Skocz do zawartości
IGNORED

AA Hyperion IV a Hyperion IV Plus - różnice


jackobtone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Panowie a nie wziął nikt z Was pod uwagę tego, że liczy się też aplikacja przetworników i ich odpowiednie zestawienie a nie cena?

2. Co z tego, że aluminiowy Seas jest w paczkach za 113 000 zł? Skoro jest świetnie zaaplikowany i jako całość grają te kolumny wybitnie to mimo wszystko dyskwalifikuje te ceny?

3. Spójrzmy na wszystkie polskie manufaktury i gdzie jest taniej i lepiej niż w AA? Studio 16 Hertz? ESA? Impuls Audio?  YB Audio? Harpia?
Wszystkie te manufaktury z naszego punktu widzenia mają teoretycznie zawyżone ceny jeśli weźmiemy te wszystkie opinie z tego wątku podważające ceny (najbardziej obrywa w imieniu wszystkich manufaktur AA) a rozbrajanie kolumn na czynniki pierwsze ze względu na ceny przetworników jest co najmniej dziwne.
Dlaczego? A co powiecie o Totem Staff? Kolumny kosztujące kiedyś prawie 7000 zł zrobione na teoretycznie podłych GDN 13/40/2 i GDWK 11/100 a grają tak, że połowa amerykańskich i kanadyjskich recenzentów audio zachwyca się ich brzmieniem. Może głusi? Albo nie mają pojęcia o dobrym brzmieniu? Albo to przypadkowi ludzie? Coś w brzmieniu tych kolumn jest takiego, że zwyczajnie się podobają. To najwidoczniej jest po prostu efekt końcowy wiedzy i talentu konstruktora, który potrafi stworzyć coś z niczego.

4. Nie bronię cen AA ale też ich nie potępiam, staram się zrozumieć to, że ktoś swoją wiedzę przelewa na stół kreślarski, projektuje te zestawy, poświęca na to czas, na koniec wprowadza do sprzedaży. Charytatywnie nikt niczego robić nie będzie. Najlepiej spokojnie i kulturalnie zapytać producenta o to dlaczego taka cena a nie inna a nie od razu wylewać na niego wiadro pomyj.

5. Na podstawie zdjęć przetworników mamy oceniać czy dana kolumna jest coś warta?
W takim razie wrzucę zdjęcie GDWK 10/80/26. Wygląda jak wysoki za co najmniej cenę Excela lub Revelatora a jak gra? Raczej powszechnie wiadomo aczkolwiek tak jak wspomniałem wyżej - kluczowa jest aplikacja przetwornika :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robert19091990 napisał:

1. Panowie a nie wziął nikt z Was pod uwagę tego, że liczy się też aplikacja przetworników i ich odpowiednie zestawienie a nie cena?

2. Co z tego, że aluminiowy Seas jest w paczkach za 113 000 zł? Skoro jest świetnie zaaplikowany i jako całość grają te kolumny wybitnie to mimo wszystko dyskwalifikuje te ceny?

3. Spójrzmy na wszystkie polskie manufaktury i gdzie jest taniej i lepiej niż w AA? Studio 16 Hertz? ESA? Impuls Audio?  YB Audio? Harpia?
Wszystkie te manufaktury z naszego punktu widzenia mają teoretycznie zawyżone ceny ale rozbrajanie kolumn na czynniki pierwsze ze względu na ceny przetworników jest co najmniej dziwne.
Dlaczego? A co powiecie o Totem Staff? Kolumny kosztujące kiedyś prawie 7000 zł zrobione na teoretycznie podłych GDN 13/40/2 i GDWK 11/100 a grają tak, że połowa amerykańskich i kanadyjskich recenzentów audio zachwyca się ich brzmieniem. Może głusi? Albo nie mają pojęcia o dobrym brzmieniu? Albo to przypadkowi ludzie? Coś w brzmieniu tych kolumn jest takiego, że zwyczajnie się podobają. To najwidoczniej jest po prostu efekt końcowy wiedzy i talentu konstruktora, który potrafi stworzyć coś z niczego.

4. Nie bronię cen AA ale też ich nie potępiam, staram się zrozumieć to, że ktoś swoją wiedzę przelewa na stół kreślarski, projektuje te zestawy, poświęca na to czas, na koniec wprowadza do sprzedaży. Charytatywnie nikt niczego robić nie będzie. Najlepiej spokojnie i kulturalnie zapytać producenta o to dlaczego taka cena a nie inna a nie od razu wylewać na niego wiadro pomyj.

