Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable do B&W863S2


wittmot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, przytrafiło się kupić B&W 863S2 i do tego jakby za darmo RN803D i stoi i gra już drugi miesiąc na kablach klotz jakie były pod ręką. Gra to jako tako ale tak sterylnie jakby

Głos jest ekstra, instrumenty typu gitara też fajnie. Perkusja też ekstra jeśli to solo, ale trochę jakby bez uczucia tzn bass troszkę za mało, a średnica też jakby w tyle. Niektóre kawałki, czuć przestrzeń a niektóre już gorzej. Doktoryzowałem się z ustawieniem kolumn i teraz jest w miarę ok trójkąt równoboczny, kolumny znacznie skręcone - lepsze stereo. Jakie kable z tym zestawem będą grały dobrze. w znanym sklepie powiedzieli rocket44 po 200zl/m.... ale to chyba nie do tego budżetowego zestawu. Chciałbym coś w normalniejszej cenie lub używane

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Clearway. Nawet jak zmienisz głośniki lub wzmacniacz, kable spokojnie będziesz mógł sobie zostawić. Albo coś z oferty Supry jeśli chcesz ocieplić, dociążyć brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, piotrek7 said:

Chord Clearway. Nawet jak zmienisz głośniki lub wzmacniacz, kable spokojnie będziesz mógł sobie zostawić. Albo coś z oferty Supry jeśli chcesz ocieplić, dociążyć brzmienie

Hej.czy IC supry, również dociazą dźwięk??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wittmot napisał:

w znanym sklepie powiedzieli rocket44 po 200zl/m.... ale to chyba nie do tego budżetowego zestawu. Chciałbym coś w normalniejszej cenie lub używane

 

to chyba nie poznałeś jeszcze potencjału swoich kolumn skoro tak piszesz:) podłącz jakiś porządny piec to się przekonasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerki sprzedawać nie trzeba - a powinien przygasić górę pasma; ocieplić trochę brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

powinien przygasić górę pasma; ocieplić trochę brzmienie

Miałeś do czynienia z tymi kablami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet je znajomy wywalił, wrócił do 2,5, bo "ocieplały" mu zbyt mocno, więc droga słuszna  ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Nowy zbyt drogi a na używany nie trafiłem. Choć chętnie przytuliłbym firmowy zestawik tych kabelków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, piotrek7 said:

Niestety nie. Nowy zbyt drogi a na używany nie trafiłem. Choć chętnie przytuliłbym firmowy zestawik tych kabelków

Jest właśnie na Ebay 80cm,350£ I można zbić cenę, problem mam taki że już  trochę IC xlr przetestowalem I żaden  nie wniósł  zmian.wyczytalem że gniazda xlr nie są do końca  ogarnięte jak powinny w moim zestawie.Testowalem VND THE SECEND,CHORD SARUM T.NEOTEH,I jak narazie  wciąż używam chorda cobra.Na forum Marantza czytałem że właśnie supra jest polecana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎24 o 08:27, artur 1984 waw napisał:

Docelowo zmienić na wzmacniacz zdecydowanie warto, tylko nie Yamahe !!!

Więc jakie te kabelki, co by już docelowo mogły być do tych kolumn ?

A jeśli chodzi o wzmacniacz,

Czytałem, że Rotel fajnie się koleguje z B&W, że NAD ciepły itd. Kiedyś miałem okazję posłuchać drogiego Marantza, dźwięk powalił na kolana - jakby mnie ktoś postawił na scenie przy gitarze Jamesa Hedfielda. Kupiłem ten zestaw bez wcześniejszego odsłuchu, bo po prostu nie wierzę w te odsłuchy w salonach. Miałem fajne doświadczenia z Yamaha, bo kiedyś kupiłem pianocrafta mcr 840 i było super. Kupując rn803D miałem nadzieję, że to o jeden krok dalej  jednak, to chyba pół kroczku.

rn803d będzie zatem źródłem i jaki wzmak do tego ?

Zanim kupie wzmak minie rok czasu, więc jeszcze może lepiej poznam rn803 i docenię lub przyzwyczaję się

Czy jest sens myśleć o lampowym ? - słyszałem, że super

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

.Na forum Marantza czytałem że właśnie supra jest polecana .

