Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do Yamaha as-1100


Przemostach

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić swój wzmacniacz na Yamaha as-1100, nie wiem tylko jaki DAC dobrać do tego wzmacniacza. W tej chwili mam Yamaha 501 i DAC CA 100. Ale nie jestem zadowolony ani ze wzmacniacza ani z DACa. Jaki DAC polecacie do 3000zł żeby dobrze grał z tą Yamahą? Słucham głównie muzyki elektronicznej, klubowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakiś czas używałem wiekowy Audionemesis DC1upgrade, ale tu ważne są IC. Musi być DAC; nie lepiej dopasowywać jakiś dobry CD a DAC do reszty (TV, konsola jeżeli tak używasz) jakiś tani. ja tak robię. do TV i PC mam zwykły Cambridge Dac Magic - genialne urządzonko w małych pieniążkach. Potem CD zmieniłem na Denona 1600. Z tym wzmakiem musi być jakiś ciepły DAC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 artur 1984 waw. Cd nie potrzebuję, słucham muzy głównie z pc dlatego chciałbym dobry DAC. W tej chwili mam CA DacMagic 100 i wzmacniacz Yamahy 501. Nie jestem zadowolony . Brak mi basu , i jakości ogólniez ciepła. Dlatego marketową Yamahę 501 chcę zmienić na AS-1100. Nie słuchałem w sumie as1100 z CA DM100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to brzmienie bardzo energiczne i jednak po jasnej stronie dlatego też warto rozważyć inne opcje jak choćby Atoll, Musical Fidelity, Audiolab czy NAD.
Jeżeli chodzi o DACa polecałbym Audiolab M-DAC plus, który oferuje brzmienie neutralne z bardzo dobrze zaznaczonym dołem. Alternatywą może być Atoll DAC100SE. Jest to brzmienie bardzo precyzyjne z mocnym dołem i delikatną średnicą.

Pozdrawiam

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

ciepła nie wydobędziesz z AS 1100, chyba że kablami i DACiem. nie lepiej inny wzmak ? check "o mnie"

Jakie,, ciepłe kable i DAC " masz na myśli. Polecisz coś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nie mają być ciepłe. Mają po prostu być dobre i tyle. No i pozostawać w zdrowych relacjach. Enowych w stosunku do całości systemu. Taka wisienka na torcie a nie czynnik kształtujący brzmienie. Nie kablami ale głośnikami uzyskasz dociążenie i ocieplenie brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek7 napisał:

Kable nie mają być ciepłe. Mają po prostu być dobre i tyle. No i pozostawać w zdrowych relacjach. Enowych w stosunku do całości systemu. Taka wisienka na torcie a nie czynnik kształtujący brzmienie. Nie kablami ale głośnikami uzyskasz dociążenie i ocieplenie brzmienia

Kolumny mam Pylon Audio Diamond 28. Uważam że za te pieniądze to bardzo udana konstrukcja. Co do kabli to testowałem kiedyś jakieś kable ze srebrem i dźwięk był jakby to napisać zimny, analityczny, góra krzykliwa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wzmacniacz mam od sierpnia jakoś i najdłużej (także teraz) grają z KEF R300 (obecnie w drugim systemie). Z kabli przerabiałem opcje zarówno singe jak i bi-wire. Podmieniałem zworki. Miałem Tellurium Ultra Blue, teraz Melodikę (to akurat ciepłe kable). Do AS 1100 żadnego srebra bo wywierci uszy ! Te Pylony są chyba polecane, ale ostatnio szukałem innych kolumn do AS 1100 i uważam, że ciężko jest je sparować z czymś jeżeli lubi się takie mięsiste, mocno ocieplone brzmienie. Zainteresowałbym się jeszcze Rubiconami 2.
Co do DAC to wróżenie z fusów, bo ważniejsze jest zestrojenie a nie kość. Ale np. Sabre bym unikał. Z kabli może Melodica Brown Sugar - niedawno odkryłem ten kabelek i rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, artur 1984 waw napisał:

uważam, że ciężko jest je sparować z czymś jeżeli lubi się takie mięsiste, mocno ocieplone brzmienie

Amphion Argon 3S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminiowa góra, to jak mój KEF, byłbym ostrożny, ale nie skreślałbym, trzeba koniecznie posłuchać. miesiąc temu słuchałem w salonie 1100 z jakimiś amphionami (takimi za dychę para, podłogówki) i nie było źle, ale też nie rzucało na kolana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przemostach skoro planujesz zakup Yamahy A-S1100 to proponuję zastanowić się nad innym bardziej kontrowersyjnym rozwiązaniem a mianowicie... Solidna końcówka mocy z torem zbalansowanym o zapasie mocy takim abyś w przyszłości mógł wymienić te budżetowe Pylony na coś z górnej półki.

Np: XINDAK PA 1(II) lub inny podobny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A-S1100 to stosunkowo słaby wzmacniacz, który z wymagającymi kolumnami 3W będzie miał problem.

