Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 40-50 m.kw.


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to mój pierwszy pisany post po wielu przeczytanych. Swoją przygodę z audio zaczynałem od wzmacniacza Unitry 2x35W i głośników Altus70, później Altus110. Miałem 15-20 lat, wbił mi się w mózg dźwięk z tego zestawu. Koledzy mieli jakieś plastikowe wieże CD, wtedy taka moda, tutaj ładny, mocny bas.

Minęło 20 lat, nie było czasu na sprzęt grający, Altusy ukradli podczas remontu, wzmacniacz oddany koledze za piwo.

Mam nietypowy salon, szkic w załączniku, sam salon z wnęką na schody to 38 m.kw., częściowo otwarta kuchnia dokłada kolejne 11 metrów, wysokość 2.85. 

Najpierw próbowałem to nagłośnić Samsungiem MM-C330D, oczywiście oprócz dudnienia i skrzeczenia nie było nic. Kupiłem więc pierwszy lepszy zestaw używany, amplituner Yamaha HTR-5930 z zestawem 5 głośników Koda AV706. Gra że tak powiem słyszalnie, to znaczy jestem w stanie nagłośnić pomieszczenie, ale jakość jest tragiczna. Dźwięk jest płytki, brak mu ciepła, brak basu...

Mogę wydać 1500 do max 2000 PLN, nie potrzebuję kina domowego, wystarczy wzmacniacz (chętniej amplituner, słucham Trójki) plus zestaw stereo, ewentualnie subwoofer, ponieważ w zakresie moich zainteresowań jest spory zakres muzyki, a lubię mocny bas. Słucham wszystkiego, często Dire Straits, często Armin van Buuren, a i Zenek się trafi na imprezie. 

Czym nagłośnić, żeby w takim pomieszczeniu było wyraźnie, mocno?

Układ mebli jak w załączniku, sprzęt stoi w miejscu telewizora, telewizora zaś w domu nie ma wcale. Słucham muzyki albo z radia, albo za pomocą kabla jack podłączam smartfona. Były próby z bluetooth chińskim, ale nie zdały egzaminu (zasięg słaby, zrywało transmisję).

Chaotycznie trochę, ale może coś doradzicie, bo jestem kompletnie potracony.

Oczywiście sprzęt używany. Swojego Samsunga i Yamahę już wrzuciłem na OLX:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim profilu uzytkownika szukal bym odpowiedniego wzmacniacza z zabudowanem odbiornikiem BT (Apt-X) i zintegrowanym przerwornikiem DAC przyklad NAD D3020, Mission One. Nie sa one w twoim budzecie, ale chodzi mi o typ rozwiazania. Wtedy mozesz uzywac dobrej jakosci, bezkablowe polaczenie BT i twojego smatfona jako glowne zrodlo. Do tego dochodzi podlaczenie przez USB twojego PC-ta. Wtedy masz najwyzszej jakosci polaczenie na wszystkie bezstratne pliki odgrywane z PC.

Czy mozesz sie wszystkiego wyzbyc i kupic tylko dwa dobre wieksze podlogowe glosniki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdź sobie Marantza PM6006 lub Pioneera A-40ae i do tego odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10. Marantz jest cieplejszy od Pioneera i właśnie ku niemy bym się kierował. Pioneer bardziej efekciarski góra mocna i dół też.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maraudio napisał:

Popatrz sobie na NAD - C338. Nowy koszt ok. 2,5 kzl, może gdzieś trafisz używkę.

To już prędzej kup sobie nowego Nada C356...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, xajas napisał:

 

Czy mozesz sie wszystkiego wyzbyc i kupic tylko dwa dobre wieksze podlogowe glosniki?

 

Taki właśnie mam zamiar. Wystarczy mi stereo, ostatnio miałem okazję u kolegi posłuchać polskich Pylonów Pearl 25 i byłem zachwycony, a napędzał je jakiś budżetowy amplituner, coś w stylu mojej Yamahy.

Czyli reasumując, wzmacniacz z BT plus osobno tuner radiowy? 

A głośniki podłogowe godne polecenia to...?

Czy brać pod uwagę subwoofer, czy dobre podłogowe głośniki są w stanie zapewnić głęboki bas?

 

Jeszcze jedna rzecz o której nie wspomniałem, bardzo lubię słuchać muzyki nocą, kiedy jest cicho. Przy obecnym sprzęcie część dźwięków się gubi, zupełnie jakby odcinało i tony bardzo wysokie i niskie. 

W Unitrze był przycisk loudness który pozwalał właśnie na ciche słuchanie pełni dźwięku. Jak to teraz wygląda, za czym patrzeć żebym mógł też cicho grać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Witam.

Sprawdź sobie Marantza PM6006 lub Pioneera A-40ae i do tego odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10. Marantz jest cieplejszy od Pioneera i właśnie ku niemy bym się kierował. Pioneer bardziej efekciarski góra mocna i dół też.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.

 

Marantz trafia idealnie w moje upodobanie do wyglądu. Jest też akceptowalny cenowo, szczególnie używane, choć jeszcze na gwarancji. 

Gdyby zdecydował się na Marantza PM6006, plus Yamaha WXAD-10 to jakie głośniki rozważyć? Poproszę tutaj o dwie wersje, jedna jak najniższy budżet, druga tak do 2000 za zestaw kolumn (nie chcę za rok zadawać kolejnego pytania) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Melodike BL40 mk3 lub Tannoy Mercury  7.4.

Melodika to ocieplony charakter grania z dobrze zaznaczoną podstawą basową.
Tannoy nie co jaśniejszy z bardziej zwartym basem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.