Skocz do zawartości
IGNORED

Otwarty salon 22m


monolithhh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem Pylon Audio Sapphire 25 - bardzo odpowiada mi ich brzmienie. Zastanawiam się jednak, czy z Marantzem PM6005 (do zmiany w przyszłości na Atolla IN100SE) dadzą radę nagłośnić ten salon? Mówię tu raczej o spokojnym graniu, bez konieczności nagłaśniania "prywatek" ?

Miejsce odsłuchowe znajdować będzie się gdzieś naprzeciwko sekcji RTV, nie należy sugerować się naniesionymi meblami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Na prośbę autora

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po przejściu na Atolla (bardzo udany wzmacniacz), Pylony będą wąskim gardłem Twojego systemu, jeśli masz możliwość, podjechał bym do najbliższego salonu audio gdzie znajdziesz tego Atolla i posłuchał kilku innych propozycji, ale w trochę większym budżecie. Wszedlbym w lepsze kolumny od razu, nawet kosztem przesunięcia zakupu Atolla na nieco dalszą perspektywę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pylon Audio Sapphire 25 to moim zdaniem bardzo dobry zestaw kolumn, bez żadnego problemu nagłośni Twój salon, wzmacniacz Marantz PM6005 także bez problemu prawidłowo wysteruje kolumny. Oczywiście zmiana wzmacniacza na Atoll IN100SE przyniesie dużo korzyści, szczególnie w plastyce, dociążeniu. Nadal będzie to bardzo dobre połączenie z elektroniką Atoll. Oczywiście jest także mnóstwo innych, równie ciekawych kolumn, ale jeśli podoba Ci się ta swoboda, dynamika grania Pylon Audio, nie widzę tu przeszkód, żeby połączyć je docelowo z Atoll. Najlepiej jednak przed podjęciem decyzji podjechać do salonu i posłuchać Sapphire z elektroniką Atoll oraz jako opcje także inne konfiguracje, sam zdecydujesz co najbardziej Ci odpowiada.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tytanowy_janusz napisał:

(...)Wszedlbym w lepsze kolumny od razu(...)

Chętnie wysłucham propozycji w podobnym lub większym budżecie. Lubię brzmienie dociążone.

6 godzin temu, Q21 napisał:

(...)Oczywiście jest także mnóstwo innych, równie ciekawych kolumn(...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monolithhh

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w podobnym budźcie Heco Aurora 700, z trochę droższych Polk Audio 55E lub lepiej RTi 7, Audio Academy Hyperion IV, koniecznie Pylon Audio Diamond 25, nie wspominając o Dynaudio.

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, monolithhh napisał:

Chętnie wysłucham propozycji w podobnym lub większym budżecie. Lubię brzmienie dociążone.

Hej.

Sprawdź Monitor Audio Bronze 6, Dali Zensor 7, Heco Aurora 700. Droższy budżet lecz warty uwagi - Dynaudio Emit M30, Tannoy Revolution XT8F, Dali Opticon 6.

Atoll IN100SE świetny wzmacniacz, lecz nie zamykaj się tylko na jeden typ elektroniki. Spójrz też na Cambridge Audio CXA80, NAD C368, ewentualnie coś droższego Roksan K3

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym podłączyć się do tematu. Też szukam kolumn do salonu ~30m2. Obecnie posiadam Dali Ikon 6 w wersji MK1 napędzane wzmacniaczem CA CXA60. Połączenie jak dla mnie prawie idealne ale tymczasowe bo kolumny są już trochę sfatygowane i chciałbym coś nowego. Wzmacniacz wybrany świadomie po wielu porównaniach min. z polecanym NAD356. Wcześniej, co niektórych może zdziwić, miałem Ikony 6 MK2 ale ich brzmienie było dla mnie zbyt ostre na górze z wycofanym środkiem. Niektórzy mówią że MK2 miały lepszy bas ale moim zdaniem to nieprawda. MK2 mają po prostu wycofany środek i może się przez to wydawać że bas jest bardziej uwypuklony. Cierpi na tym ich równowaga tonalna i dlatego wolę brzmienie poprzedniej wersji - bardziej naturalne i zrównoważone, ze zwinnym i nisko schodzącym basem i wyrazistymi wokalami.

Myślę obecnie nad kolumnami, które zaproponował S4Home - Dynaudio Emit M30, Tannoy Revolution XT8F, Dali Opticon 6 ale też Kef R700 i nowe Audio Fyne 502. Pomóżcie - co najlepiej zastąpi mi stare, wysłużone Ikony 6.

