Skocz do zawartości
IGNORED

dedykowany pokój kinowy na poddaszu


Morfi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lossebo napisał:

Witam Forumowiczów,

Pozwoliłem sobie podpiąć się pod posta gdyż tylko tu znalazłem temat kolorów a akurat tego potrzebuje.

Na fotkach aktualny etap wykonania kina w piwnicy, pomieszczenie bedzie zawierało kino i stół bilardowy obok. Zdjecia dotyczą części kinowej. Nie jestem pewien jakiej farby uzyc do pomalowania sufitu i sciany ekranowej. Ekran bedzie ukryty wysuwany KAUBER in celling BT 265x163. Pierwotnie chciałem położyć czarną farbę głęboko matową na obie powierzchnie ale spotkałem się z opinia ze na czarnym macie bedzie osiadało mnostwo kurzu i wszystkie możliwe paprochy... i teraz zagwozdka czy mogę zastąpic ten kolor jakąś ciemną szarością czy grafitem i uzyskam wtedy podobny efekt co w przypadku czarnego matu? Sciany zostają w surowym betonie, na podłodze będzie wykładzina (kolor wstępnie jasny-ale tu nie podjąłem jeszcze decyzji). bede wdzięczny za poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_6131.jpg

Kolego załóż własny temat z łaski swojej bo odpowiedź nie zajmie w twoim przypadku jedno słowo , to nie problem bo widzisz że niektórych i tak boli to jakie ktoś kolory wybiera i zamiast doradzić tylko bluzgi lecą i tyle od siebie dodali co poniektórzy. Kto nie lubi pomieszczenia Stelvia jest oczywiście trollem a @RobertG7 nie wiem W ogóle po co się udziela skoro to jego wpis jak do tej pory nadaje się właśnie do usunięcia,  gdzie kultura chłopie ? Wpadasz bluzgasz,  innych pouczasz i ubliżasz i nic więcej !! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RobertG7 napisał:

Znawcy qrwa od siedmiu boleści!

Myślisz, że jak napiszesz qrwa to jest kulturalnie ? Dlaczego nakrzyczałeś na Morfiego ckujku ?

 

Godzinę temu, Lossebo napisał:

na czarnym macie bedzie osiadało mnostwo kurzu i wszystkie możliwe paprochy...

 Na czarnym macie będzie osiadało dokładnie tyle samo kurzu co na białym macie oraz każdym innym kolorze.  Ale będziesz mógł udawać, że jest czysto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WARMSTONE napisał:

 

 Na czarnym macie będzie osiadało dokładnie tyle samo kurzu co na białym macie oraz każdym innym kolorze.  Ale będziesz mógł udawać, że jest czysto. 

Dokładnie....widać kolega z tych który wybiera czarne skarpety i gatki bo tydzień można polatać bez wymiany skoro nic nie widać ???

Taka analogia sama się nasuwa , czarne zbiera a inne kolory to nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lossebo napisał:

Pierwotnie chciałem położyć czarną farbę głęboko matową na obie powierzchnie ale spotkałem się z opinia ze na czarnym macie bedzie osiadało mnostwo kurzu i wszystkie możliwe paprochy... i teraz zagwozdka czy mogę zastąpic ten kolor jakąś ciemną szarością czy grafitem i uzyskam wtedy podobny efekt co w przypadku czarnego matu?

możesz...byle był to najlepszy mat jaki możesz kupić. Na forum były testy.

kurz przyciągają gówniane farby, elementy sztuczne np okleina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Morfi napisał:

Pokoje pomalowane. Sufit - granatowy, ściany - fiolet, ekran - Tikurilla Interior Feelings J499. Można montować projektor (3,2m od ekranu) i surroundy.

pok1.jpg

pok2.jpg

O zgroza... masakra... najgorsze kino... jeżeli to można nazwac kinem 

9 godzin temu, RobertG7 napisał:

Do cholery jasnej!! Czy jakiś moderator mógłby wy***rdolić w kosmos niektóre posty i ich autorów? Jaki wątek się nie pojawi to się tu wpierdalacie i swoje mądrości wypisujecie, lżąc z forumowiczów albo opluwając się wzajemnie. Znawcy qrwa od siedmiu boleści!


odezwal się największy... co szukał pomocy i czekał za nim ktoś mu to poda do ręki bezpośrednio!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Myślisz, że jak napiszesz qrwa to jest kulturalnie ?

