Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i gramofon do dali zensor 7


Bleck55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem  

Tannoy Mercury m3 

Cambridge Audio azur 540a 

Udało mi się bardzo tanio kupić Dali zensor 7. 

Niestety był to szybki zakup bez odsłuchów cena zrobiła swoje. Głośniki przyszły wpiołem pod azur 540a. Jako źródło  gra burson conductor v2+ (tak wiem trochę przerost treści nad formą ale tak rozbudowałem tor audio więc żeby się nie nudził robi jako preamp) 

Pierwsze co to głośniki grają bardzo Góra. Czytałem że mają skrajne pasma podciągnięte ale aż tyle to chyba za dużo mi się wydaje.  Podpinałem nuforce dac 80. Ale Góra bez zmian. 

Tak ma być czy z czasem głośniki stracą tą górę jak większość słuchawek? 

Czy to wina wzmaka? 

Ogólnie jestem zadowolony po przesiadce z m3 różnica ogromna na plus. 

Teraz do sedna jaki wzmacniacz byście polecili szukałem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co wybrać każdy poleca co innego. 

Zależy mi na dobrej scenie kontroli basu i przede wszystkim głębi. 

Kolejna sprawa to jakiś gramofon dla  początkującego. 

Wszystko chciał bym zamknąć w 3k. Raczej patrzę na rynek wtórny. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed laty Zensory 7 połączone z Denonem PMA 1500R i w moim zestawieniu było ok. Nie oczekuj  jakiegoś potężnego basu z tych kolumn, bo taka jest ich charakterystyka w postaci wyciągniętej góry pasma. U mnie lepszy bas pojawił się po skręceniu kolumn do środka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bleck55 napisał:

Witam miałem  

Tannoy Mercury m3 

Cambridge Audio azur 540a 

Udało mi się bardzo tanio kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety był to szybki zakup bez odsłuchów cena zrobiła swoje. Głośniki przyszły wpiołem pod azur 540a. Jako źródło  gra burson conductor v2+ (tak wiem trochę przerost treści nad formą ale tak rozbudowałem tor audio więc żeby się nie nudził robi jako preamp) 

Pierwsze co to głośniki grają bardzo Góra. Czytałem że mają skrajne pasma podciągnięte ale aż tyle to chyba za dużo mi się wydaje.  Podpinałem nuforce dac 80. Ale Góra bez zmian. 

Tak ma być czy z czasem głośniki stracą tą górę jak większość słuchawek? 

Czy to wina wzmaka? 

Ogólnie jestem zadowolony po przesiadce z m3 różnica ogromna na plus. 

Teraz do sedna jaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) byście polecili szukałem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co wybrać każdy poleca co innego. 

Zależy mi na dobrej scenie kontroli basu i przede wszystkim głębi. 

Kolejna sprawa to jakiś gramofon dla  początkującego. 

Wszystko chciał bym zamknąć w 3k. Raczej patrzę na rynek wtórny. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie. 

 

Posłuchał bym tego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gramofon to później , najpierw ogarnij główne granie :)

Cena okazyjna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niestety daleko 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego Co wygrzebłem to polecał po forach jeszcze 

Roksan k2 ale środek tego wzmaka nie napawa mnie optymizmem szczeze mówiąc. 

Nad 356bee 

Cambridge Audio 

Cxa60. (ale to już niestety nie za tanio) 

Audiolab 8200a 

Miusic hall a35.2 

No i marantz 6006 8005

I już sam nie wiem co wybierać ;(

Z azur 540a nie gra to jakoś tragicznie na full i tak nie jestem w stanie tego rozkręcić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź słuchawki i posłuchaj, co się dzieje na wyjściu wzmacniacza, bo pewnie porównania

z DAC'em zrobić nie możesz, chyba, że na jego wyjściu słuchawkowym, ale nie wiem,czy to

będzie to samo, co na jego cinchach. To klucz do dalszych ruchów.