Muzyka to głównie rock, rock progresywny, ostatnio trochę jazzu, czasami dobry pop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK1 z Cambridge CXA60 :D

Co Ci w nich nie leżało? :)

Tannoy XT8F to granie zdecydowanie bardziej środkiem z mocniejszym, silniejszym basem.

Fyne z racji konstruktorów to podobne brzmienie, ale jednak poprawione? Po prostu nieco inne, mniej szałowe. Więcej konkretów.

R700 to bardzo udany model. Zaryzykuje że bardziej od 900tek które są już przerysowane.

Jeśli wolał byś nieco uspokoić górę to KEFy, jeśli jednak lubisz jaśniejsze granie jakie miałeś obecnie ale jednak chciałbyś je rozwinąć o dwa lewele to XT8F. CXA60 do Emit 30 jest za słaby.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, 

co do połączenia Ikon MK1 z CXA60 to tak jak pisałem, nie mam zastrzeżeń. Może jest minimalnie zbyt jasne w niektórych aranżacjach ale po delikatnej korekcji w dół na sopranach i w górę na basach jest b.dobrze. Kolumny są już lekko przyniszczone i wizualnie trochę mi nie leżą. Gdyby były w takich obudowach jak Opticony to na nic bym ich nie zamienił. Niestety Opticony mają chyba wycofany środek, tak jak MK2 - czy dobrze myślę? 

Co do tego co bym oczekiwał, to na pewno ma być ładnie wypełniony środek i nisko schodzący bas, który mógłby być mocniejszy niż w Ikonach. Czyli tak jak pisałeś R700 spełniały by te moje oczekiwania. Na pewno muszę je przesłuchać.

Jeszcze pytanie odnośnie Tannooy/Fyne. Pisałeś że grają bardziej środkiem z mocniejszym dołem - czyli też też po mojej myśli. Ale co miałeś na myśli że XT8F mogą rozwinąć granie o dwa lewele? Chodzi o większą dynamikę czy to że są też jaśniejsze niż Ikony? Bo sopranów na pewno nie oczekuję mocniejszych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słuchałem dzisiaj Mission LX4 z NAD356, Rotelem A12 i Rotelem A14. Duże wrażenie zrobił na mnie ten ostatni, chociaż NAD również ładnie zagrał. Posłucham jeszcze innych zestawów, ale na chwilę obecną mój kierunek to Mission LX4 + Rotel A14. Zestaw robi wrażenie przy cichym i umiarkowanym słuchaniu. Nie jest to jednak na pewno liniowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zgadzam się. Dlatego szukam wzmacniacza o innej charakterystyce, niż rzeczony Marantz. Zdecydowany jestem na tego Rotela. Moim zdaniem petarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, monolithhh napisał:

Słuchałem dzisiaj Mission LX4 z NAD356, Rotelem A12 i Rotelem A14. Duże wrażenie zrobił na mnie ten ostatni, chociaż NAD również ładnie zagrał. Posłucham jeszcze innych zestawów, ale na chwilę obecną mój kierunek to Mission LX4 + Rotel A14. Zestaw robi wrażenie przy cichym i umiarkowanym słuchaniu. Nie jest to jednak na pewno liniowe granie.

Jak możesz to przesłuchaj sobie jeszcze bardzo dobry NAD C368, szczególnie, że nie zamyka to dalszej drogi rozwoju. Za jakiś czas dokupisz jeszcze końcówkę mocy z tej samej serii C268 i w trybie bridge będzie ogień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię. Dorzucę go do listy odsłuchów i dodaje jeszcze CXA80. Odnośnie kolumn, to chcę posłuchać też Tannoy XT6F.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas posłuchasz Nada C368 z B&W 603. Uważam to połączenie za bardzo dobre. Jako alternatywa zawsze jest elektronika Rotela, kolumny PSB Imagine X2T, Mission QX-4, Elac UniFi FS U5. Zapraszamy na odsłuchy

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie na testach w domu Rotela A14. Niby 70% brzmienia to kolumny, ale Rotel zmienił zupełnie charakter grania zestawu. Dodał to, czego brakowało Zensor 5 - dobrą podstawę i wypełnienie dźwięku - to już również na niskich poziomach głośności. Zabrał analityczność i przestrzeń :) Marantz dawał wgląd w nagrania, Rotel daje więcej funu. Wraz z podkręcaniem głośności Marantz jazgotał, Rotel zwiększa siłę uderzenia. To zdecydowanie nie jest jasny wzmacniacz. Nie jest to uniwersalne urządzenie, ale daje mi sporo radości.