Jak to mówią, uderz w stół... ?

a drugi to jak zwykle ryjek, rejek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory to rzecz gustu, skoro tak pomalował to znaczy że dla niego jest pięknie i o to chodzi, wielu chciało by mieć taki pokój tylko do celów filmowych. 

Bardziej bym zwrócił uwagę na akustykę tego pomieszczenia, jak autor zamierza je "ustroić" akustycznie oprócz dywanu czy wykładziny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w świetle dziennym kolor jest faktycznie słaby. W realu jest nieco lepiej. Zobaczę jaki będzie po zamontowaniu drzwi i zaciemnieniu pokoju. Mam nadzieję, że Flutex 5S (baza 4) jest wystarczająco matowy. Póki co z kolorem EOT.

Dzięki Donsalieri za konstruktywny wpis. Odnośnie akustyki pokoju mam w głowie ... czarną dziurę.  Myślałem, żeby poustawiać wszystko jak ma być i wówczas zrobić pomiary pomieszczenia. Wiem, że cudów akustycznych nie mogę oczekiwać (nie mam worka pieniędzy i pomieszczenie jest niewdzięczne akustycznie) ale montaż optymalnych ustroi będzie wskazany. Na początek myślałem o umieszczeniu 20cm  ćwierćwałków w narożnikach przy ekranie. To mi zmniejszy wielkość ekranu do ok 105". 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci te ćwierć walki ? Jeszcze sprzętu nie wsadziles a już wiesz że będziesz miał problemy z basem ? Kino to nie stereo i kalibracja dużo pomaga , bardziej skup się na czasie pogłosu i echo tzw a nie na basie ( wiesz tak w ogóle jakie muszą mieć rozmiary pułapki basowe żeby pomogły?) Tak jak pisałem 2 góra 3 panele na każdy bok z wełny mineralnej i na to wystarczy jak wykładzina będzie na podłodze. A co do pomiarów itp to jak najbardziej możesz skorzystać z czyjejś pomocy ( profesjonalisty a nie krzykaczy jak fetek) i wtedy masz wszystko z głowy i jeżeli już ustrój akustyczne to wiesz ile ich potrzeba i gdzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się forum i stąd moje "wnioski", że ćwierćwałki są zawsze potrzebne. Biorę się więc za przygotowanie paneli. jaką wełnę poza PT80 można wykorzystać? Czy lepsze efekty da 5cm wełny + 5 cm pustki czy 10cm wełny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockwool 7cm w zupełności wystarczy , nie musi być pt80 drogi shit i różnicy nie usłyszysz 10cm może nawet za dużo.  Ogólnie o to chodzi aby ściany nie były gołe . Pamiętam rockwool miał właśnie jakąś wate 7cm i z nazwy była jakaś do akustyki , wymiary miała 60cm na 100cm ale może być i wyższa.  Superrock teraz taką jest pomiędzy 70 a 80mm weź kup dużo agrowłukniny,  każdy plaster owiń nią , daj w ramke i ramkę też obij z tyłu agrowłuknią a z przodu może być mikrofaza,  tania i kolory do wyboru i przyjemna w dotyku i masz panele gotowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, donsalieri napisał:

Kolory to rzecz gustu, skoro tak pomalował to znaczy że dla niego jest pięknie i o to chodzi,

Niby tak, ale bez naszej akceptacji operdol się należał.

 

4 godziny temu, Morfi napisał:

Mam nadzieję, że Flutex 5S (baza 4) jest wystarczająco matowy

Nie jest, zwłaszcza w ciemnym kolorze. Widać to zresztą na zdeciach. Właściwie nie spotkałem się z żadną europejską farbą tzw. lateksową, która w ciemnym kolorze nie miałaby jakiegoś połysku. Na naprawdę matowej bazie nie da się zrobić ciemnego koloru. Co innego 2S czarna  oraz farby amerykańskie i kanadyjskie, w których spoiwa są mniej ekologiczne.

 

2 godziny temu, Morfi napisał:

Naczytałem się forum i stąd moje "wnioski", że ćwierćwałki są zawsze potrzebne.