Mogę tylko teoretyzować opierając się na opiniach, które słyszałem. Sword w odróżnieniu do niższych modeli nie ocieplają brzmienia. Stawiają na naturalność brzmienia. Polecane do dobrze ułożonych zestawów, gdzie niczego nie trzeba korygować. Ze względu na transparentność nie polecane do zbyt jasnych zestawień. Jeśli cena dobra, czemu by nie sprawdzić? Niemniej ja raczej skłaniałbym się do równoczesnego wykorzystania interkonektów i kabli głośnikowych razem.

Szukając kabli do Marantza, przetestuj Acrolink. To może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, wittmot said:

Więc jakie te kabelki, co by już docelowo mogły być do tych kolumn ?

A jeśli chodzi o wzmacniacz,

Czytałem, że Rotel fajnie się koleguje z B&W, że NAD ciepły itd. Kiedyś miałem okazję posłuchać drogiego Marantza, dźwięk powalił na kolana - jakby mnie ktoś postawił na scenie przy gitarze Jamesa Hedfielda. Kupiłem ten zestaw bez wcześniejszego odsłuchu, bo po prostu nie wierzę w te odsłuchy w salonach. Miałem fajne doświadczenia z Yamaha, bo kiedyś kupiłem pianocrafta mcr 840 i było super. Kupując rn803D miałem nadzieję, że to o jeden krok dalej  jednak, to chyba pół kroczku.

rn803d będzie zatem źródłem i jaki wzmak do tego ?

Zanim kupie wzmak minie rok czasu, więc jeszcze może lepiej poznam rn803 i docenię lub przyzwyczaję się

Czy jest sens myśleć o lampowym ? - słyszałem, że super

 

Myślę, że NAD to dobry kierunek. Miałem krótko NADa (chyba) 312 z modyfikacją Mudy z B&w 682s2 a potem 685 s2 i było bardzo fajnie. yamaha za jasna do tej serii. nie zrelaksujesz się, będzie drażniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wittmot napisał:

Więc jakie te kabelki, co by już docelowo mogły być do tych kolumn ?

Naprawdę wierzysz że kablami wymodelujesz sobie dźwięk ?

Wpierw akustyką pomieszczenia sie zajmij :) - bo może się okazać że troszkę uda się coś "ugrać"

Wcześniej

15 godzin temu, wittmot napisał:

Kupiłem ten zestaw bez wcześniejszego odsłuchu, bo po prostu nie wierzę w te odsłuchy w salonach

I głupio zrobiłeś bo dzięki takim odsłuchom jesteś w stanie określić czy dane połączenia (wzmak+ kolumny) w ogóle są w twoim typie grania. Wiadomo że w domu inaczej będzie brzmieć ale to "sterylnie jakby" usłyszałbyś także w salonie.

Zostaw w spokoju kable i poszukaj wzmacniacza. wypożycz do domu ale ja obstawiam że skończy sie wymianą kolumn :)

 

Gdyby sie okazało że jesteś z warszawy to mogę pożyczyć ci supra ply 3.4 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się że jeszcze nikt nie wspomniał o kablach Melodika.  Może przeczytaj tu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  czy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam kupiłem sobie 685S2 swego czasu, ale po 2 miesiącach miałem już dość tego grania, wiec dokupiłem sub Bowersa 610 ale, to nie to, przywiozłem 683S2, i ....oddałem dnia kolejnego, potem zaczęły się poszukiwania wzmacniacza by uratować monitory, NAD 326, 375, 368. Rotel A12, A14 i .... ciągle nie to, jak tylko ukazały sie  w Top HiFi Sopot B&W 706S2 pożyczyłem na test, i zrozumiałem że ta seria 600 to już tak ma i ciężko ją poprawnie ułożyć. sprzedałem monitory Bowersa i kupiłem obecne Heco, a kablami ułożyłem resztę dźwięku, dlatego u mnie Harmonix czy PAD w IC i to wszystko w tym samym pokoju bez jakikolwiek zmian w akustyce, jeśli masz blisko, zapraszam. A, no i głośnikowe, Audioquest type 4, czekają na wymianę ale grają na tyle dobrze że nie ma potrzeby wymiany już teraz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, M-K napisał:

Naprawdę wierzysz że kablami wymodelujesz sobie dźwięk ?

