Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do Yamaha as-1100


Przemostach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, niowluka napisał:

A, czyli porównujemy ją do sprzętów 2x droższych. To jak najbardziej.

Dlaczego droższych, rynek wtórny działa sprawnie to w czym problem. 

Końcówka za tysiaka i dac za 2 tys, spokojnie i nawet jeszcze zostanie.

Jest 3 tys?

 

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=138816210

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=137265769

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul klacska napisał:

Dlaczego droższych, rynek wtórny działa sprawnie to w czym problem. 

Końcówka za tysiaka i dac za 2 tys, spokojnie i nawet jeszcze zostanie.

Jest 3 tys?

A po ile są używane AS1100 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, paul klacska napisał:

 

Kolega potrzebuje czegoś z basem a Yamaha mu tego nie da. Oczywiście to bardzo fajny wzmacniacz i na dodatek piękny.

 

Miałem AS2000 i miała bardzo dobry bas do muzyki klubowej. Problemu bym tu szukał w kolumnach i samym ustawnieniu. DAC może coś tam da, ale nie suchy HD12 który wykastruje całkowicie dół. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa AS1100 kosztuje tyle co sam nowy Hegel. Do tego nowa końcówka drugie tyle (pi razy oko). 2x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, rafal735r napisał:

Miałem AS2000 i miała bardzo dobry bas do muzyki klubowej. Problemu bym tu szukał w kolumnach i samym ustawnieniu. DAC może coś tam da, ale nie suchy HD12 który wykastruje całkowicie dół. 

Mamy odmienny punkt widzenia, dla mnie hegel kastruje górę a nie dół. Co do as2000 podzielam twoje zdanie, ma on chyba najlepszy bas z tej trójki które miałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak ? Cały pokój w książkach albo w panelach akustycznych. Pomieszczenie choć nieprofesjonalnie, to jednak zaadaptowane akustycznie. W dużym pokoju całe gołe ściany, inny set i inne granie, więc akustyka choć ważna to charakteru wzmaka nie wywróci do góry nogami. Można sporo poprawić kablami, dobrać faje kolumny, ale jeśli szuka się ciepła i mięsa to Y.  nie ten kierunek. Żaden DAC tego nie zmieni. Mam wrażenie, że niektórzy (nie "piję" do nikogo) coś tam wyczytali, coś widzieli w salonie, ale szczególnie opinie na jakiś CENEO itp to wierutne bzdury. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3kPLN masz np. Asus Xonar Essence One MUSES Edition ogólnie przetworniki ASUS'a widziałem mają dość dobre opinie czy z Yamahą grają jakość szczególnie dobrze nie wiem.

Wypożycz jakiś lepszy wzmacniacz i pograj na początek na posiadanym DAC'u. Nie spodziewałbym się że DAC jakoś szczególnie poprawi ilość basu jeżeli go brakuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sls napisał:

Nie spodziewałbym się że DAC jakoś szczególnie poprawi ilość basu jeżeli go brakuje.

 

Wielu ludzi w poszukiwaniu basu zmienia kolumny, wzmacniacze a dźwięk zaczyna się w źródle ( transport+ DAC ) i jak tam go nie będzie to później już się nie pojawi

jesli w psim zaprzęgu grupę muskularnych huskych będzie prowadził pudełek to daleko nie zajada 

Jeśli ktoś nie słyszy różnicy miedzy DACami ( o ile sa to przyzwoite urządzenia )to reszta systemu musi być po prostu słaba ....

Parafrazujac Wodeckiego:

"Zacznij od .....Źródła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Taki - wiem że trochę droższy, ale damy radę trochę zejść z ceny i naprawdę warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Potrzebowałbym przetwornik mający minimum 2 wejścia optyczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2019 o 09:53, Przemostach napisał:

(...) Jaki DAC polecacie do 3000zł żeby dobrze grał z tą Yamahą? Słucham głównie muzyki elektronicznej, klubowej. 