5. Na podstawie zdjęć przetworników mamy oceniać czy dana kolumna jest coś warta?
W takim razie wrzucę zdjęcie GDWK 10/80/26. Wygląda jak wysoki za co najmniej cenę Excela lub Revelatora a jak gra? Raczej powszechnie wiadomo aczkolwiek tak jak wspomniałem wyżej - kluczowa jest aplikacja przetwornika :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )



 

problemem manufaktur jest zawsze niekorzystny stosunek jakosc / cena z oczywistych wzgledow (brak efektow skali ) ale czesto i zwyklej pazernosci oraz marketingu cenowego ktory w branzy audio jest powszechny wiekszosc ludzi nie ma sluchu muzycznego nie ma sluchu absolutnego nie mowiac juz o ubytkach w slyszeniu dlatego w tej dziedzinie

zwsze mozna im wcisnac KIT i oni to kupia

strojenie kolumn za 100 tys pln za tanich przetwornikach to zwykly polow leszcza tudziez low jeleni

zreszta mysle ze sprzedaz takich kolumn jest symboliczna mimo wszystko

uwazam ze audio academy szukalo pretekstu do podniesienia ceny zeby nie bylo wielkiego oburzenia ze skok na kase

to zmieniono konstrukcje zwrotnicy i cena 50%  ekstra  to nie ma nic wspolnego z jakoscia dzwieku

gdyby im chodzilo o podniesienie jakosci atrakcyjnosci kolumny to cena pozostalaby na tym samym poziomie a stary model zniknalby z oferty

to wszystko

uwazam ze nalezy nagannie traktowac takei praktyki i nie ma co szukac usprawiedliwienia tam gdzie go nie ma

czesc ludzi nabierze sie na to czesc (wiekszosc nie ) i tyle

branza audio zwiazana z tradycyjnym stereo  zaczyna powoli dochodzic do pewnej granicy - za ktora jest juz tylko smiesznosc

i usmiechy politowania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ohmygod napisał:

 

podobnie jest z takimi firmai jak heco monitor audio czy jbl

potrafia dac dobra jakosc w dobrej cenie - ekstrema mnie i mysle ze wiekszosci uzytkownikow audio nie interesuja

 

O tak. Na pewno. Oszczędności gdzie się da i ile się da. Jak szukasz tanio może w ogóle zejść na temat micro wieży za 500? Dla niektórych wydawanie nawet 3tys na kolumny to gruba przesada jak za 500 masz cały system. W jego oczach też jesteś czubek. 

13 minut temu, robert19091990 napisał:

A co powiecie o Totem Staff? Kolumny kosztujące kiedyś prawie 7000 zł zrobione na teoretycznie podłych GDN 13/40/2 i GDWK 11/100 a grają tak, że połowa amerykańskich i kanadyjskich recenzentów audio zachwyca się ich brzmieniem.
 

Daj spokój chłopie.

Fajne jest to że wszyscy posiadacze kolumn za dyche z głośnikami za 150zl zawsze najgłośniej krzyczą że projekt że pomysł ze doświadczenie konstruktora... Wyżej d... nie podskoczysz i tutaj przynajmniej ohmygod ma rację. 

6 minut temu, ohmygod napisał:

problemem manufaktur jest zawsze niekorzystny stosunek jakosc / cena z oczywistych wzgledow (brak efektow skali ) ale czesto i zwyklej pazernosci oraz marketingu cenowego ktory w branzy audio jest powszechny

 

A ten dalej jak nakręcony. Rozumiem że pazernosc Manufaktur cię boli, ale pazernosc dużych firm to jest już dobra jak płacisz w 80% za marketing i napis. Duża korporacja dyma z mniejszym bólem bo karmią cię na swoich stronach internetowych swoją kosmiczna technologia i ładnymi filmami i zdjęciami pięknych linii produkcyjnych. Szczerze to nawet już śmieszy mnie twoj tok myślenia. :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafal735r napisał:

Daj spokój chłopie.

Fajne jest to że wszyscy posiadacze kolumn za dyche z głośnikami za 150zl zawsze najgłośniej krzyczą że projekt że pomysł ze doświadczenie konstruktora... Wyżej d... nie podskoczysz i tutaj przynajmniej ohmygod ma rację. 