Wpierw akustyką pomieszczenia sie zajmij :) - bo może się okazać że troszkę uda się coś "ugrać"

Wcześniej

I głupio zrobiłeś bo dzięki takim odsłuchom jesteś w stanie określić czy dane połączenia (wzmak+ kolumny) w ogóle są w twoim typie grania. Wiadomo że w domu inaczej będzie brzmieć ale to "sterylnie jakby" usłyszałbyś także w salonie.

Zostaw w spokoju kable i poszukaj wzmacniacza. wypożycz do domu ale ja obstawiam że skończy sie wymianą kolumn :)

 

Gdyby sie okazało że jesteś z warszawy to mogę pożyczyć ci supra ply 3.4 ;)

Chodzi mi o kable docelowe do tych kolumn z myślą, że w jakiejś tam przyszłości zamienię wzmacniacz. Nie liczę na zbyt wiele w tym zestawieniu po zamianie kabli ale chciałbym mieć temat kabli już za sobą i skupić się na wzmacniaczu. Akustyka jest nienajgorsza - tak sądzę, sporo czasu spędziłem na ustawianiu kolumn, efekt jest raczej ok. Rozstawione są na 3m i jak siedzę po środku 2m o kolumn (jakby na wierzchołku trójkąta) to dźwięk dochodzi jakby ze środka, a nie z kolumn - więc stereo chyba jest :) efekt ten można usłyszeć w większości miejsc w pokoju.

Być może głupio zrobiłem ale jakoś nie mogę się przekonać do ustawionych wizyt w salonie, gdzie goście mają nadzieję sprzedać Ci sprzęt ale to pewnie moje skrzywienia. Jednak najprawdopodobniej jest tak jak napisałeś, gdybym miał szanse posłuchać wcześniej, to grubo bym się zastanowił.

Niestety nie jestem z Warszawy ale dzięki:)

6 godzin temu, M-K napisał:

Naprawdę wierzysz że kablami wymodelujesz sobie dźwięk ?

Wpierw akustyką pomieszczenia sie zajmij :) - bo może się okazać że troszkę uda się coś "ugrać"

Wcześniej

I głupio zrobiłeś bo dzięki takim odsłuchom jesteś w stanie określić czy dane połączenia (wzmak+ kolumny) w ogóle są w twoim typie grania. Wiadomo że w domu inaczej będzie brzmieć ale to "sterylnie jakby" usłyszałbyś także w salonie.

Zostaw w spokoju kable i poszukaj wzmacniacza. wypożycz do domu ale ja obstawiam że skończy sie wymianą kolumn :)

 

Gdyby sie okazało że jesteś z warszawy to mogę pożyczyć ci supra ply 3.4 ;)

I jeszcze jedno, czego sądzisz, że skończy się wymianą kolumn ??

Co jak co ale kolumny są raczej w porządku - po odsłuchu u kumpla 865S1 pomyślałem, że to jest to szczegółowość i w ogóle takie dokładne, jak grają to tak jakby pracowały jak jakaś maszynka. W ciemno kupiłem te 863S2 i mam nadzieje, że to zakup na lata.

Słabym ogniwem jest ta yamaszka jak sądzę. Rozwiń proszę, co miałeś na myśli z wymianą tych kolumn

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

 

Sam kupiłem sobie 685S2 swego czasu, ale po 2 miesiącach miałem już dość tego grania, wiec dokupiłem sub Bowersa 610 ale, to nie to, przywiozłem 683S2, i ....oddałem dnia kolejnego, potem zaczęły się poszukiwania wzmacniacza by uratować monitory, NAD 326, 375, 368. Rotel A12, A14 i .... ciągle nie to, jak tylko ukazały sie  w Top HiFi Sopot B&W 706S2 pożyczyłem na test, i zrozumiałem że ta seria 600 to już tak ma i ciężko ją poprawnie ułożyć. sprzedałem monitory Bowersa i kupiłem obecne Heco, a kablami ułożyłem resztę dźwięku, dlatego u mnie Harmonix czy PAD w IC i to wszystko w tym samym pokoju bez jakikolwiek zmian w akustyce, jeśli masz blisko, zapraszam. A, no i głośnikowe, Audioquest type 4, czekają na wymianę ale grają na tyle dobrze że nie ma potrzeby wymiany już teraz. 