No i teraz ta kontrowersja. Losujesz dobry DAC zbalansowany na 32bit przetworniku (Sabre czy AK). Wybierasz sobie markę i najwyższe modele: Chordów, Myteków, Oppo, Benchmarków, Matrix, SMSL , RME itp. To wszystko przetworniki Delta-Sigma. Jak usłyszysz w teście różnicę to wygrywasz milion $.

Podłączasz wybrany pod mocną końcówkę mocy AB (bez przedwzmacniacza), która potrafi oddać w klasie A minimum 20W i masz ciepłe, miłe dla ucha brzmienie. Oczywiście regulacja głośności jest cyfrowa w przetworniku. 

Jak pojawią się głosy, że taka regulacja głośności ma wady i jest be, to pokażę, że tak nie jest a prymitywne to są potencjometry Alpsa,  bo drabinek rezystorowych we współczesnych wzmacniaczach to ja już nie widuję. 

Wracając do kolumn to jest najważniejszy element który daje wrażenie, że dźwięk jest "ciepły", przyjemny, lub zimny "suchy". To kolumny i pomieszczenie decyduje o tzw "stereofonii" i lokalizacji instrumentów. W drugiej kolejności wzmacniacz a DAC to przeźroczyste źródło, które możemy pominąć w tych dywagacjach. O kablach z szacunku do nas wszystkich nie wspomnę.

Tak więc zrób sobie listę i mapkę z planem wycieczek po sklepach i na odsłuchy! :)

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

 Zainteresowałbym się jeszcze Rubiconami 2.

Słuchałeś tych Dali Rubicon 2 z a-s 1100?.Przecież to z ciepłym dzwiękiem nie ma nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, KonradRak napisał:

Witam,

Przemostach skoro planujesz zakup Yamahy A-S1100 to proponuję zastanowić się nad innym bardziej kontrowersyjnym rozwiązaniem a mianowicie... Solidna końcówka mocy z torem zbalansowanym o zapasie mocy takim abyś w przyszłości mógł wymienić te budżetowe Pylony na coś z górnej półki.

Np: XINDAK PA 1(II) lub inny podobny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A-S1100 to stosunkowo słaby wzmacniacz, który z wymagającymi kolumnami 3W będzie miał problem.

No i teraz ta kontrowersja. Losujesz dobry DAC zbalansowany na 32bit przetworniku (Sabre czy AK). Wybierasz sobie markę i najwyższe modele: Chordów, Myteków, Oppo, Benchmarków, Matrix, SMSL , RME itp. To wszystko przetworniki Delta-Sigma. Jak usłyszysz w teście różnicę to wygrywasz milion $.

Podłączasz wybrany pod mocną końcówkę mocy AB (bez przedwzmacniacza), która potrafi oddać w klasie A minimum 20W i masz ciepłe, miłe dla ucha brzmienie. Oczywiście regulacja głośności jest cyfrowa w przetworniku. 

Jak pojawią się głosy, że taka regulacja głośności ma wady i jest be, to pokażę, że tak nie jest a prymitywne to są potencjometry Alpsa,  bo drabinek rezystorowych we współczesnych wzmacniaczach to ja już nie widuję. 

Wracając do kolumn to jest najważniejszy element który daje wrażenie, że dźwięk jest "ciepły", przyjemny, lub zimny "suchy". To kolumny i pomieszczenie decyduje o tzw "stereofonii" i lokalizacji instrumentów. W drugiej kolejności wzmacniacz a DAC to przeźroczyste źródło, które możemy pominąć w tych dywagacjach. O kablach z szacunku do nas wszystkich nie wspomnę.

Tak więc zrób sobie listę i mapkę z planem wycieczek po sklepach i na odsłuchy! :)

Pozdrawiam,

Przyznam że myślałem nad systemem z końcówką mocy ale narazie kwestie finansowe mi na to nie pozwolą. Ale dzięki za to że wskazałeś inny kierunek. Mógłbyś polecić jakiś DAC do 3000? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich z Y.803D (nie chciało  mi się taszczyć swojego pieca jak szukałem kolumn pod zamianę R300..). Rubicony grały "zupą", mięsiście, gęsto na średnicy. Jeśli to nie taki sam dźwięk z 1100 to już nie wiem co do niej dopasować (żeby nie było mam ten wzmak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
36 minut temu, Przemostach napisał:

Przyznam że myślałem nad systemem z końcówką mocy ale narazie kwestie finansowe mi na to nie pozwolą. Ale dzięki za to że wskazałeś inny kierunek. Mógłbyś polecić jakiś DAC do 3000? 