W chwili obecnej wymienię tylko wzmacniacz, kolumn poszukam na spokojnie, jak już osłucham się z Rotelem (lub innym wzmacniaczem) i zadecyduję, czy potrzebuję dalszego dociążenia, czy równowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monolithhh

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, monolithhh napisał:

W chwili obecnej wymienię tylko wzmacniacz, kolumn poszukam na spokojnie, jak już osłucham się z Rotelem (lub innym wzmacniaczem) i zadecyduję, czy potrzebuję dalszego dociążenia, czy równowagi.

Świetny wybór, patrząc w przyszłość. Na Rotelu można zbudować bardzo uniwersalny system ;)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel A14? pamiętam jak go testowałem, dobra skrzynka i dobry DAC, złego słowa nie powiem. NAD 368 z możliwością dalszej rozbudowy, fajny, tylko jedna sprawa jest na nie, on nie potrafi grac po cichu, żeby się wykazał (a potrafi) trzeba pozwolić mu grać głośniej, zresztą c368, Rotela a14 czy NAD 375 to ta sama szkoła grania i małe różnice i to jest własnie uniwersalne granie, po tej ciepłej, przyjemnej stronie. Nie ważne co słuchasz, ale jak sam słyszysz, może tak grać cały dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatni wpis w kwestii wzmacniacza - Rotel grał naprawdę świetnie, ale ostatecznie stanęło na Roksanie Kandy K3. Myślę, że kolmny Tannoy XT6F lub Tannoy XT8F docelowo do niego, ale to już na spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za dotychczasowe propozycje. Poszedłem w nieco innym kierunku (najpierw wymiana wzmacniacza na Kandy K3), ale powoli wracam do pierwotnego tematu. Zamierzam w najbliższym czasie odsłuchać kilku kolumn, niestety jeszcze nie w docelowym pomieszczeniu (nie wszystko da się wypożyczyć). Chciałbym zamknąć się z kolumnami w kwocie 3500 zł (standy jakieś mam, lepsze w przyszłości) i sparować Roksana Kandy K3 z kolumnami: Tannoy XT6F, Mission LX-4, Dynavoice DF-5, Fyne Audio F303., Phoebe III. Jednak zaczynam się nieśmiało zastanawiać, czy np. Kef R300 lub Dynaudio Emit M20 dadzą radę w takim pomieszczeniu? Podejrzewam, że nie wypadną gorzej od Zensor 5 na basie, a wydaje mi się, że w tym budżecie monitory zaproponują większą kulturę grania niż podłogówki. Chciałbym z brzmieniem pójść nieco wyżej, ale nie chciałbym jednak z latarką szukać basu. Miałem kiedyś B&W 685 s2 i grało to bardzo dobrze, ale brakowało niskich tonów (może kwestia poprzedniego wzmacniacza - PM6005). Nie robię dyskotek, ale odsłuch rocka bez uderzenia stopy, czy jazz bez fizjologicznego kontrabasu to nie do końca to. Wiem, że w tym budżecie, nie ma co się spodziewać cudów, ale jakieś minimum zadowolenia chciałbym jednak osiągnąć.

Odsłuchy oczywiście się odbędą, ale przecież jesteśmy na forum po to, aby dzielić się doświadczeniami. Czy ktoś ma Kef R300 lub podobne monitory w pomieszczeniu do 25m2 i może powiedzieć, czy to ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monolithhh

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zakup monitorów do pomieszczenia 25 m2 - wydaje się złym posunięciem. Może pokażą większą kulturę grania niż podłogówki (z naciskiem na może) ale jestem przekonany, że będzie brakować dociążenia dźwięku w niższych rejestrach, na którym Tobie zależy. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tu wskazane przez Ciebie, chociażby: Phoebe III. Przerabiałem monitory w moim systemie ale niestety (albo stety) wybór jednogłośnie padł na kolumny podłogowe (w tym wypadku Klipsch). Dodam, że moje pomieszczenie to <20 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie dociążenie w wypełnieniu dolnych zakresów i ogólnie gęstości dźwięku wniósł Roksan. Jednak również boję się, że te Kefy, pomimo tego, że to 3-drożne monitory jednak nie uciągną pomieszczenia i będę musiał rozejrzeć się za podłogówkami. Te Tannoye wydają się w miarę sensownie i zmieszczą się w budżecie, chociaż coś mnie ciągnie do Kefów. Jednak najniższa podłogówka R500 nie dość, że poza budżetem, to jeszcze małe membrany jak w moich Zensorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, monolithhh napisał:

Jednak najniższa podłogówka R500 nie dość, że poza budżetem, to jeszcze małe membrany jak w moich Zensorach.