Co masz na myśli, że seria 600 jest ciężko ułożyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś ma rację :) Melodika to być może to, czego szukasz. Miałem pisać, ale się wstrzymałem by nie było, że polecam w każdym wątku. Purple rain jest bardziej ciepła, okragła, ścina górę, ale sprawia dźwięk przyjemnym. W dodatku jest w naprawdę dobrej cenie i masz od razu firmową konfekcję. Niedawno jest zaryzykowałem i "odkryłem"Brown Sugar - bardziej analogowy, nie tnie tak góry, dalej pozostając melodyjnym. Dla mnie super kable w znakomitej cenie. Natomiast ich IC /mam jeden/ jest jednak słabszy. Ja stosuję kombinacje Melodiki na głośnikowych a Audioquesta BigSure na IC. Tworzy to fajną, analogową mieszankę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2019 o 17:18, wittmot napisał:

Gra to jako tako ale tak sterylnie jakby

Głos jest ekstra, instrumenty typu gitara też fajnie. Perkusja też ekstra jeśli to solo, ale trochę jakby bez uczucia tzn bass troszkę za mało, a średnica też jakby w tyle.

Nawiązałem do Twojego opisu.

Tak grają te Bowersy, nadmiar wysokich tonów, może męczyć przy dłuższym słuchaniu, ja wiem że talerze czy trąbka teraz brzmi super, (jest zadzior i włos się jeży) Dalej środek, lekko wycofany i dalej jest dziura, gdzieś miedzy średnimi-wysokie, idzie to wyłapać na wyższych tonowo wokalach (są lekko schowane za resztę, wystarczy posłuchać na innych głośnikach) no i ten bas, owszem, szybki ale pusty bez wyrazu. Dlatego tak napisałem,że ciężko ułożyć ( próbowałem tyloma wzmacniaczami), wiec pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy wspominając o kablach to Melodika, piszesz że głos Tobie pasuje, hmm, dla mnie to dziwne, napisze tylko że wokal nasz schodzi do 350Hz i jest tu ( w tych kolumnach) ewidentny brak wsparcia wokalu niskimi tonami, wiec nadzieja w tych kablach duża. 

Co do mocy pieca, to NAD 375 pomimo 2X200 nie dał rady.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wittmot napisał:

Rozwiń proszę, co miałeś na myśli z wymianą tych kolumn

Będziesz motał się z kablami a g... to pomoże

potem (albo równolegle) będziesz zmieniał wzmacniacze...

Ale problem zostanie po prostu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Nawiązałem do Twojego opisu.

Tak grają te Bowersy, nadmiar wysokich tonów, może męczyć przy dłuższym słuchaniu, ja wiem że talerze czy trąbka teraz brzmi super, (jest zadzior i włos się jeży) Dalej środek, lekko wycofany i dalej jest dziura, gdzieś miedzy średnimi-wysokie, idzie to wyłapać na wyższych tonowo wokalach (są lekko schowane za resztę, wystarczy posłuchać na innych głośnikach) no i ten bas, owszem, szybki ale pusty bez wyrazu. Dlatego tak napisałem,że ciężko ułożyć ( próbowałem tyloma wzmacniaczami), wiec pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy wspominając o kablach to Melodika, piszesz że głos Tobie pasuje, hmm, dla mnie to dziwne, napisze tylko że wokal nasz schodzi do 350Hz i jest tu ( w tych kolumnach) ewidentny brak wsparcia wokalu niskimi tonami, wiec nadzieja w tych kablach duża. 

Co do mocy pieca, to NAD 375 pomimo 2X200 nie dał rady.

 

Jasny piernik... muszę przyznać, że jest poważnie zasmucony - dziękuję za te informacje. W takim razie zrobiła się ciężka sprawa, jednak na moje pierwsze pytanie uzyskałem już odpowiedź - spróbujemy melodiki, tylko co teraz zestaw cały do wymiany ? nie bardzo:) Jeszcze 6 rat hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ze sprzedażą bo strata będzie bolała, wpierw kable, pożycz jakieś standardowe długości, daj im pograć 48h i wtedy napisz co teraz słyszysz? co się zmieniło? wtedy wspólnie pomyślimy nad kolejnym krokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Poczekaj ze sprzedażą bo strata będzie bolała, wpierw kable, pożycz jakieś standardowe długości, daj im pograć 48h i wtedy napisz co teraz słyszysz? co się zmieniło? wtedy wspólnie pomyślimy nad kolejnym krokiem.