Ja nie twierdzę, że one są wspaniałe i niesamowite, bo ich nigdy nie słuchałem, opieram się na tym, co pisane w sieci. Wnioskowałem, że zwyczajnie konstruktor Totem to genialny gość, który z tych przetworników osiągnął szczyt szczytów jaki był możliwy do zdobycia na tych podzespołach i recenzje czy opinie odzwierciedlały ich realne brzmienie. Rzuciłem przykładem dla mnie czysto teoretycznym, bo z Totem nie miałem do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ohmygod napisał:

nie ujmuje manufakturze audioacademy umiejetnosci ale nie porownujmy robienia skaldakow

do calego procesu OD A DO Z w prodkucji zestawu glosnikowego tu jest potrzebna zancznie wieksza wiedza i zaplecze technologiczne

tak juz jest na tym swiecie ze zawsze najweiksza popularnosc zyskuja produkty o odpowiednim stosunku jakosci do ceny

dlatego taka toyota czy honda mimo ze produkuja auta dla ludu drozsze niz konkurencja jeszcze nie upadly

Produkcja samochodów dziś, jakiejkolwiek marki to również produkcja składaków. W wymienionych przez Ciebie markach znajdziesz podzespoły takich producentów jak Bosh, Stanley, Osram, Varta, Panasonic, Yuasa, Takata, Hitachi, Omron, Mitsuba, Michelin, Pirelli, Textar, TRW, Nissin, ZF i setki innych.

Jak pisałem wcześniej, kupując kolumnę kupuje się przede wszystkim jakość brzmienia i nie istotne, kto jest producentem głośnika tak jak nieistotne, kto jest producentem aparatu zapłonowego w Toyocie. Liczy się użyteczność końcowa i jej jakość, za to się płaci.

 

41 minut temu, ohmygod napisał:

potrafia dac dobra jakosc w dobrej cenie - ekstrema mnie i mysle ze wiekszosci uzytkownikow audio nie interesuja

nikt normalny nie bedzie doplacal dwa razy tyle zeby uslyszec trosze wiecej powietrza czy czegos tam co mu sie aktualnie uroilo

a dlaczego nikt nie chce przpelacac - bo wiekszosc jest normalna i zna wartosc pieniadza tyle

Jest to forum dla sympatyków dobrego brzmienia i do takich osób kierowane są produkty m.in. polskich manufaktur. Jesteś na początku drogi, brnąc dalej zauważysz, że cena komponentu audio wobec skoku jakości brzmienia rośnie, niestety, w postępie logarytmicznym i tak jest w każdej branży, gdzie kończy się kompromis a zaczyna dążenie do najwyższej jakości (obiektyw fotograficzny za 90tys zł, opona za 40 tys zł czy kurtka do alpinistyki za 30 tys zł).
Jeśli zabrniesz w audio głębiej to właśnie będziesz w stanie zapłacić dwa razy tyle za to trochę więcej powietrza. Audio to zabawa dla perfekcjonistów.
Jeśli tego nie rozumiesz to znaczy, że perfekcjonistą audio nie jesteś i pewnie wiele poruszanych kwestii na takich forach  na zawsze pozostanie dla Ciebie dziwnych.

 

41 minut temu, ohmygod napisał:

- uwaga nie dotyczy nowobogackich oraz ludzi o wysokich dochodach - oni rzeczywiscie maja zaburzone odzczuwanie wartosci dobr i uslug co doskonale widac na tym forum

Każdy, jeśli ma jakieś hobby, które kocha i mu sprawia radość w życiu będzie kupował to na co go stać i będzie marzyć o tym, na co go jeszcze nie stać. Koszty ponoszone na nasze hobby są irracjonalne.
Snob kupuje coś drogiego by się tym wyróżniać i chwalić, pomimo, że kupioną rzeczą w ogóle się nie interesuje. Snobizm to postawa społeczna a nie personalne hobby.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pit80 napisał:

Każdy, jeśli ma jakieś hobby, które kocha i mu sprawia radość w życiu będzie kupował to na co go stać i będzie marzyć o tym, na co go jeszcze nie stać.

Myślę że tym akcentem możemy zakończyć tę dyskusję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ohmygod napisał:

za 9000 tys mozna juz poszukac prawdziwych 3 drog

 

7 godzin temu, ohmygod napisał:

nie znosze  jak ktos wciska komus garnki za 5000 tys

albo zwykla cudowna posciel za 6000 tys

Rozumiem, że to ceny jeszcze z przed denominacji? ;-)

4 godziny temu, szczypior88 napisał:

To nie zarzut a fakt. Spójrz na Phoebe które ludzie sprzedają

Miałem Phoebe III przez 7 lat, a jakiś czas temu musiałem podarować je koleżance. Są dosyć poobijane po kilku imprezach, ale nie mają ani plamki odbarwienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO historie o genialnosci aplikacji jakis tanich przetwornikow, ktora to wynosi kolumny do granic hi-endu to bajki dla naiwnych audiofili. Tani przetwornik to wysokie znieksztalcenia i nie da sie tego wymazac wymyslna zwrotnica czy obudowa. Kolumny takie moga grac efektownie, np podbijac jakies pasmo, i swietnie wygladac, co odwraca uwage od ich niepoprawnosci, ale trudno nazwac je sprzetem hi-fi - wysokiej wiernosci. Aplikacje popularnych przetwornikow jak seas, ss, visaton, przerabiane na setki sposobow przez profesjonalnych konstruktorow i amatorow mozna znalezc w necie i trzeba byc naprawde glabem zeby to spieprzyc, a w 90% konstrukcji takich jak AA nie ma niczego innowacyjnego, co uzasadnialo by tak wysoki stosunek ceny do jakosci zastosowanych podzespolow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ohmygod napisał:

sa produkty ktore maja dobry stosunek jakosci do ceny

Tylko nie dla wszystkich to ma znaczenie. Ja na przykład podchodzę do tego nieco inaczej. Staram się o najlepsze granie w założonym budżecie. Oprócz dźwięku (powiedzmy istotność 75%), biorę pod uwagę, jakość wykonania i wygląd (25%). Cena zastosowanych komponentów zupełnie mnie nie interesuje. Chociaż jestem jej doskonale świadomy. Doskonale wiem co siedzi w środku, zarówno w elektronice jak i w kolumnach - ale jest to spowodowane tylko i wyłącznie inżynierską ciekawością.

Kilkanaście lat temu, w moim pierwszym miejscu pracy, miałem kolegę, który idąc na stołówkę, wybierał zupę nie kierując się tym na co "miał smaka", ale np. w tej zupie jest więcej mięsa więc się bardziej opłaca. A nie będzie płacił tyle samo za barszcz co za krupnik. I w ogóle kombinował zawsze i liczył, co wyjdzie najlepiej. Prawdziwa historia.


Zadam pytanie. Masz do wyboru dwie pary kolumn, dajmy na to po 5 tys. PLN każda. Jedne mają części za 1000 PLN i grają znakomicie, drugie za 3000 PLN i grają niestety subiektywnie słabiej. Które wybierzesz?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, barmanekm napisał:

 

Zadam pytanie. Masz do wyboru dwie pary kolumn, dajmy na to po 5 tys. PLN każda. Jedne mają części za 1000 PLN i grają znakomicie, drugie za 3000 PLN i grają niestety subiektywnie słabiej. Które wybierzesz?
 

Nie ma takich. Żaden konstruktor  który ma choć kilka szarych komórek nie zrobi kolumny na podzespolach za 3tys, która zagra gorzej od tej za 1000. Już to kiedyś pisałem, trzeba być wyjatkowym beztalenciem żeby to spieprzyc i poprostu nie znać się na tym. A chyba tacy ludzie raczej nie zakładaja firm związanych z produkcją kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem, niech będzie słowo "subiektywnie".

Dajmy na to, że są podobne przetworniki, ale w jednych kolumnach, w zwrotnicy siedzi sobie kondensator V-Cap. Natomiast bardziej odpowiada nam charakterystyka tych kolumn bez V-Capa. 

Można potraktować sytuację hipotetycznie.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, barmanekm napisał:

Tylko nie dla wszystkich to ma znaczenie. Ja na przykład podchodzę do tego nieco inaczej. Staram się o najlepsze granie w założonym budżecie. Oprócz dźwięku (powiedzmy istotność 75%), biorę pod uwagę, jakość wykonania i wygląd (25%). Cena zastosowanych komponentów zupełnie mnie nie interesuje. Chociaż jestem jej doskonale świadomy. Doskonale wiem co siedzi w środku, zarówno w elektronice jak i w kolumnach - ale jest to spowodowane tylko i wyłącznie inżynierską ciekawością.

Kilkanaście lat temu, w moim pierwszym miejscu pracy, miałem kolegę, który idąc na stołówkę, wybierał zupę nie kierując się tym na co "miał smaka", ale np. w tej zupie jest więcej mięsa więc się bardziej opłaca. A nie będzie płacił tyle samo za barszcz co za krupnik. I w ogóle kombinował zawsze i liczył, co wyjdzie najlepiej. Prawdziwa historia.


Zadam pytanie. Masz do wyboru dwie pary kolumn, dajmy na to po 5 tys. PLN każda. Jedne mają części za 1000 PLN i grają znakomicie, drugie za 3000 PLN i grają niestety subiektywnie słabiej. Które wybierzesz?
 

to musialby byc bardzo rzadki przypadek zwlaszcza ze dzis mamy zaawansowany software do obliczen parametrow oraz sama aparature pomiarowa - trzeba duzo checi lub braku umiejetnosci by spieprzyc

inna sprawa ze lepszy glosnik moze obnazyc slabe nagrania co da subiektwynie gorsze brzmienie

podobnie jak winyl ale wtedy nie MOWNY O JAKOSCI DZWIEKU ANI O HI FI ani o wiernosci......

tylko o tym ZE LUBIMY ZNIEKSZTALCONE PELNE Szumow i trzaskow brzmienie z czesto obcietym sopranem by ukryc mega znieksztalcenia na górze  ze pasma

6 minut temu, barmanekm napisał:

Troszkę. A Ty?

ja nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, barmanekm napisał:

Kluczem, niech będzie słowo "subiektywnie".

