Skocz do zawartości
IGNORED

18m^2 - Heco aleva gt 602


Paweł Łogasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czytam a także słucham Waszych porad @Q21 @S4Home @muda44

Mieszkam w Rybniku
Pokój 18m^2 jak na rysunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .
Miałem przez 2 lata stx electrino 150 - było miło.
Mam wzmacniacz pioneer 209r, który znalazłem na wystawce :)
Słuchałem nad 356 bee po przeróbce na electrino 150 i słyszałem różnicę w jakości, czyściej/wyraźniej wokal.
Muzyka jest odtwarzana z Raspberry pi3 + Hifiberry dac+pro, a na tym spotify - pouczono mnie na odsłuchu, żeby się przesiąść na tidal :)
Podpięty jest także TV więc netflix, player, youtube i telexpres.
Akustyka: kolumny będą stały ok 0,5m od ścian bocznej i tylnej. Nad nimi jest jakby obniżony sufit coś jak bramka piłkarska.
Przed nimi lewa kolumna napotka rogówkę a prawa tylną ścianę/drzwi do sypialni. Prawie cała tylna ściana to płyta gipsowa pusta niestety w środku. Do tej pory nie miałem problemu z basem w tym pokoju ale electrino 150 pewnie go tyle nie daje.
Będzie większy dywan i grubszy, być może "ciężkie" zasłony. na podłodze są panele i pianka a pod nimi stara podłoga dębowa. Sufit nie wyciszony - koniec pracy z akustyką.
 

Byłem na odsłuchu:
- nad 326
- electrino 250 - dla porównania
- saphire 25 - dużo basu a może nawet dudniły delikatnie na 25m
- heco aurora 700 - grały nieco lepiej, mniej dudniły ale już uszy mnie zaczęły boleć - chyba za głośno słuchałem albo "góra" grała nieprzyjemnie.
- Diamond 25 - ładnie brzmiały - używane lub z pod lady biorę w ciemno :)

Kryterium wyboru sprzętu:
Biały lub biały połysk (nie faktura drewna), podłogówki,
Chcę sensowne minimum. żeby celine dion ładnie zaśpiewała i piosenka "blah blah" masoała plecy. :)

A więc zaproponowano mi heco aleva gt 602 (czemu nie 402?) bo łatwiej to napędzić i będzie przytulniejszy bas?

Wzmacniacz póki co zostaje ten sam lub używany nad 356 bee z modem albo odpowiedni dla heco i diamond 25.

 

pokoj.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Heco Aleva może być, chociaż jeśli zamierzasz zbudować swój zestaw hi-fi, który przez lata będzie satysfakcjonował Cię, myślę że warto pomyśleć o czymś lepszym. Z mojej strony gorąco namawiam na posłuchanie i rozważenie Kef R500. To zestaw, który moim zdaniem będzie najlepszą opcją, nawet na razie pozostaw swój stary wzmacniacz, wymienisz go w przyszłości. Bardzo dobrą opcją będzie także Tannoy Revolution Xt 6F. Natomiast z tańszych propozycji bardzo ciekawą opcją będzie Q Acoustics QA 3050i.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paweł Łogasz napisał:

A więc zaproponowano mi heco aleva gt 602 (czemu nie 402?) bo łatwiej to napędzić i będzie przytulniejszy bas?

Nie i jeszcze raz nie. W Alevach to bardzo wyraźne brzmienie z lekką ostrością! Bez odsłuchu nie bierz w ciemno. Są to specyficzne kolumny i nie ukrywam że trochę meczące. Wpadnij na odsłuch to zaprezentuje ci różnicę pomiędzy Aurorą a Alevą oraz możemy odsłuchać innych konstrukcji.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Szkoda że muszą być białe bo zaproponowałbym Ci te: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są też czarne w połysku ale troszkę droższe.

Sam takie posiadam i również gram na modyfikowanym c356 i jest rewelacyjnie. Mieszkam Sosnowcu więc z Rybnika nie masz bardzo daleko jak chcesz sobie posłuchać to zapraszam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.