Za 3k jest w czym wybierać i w kwestii transport + źródło mam podobne zdanie jak kolega @morawka , czyli jaki sygnał podasz taki otrzymasz. Nie ma co traktować źródła po macoszemu, tylko postarać się o jak najlepsze na miarę możliwości.  

Moim zdaniem muzyka elektroniczna brzmi prawdziwiej, kiedy ma konturowe i dynamiczne oparcia w basie i HD12 spełnia te warunki. Na pewno jest mocnym typem w tej kwocie i wartym odsłuchu. Obecnie posiadam daca r2r soekrisa i możliwe, że to jest to czego szukasz. Soekris gra ogólnie równo, góra jest jakby rysowana cienką kreską, a bas jest sprężysty i całkiem dynamiczny. Nie wnosi zbyt wiele od siebie, przekaz jest jakby pokryty pewną mgiełką, więc osobiście odbieram jego dźwięk raczej po ciemniejszej stronie.

Poza tym zainteresowałbym się tym - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

r2r Audio Gd - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, morawka napisał:

Wielu ludzi w poszukiwaniu basu zmienia kolumny, wzmacniacze a dźwięk zaczyna się w źródle ( transport+ DAC ) i jak tam go nie będzie to później już się nie pojawi

jesli w psim zaprzęgu grupę muskularnych huskych będzie prowadził pudełek to daleko nie zajada 

Jeśli ktoś nie słyszy różnicy miedzy DACami ( o ile sa to przyzwoite urządzenia )to reszta systemu musi być po prostu słaba ....

Parafrazujac Wodeckiego:

"Zacznij od .....Źródła

Pomijając zupełnie najtańsze sprzęty z marketów, przetworniki czy CDki powiedzmy mają dzisiaj płaską charakterystykę od pojedynczych Hertzów. Pierwsze słyszę aby ktoś źródłem dodawał sobie basu no chyba że zamienia magnetofon typu Kasprzak na CD albo odtwarzacz sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sls napisał:

Pomijając zupełnie najtańsze sprzęty z marketów, przetworniki czy CDki powiedzmy mają dzisiaj płaską charakterystykę od pojedynczych Hertzów. Pierwsze słyszę aby ktoś źródłem dodawał sobie basu no chyba że zamienia magnetofon typu Kasprzak na CD albo odtwarzacz sieciowy.

Charakterystykę mogą mieć płaska a i tak będą się roznic brzmieniem

Tu nawet nie chodzi tylko o bas, pomijając fakt , ze wiele DAC/CD nie ma tego najniższego , ale o szeroko rozumiana jakość to właśnie źródło ma na nią największy wpływ 

sls

prosze , tylko nie pisz, ze wszystkie współczesne DACi grają tak samo....

Mialem u siebie w ciągu pare ostatnich lat chyba z 10 różnych  źródeł i każde grało inaczej z taka sama reszta systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak basu nie zrekompensuje żaden dac czy inne. Tylko ustawienie kolumn! I same kolumny! Autorze wątku. Poprzesuwaj kolumny, miejsce odsłuchu. Protestuj ustawienie. Inaczej wywalisz kasę w błoto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaangażowałem się w ten wątek więc coś Wam pokażę. Własnie dziś pomierzyłem Yamaha A-S801 (wiem, że to inna topologia wzmacniacza od A-S1100) i dla porównania moją końcówkę abyście mieli punkt odniesienia. Parametry pomiaru: Rezystor referencyjny 4,7ohm. Dlaczego taki? Ano dlatego, że on dość dobrze symuluje wymagające kolumny z dwoma woferami na basie. Tam impedancja miejscami spada nawet do 3ohm! Kolumny opisywane jako "8ohm", minimum mają w okolicach 5ohm.