Dajmy na to, że są podobne przetworniki, ale w jednych kolumnach, w zwrotnicy siedzi sobie kondensator V-Cap. Natomiast bardziej odpowiada nam charakterystyka tych kolumn bez V-Capa. 

Można potraktować sytuację hipotetycznie.
 

Widzisz, szybko zmieniłeś zdanie, a raczej pytanie. Teraz nie brzmi już one - kolumna z glosnikami za 1000 vs kolumna z glosnikami za 3000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafal735r napisał:

Widzisz, szybko zmieniłeś zdanie, a raczej pytanie

Możesz podać gdzie zmieniłem. W sensie, gdzie zmienił się sens tego pytania? 

Cały czas zakładamy, że finalny wyrób kosztuje tyle samo.

Rzecz, może tyczyć się także przetworników. Niech druga ma lepsze i dwa razy droższe i jakiś lepszy kondensator, tak by kosztowało to trzy razy więcej. Subiektywnie podoba nam się jednak ta kolumna z tańszym wsadem. Może dlatego, że np. jest łatwiejsza w wysterowaniu dla naszego wzmacniacza i lepiej nam pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, barmanekm napisał:

Możesz podać gdzie zmieniłem. W sensie, gdzie zmienił się sens tego pytania? 

Cały czas zakładamy, że finalny wyrób kosztuje tyle samo.

Rzecz, może tyczyć się także przetworników. Niech druga ma lepsze i dwa razy droższe i jakiś lepszy kondensator, tak by kosztowało to trzy razy więcej. Subiektywnie podoba nam się jednak ta kolumna z tańszym wsadem. Może dlatego, że np. jest łatwiejsza w wysterowaniu dla naszego wzmacniacza i lepiej nam pasuje.

tak moze byc czlowiek przyzwyczajony do znieksztalcen powodowanych tanimi glosniami

moze niedocenic lepszego dzwieku i bedzie mu czegos brakowalo

tylko z powodu swojego przyzwyczajenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, barmanekm napisał:

Możesz podać gdzie zmieniłem. W sensie, gdzie zmienił się sens tego pytania? 

Cały czas zakładamy, że finalny wyrób kosztuje tyle samo.

Rzecz, może tyczyć się także przetworników. Niech druga ma lepsze i dwa razy droższe i jakiś lepszy kondensator, tak by kosztowało to trzy razy więcej. Subiektywnie podoba nam się jednak ta kolumna z tańszym wsadem. Może dlatego, że np. jest łatwiejsza w wysterowaniu dla naszego wzmacniacza i lepiej nam pasuje.

Odczucia typu - się podoba, czy nie. A nazwijmy to "lepszosc" w każdym aspekcie to dwie inne rzeczy. Możemy polemizować czy bardziej się nam podoba Mercedes S czy BMW 7. A tutaj sytuacja jest taka że ktoś twierdzi że VW Golf jest lepszy od BMW 7, bo mniej pali. 

Nie chce się tu wypowiadać w jakimś audiofilskim slangu, ale są pewne aspekty, które nie zaleza od "podoba czy nie ". Chyba że rozmawiamy o fanach Altusa, którym zawsze i ze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ohmygod napisał:

tak moze byc czlowiek przyzwyczajony do znieksztalcen powodowanych tanimi glosniami

Jest to bardzo możliwe.

4 minuty temu, ohmygod napisał:

moze niedocenic lepszego dzwieku i bedzie mu czegos brakowalo

Na przykład świadomości, że ma wsadzone najdroższe komponenty. To również jest możliwe.

Odpowiedzi na pytanie nie oczekuję. Każdy odpowiada w momencie zakupu. W końcu głosuje swoim portfelem. Mniej lub bardziej świadomie. Jego sprawa.

5 minut temu, rafal735r napisał:

A tutaj sytuacja jest taka że ktoś twierdzi że VW Golf jest lepszy od BMW 7, bo mniej pali. 

Kto tak twierdzi? Może i ktoś się taki znajdzie, ale wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2019 o 18:38, MrSalieri napisał:

Rozbijanie ceny kolumny na części jest bez sensu i temat był już nie raz tutaj poruszany.