Może zmienisz kolumny, a nie wzmacniacz ;-)))

Metodą dłubajewa gdybym był niezadowolony jedynie ze zbyt wysokiego poziomu góry,

zapewne coś bym robił z kolumnami; tanie, dość proste a może się okazać że poniżej 10 zeta

co w zestawieniu z nowym wzmacniaczem ....ale trzeba chcieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, audioburak napisał:

Weź słuchawki i posłuchaj, co się dzieje na wyjściu wzmacniacza, bo pewnie porównania

z DAC'em zrobić nie możesz, chyba, że na jego wyjściu słuchawkowym, ale nie wiem,czy to

będzie to samo, co na jego cinchach. To klucz do dalszych ruchów.

Może zmienisz kolumny, a nie wzmacniacz ;-)))

Metodą dłubajewa gdybym był niezadowolony jedynie ze zbyt wysokiego poziomu góry,

zapewne coś bym robił z kolumnami; tanie, dość proste a może się okazać że poniżej 10 zeta

co w zestawieniu z nowym wzmacniaczem ....ale trzeba chcieć.

Co masz konkretnie na myśli z tym dłubajewem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Zensory 7 z Atoll IN200 Sig. Zensory kupiłem prawie 5 lat temu razem z Yamahą A-S501 pod osłuchach. Porównywałem z jakimś NADem i Jamo, niestety nie pamiętam już szczegółów. Moim zdaniem Z7 to bardzo rozwojowe kolumny wbrew opiniom niektórych forumowiczów. 

Teraz tak:

Yamaha A-S501 - na sam początek okej. W sumie długo wytrzymałem z takim zestawieniem. Potem zaczął przeszkadzać bas, jazgotliwa góra, płytka i wąska scena.. no wszystko właściwie ale poniekąd też szukałem wymówek do jakiejś zmiany bo ile można tego samego słuchać :)

NAD C356BEE - Zensory mają rozlazły bas który w połączeniu z NADem staje się jeszcze bardziej rozlazły i nachodzi na średnicę. Ogółem brzmienie okej, góra ładna, całkiem fajna scena ale ten bas.. no za dużo go.

CXA60 nie spodobał mi się. Wziąłem go w ciemno podczas "blekfrajderowej" wyprzedaży (kilka sklepów obniżyło cenę o 1000zł) - całe szczęście że miałem możliwość zwrotu :) Cambrige Audio ma to do siebie że ma jasną, szczegółową górę. Dali Zensor 7 to jasne kolumny. 2 x "jasny" = krew z uszu. Może przesadzam trochę ale autentycznie po dwugodzinnym odsłuchu bolały uszy, zrobiłem się strasznie wrażliwy na wszelkie świsty etc. Za dużo tego było, strasznie męczyło.. Co więcej zginął mi kompletnie bas. Mam pamięć do utworów i wiedziałem kiedy powinien pojawić się soczysty kopniak - nie pojawiał się wcale.

Zastanawiałem się nad Audiolabem 8300a ale usłyszałem opinię że pod względem basu nie zagra o wiele mocniej od CXA60 i zrezygnowałem.

Atoll IN100SE i w brzmieniu Zensorów poprawiło się wszystko. Bas bardzo mocny, lepiej kontrolowany, nie nachodził na pozostałe pasma. Fajna scena, bardzo ładna góra - kobiece wokale po prostu szok. Bardzo bardzo przyjemnie granie. Zensory grają ieco po cieplejszej stronie, Atoll również ociepla brzmienie, ale moje ucho lubi takie granie. Cały dzień potrafiła grać muzyka a ucho nie miało dość. Żeby trochę całość ochłodzić zmieniłem IC i kable głośnikowe. 

Atoll IN100SE miał być zakupem na lata ale sięgnąłem do półki wyżej i wraz z IN200 Sig gra jeszcze lepiej. Teraz zastanawiam się nad sprzedażą Z7 ale waham się ciągle bo podoba mi się ich granie, a żeby zmiany miały sens musiałbym wydać kilka ładnych tysięcy. Zenosry 7 dostały tak jakby drugie życie w tej chwili, znów sprawiają mnóstwo przyjemności.

Oczywiście do niczego nie namawiam. To wszystko moje wrażenia odsłuchowe. Najlepiej by było gdybyś udał się na odsłuch i sam porównał. Praktycznie każdy wzmacniacz który wymieniłeś to inna szkoła grania. Naprawdę warto posłuchać przed zakupem żeby nie wtopić kasy zwłaszcza ze celujesz w rynek sprzętu używanego gdzie prawo zwrotu nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.