Skocz do zawartości
IGNORED

Czy atoll in100se da rade z chorusami 836v?


Przemmo58

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam wzmacniacza do focali chorus 936v. Słuchając ich z atollem in200 miałem wrażenie, że daje rade. Czy in100 też by sobie poradził? Ktoś ma doświadczenie w takim połączeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, chociaż Focal lubi mocne, bardzo wydajne wzmacniacze. Na pewno IN200SE byłby lepszy. Druga sprawa to kwestia charakteru brzmienia, IN100SE moim zdaniem w połączeniu z Chorus może dać zbyt lekki, zwiewny dźwięk. Brakować może dociążenia i właśnie mocy.

Moim zdaniem akurat w tm przypadku lepszą opcją byłby np. Advance Acoustics X-i105 lub jeszcze lepiej X-i125, może Musical Fidelity M2si lub lepiej M3si, nie wspominając o hybrydach lampowych Vincent, najlepiej model SV-227MK.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie myślałem. Czyli bardziej 200. 

Musical Fidelity M2si lub M3si nie beda mialy za malo mocy tez?

Na razie porównuje arie 926 do tych chorusów 836. Na 100% wiem, że kolumny focal już zostają. Teraz kwestia które.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wyjaśnić. Focal lubi mocne wzmacniacze i z takimi gra po prostu lepiej. Natomast IN100SE oferuje solidne minimum do prawidłowego wysterowania kolumn, natomiast nie zaszkodzi zastosować bardziej wydajny wzmacniacz. O charakterze brzmienia nie wspominając.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę bez problemu. Mało tego. Będzie lepszy niż IN200. Bo IN100 jest ciepły a 200tka już mniej. 100tka ograniczy jasną górę FOCALA.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n pozostaje odsłuch. Ja mimo szkoły muzycznej i chyba nie najgorszego słuchu szczerze czesto nie dostrzegam "różnic" o jakich pisza tutaj czasem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n wiesz z tą setką Atoll-a to jest malutki problemik, ostatnio u znajomego słuchałem trzeci w swoim życiu :) egz. in 100se i każdy grał nieco inaczej. Na moje ucho ostatnie partie in100se nie mają napowietrzenia góry i tak podgrzanego środka jak starsze wypusty ( dla mnie te nowe brzmią wyraźnie!  gorzej). Z czego to wynika nie wiem - brak powtarzalności produkcji czy jakieś zmiany w samej konstrukcji. Ostatnio toczyłem na forum mały "spór" z miłym panem - miłośnikiem Atolla, posiada on dwa egz. in100se i też stwierdził, że są różnice w brzmieniu między nimi. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem in200 więc nie zabieram w tej materii głosu...miałem in100se...i do ciepłych bym go nie zaliczył. Moim zaznaczam subiektywnym zdaniem zagrał z mocno zaznaczonym basem o zaokrąglonej fakturze i z zaznaczonymi wysokimi tonami. Wysokie tony nie były męczące ale napewno wyraźnie zaznaczone. Środek pasma delikatnie mniej wyeksponowany ale jednak nie cieply ale bardziej neutralny. Grało to u mnie z Pylon Sapphire 31 i Musical Fidelity V90 dac. Może na brzmienie miały wpływ inne elementy niż wzmacniacz ale mam porównanie z Xindak PA-M, którego aktualnie posiadam i on gra tzw. ciepło..przynajmniej w moim systemie w porównaniu z Atollem In 100se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o  nait 5si pod względem mocy do napędzenia tych kolumn?

Fajnie brzmiały przy kawałkach dire strait i pink floyd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim NAIT 5si będzie moim zdaniem lepszy od Atoll w Twoim systemie. Ale jak zapewne zauważyłeś, każdy ma inne zdanie. Zapraszam do nas do wypożyczenia wzmacniaczy i przetestowania w swoim systemie, ewentualnie jak masz możliwość, podjedz najpierw do nas do salonu, na miejscu w jednych warunkach posłuchamy wielu rozwiązań i zabierzesz wtedy do domu te modele, które najbardziej wpasują się w Twoje preferencje.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 czy wg Was proponowane na początku MF M2si, M3si oraz AAX-i105 są wydajniejsze od Atoll-a 100 ? 

 

W dniu 25.01.2019 o 22:57, Przemmo58 napisał:

szukam wzmacniacza do focali chorus 936v. Słuchając ich z atollem in200 miałem wrażenie, że daje rade. Czy in100 też by sobie poradził? Ktoś ma doświadczenie w takim połączeniu?

 

IN100 moim zadaniem, nie będzie za bardzo pasował do Chorusów 836v. Miałem okazję być gościnnie na odsłuchu mniejszych podłogówek 826 i z IN100 było to męczące brzmienie. IN200 już mi się wydaje bardziej pasuje. Zresztą sam odsłuchiwałeś. Zrób tak jak proponuje Q21. Posłuchaj w salonie jak najwięcej i potem zabierz do domu ze dwa wzmacniacze, które najbardziej Ci się podobały.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Przemmo58 napisał:

5z0p3n pozostaje odsłuch. Ja mimo szkoły muzycznej i chyba nie najgorszego słuchu szczerze czesto nie dostrzegam "różnic" o jakich pisza tutaj czasem :)

A to jak niektórzy opisują dźwięk pozostaje także dla mnie pewnym niedowierzaniem. Ilości słów opisujących audio, jakby je zebrać to sąd kuzsze od biblii czy Koranu. No ale coś. Gazetki audio tak to wypromowały i tak jest.