A Pylona kosztującego 999 zł rozbija się na części i narzeka, że za drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, haile napisał:

IMHO historie o genialnosci aplikacji jakis tanich przetwornikow, ktora to wynosi kolumny do granic hi-endu to bajki dla naiwnych audiofili. Tani przetwornik to wysokie znieksztalcenia i nie da sie tego wymazac wymyslna zwrotnica czy obudowa. Kolumny takie moga grac efektownie, np podbijac jakies pasmo, i swietnie wygladac, co odwraca uwage od ich niepoprawnosci, ale trudno nazwac je sprzetem hi-fi - wysokiej wiernosci. Aplikacje popularnych przetwornikow jak seas, ss, visaton, przerabiane na setki sposobow przez profesjonalnych konstruktorow i amatorow mozna znalezc w necie i trzeba byc naprawde glabem zeby to spieprzyc, a w 90% konstrukcji takich jak AA nie ma niczego innowacyjnego, co uzasadnialo by tak wysoki stosunek ceny do jakosci zastosowanych podzespolow.

Pewnie masz rację. Droższe przetworniki będą miały lepsze parametry. Pytanie czy potencjalni klienci nie znając cen tych przetworników byliby w stanie wskazać lepszą kolumnę ? Oczywiście jak znają ceny przetworników to pewnie wskażą tą kolumnę na droższych przetwornikach. Na forum pisać można wiele ciekawe jak by to było w realu na odsłuchu.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Silver_85 napisał:

Pewnie masz rację. Droższe przetworniki będą miały lepsze parametry. Pytanie czy potencjalni klienci nie znając cen tych przetworników byliby w stanie wskazać lepszą kolumnę ? Oczywiście jak znają ceny przetworników to pewnie wskażą tą kolumnę na droższych przetwornikach. Na forum pisać można wiele ciekawe jak by to było w realu na odsłuchu.

 

 

 

 

i dlatego ich kroimy robiac drogie kolumny na tanich przetwornikach

a reszta to gadka sugestie nowomowa i marketing plus magia ceny - kosztuje tyle to musi byc super

dlatego mamy tyle ezoteryki - kable glosnikowe cudaczne kable zasilajace demagnetyzery magnezytery jonizatory cuda nie widy

panie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Silver_85 napisał:

Pewnie masz rację. Droższe przetworniki będą miały lepsze parametry. Pytanie czy potencjalni klienci nie znając cen tych przetworników byliby w stanie wskazać lepszą kolumnę ? Oczywiście jak znają ceny przetworników to pewnie wskażą tą kolumnę na droższych przetwornikach. Na forum pisać można wiele ciekawe jak by to było w realu na odsłuchu.

 

 

 

 

To już trzeba mieć jakies doświadczenie w temacie. Jak napisałem wyżej, znam mnóstwo ludzi którym podoba się zamulone i buczące granie byle szajsu, a jak im walczysz coś z przezroczystego, dobrego systemu to im basu mało i za dużo srednicy i w ogóle źle. 

3 minuty temu, ohmygod napisał:

i dlatego ich kroimy robiac drogie kolumny na tanich przetwornicach

Ale to samo się tyczy twoich heco, Magnatow i innych i to w jeszcze większej skali. Mam nadzieję że masz to ciągle na uwadze pisząc swe posty w takim tonie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

To już trzeba mieć jakies doświadczenie w temacie. Jak napisałem wyżej, znam mnóstwo ludzi którym podoba się zamulone i buczące granie byle szajsu, a jak im walczysz coś z przezroczystego, dobrego systemu to im basu mało i za dużo srednicy i w ogóle źle. 

ja ich rozumiem bas musi miec dynamike

bo dynamika tonow niskich to podstawa muzyki

tak ludzie sa zaprojektowany ze musi byc bas bo nadaje rytm

i czyni muzyke wciagajaca i nadaje glebie

oczywiscie wazna jest jakosc basu -

ktora trudno osiagnac z gorszych glosnikow bez efektow zamulania zagluszania reszty

itp itd

6 minut temu, rafal735r napisał:

To już trzeba mieć jakies doświadczenie w temacie. Jak napisałem wyżej, znam mnóstwo ludzi którym podoba się zamulone i buczące granie byle szajsu, a jak im walczysz coś z przezroczystego, dobrego systemu to im basu mało i za dużo srednicy i w ogóle źle. 

Ale to samo się tyczy twoich heco, Magnatow i innych i to w jeszcze większej skali. Mam nadzieję że masz to ciągle na uwadze pisząc swe posty w takim tonie. 

tylko ich ceny sa mimo wszystko duzo bardziej przystepne a graja niezle wiec czlowiek czuje ze go skroili ale z umiarem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafal735r napisał:

To już trzeba mieć jakies doświadczenie w temacie. Jak napisałem wyżej, znam mnóstwo ludzi którym podoba się zamulone i buczące granie byle szajsu, a jak im walczysz coś z przezroczystego, dobrego systemu to im basu mało i za dużo srednicy i w ogóle źle. 