Funkcji zawodowych basstrapów te 20X20 nie spełniają, ale jako szerokopasmowe absorbery sa znakomite. Mogłeś je zrobić także na styku ścian z sufitem, ale się nie poradziłeś. Jeżeli chodzi o panele binarne to  musisz wiedzieć jakie częstotliwości chcesz zaabsorbować. U Ciebie jeżeli chodzi o bas dobrą robotę mogą zrobić garderoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Funkcji zawodowych basstrapów te 20X20 nie spełniają, ale jako szerokopasmowe absorbery sa znakomite. Mogłeś je zrobić także na styku ścian z sufitem, ale się nie poradziłeś. Jeżeli chodzi o panele binarne to  musisz wiedzieć jakie częstotliwości chcesz zaabsorbować. U Ciebie jeżeli chodzi o bas dobrą robotę mogą zrobić garderoby.

Na styku ścian z sufitem mam wolne 20cm.

A ktoś wcześniej pisał, że te garderoby to działają tak jakby słuchać muzyki na polu. Ściana z garderobą wykonana jest z: 2xGK + wełna + 2xGK. Pomiędzy stelażem a GK jest wszędzie taśma akustyczna (taka 2mm) 

Wykładzina podłogowa będzie docinana z szer 4m. Zostanie mi więc "opad" 1x6m. Pomyślałem co by ten odpad przykleić na dole ściany z ekranem (pas 50cm) albo dać takie 1m pasy na ściany boczne. Wykorzystam wówczas 5m odpadu.Co o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morfi napisał:

A ktoś wcześniej pisał, że te garderoby to działają tak jakby słuchać muzyki na polu

Nie mam nic przeciwko koncertom i muzyce na powietrzu, wręcz przeciwnie nie ma problemów z basem. Absorberów na niski bas i tak nie znajdziesz a co wpadnie do garderoby to zamota się w ciuszkach. W sklepach odzieżowych nikt nie robi adaptacji akustycznej a przy dobrym sprzęcie sound jest znakomity.

 Z wykładziną dobry pomysł jeśli będzie granatowa. Jeśli chodzi o bastrapy to podtrzymuję, warto ale najpierw posłuchaj przez parę miesięcy bez  ustroi a później dopiero kombinuj. Do gk ja zamontowałem je  przy pomocy wkrętów. Gdybym ja chciał usunąć to mam tylko małe dziurki do zaszpachlowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast basstrapów i tego typu sprzętu zainwestuj lepiej w profesjonalistę co ci to wszystko skalibruje.  Cena pewnie podobna a skutek o wiele lepszy a jeszcze jak dodasz dsp to i bas nie będzie dokuczać w reszcie domu .

Panele po bokach i tak konieczne żeby echa nie było. Więc na tym się skup .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Morfi napisał:

Naczytałem się forum i stąd moje "wnioski", że ćwierćwałki są zawsze potrzebne. Biorę się więc za przygotowanie paneli. jaką wełnę poza PT80 można wykorzystać? Czy lepsze efekty da 5cm wełny + 5 cm pustki czy 10cm wełny?

Twoje ściany to sama wełna a Ty jeszcze chcesz robić pułapki ? Nie wiesz jak pomieszczanie "gra", nie znasz jego problemów i nie zdefiniowałeś przyczyn a już chcesz je naprawiać ?

pomieszczenie masz bardzo wąskie to szukaj bardziej optymalnych rozwiązań, co chcesz osiągnąć wełną ? konkretnie

BTW: wełna w narożniku to strata kasy, skoro lubisz tak czytać to "doczytaj".

7 godzin temu, Morfi napisał:

Wykładzina podłogowa będzie docinana z szer 4m. Zostanie mi więc "opad" 1x6m. Pomyślałem co by ten odpad przykleić na dole ściany z ekranem (pas 50cm) albo dać takie 1m pasy na ściany boczne. Wykorzystam wówczas 5m odpadu.Co o tym myślicie?

że będzie grało tragicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Panele po bokach i tak konieczne żeby echa nie było.

Niby prawda ale rozmieszczenie ich przy np. 7.1 jest problematyczne. Pianka w czterech rogach i po obwodzie dość równo utemperuje wszystkie głośniki. Basu to jak w każdym g--k będzie za mało i moim zdaniem warto nawalić absorberów po to by osłabić resztę pasma. Bastrapy 20X20 na wszystkie narożniki to jakieś 8 stówek, czyli tyle co dwa panele binarne(a niby nie chcesz za dużo kasy wydać ).  Z panelami z wełny przy wentylacji mechanicznej to bym się zastanowił. Jak panel zabezpieczysz folią, włókniną oraz sklejką z dziurkami to jak on ma działać. Polecam piankowe absorbery, tania 8cm gładka piana pod spód a na wierzchu trochę większa ozdobna.