Pasmo przenoszenia:

75fe38ec6e42a6a9804d7ee98552b367_1548453

Charakterystyka wygląda idealnie. Powinienem też umieścić przebieg mojego interfejsu pomiarowego ale uwierzcie, że mam spadki na skraju pasma po 0,2dB. Uwzględniając to widać, że ostatnia oktawa jest idealnie liniowa a na dole do 20Hz spadek wynosi 0,5dB. Bardzo dobry wynik.

Teraz pomiar THD, rezystor 4,7ohm, 1kHz, próbkowanie 48kHz

a. 10W mocy

3c78ce48b189f33cdc8245a56db3a528_1548453

Wszystko wygląda ok, dominuje 2 harmoniczna, 3 niżej. Brum sieciowy trochę sieje na 100Hz.

THD: 0,004%; THD+N: 0,008%

Dla porównania mój prywatny wzmacniacz przy tej samej mocy ma porównywalne zniekształcenia bo tu wąskim gardłem jest interfejs pomiarowy.

b. 32W

0f97514ec57cf7e36b307b708d71f098_1548453

No i zaczynają się schody. 3 harmoniczna zaczyna dominować nad 2. Transformator zaczyna głośniej pracować.

THD: 0,02%; TH+N: 0,02%

c. 72W

af471b86765fd3e46eaa0e064e234f4c_1548453

Dla mnie jest to moc maksymalna jaką bezpiecznie może przyjąć. Nie muszę pisać o głośnej pracy zasilacza. Obciążony jest tylko jeden kanał. Przy obciążeniu dwóch zasilacz mocno by się pocił.

Bałem się więcej podkręcać bo sprzęt klienta.

THD: 0,05%; THD+N: 0,05%

Teraz dla porównanie mój wzmak dla tej samej mocy 72W:

46e5f39bf6bd71da9d79458b4ea2e610_1548453

THD: 0,015%; THD+N: 0,015%. Czyli 3x! niższe zniekształcenia i jak widać dominuje 2 harmoniczna. Dzięki temu on brzmi "ciepło", analogowo. Jako ciekawostkę podam, że bezpiecznie mogę w niego pakować 300W na kanał i THD utrzymuje się w granicach 0,02%!  

Dlatego każdego namawiam na mocne końcówki i tor zbalansowany. U mnie niestety na podłączeniu niezbalansoowanym RCA zniekształcenia są ponad 2x wyższe! 

Wracając do pomiarów to nie chciałem już się znęcać i nie mierzyłem intermodulacyjnych czyli zniekształceń po podaniu wielotonu. Tu przepaść byłaby jeszcze większa, bo taki pomiar symuluje gęsty zapis muzyczny.

Podsumowując Yamaha A-S801 to dobry wzmacniacz dla kolumn 2 way a nawet 3 way ale z jednym woferem 8ohm nie przekraczającym mocy 60W.

Widać na pomiarach, że przy wyższych mocach on będzie grał trochę bardziej "sucho". Połączenie go z kolumnami gdzie na górze jest aluminiowa kopułka może skończyć się dramatycznie nieprzyjemnymi doznaniami. Sugeruję odsłuchiwać zestawy na klasycznych, tekstylnych kopułkach bez podbicia skraju pasma. O DAC może napiszę coś jutro bo i tak już przynudziłem długim postem.

Dobranoc.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafal735r napisał:

Brak basu nie zrekompensuje żaden dac czy inne. Tylko ustawienie kolumn! I same kolumny! Autorze wątku. Poprzesuwaj kolumny, miejsce odsłuchu. Protestuj ustawienie. Inaczej wywalisz kasę w błoto. 

Zgadzam się. Dac na pewno jest ważny jak nie najważniejszy i na pewno jest najsłabszym ogniwem autora wątku, ale również uważam, że jego wymiana nie wiele pomoże w tym przypadku. Nie słyszałem tych Pylonów, ale według specyfikacji basu nie powinno im brakować, więc jak już inni zauważyli problemu upatrywał bym po stronie wzmacniacza i akustyki. 