Rafał gusta są różne. Mnie się zdarzyło testować kolumny tego samego producenta na tańszym głośniku i zwrotnicy i akurat w resztę toru lepiej się wpisała ta tańsza wersja i taką wybrałem. Widzę, że bierzesz pod uwagę , że firmowe kolumny tzw. "metkowce" mają zawyżone ceny. A co z producentami przetworników ? Przecież to też często korporacje i nie działają charytatywnie.  Teraz widzę że SS jak wysokotonówkę za 2,5k. Jakby wycenili ją na 5k to by była 2x lepsza ?

Żebyśmy się zrozumieli. Też uważam , że przetworniki są ważne. Trzeba mieć z czym pracować i co stroić. Jesteś zadowolony, ze Swoich paczek i jak to rozumiem. Chce powiedzieć , że miałem u siebie w domu kolumny kilku polskich manufaktur i o dziwo nie zawsze bardziej podobały mi się te na droższych głośnikach. Zresztą nie zawsze wiedziałem jakie są ceny samych głośników. Czasem po takim odsłuchu to sprawdzałem. I nie piszę tego w kontekście , że moje są najlepsze bo znam tez ich wady. 

Liczy się też przecież obudowa. Ktoś powie, że najlepsze jest cienka sklejka, ktoś gruby mdf, aluminium, dobrze wytłumienie obudowy,że na tym nie można oszczędzać, inny powie że najlepiej bez wytłumienia. Kto ma racje ? Przecież na końcu i tak liczy się brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy wiedzieli o czym mówimy. Głośnik noname i zwrotka z Heco Aurora. Koszt wytworzenia pary kolumn musi się zamknąć w 250$ z czego lwia część to obudowa, przyłącza, nóżki, zwrotnica, opakowanie. Całość oczywiście made in China. Nie muszę chyba przytaczać ile zostało na 8 przetworników. Jak to mówią z gó..na bata nie ukręcisz.

Ten Seas w AA to przy nim hi end :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

h2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szymon napisał:

Żebyśmy wiedzieli o czym mówimy. Głośnik noname i zwrotka z Heco Aurora. Koszt wytworzenia pary kolumn musi się zamknąć w 250$ z czego lwia część to obudowa, przyłącza, nóżki, zwrotnica, opakowanie. Całość oczywiście made in China. Nie muszę chyba przytaczać ile zostało na 8 przetworników. Jak to mówią z gó..na bata nie ukręcisz.

Ten Seas w AA to przy nim hi end :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

h2.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Silver_85 napisał:

Rafał gusta są różne. Mnie się zdarzyło testować kolumny tego samego producenta na tańszym głośniku i zwrotnicy i akurat w resztę toru lepiej się wpisała ta tańsza wersja i taką wybrałem. Widzę, że bierzesz pod uwagę , że firmowe kolumny tzw. "metkowce" mają zawyżone ceny. A co z producentami przetworników ? Przecież to też często korporacje i nie działają charytatywnie.  Teraz widzę że SS jak wysokotonówkę za 2,5k. Jakby wycenili ją na 5k to by była 2x lepsza ?

Żebyśmy się zrozumieli. Też uważam , że przetworniki są ważne. Trzeba mieć z czym pracować i co stroić. Jesteś zadowolony, ze Swoich paczek i jak to rozumiem. Chce powiedzieć , że miałem u siebie w domu kolumny kilku polskich manufaktur i o dziwo nie zawsze bardziej podobały mi się te na droższych głośnikach. Zresztą nie zawsze wiedziałem jakie są ceny samych głośników. Czasem po takim odsłuchu to sprawdzałem. I nie piszę tego w kontekście , że moje są najlepsze bo znam tez ich wady. 

Liczy się też przecież obudowa. Ktoś powie, że najlepsze jest cienka sklejka, ktoś gruby mdf, aluminium, dobrze wytłumienie obudowy,że na tym nie można oszczędzać, inny powie że najlepiej bez wytłumienia. Kto ma racje ? Przecież na końcu i tak liczy się brzmienie. 