Nie czytaj rad kolegów, którzy rzeczy o których piszę na oczy nie widzieli. Gdy poprosiłem szefa wszystkich mądrych szefów Xajasa , żeby pokazał rachunek albo jakieś zdjęcie pianki, na której temat się produkował to dumny i blady walnął fotką fajansiarskiej wełny skalnej. Jak zaprotestowałem i dalej sie upierałem przy piance to jebnął fotką jeszcze dwóch paczek wełny. Ale tak jak radziłem wcześniej, co poparł Subfan i Fetek najpierw obsłuchaj salkę bez ustroi.

24 minuty temu, fetek napisał:

BTW: wełna w narożniku to strata kasy, skoro lubisz tak czytać to "doczytaj".

Fetek, u mnie działa wszystko o czym piszemy a u Ciebie nic nie działa. Tak czasami bywa. Może pokoje byś zamienił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WARMSTONE napisał:

 

Fetek, u mnie działa wszystko o czym piszemy a u Ciebie nic nie działa. Tak czasami bywa. Może pokoje byś zamienił ?

Z tym po prostu nie idzie się nie zgodzić. Biorąc pod uwagę za kogo gość się uważa i co wypisuje i jakim tonem , 2 letnie motanie się nad akustyką pomieszczenia nie idzie nazwać inaczej jak paraolimpiadą w jego wykonaniu. Kolega najwyraźniej widzi chwasty w ogródkach innych ale nie w swoim i cały czas tłumaczy że pracuje nad jakimś super mega dyfuzoro/pochłaniaczo/ basopulapką której to zbudowanie ma być panaceum na wsio w jego pomieszczeniu z ZESTAWEM STEREO który to śmie nazywać kinem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Fetek, u mnie działa wszystko o czym piszemy a u Ciebie nic nie działa. Tak czasami bywa. Może pokoje byś zamienił ?

Nie wiesz czy działa i jak działa bo nigdy niczego nie mierzyłeś.

Po za tym nigdzie nie napisałem że nie działa, tylko że jest stratą pieniędzy bo w tych miejscach ma najmniejszą efektywność i można to zrobić znacznie lepiej. Ponadto takie ustawianie na pałę często kończy się dziwnymi wyrwami w paśmie.

4 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Bastrapy 20X20 na wszystkie narożniki to jakieś 8 stówek, czyli tyle co dwa panele binarne(a niby nie chcesz za dużo kasy wydać ).  Z panelami z wełny przy wentylacji mechanicznej to bym się zastanowił. Jak panel zabezpieczysz folią, włókniną oraz sklejką z dziurkami to jak on ma działać

Działać będzie ale nie w tym zakresie co trzeba... weź mi lepiej powiedź czemu porządnie nie przygotował ścian z płyt perforowanych skoro teraz chce robić to samo tylko drożej, mniej skutecznie i jeszcze zabiera przestrzeń ?

Może przydupas vel mądrala coś podpowie,  taki wyszczekany w tych swoich 12mkw z kolumnami THX i TV 32'' na miarę kina XXI wieku. Nie wiem po co się odzywasz, przecież sam stwierdziłeś że jesteś głuchy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fetek napisał:

Nie wiesz czy działa i jak działa bo nigdy niczego nie mierzyłeś.

Różnica z panelami i bez jest taka jak światło zapalone vs światło zgaszone ( w nocy). A więc działa. Jak ? Ano tak, że jestem mega zadowolony i zastanawiam się nad  czy kupując mikrofon nie sp...lę tego zadowolenia. Po co szukać dziury w całym. 

Piszesz o ustawieniu na pałę. Zawsze są problemy np. u Morfiego przesunięte względem siebie drzwi do garderób przy zachowaniu symetrii mocno ograniczają wykorzystanie ścian bocznych. Przednia i tylnia ściana właściwie nie istnieje. Tam gdzie będą surki też nic nie zamontujesz.  Dodaj do tego jakąś harmonię i estetykę. Dla mnie absorbery to panaceum na audiofilne regały z książkami, welurowe kanapy, filodendrony,zakurzone dywany i zasłony.  

Pomysł z płytami perforowanymi jest pozornie niezły. Niestety tylko pozornie. Na poddaszu sufit odpada ( paroizolacja)  a ścianki tak samo kłania się jakaś folia bo przy wentylacji z  lekkim nadciśnieniem to wełna będzie wszędzie, w garderobie i płucach także. Płyta perforowana jest bardzo droga i położyć ją można tylko w jednej warstwie. A Morfi miał kaprys zrobić dwie warstwy.

