Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar Sony HT-CT60BT i TV - Problem z połączeniem tv z soundbarem


zajec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam mały problem z połączeniem soundbara Sony HT-CT60BT z telewizorem Sony KDL-65W855C. Soundbar dostałem bez pilota i bez przewodów (tylko przewód do zasilania). Próbowałem połączyć urządzenia przewodem optycznym ale niestety zero efektu, przedstawianie ustawień audio w TV też nic nie dają. Potem użyłem przewodu 2xRCA - 2xRCA też zero efektu. Przewód Jack 3,5 - 2xRCA również nic nie daje, soundbar nie uruchamia się po włączeniu TV. Potem wpadłem na pomysł sparowania telefonu Mi6 z soundbarem, przyłożyłem tel. gotowe! Urządzenia zostały sparowane i puszczając cokolwiek z telefonu soundbar działa. Ale telewizor nie. Co więcej TV posiada bluetooth ale nie wyszukuje soundbara.

Czy zakup pilota chociażby zamiennika i zmiana nim wejścia w soundbarze z BT na jakiś inny może rozwiązać problem ? Czy możecie mi pomóc ?

  •  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że przy pomocy 2x RCA nie miałeś dźwięku, bo i w tv i w soundbarze są to wejścia (w tv w "sekcji połączeń"component  L i R to IN czyli wejście) w soundbarze to samo (analog L i R INPUT), po optyku powinno spokojnie "zobaczyć" soundbara bo w tv jest to wyjście a w soundbarze wejście może w tv trzeba mu "pokazać", że o to wyjście dźwięku chodzi. To jest chyba jedyne połączenie, które powinno działać. Gdyby soundbar miał gniazda hdmi i jedno z nich z ARC to wpinasz kabel w TV w gniazdo hdmi 4 (ono jest z ARC ) i w soundbarze w hdmi z ARC i luzik, leci bez udziału optyka. Ale nie ma więc trza się zaspokoić optykiem.

Myślę, że on nie będzie się włączał po uruchomieniu tv bo nie ma takiej możliwości technicznej (brak połaczenia po hdmi i brak CEC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.