Warto rozpatrywać i budować system od właściwej strony, czyli przede wszystkim akustyka później kolumny i dopiero później źródło i wzmak. Chciałoby się czasami mieć już wszystko spasowane i gotowe do przyjemnego słuchania, ale w tym hobby nie ma drogi na skróty.@Przemostach pozostają Ci osobiste doświadczenia i osobiste odsłuchy. Na forum możemy szukać wiedzy, wskazówek i potencjalnych typów, ale decyzje podejmujesz Ty i jeśli mogę od siebie coś dodać to osobiście do Twoich kolumn i muzyki zastanowiłbym się nad 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  oraz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Przemostach chyba już kupił wzmacniacz bo przestał pisać. Wracając do DAC to w cenach 3-4000zł jest mnóstwo znakomitych konstrukcji. Jednak aby kupić coś wartościowego w cenie  akceptowalnej przez większość użytkowników jest już problem. Tylko jeden DAC z wyjściem zbalansowanym a mianowicie S.M.S.L SU-8 ale wersja ostatnia po poprawkach. W cenie ok. 1500zł nie ma konkurencji. Wspomniany wcześniej Asus Xonar jest ok ale w mojej propozycji bezużyteczny bo nie pracuje na słowie 32 bitowym. Dlatego konieczna  jest końcówka z przedwzmacniaczem. Prawdziwy, rzetelny test znajdziecie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja własnie porównuję do mojego referencyjnego RME ADI-2 DAC. Z kilka dni może coś skrobnę.

 

 

m_20190123_101901.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2019 o 23:42, KonradRak napisał:

Witam, zaangażowałem się w ten wątek więc coś Wam pokażę. Własnie dziś pomierzyłem Yamaha A-S801 (wiem, że to inna topologia wzmacniacza od A-S1100) i dla porównania moją końcówkę abyście mieli punkt odniesienia. Parametry pomiaru: Rezystor referencyjny 4,7ohm. Dlaczego taki? Ano dlatego, że on dość dobrze symuluje wymagające kolumny z dwoma woferami na basie. Tam impedancja miejscami spada nawet do 3ohm! Kolumny opisywane jako "8ohm", minimum mają w okolicach 5ohm.

Pasmo przenoszenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Charakterystyka wygląda idealnie. Powinienem też umieścić przebieg mojego interfejsu pomiarowego ale uwierzcie, że mam spadki na skraju pasma po 0,2dB. Uwzględniając to widać, że ostatnia oktawa jest idealnie liniowa a na dole do 20Hz spadek wynosi 0,5dB. Bardzo dobry wynik.

Teraz pomiar THD, rezystor 4,7ohm, 1kHz, próbkowanie 48kHz

a. 10W mocy

3c78ce48b189f33cdc8245a56db3a528_1548453

Wszystko wygląda ok, dominuje 2 harmoniczna, 3 niżej. Brum sieciowy trochę sieje na 100Hz.

THD: 0,004%; THD+N: 0,008%

Dla porównania mój prywatny wzmacniacz przy tej samej mocy ma porównywalne zniekształcenia bo tu wąskim gardłem jest interfejs pomiarowy.

b. 32W

0f97514ec57cf7e36b307b708d71f098_1548453

No i zaczynają się schody. 3 harmoniczna zaczyna dominować nad 2. Transformator zaczyna głośniej pracować.

THD: 0,02%; TH+N: 0,02%

c. 72W

af471b86765fd3e46eaa0e064e234f4c_1548453

Dla mnie jest to moc maksymalna jaką bezpiecznie może przyjąć. Nie muszę pisać o głośnej pracy zasilacza. Obciążony jest tylko jeden kanał. Przy obciążeniu dwóch zasilacz mocno by się pocił.

Bałem się więcej podkręcać bo sprzęt klienta.