9 godzin temu, Moontan napisał:

Kino domowe w odwrocie ..moje dzieciaki maja od lat i nie wlaczaja jak cos ich zaciekawi to ida do kina......szkoda czasu i kasy...

Tak jest zazwyczaj, napełniam basen i popływam ze trzy razy w roku. Oglądam filmy w sypialni a na ekran 160'' gapię się słuchając muzyki. Ale warto mieć dla samego Miecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WARMSTONE napisał:

Różnica z panelami i bez jest taka jak światło zapalone vs światło zgaszone ( w nocy). A więc działa. Jak ? Ano tak, że jestem mega zadowolony i zastanawiam się nad  czy kupując mikrofon nie sp...lę tego zadowolenia. Po co szukać dziury w całym. 

Wełna jest nieprzewidywalna i nie da się na ucho czy "zdalnie" trafić, pakujesz wełnę, mówisz o jaki fajny bas.. ale naprawdę nie wiesz czy wykastrowałeś sobie resztę pasma czy faktycznie zyskałeś 2db na basie, często dziur nie jesteś w stanie usłyszeć bo musisz je najpierw zniwelować by zauważyć że są. Kolejny problem to ilość wełny, 10cm może nie działać, 20cm może psuć ale już 30cm może przynieść fajny efekt (a co potrafi 2*50cm... ). 

Po za tym pamiętaj że mózg to jedna wielka ściema, szybko sie przyzwyczajamy itd.

35 minut temu, WARMSTONE napisał:

Pomysł z płytami perforowanymi jest pozornie niezły. Niestety tylko pozornie. Na poddaszu sufit odpada ( paroizolacja)  a ścianki tak samo kłania się jakaś folia bo przy wentylacji z  lekkim nadciśnieniem to wełna będzie wszędzie, w garderobie i płucach także. Płyta perforowana jest bardzo droga i położyć ją można tylko w jednej warstwie. A Morfi miał kaprys zrobić dwie warstwy.

paroizolacja nie jest problemem, wełna w ścinach podobnie (ale masz rację). Chodzi o zdjęcie pogłosu nie basu, w środku nie musi być wełny ani kosmicznych przestrzeni, wręcz przeciwnie przegrody powinny być małe i szczelne wtedy uzyskasz rezonator panelowy. Najprościej wykonać podwójne przegrody (wełna + pustka) i zastosować gęstsze płyty by zniwelować negatywny efekt przylegających pomieszczeń.

35 minut temu, WARMSTONE napisał:

Piszesz o ustawieniu na pałę. Zawsze są problemy np. u Morfiego przesunięte względem siebie drzwi do garderób przy zachowaniu symetrii mocno ograniczają wykorzystanie ścian bocznych. Przednia i tylnia ściana właściwie nie istnieje. Tam gdzie będą surki też nic nie zamontujesz.  Dodaj do tego jakąś harmonię i estetykę. Dla mnie absorbery to panaceum na audiofilne regały z książkami, welurowe kanapy, filodendrony,zakurzone dywany i zasłony.  

można przesunąć wszystko stawiając drugą ścianę i wypychając to wełną, tak z 50cm na całej powierzchni, niestety efekt trudno przewidzieć.

To co i gdzie ustawiasz zależy od problemów, u mnie zmorą jest mod osiowy więc nie muszę się spinać z wełną.

 

 

38 minut temu, WARMSTONE napisał:

Tak jest zazwyczaj, napełniam basen i popływam ze trzy razy w roku. Oglądam filmy w sypialni a na ekran 160'' gapię się słuchając muzyki. Ale warto mieć dla samego Miecia.

dla mnie kiedyś to był relaks, siadam oglądam i idę spać. Niestety z czasem korzystam coraz mniej...mniej i mniej a filmy zaczynają mnie wq... głupotą.  No ale spróbuj teraz obejrzeć film na TV w salonie.. porażka.

Między innymi dlatego SR7013 a nie av7705

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fetek napisał:

.  No ale spróbuj teraz obejrzeć film na TV w salonie.. porażka.

W sypialni oglądam na proju. Pomyśleć, że kiedyś miałem trinitrona 14''.