Kolega @konradrak ma racje w stu procentach. Wzmacniacze Yamahy się do tego nie nadają, są za słabe.  Wiem o czym piszę, miałem as1000,as2000 i as2100. Nawet dac Hegla go (ich) nie uratował. Chcesz mieć bas w tych pieniądzach to Hegel HD12 plus końcówka mocy w klasie D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, artur 1984 waw napisał:

Słuchałem ich z Y.803D (nie chciało  mi się taszczyć swojego pieca jak szukałem kolumn pod zamianę R300..). Rubicony grały "zupą", mięsiście, gęsto na średnicy. Jeśli to nie taki sam dźwięk z 1100 to już nie wiem co do niej dopasować (żeby nie było mam ten wzmak).

Moim zdaniem 803d gra zupełnie inaczej niż as-1100. Myślę że a501 gra o niebo lepiej niż 803d, a 501 nie ma polotu do as-1100. Taka jest moja subiektywna opinia. Jakie masz kolumny do as-1100? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 803D jakieś pół roku, z 4 mc 1100 - oczywiście, że inaczej grają, bo to zupełnie inny segment cenowy. Paradoksalnie, moim zdaniem 803D gra... cieplej, natomiast 1100 jest bardziej detaliczna, szczegółowa, lepiej kontroluje bas. Ten wzmak jest jednak po jasnej stronie, żadna tam neutralność... gra generalnie wyższą średnicą co wychodzi przy "wyczulonych" na to kolumnach (mnie targały uszy zakupione niedawno Minas Anor). Obecnie 1100 gra u mnie z KEF R300 w drugim zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

To oczywiste, bo on nie gra z głośnikami S16Hz. Miałem to samo, AS2100 plus Grand Conto Signature. Lepiej nie mówić.

A co myślisz o Dali Opticon 6 do as-1100? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, paul klacska napisał:

Yamaha nie nadaje się do muzyki klubowej

Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, paul klacska said:

To oczywiste, bo on nie gra z głośnikami S16Hz. Miałem to samo, AS2100 plus Grand Conto Signature. Lepiej nie mówić.

Dlatego zmieniłem na Audio Analogue i ... jest zupełnie inaczej. W ogóle dobrać kolumny do AS 1100 jest dość ciężko. Opticon nie znam. Wydawało mi się, że Rubicon to dobry kierunek. jeżeli mówimy o cieple, spokoju itp. Chyba, że z tym wzmakiem to nieosiągalne, tylko detaliczne studio ;)
Obecnie jednak z KEF R300 - zresztą często polecane połączenie - przy kabelkach i zworkach (ważne !) taniej melodiki w pomieszczeniu dobrze wytłumionym jest już miło. Dalej studyjnie / detalicznie, ale z wygładzoną górą, neutralną średnicą i świetnie kontrolowanym basem. 
Śmieszna sprawa... ciekaw jestem jak AS 1100 sprawowałaby się z jakimiś kolumnami vintige ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, Przemostach napisał:

A co myślisz o Dali Opticon 6 do as-1100? 

Słuchałem tylko Rubicon 8 i nie podobało mi się to. Jeśli chodzi o głośniki to jestem zwolennikiem b&w i diy na scan speak.

23 minuty temu, niowluka napisał:

Dlaczego?

Kolega potrzebuje czegoś z basem a Yamaha mu tego nie da. Oczywiście to bardzo fajny wzmacniacz i na dodatek piękny.

Ale jeśli chodzi o bas ,to on jest bardzo daleko za np.HeglemHD12 plus końcówka mocy.

Dodaj jeszcze do tej yamahy daca z sabre i masz prawie komplet, brakuje tylko jeszcze aluminiowej kopułki w głośnikach.

I żeby nie było że hegel to ach i ech, to jak dla mnie jest za dużo niskich w tym połączeniu. 

Tydzień temu dokupiłem przedwzmacniacz primare pre32,teraz już mam to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt gra w pustym pomieszczeniu, w którym hula wiatr po ścianach, podłodze i suficie, do tego ma przypadkowe głośniki, okablowanie i źródło dobrane na chybił trafił, to trudno, żeby było "mięso", czy żeby e ogóle prawidłowo grało.
Akurat o 2100 trudno powiedzieć, że gra wyższą średnicą, czy też "jasno".
Proponuję popracować nad pomieszczeniem, zanim się coś napisze.
Albo lepiej - napisać w jakim pomieszczeniu sprzęt jest "jasny" (nie dotyczy tylko Yamahy).
Czasem jak widzę na zdjęciach tu zamieszczanych, ustawienie kolumn i dobór sprzętu a potem czytam zachwyty nad "dołem, górą, sceną, itd." albo że nadaje się do jazzu a do klubowej to już nie, to sam nie wiem co myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki - wiem że trochę droższy, ale damy radę trochę zejść z ceny i naprawdę warto

https://sklep.rms.pl/nuprime-dac-9-dac9-audiofilski-referencyjny-studyjny-przetwornik-dac-stereo-32-bit-384khz-dsd256-z-przedwzmacniaczem

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, paul klacska napisał:

Ale jeśli chodzi o bas ,to on jest bardzo daleko za np.HeglemHD12 plus końcówka mocy.

A, czyli porównujemy ją do sprzętów 2x droższych. To jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.