Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio DacMagic / DacMagic Plus - konkretne pytanie do użytkowników


pod_innym_nickiem

Rekomendowane odpowiedzi

DacMagic oraz DacMagic Plus to przetworniki, które posiadają opcję upsamplingu. Opcji tej nie można wyłączyć - działa zawsze. Więc sygnał wchodzący na wejścia cyfrowe zawsze ulega obróbce.
I teraz UWAGA pytanie: czy sygnał wychodzący po analogu z DacMagic / DacMagic Plus wprost do wzmacniacza jest opóźniony?
Łatwo to zauważyć gdy przykładowo mamy cyfrowo podpięty DacMagic pod TV czy dekoder kablówki. Jeśli będzie opóźnienie na wyjściach analogowych z przetwornika to nie będą nam się zgadzać ruchy ust na ekranie TV z dochodzącym dźwiękiem ze wzmacniacza - będzie wyczuwalne opóźnienie.
Mając opóźnienia i patrząc na migające mierniki np w foobarze nie będą nam się zgadzać wychylenia słupków z uderzeniami dźwięku. 

Pytam, ponieważ spotkałem już przetworniki z upsamlingiem, które wprowadzały opóźnienie na wyjściu analogowym więc nie można było ich używać do oglądania TV, DVD itp - ruch ust osób na ekranie nie pokrywał się z dźwiękiem.
Przetworniki bez upsamplingu nigdy powyższych wad nie miały.

Proszę więc osoby posiadające DacMagic / DacMagic Plus o parę słów wyjaśnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ca dacmagic100 podpięty optykiem do tv i nie mam problemów z oglądaniem  , jak nie wymutuje tv to nie słychać żadnego przesunięcia = działa elegancko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nikt nie ma tego DacMagica w domu. Przecież to popularny sprzęt. 
Czyżby nikt nie używał tego urządzenia z TV, DVD? 
 

W dniu 24.01.2019 o 11:37, DeviLeq napisał:

Mam ca dacmagic100 podpięty optykiem do tv i nie mam problemów z oglądaniem

DacMagic 100 to zupełnie inne urządzenie = tam chyba nie ma upsamplingu, dzięki jednak za wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.