THD: 0,05%; THD+N: 0,05%

Teraz dla porównanie mój wzmak dla tej samej mocy 72W:

46e5f39bf6bd71da9d79458b4ea2e610_1548453

THD: 0,015%; THD+N: 0,015%. Czyli 3x! niższe zniekształcenia i jak widać dominuje 2 harmoniczna. Dzięki temu on brzmi "ciepło", analogowo. Jako ciekawostkę podam, że bezpiecznie mogę w niego pakować 300W na kanał i THD utrzymuje się w granicach 0,02%!  

Dlatego każdego namawiam na mocne końcówki i tor zbalansowany. U mnie niestety na podłączeniu niezbalansoowanym RCA zniekształcenia są ponad 2x wyższe! 

Wracając do pomiarów to nie chciałem już się znęcać i nie mierzyłem intermodulacyjnych czyli zniekształceń po podaniu wielotonu. Tu przepaść byłaby jeszcze większa, bo taki pomiar symuluje gęsty zapis muzyczny.

Podsumowując Yamaha A-S801 to dobry wzmacniacz dla kolumn 2 way a nawet 3 way ale z jednym woferem 8ohm nie przekraczającym mocy 60W.

Widać na pomiarach, że przy wyższych mocach on będzie grał trochę bardziej "sucho". Połączenie go z kolumnami gdzie na górze jest aluminiowa kopułka może skończyć się dramatycznie nieprzyjemnymi doznaniami. Sugeruję odsłuchiwać zestawy na klasycznych, tekstylnych kopułkach bez podbicia skraju pasma. O DAC może napiszę coś jutro bo i tak już przynudziłem długim postem.

Dobranoc.

 

 

 

 

WOOW!!!!! I to s konkretne argumenty. To sie ceni.Ciekawe co o DACu napiszesz. KonradRak, ju nie mog si docyeka

KonradRak, jeszcze nie kupiłem. Wyjechałem z dziećmi na sanki w góry. Poszukiwania trwają... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2019 o 11:40, KonradRak napisał:

Kolega Przemostach chyba już kupił wzmacniacz bo przestał pisać. Wracając do DAC to w cenach 3-4000zł jest mnóstwo znakomitych konstrukcji. Jednak aby kupić coś wartościowego w cenie  akceptowalnej przez większość użytkowników jest już problem. Tylko jeden DAC z wyjściem zbalansowanym a mianowicie S.M.S.L SU-8 ale wersja ostatnia po poprawkach. W cenie ok. 1500zł nie ma konkurencji. Wspomniany wcześniej Asus Xonar jest ok ale w mojej propozycji bezużyteczny bo nie pracuje na słowie 32 bitowym. Dlatego konieczna  jest końcówka z przedwzmacniaczem. Prawdziwy, rzetelny test znajdziecie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja własnie porównuję do mojego referencyjnego RME ADI-2 DAC. Z kilka dni może coś skrobnę.

 

 

m_20190123_101901.jpg

Czy ten DAC - S. M.S.L  SU-8 jest dostępny w Polsce? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalne przedstawicielstwo SMSL w Polsce. 2 letnia gwarancja dystrybutora jednak SU-8 nie ma jeszcze w ofercie. Kupując na alli musicie zapytać czy dostaniecie najnowszą wersję po modyfikacji. Jeśli będą kluczyć z odpowiedzią NIE KUPUJCIE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradRak napisał:

Jest oficjalne przedstawicielstwo SMSL w Polsce. 2 letnia gwarancja dystrybutora jednak SU-8 nie ma jeszcze w ofercie. Kupując na alli musicie zapytać czy dostaniecie najnowszą wersję po modyfikacji. Jeśli będą kluczyć z odpowiedzią NIE KUPUJCIE!

KonradRak, nie mam niestety konta na aliexpres. Nic godnego, dostępnego na naszym rynku nie polecisz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz z 4HIFi jakiegoś DAC. Cała procedura zajmie jakiś tydzień i będziesz wiedział czy coś to dało, czy dalej szukać. Wszystkie tu porady są na swój sposób cenne, ale jednak to u Ciebie ma zagrać. 