Natomiast co do egzemplarzy in100. Powiem tak. Niestety to prawda. Nie wiem jak zwyzszyki modelami ale tutaj potrafi być rozbieżność w sprzęcie. Mega dziwna sprawa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się na tego nait 5si bo moim zdaniem dopiero z nimi gitary zaczęły fajniej grać w utworze "Brothers in arms".

Teraz pozostaje wybór streamera sieciowego. Na odsłuchu był Naim ND5 XS2 i cenowo odpada. Siedze tylko na androidzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża może być różnica w graniu miedzy nait 5si a 5i z chorusami 836v? Nie mam mozliwosci nigdzie sprawdzic nait5i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Naim 5si, Naim 5i i Naim 5i-2. Ten pierwszy trochę mocniejszy i jak dla mnie lepszy dźwiękowo od tych dwóch pozostałych. Bardziej ułożony, trochę cieplejszy, ale również z odpowiednim drivem, rytmem, selektwynością. Z tej trójki osobiście bym brał ten najnowszy wypust.

Te chorusy 836 to już porządne krowy, posłuchaj tego zestawienia i sprawdź czy mocy nie zabraknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 22:57, Przemmo58 napisał:

Cześć,

szukam wzmacniacza do focali chorus 936v. Słuchając ich z atollem in200 miałem wrażenie, że daje rade. Czy in100 też by sobie poradził? Ktoś ma doświadczenie w takim połączeniu?

Spokojnie, Atoll IN100SE da radę :)
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 16:54, Q21 napisał:

Postaram się wyjaśnić. Focal lubi mocne wzmacniacze i z takimi gra po prostu lepiej. Natomast IN100SE oferuje solidne minimum do prawidłowego wysterowania kolumn, natomiast nie zaszkodzi zastosować bardziej wydajny wzmacniacz. O charakterze brzmienia nie wspominając.

zgoda, ale Focale nie są wyjątkiem. KAŻDE KOLUMNY lubią mocne i dobre wzmacniacze. Szczególnie te kilka razy droższe od samych kolumn...świadomości więcej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Nikimaj napisał:

zgoda, ale Focale nie są wyjątkiem. KAŻDE KOLUMNY lubią mocne i dobre wzmacniacze. Szczególnie te kilka razy droższe od samych kolumn...świadomości więcej 

Dobrze, że chociaż konkurencja z branży taka "bystra"... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każde kolumny 

W dniu 27.01.2019 o 11:01, Silver_85 napisał:

Q21 czy wg Was proponowane na początku MF M2si, M3si oraz AAX-i105 są wydajniejsze od Atoll-a 100 ? 

 

 

IN100 moim zadaniem, nie będzie za bardzo pasował do Chorusów 836v. Miałem okazję być gościnnie na odsłuchu mniejszych podłogówek 826 i z IN100 było to męczące brzmienie. IN200 już mi się wydaje bardziej pasuje. Zresztą sam odsłuchiwałeś. Zrób tak jak proponuje Q21. Posłuchaj w salonie jak najwięcej i potem zabierz do domu ze dwa wzmacniacze, które najbardziej Ci się podobały.  

Tak, szczególnie M3si i AA X-i105.

Zapraszam jednak na odsłuchy oraz wypożyczenia poszczególnych urządzeń, sam przekonasz się i będziesz mógł wybrać najbardziej odpowiedni model.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie w forumowych odmętach. 

Czy różnica Atolla in200 starego i tej nowej generacji in200 jest duża i czy w ogole występuje? Czy roznia sie tylko, ze nowy ma dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że Signature ma ciupkę lepszą kontrolę i niższe zejście basu ale dalej to Atoll-owy bas. No i jest ładniejszy :) W cenach jakich można teraz kupić używane czy wyprzedawane in200se  wybór jest raczej prosty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Mówią, że Signature ma ciupkę lepszą kontrolę i niższe zejście basu ale dalej to Atoll-owy bas. No i jest ładniejszy :) W cenach jakich można teraz kupić używane czy wyprzedawane in200se  wybór jest raczej prosty. 

obydwa te Atolle, to jest prawie to samo. Różni je moc. A ładniejsza to może być jedna kobieta od drugiej, a nie bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie umiem czytać ze zrozumieniem i chcę tylko dogryźć to co wtedy panie nikimaj?

Signature jest ładniejszy od poprzednika :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was kiedyś okazje porównać atolla 200 do hegel h200? 

Daleko mam do osoby, która go sprzedaje i nie wiem czy oplaca sie jechac, żeby posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.