Jak się nie boisz wysyłki to zwróć uwagę na: https://allegro.pl/oferta/kef-r500-7881781907. Może warto ponegocjować. Co do małych membran, to miałem u siebie RF-52 ze średnicą membrany 13,3 cm - a bas jaki dawały robił naprawdę spore wrażenie. Wiem, że starym powiedzeniem: "fizyki nie da się oszukać" ale to co robiły RF było chyba tego zaprzeczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac nowych glosnikow, na pewno nie wybral bym zestawow pdstawkowych/monitorow (chyba ze chcesz je wstawic do regalu). Jesli masz wybor, wybierz pdlogowce z dobra/wysoka sktecznoscia i stosunkowo wielkim przetwornikiem niskotonowym. To podstawa dla luznej, bezstresowej i nieskomprymowanej reprodukcji dzwieku przy kazdym poziomie glosnosci. Profituja z tego takze niskie poziomy odsluchu.

Male glosniki to albo kompromis albo celowe ograniczenie dla okreslonych celow/zadan (patrz near field monitor)

Pamietaj ze glosniki + pomieszczenie/ustawienie glosnikow to 80% sukcesu. Pozostale 20% to wzmacniacz i zrodlo (OK. dla niektorych  jeszcze kabelki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Pamietaj ze glosniki + pomieszczenie/ustawienie glosnikow to 80% sukcesu.

Zgadzam się z Kolegą w pełnych 100 procentach. Dopracowany końcowy tor audio oraz warunki adaptacyjne pomieszczenia odsłuchowego to panaceum na dobre klasyczne, tudzież purystyczne stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz wybor, wybierz pdlogowce z dobra/wysoka sktecznoscia i stosunkowo wielkim przetwornikiem niskotonowym. To podstawa dla luznej, bezstresowej i nieskomprymowanej reprodukcji dzwieku przy kazdym poziomie glosnosci. Profituja z tego takze niskie poziomy odsluchu.

 

Dziękuje za ten wpis. Trochę już sprzętu przewaliłem, to nie jest tak, że nie jestem świadomy akustyki. Byłem ostatnio w docelowym mieszkaniu i oczami wyobraźni widziałem tam podłogowe - no i trochę boje się, że będą za duże. Te Kefy to 3 drogi i zastanawiam się (a zwyczajnie chyba je wypożyczę jak się uda) czy one nie dałyby najlepszego efektu w miejscu odsłuchu. Wybór jak najbardziej mam i poszukuje tzw. złotego środka w założonym budżecie (ograniczonym obecnie po zakupie Roksana).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy innymi mialem na mysli budzet. Przyklad: jesli mam 4.000€ to wydal bym 1.000-1.500€ na wzmacniacz a 2.500-3.000€ na zestaw glosnikowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem o co Ci chodzi, co nie zmienia faktu, że ten Roksan zostanie ze mną na dłużej. Wniósł poprawę do systemu (można się spierać, czy nie warto było zacząć od kolumn, ale sposób prezentacji Marantza przestał mnie zadowalać).

 

Wracając do tematu kolumn, masz jakieś konkretne kolumny na uwadze? Rozumiem, że proponujesz coś z przetwornikami min. 18 cm i najlepiej 3 drogi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, monolithhh napisał:

Wracając do tematu kolumn, masz jakieś konkretne kolumny na uwadze? Rozumiem, że proponujesz coś z przetwornikami min. 18 cm i najlepiej 3 drogi?

Jesli chodzi o konkretne kolumny to jestem niewlasciwym doradca, gdyz moje glosniki rzeczywiscie sa 3-drozne i maja 18-nastki, ale 18" a nie 18cm :-)  i do tego nie mam zbyt dobrego rozeznania na polskim rynku. Dlatego moje zalecenia (oparte o doswiadczenia z rozna wielkoscia zespolow, ktore uzywam rownoczesnie, po czesci w tym samym pomieszczenu) sa raczej ogolnej natury i nie odnosza sie do jakiegos konkretnego modelu. Moge tylko podac, zalecic typ, jaki by mnie interesowal, gdybym szukal gotowych glosnikow dla siebie (abstrachuj od ceny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z glosnikami, to jest troche podobnie jak z samochodami: "pojemnosci silnika nie da sie niczym zastapic,.... chyba ze jeszcze wieksza  pojemnoscia" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.