8? tyle bym strzelał że wystarczy. Po odliczeniu tych pomiarów mamy 400 zł. Jakby się zastanowić, to te pomiary to jednak jest trochę roboty, do klienta trzeba dojechać, zmierzyć, a potem przeanalizować... Zrozumcie tez że jak się jeździ na pomiary z samym mikrofonem za 10 tys. i miernikiem za drugie tyle bo chce się to zrobić dobrze, potem siedzi kilka dni nad analizą, to potem nie kosztuje to 600 zł. Stąd moje wątpliwości odnośnie tak wykonywanych pomiarów, jak się komuś opłaca to oczywiście, zawsze można...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój to wątek i nie chcę go zaśmiecać naszej sympatycznej Gospodyni. Po prostu, firmy branżowe szukają raczej łatwego i szybkiego zysku, po co więc męczyć się z klientem, który już coś niecoś wie. Stale to przerabiam, nawet teraz, i niekoniecznie w sprawach akustyki.

Ps. Uważam podobnie, podana wyżej cena jest podejrzanie niska. Lepiej dopytaj, co to za pomiary, jakim sprzętem, czy dostaniesz do ręki wyniki, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to - wg mnie - super tanio za same pomiary. Jednak zapewne sprzedający usługę i najpewniej produkt własnej roboty wie co oferuje....fingers crossed, ze inwestora wiec co wybrała :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dojazd place osobno, to cena jedynie samego pomiaru aby wiedzieć do jakich częstotliwości panele, to cena bez projektu akustycznego. Zdążyłam się już zorientować że to co ładne jest bardzo drogie. Nie ma dobrych i tanich bo jak zawsze w takim przypadku trzeba kupić dwa komplety dobry i tani :-))))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie wybrałam, na razie czekam cały czas na rolety i zasłony.  Później pomyślę poważne co dalej, bo chcialabym żeby panele poza działaniem, też nie straszyły wyglądem. Nie sztuka wydać kilka tysięcy i zamykać oczy żeby lepiej tego nie widzieć :-P 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Patrzyłem na fluffo izo (dodatkowa warstwa wytłumiająca dźwięki zza ściany) wyglądają super i pewnie działają super, ale 1000zł za m2 to dla mnie lekki szok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 10:22, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

Pomiary to też usługa, może być lepszej lub gorszej jakości, nie zawsze więc warto inwestować w opcje najtańsze. Zależy co osoba wykonująca pomiary robi, ile wie na ten temat i co z tym zrobi potem. Szczerze mówiąc, taka cena za pomiary, przygotowanie wytycznych i potem jeszcze odliczenie tego od ceny paneli... cóż, ja bym to uznał za cenę dampingową. 

A skąd taki Kowalski ma wiedzieć kto co potrafi, firma mniej znana i co wtedy? Nawet jeśli przyjadą zrobią pomiary, zainstalują wszysko no i zagra, może nawet lepiej to jaką taki klient ma pewność czy inna firma zrobiła by to lepiej w podobnej kasie. Akustyka to ciężki temat i trzeba mieć dużą wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.