 

20 minut temu, fetek napisał:

nie wiesz czy wykastrowałeś sobie resztę pasma czy faktycznie zyskałeś 2db na basie

Oczywiście,że wykastrowałem. Dołki tym samym się zmniejszyły a bas w stosunku do przyciętych wyższych częstotliwości jest większy. Odnośnie sensowności zakupu procesora to wróciłem do punktu w którym zastanawiam się czy w ogóle Atmos mi jest potrzebny. 

33 minuty temu, fetek napisał:

a filmy zaczynają mnie wq... głupotą.

Większość ostatnio ma ukryty przekaz. Obrzydzić Trumpa.Nic innego się nie liczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WARMSTONE napisał:

W sypialni oglądam na proju. Pomyśleć, że kiedyś miałem trinitrona 14''.

ja nie lubię obrazu z TV, po za tym by dogonić JVC i tak bym musiał wydać kupę siana.

10 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Większość ostatnio ma ukryty przekaz. Obrzydzić Trumpa.Nic innego się nie liczy.

już nawet nie takie "polityczne" zagrywki, ale sama logika filmów, błędy, jakość efektów... i samej ścieżki dźwiękowej.

10 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Odnośnie sensowności zakupu procesora to wróciłem do punktu w którym zastanawiam się czy w ogóle Atmos mi jest potrzebny. 

Kilka tygodni temu zdecydowałem że idę w x.2.4, dotychczas miałem 5, zastanawiałem się nad 7. Niestety im dalej idę tym częściej bije się z myślami czy to ma sens, zwłaszcza że "średnia jakościowa" mnie nie zadowala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fetek napisał:

 

Kilka tygodni temu zdecydowałem że idę w x.2.4, dotychczas miałem 5, zastanawiałem się nad 7. Niestety im dalej idę tym częściej bije się z myślami czy to ma sens, zwłaszcza że "średnia jakościowa" mnie nie zadowala.

Chyba panie żarty sobie stroisz zwłaszcza z tą jakością która Cię zadowoli . Piszesz bzdury od kilku lat jak wiedzę ( w dziale akustyka juz dawno pisales o tych problemach )a nic tak naprawdę nie robisz w tym kierunku , taki kinomaniak gawędziarz.  Sorry , audiofil gawędziarz bo ile macie wspólnego z dźwiękiem przestrzennym razem z kolegą Paulem już nie raz wyszło skoro tak stawianie na fronty wysokiej klasy i przecenianie ich rolę w kinie i nie rozumiecie do dziś zgrania reszty głośników ( co rozumieją amatorzy ) . Z akustyką boksujesz się ponad 2 lata i G z tego, komediant dobry z Ciebie...." średnia jakościowa mnie nie zadowala " hahahahaha,  człowieku wywal wszystko przez okno i pisz pierwszy post o pomoc w doborze zestawu jak wszyscy " zieloni " bo nim jesteś. Pouczać i dokazywać pierwszy w kolejce ale sam podstaw nawet nie rozumie ( albo tak leniwy jesteś) o sprzęcie wie wszystko , kalibracje ma w jednym palcu , akustyka w drugim ...w teorii kot a w praktyce bajzel. Ogarnij się człowieku bo ośmieszasz się nie po raz pierwszy jak czytam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/2/2020 at 9:35 AM, Morfi said:

Naczytałem się forum i stąd moje "wnioski", że ćwierćwałki są zawsze potrzebne. Biorę się więc za przygotowanie paneli. jaką wełnę poza PT80 można wykorzystać? Czy lepsze efekty da 5cm wełny + 5 cm pustki czy 10cm wełny?

btw. PT80 była dostepna bez problemu jeszcze ok miesiac/dwa temu tylko na infolini Isover powiedzieli, żeby nie szukac po skladach budowlanych (bo tam nie ma) tylko w "hurtowniach technicznych". Dali jakies namiary i sie okazało mialem jedną (caldo-izolacja) 1km od domu z 300m2 na magazynie ? Cena ok. 100zl za paczke (4 plyty 10cm) nie porownywalem z inna czy to drogo. Aaaa i ona zmienila nazwe z PT80 na TECH Slab MT 4.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, decybel napisał:

Cena ok. 100zl za paczke (4 plyty 10cm) nie porownywalem z inna czy to drogo. Aaaa i ona zmienila nazwe z PT80 na TECH Slab MT 4.1

Rockslab jakieś 35zł w Castoramie,  czasem warto zainwestować w maty, gęstość to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.