Niestety ceny godnych uwagi urządzeń to okolice 3400 - 3600zł, no i nie mają dwóch wejść optycznych.

Nie sugeruj się ogólną opinią na temat SABRE. W przypadku AudioGd przetworniki oparte na SABRE brzmią łagodnie, a model NFB - 1.38 (którego ostatnio słuchałem) mógłby Ci chyba się spodobać. Zadzwoń do dystrybutora, może doradzi coś więcej. 

Dodam jeszcze, że gwarancja jest 3 lata + 10 lat gwarancji producenta. Kupując na Aliexpress jest trochę słabo w tym temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Morświn napisał:

Wypożycz z 4HIFi jakiegoś DAC. Cała procedura zajmie jakiś tydzień i będziesz wiedział czy coś to dało, czy dalej szukać. Wszystkie tu porady są na swój sposób cenne, ale jednak to u Ciebie ma zagrać. 

Niestety ceny godnych uwagi urządzeń to okolice 3400 - 3600zł, no i nie mają dwóch wejść optycznych.

Nie sugeruj się ogólną opinią na temat SABRE. W przypadku AudioGd przetworniki oparte na SABRE brzmią łagodnie, a model NFB - 1.38 (którego ostatnio słuchałem) mógłby Ci chyba się spodobać. Zadzwoń do dystrybutora, może doradzi coś więcej. 

Dodam jeszcze, że gwarancja jest 3 lata + 10 lat gwarancji producenta. Kupując na Aliexpress jest trochę słabo w tym temacie. 

Taki zakres cenowy jest dla mnie do zaakceptowania. Jeden z kolegów podesłał mi pomysł DACa Advance Paris dx1. Słyszałeś o nim? Ma bardzo dużo wejść optycznych. Ja potrzebuje minimum 2 i usb-b. Co do gwarancji masz oczywiście rację. Też to biorę pod uwagę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem do czynienia z DAC Advance Paris (mam tylko wzmacniacz tej firmy). Myślę, że istotne jest abyś mógł wypożyczyć sprzęt i posłuchać u siebie. Szkoda, że musisz mieć te dwa optyczne, bo to mocno zawęża poszukiwania na Twoją niekorzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Morświn napisał:

Niestety nie miałem do czynienia z DAC Advance Paris (mam tylko wzmacniacz tej firmy). Myślę, że istotne jest abyś mógł wypożyczyć sprzęt i posłuchać u siebie. Szkoda, że musisz mieć te dwa optyczne, bo to mocno zawęża poszukiwania na Twoją niekorzyść.

Czy DACi też muszą się wygrzewać tak jak wzmacniacze? Wypożyczenie to nie problem. Jaki wzmacniacz Advance masz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic stary model MAP 407.

 

DACi powinno się wygrzać, ale bez przesady. Zimny zagra też dobrze, ale po ok. 30 min. jest już gotowy zaprezentować optymalny dźwięk. Nie róbmy z tego jednak jakiegoś dramatu. Jeśli chodzi o sprzęt do wypożyczenia to często one są już dawno wygrzane, bo ludzie pożyczają na testy i siłą rzeczy to gra już dobrze po jakimś czasie, więc otrzymujesz sprzęt który raczej nie zmieni sygnatury brzmienia. Mój pierwszy DAC NFB - 1.32 był nowy i grał bardzo ładnie, natomiast po ok. miesiącu dźwięk trochę bardziej się wypełnił i wygładził - tak bym to określił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie polecam kupić używanego Audiolaba M-DACA starego i zasilacz od Tomanka. Jak musi być nowy, to z naszej oferty warto sprawdzić niedocenianego na naszym rynku Nada D1050. Fajnie się dogada z Yamahą ;)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś np. Kupił Denona pma 1600ne dac z dwoma wejściami optycznymi masz w komplecie. Do konsoli czy dekodera tv sat w zasadzie lepszego nic nie potrzeba. Wzmacniacz z tego co widziałem ma dobre opinie i dac chyba też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.