 

Dzięki - tak zrobię, dziś w międzyczasie spróbowałem czegoś, czego nie chciałem próbować, bo chyba bałem się rozczarowania i po dzisiejszych postach przytargałem starą dobrą mcr-840 i spiąłem to z tymi bowersami. źródło to PC z zewnętrzną kartą dźwiękową połączoną konektorem audioquest. No i zapodałem You tube i aż cyknąłem focie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No gra to przynajmniej tak jak RN (dzieci spią, więc nie mogę spróbować na głośności) jednak przy normalnym poziomie głośności gra to całkiem pięknie. Wydaje mi się, że może nawet lepiej niż RN z tego samego źródła, bo jak porównywałem RN np muza z Tidal w formacie FLAC, a potem z You tube z PC z kartą dokładnie jak wyżej, to różnica była znaczna na niekorzyść PC z kartą.

No coż, patrzę na tą RN i już zastanawiam się za ile ją odstąpić. Makabra MCR mogłby spokojnie mnie zadowolić na dłuższą chwilę z tymi wielkimi kolumnami. Wcześniej w głowę mi się pukali jak pytałem czy B&W864S2 mogę podpiąć do MCR840 - mówili, że yamaszka słabiutka. Okazuje się, że daje rade - dźwięk jest naprawdę przyjemny. Moja opinia jest taka, że dostały basu i wszystko jest cieplejsze. Żona za to stwierdziła, że dźwięk jest jakby w pudełku w porównaniu z RN - tylko, że ona porównywała dźwięk proso z sieci z Tidala, co jak opisałem wyżej nie jest miarodajna opinia. Moja w sumie tez nie - obie subiektywne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mamy z żoną kompletnie inne gusta, bo ona mówi że ganc do du… z mcr

A mi podoba się jak mruczy w tle basik lekki. Spinam z powrotem RN i badam dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werdykt jest nastepujacy:

Najslabiej jednak mcr ze źródłem z PC - dźwięk w pudełku, podbity bas (ja się tu chyba podświadomie sachłysnąłem)

RN ze źródłem z PC  - trochę lepiej niż mcr ale nie potrafie powiedzieć, co było lepsze..

RN ze źródłem z sieci - najlepiej. Słychać pełną scenę, każdy pojedynczy instrument po zamknięciu oczy można się domyślić gdzie stał na scenie, no ale jednak jakoś tak laboratoryjnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz jaka to karta zewnętrzna, to akurat teraz nie ważne, ale tak ogólnie, własnie tak zdobywa się własne doświadczenie. a że laboratoryjnie? to , poczekajmy na przewody. Jest jeszcze coś, dodałeś wpis 

3 godziny temu, wittmot napisał:

dostały basu i wszystko jest cieplejsze.

napisałeś to z radością, wiec domyślam się, że takie granie bardziej Tobie opowiada a to znaczy że przewody Melodiki to krok w dobrą stronę. 

jeszcze kwestia uciągnięcia kolumn - grać będzie, bo i czemu nie, ale jak zrobisz głośniej to zobaczysz że będzie brakować mocy z  MCR840 i dźwięk będzie się.... (nie wiem czy to dobre określenie) utwardzał. Przypomniałem sobie jeszcze że Bowersy w jednym miejscu mają niską oporność, co powodowało nawet wyłączanie 803 i trzeba było w opcjach coś zmienić ale to już inni muszą Tobie podpowiedzieć i jeszcze jest korekcja YPAO, też się nie znam, pytaj innych użytkowników. A, co do YouTube to pamiętaj że dla oszczędności miejsca na serwerze i dźwięk i obraz jest  konwertowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wittmot napisał:

chyba mamy z żoną kompletnie inne gusta, bo ona mówi że ganc do du… z mcr

A mi podoba się jak mruczy w tle basik lekki. Spinam z powrotem RN i badam dalej

Na tym etapie zostawiłbym kable w spokoju, a potestowal wzmacniacze. Kablami żadnych cudów nie zrobisz.  Bowersy maja niska impendancje w okolicach 100 Hz. 

Wypożycz w najbliższym salonu audio jak możesz Rotela, Moon’a i porównaj to granie z RN803D - wtedy cos będziesz wiedział...

no i patrząc na zdjecie z kolumna to ustawienie w rogu plus puste sciany bedą zawsze „promować” twarde, krzykliwe i nieprzyjemne granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.