"Lubię nie lubię, podoba nie podoba". I to jest ta różnica. Przy porównaniu obu konstrukcji trzeba być obiektywnym i odstawić konwenanse na bok. Posluze się przykładem na własnej skórze. Wypozyczylem kolumny na ponad dwa razy droższym tweeterze niż mam obecnie. Odrazu napisze że nie spodobała mi się prezentacja góry przez ten głosnik. Bylo za gładko i brakowało mi wykończenia. Ale jakbym napisał że ten tweeter grał gorzej to bym sklamal. Grał detaliczniej, z kulturą, stopniowal dźwięki w glab. Mój tak nie potrafił. I mimo że nie trafił w mój gust ze swoją łagodnością, po prostu nakłamal bym jak bym napisał że gra gorzej, mimo że obecny bardziej mi się podoba ze względu na swój charakter. Ale niestety większość ludzi tak nie umie. Dlaczego? Bo jak już dochodzi do tego faktu jest za późno. Kasa wydana, nie ma odwrotu. Trzeba się cieszyć i oszukiwać samego siebie. Ja już nie popełnienie takiego błędu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, rafal735r napisał:

"Lubię nie lubię, podoba nie podoba". I to jest ta różnica. Przy porównaniu obu konstrukcji trzeba być obiektywnym i odstawić konwenanse na bok. Posluze się przykładem na własnej skórze. Wypozyczylem kolumny na ponad dwa razy droższym tweeterze niż mam obecnie. Odrazu napisze że nie spodobała mi się prezentacja góry przez ten głosnik. Bylo za gładko i brakowało mi wykończenia. Ale jakbym napisał że ten tweeter grał gorzej to bym sklamal. Grał detaliczniej, z kulturą, stopniowal dźwięki w glab. Mój tak nie potrafił. I mimo że nie trafił w mój gust ze swoją łagodnością, po prostu nakłamal bym jak bym napisał że gra gorzej, mimo że obecny bardziej mi się podoba ze względu na swój charakter. Ale niestety większość ludzi tak nie umie. Dlaczego? Bo jak już dochodzi do tego faktu jest za późno. Kasa wydana, nie ma odwrotu. Trzeba się cieszyć i oszukiwać samego siebie. Ja już nie popełnienie takiego błędu. 


I to jest klucz do konkluzji w tym temacie - charakter brzmienia. Nie jest istotne to czy gra najtańszy czy najdroższy przetwornik, chodzi o to aby dopasować brzmienie do własnych preferencji. Ktoś powie " Ok tamten tweeter grał według Ciebie lepiej od tego, który masz na co dzień w swoich kolumnach ale mimo to wolisz swojego". Generalnie ktoś powie, że to się nie trzyma kupy ale jest coś takiego jak trzeźwa ocena brzmienia i rozłożenie go na czynniki pierwsze.
Dla mnie też brzmienie Visatona DSM 25FLL i Seasa Excel T25CF, było bardziej wyrafinowane i pokazywało więcej przestrzeni niż Seas 27TBFC/G ale charakter brzmienia 27TBFC/G, który gra na co dzień w moich kolumnach jest bliższy moim uszom.
To samo tyczy się brzmienia całej kolumny, ktoś będzie wolał Studio 16Hertz na tanim Morelu CAT298 i SS Discovery niż przykładowo ESA Triton 1 SE na SS RingRadiator R2904/7000 i Peerless'ie z serii Exclusive.

3 godziny temu, haile napisał:

IMHO historie o genialnosci aplikacji jakis tanich przetwornikow, ktora to wynosi kolumny do granic hi-endu to bajki dla naiwnych audiofili. Tani przetwornik to wysokie znieksztalcenia i nie da sie tego wymazac wymyslna zwrotnica czy obudowa

 

Jaaaasne, bo przykładowo taki D2908/714000 czy też E0011-06 T25CF002 i inne z podobnego przedziału cenowego nie mają ŻADNYCH zniekształceń a parametry są tak wyśrubowane, że można w zasadzie nie stosować żadnych filtrów, co najwyżej 6db/okt. Wsadzić kondensator na wysoki, jakąć ceweczkę na niskośredniotonowy i gra prawda? W sumie to pewnie nawet wzmacniacz i źródło nie będą potrzebne?
Już dawno ten stereotyp został złamany, że czym droższy głośnik tym lepiej. Tak to nigdy nie działa. Już wcześniej wspomniałem o tym, że do tego dochodzi mnóstwo czynników. Zestawienie z zasilaniem i źródłem, odpowiednie zestawienie przetworników ( nie pod względem ceny, chyba, że ktoś kocha bandyckie ceny jakie wywindował do góry w ostatnich latach Scan Speak nabijając klientów w butelkę), akustyka pomieszczenia no i przede wszystkim PREFERENCJE SŁUCHAJĄCEGO.  Za dużo tego wszystkiego, by wszystko zrzucać na tanie przetworniki i ich zniekształcenia.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bluesboss napisał:

Może skończymy te karkołomne porównania Heco - najstarszej obecnie niemieckiej firmy produkującej własne głośniki i kolumny głośnikowe

Obecnie to marka należy do koncernu Voxx International Corporation z USA, produkującego tani badziew dla mas. Tak jest od 15 lat i po dawnej świetności nic nie zostało. Dzisiaj to najgorszego sortu marketowe wydmuszki z dawną metką. Bardzo mi przykro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.