Skocz do zawartości
IGNORED

AA Hyperion IV a Hyperion IV Plus - różnice


jackobtone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pit80 napisał:

Systemu powiedzmy za 5000 z dajmy te  JBL Studio vs system dajmy 30tys z Hyperion IV plus

Te JBLe to rozpoznasz nawet za zamkniętymi drzwiami, ciężko o większy g..ój. Niebawem czeka nas porównanie marketowych śmieci za 5kzł z systemami za pół bańki.

 

18 minut temu, ohmygod napisał:

patrzac na to co sie dzieje w branzy audio

mysle moj nick jest jak najbardziej ok

Ja mam identycznie patrząc na Twoją pisownię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szymon napisał:

Te JBLe to rozpoznasz nawet za zamkniętymi drzwiami, ciężko o większy g..ój. Niebawem czeka nas porównanie marketowych śmieci za 5kzł z systemami za pół bańki.

 

Ja mam identycznie patrząc na Twoją pisownię.

 

ja nie ma sie czego czepic to sie chwyta pisowni

mi z moja pisownia dobrze

kolejny nauczyciel sie znalazl

"mistrz zlotej patelni"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentujesz światu ten najlepszy sprzęt za 3-6kzł? Nie chcę przepłacać :)

 

 

11 minut temu, ohmygod napisał:

ja nie ma sie czego czepic to sie chwyta pisowni 

ja miec sie czego czepic

twoja pisowania byc do dupa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szymon napisał:

Zaprezentujesz światu ten najlepszy sprzęt za 3-6kzł? Nie chcę przepłacać :)

 

 

nie musi byc najlepszy

wystarczy ze daje przyjemnosc ze sluchania muzyki

ja nie brandzluje sie hardware

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szymon napisał:

Te JBLe to rozpoznasz nawet za zamkniętymi drzwiami, ciężko o większy g..ój. Niebawem czeka nas porównanie marketowych śmieci za 5kzł z systemami za pół bańki.

No widzisz, a są tu osoby, które twierdzą, że nie rozpoznam :) Kolumny się przecież tak mało różnią od siebie brzmieniem :)))

40 minut temu, ohmygod napisał:

jestem przekonany  15 zestawow roznych tanich i drogich z taka sama glosnoscia utworami

sluchasz i masz po tych odsluchach wskazac zestaw najdrozszy

liczba slepych odlsuchow ok 15-20 tak zeby wykluczyc przypadek jesli

w minium 75 % procent przypadkow wskazesz najdrozszy set to jestes kozak

oczywiscie w kazdej rundzie inny repertuar ale z ta samo glosnoscia - utworow takich ktore malo znasz

Żaden problem. Słucham piętnaście zestawów z różnymi kolumnami i zapoznaję się z ich cenami (tak jak wspominałem, wartości intelektualne mają różne ceny i są różnie wyceniane,  koszt systemu to nie tylko koszt części składowych) i brzmieniem.

Potem możemy robić 20 prób, 75% to bardzo duża tolerancja, szczodrze z Twojej strony. Wchodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pit80 napisał:

No widzisz, a są tu osoby, które twierdzą, że nie rozpoznam :) Kolumny się przecież tak mało różnią od siebie brzmieniem :)))

Żaden problem. Słucham piętnaście zestawów z różnymi kolumnami i zapoznaję się z ich cenami (tak jak wspominałem, wartości intelektualne mają różne ceny i są różnie wyceniane,  koszt systemu to nie tylko koszt części składowych) i brzmieniem.

Potem możemy robić 20 prób, 75% to bardzo duża tolerancja, szczodrze z Twojej strony. Wchodzę.

sprzet to nie jest wartosc intelektualna

wartosc intelektualna to patenty prawa do utworow artystycznych itp itd ...software

sprzet to sprzet

np matematyka fizyka kwatnowa - choc jest wiedza nie jest wartoscia intelektualna bo nikt tego nie zastrzegl (tu dopiero bylyby cyrki )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ohmygod napisał:

sprzet to nie jest wartosc intelektualna

wartosc intelektualna to patenty prawa do utworow artystycznych itp itd ...software

sprzet to sprzet 

np matematyka fizyka kwatnowa - choc jest wiedza nie jest wartoscia intelektualna bo nikt tego nie zastrzegl (tu dopiero bylyby cyrki )

 

 

Widzę, że nie ma co stosować skrótów myślowych, zatem wytłumaczę  jak dziecku:
Cena sprzętu to koszt produkcji + wartość intelektualna, osobista, dodana przez producenta (wartość intelektualna to projekt połączenia między sobą części składowych i ich dobór). Cena kolumny nie wynika tylko z ceny skrzynek, głośników, wytłumienia, terminali, kabli i zwrotnic. Cena kolumny czy innego elementu systemu zawiera również wartość określaną subiektywnie przez producenta, dlatego trzeba się zapoznać wcześniej z ceną systemu by później w ślepym teście wskazywać droższy.

Poproszę o propozycje zestawów, ja zapewniam składniki, które można wybierać z tego, co w moim profilu plus załatwię JBL Studio i Hyperion 4+, do czego się zobowiązałem. Resztę proszę organizować samemu. Proszę o podanie wygodnego terminu i miejsca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pit80 napisał:

Widzę, że nie ma co stosować skrótów myślowych, zatem wytłumaczę  jak dziecku:
Cena sprzętu to koszt produkcji + wartość intelektualna, osobista, dodana przez producenta (wartość intelektualna to projekt połączenia między sobą części składowych i ich dobór). Cena kolumny nie wynika tylko z ceny skrzynek, głośników, wytłumienia, terminali, kabli i zwrotnic. Cena kolumny czy innego elementu systemu zawiera również wartość określaną subiektywnie przez producenta, dlatego trzeba się zapoznać wcześniej z ceną systemu by później w ślepym teście wskazywać droższy.

Poproszę o propozycje zestawów, ja zapewniam składniki, które można wybierać z tego, co w moim profilu plus załatwię JBL Studio i Hyperion 4+, do czego się zobowiązałem. Resztę proszę organizować samemu. Proszę o podanie wygodnego terminu i miejsca :)

ja tego nie bede robil

ale jak chcesz sie upokorzyc to niech jakis salon audio zorganizuje

test dla mistrza zlotego ucha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ohmygod napisał:

ja tego nie bede robil

ale jak chcesz sie upokorzyc to niech jakis salon audio zorganizuje

test dla mistrza zlotego ucha

Cóż, jeśli nie jesteś w stanie odróżnić od siebie brzmienia dwóch różnych systemów audio to nie ma co się dziwić, że wypisujesz po forach takie nonsensy. Myślę, że jakakolwiek wiarygodność Twoich wypowiedzi u czytelników forum się właśnie skończyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pit80 napisał:

Cóż, jeśli nie jesteś w stanie odróżnić od siebie brzmienia dwóch różnych systemów audio to nie ma co się dziwić, że wypisujesz po forach takie nonsensy. Myślę, że jakakolwiek wiarygodność Twoich wypowiedzi u czytelników forum się właśnie skończyła.

oczywiscie ze jestem

kiedy slucham jeden po drugim i wiem co gra

ale nie jestem w stanie okreslic

czy potrafilbym na slepo wchodzac do pomieszczenia

sluchac roznych sprzetow i okreslic co jest hi end a co budzetowka

bo sila sugestii i efektu placebo jest bardzo duza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Academy Panie Michale, gratuluję. Musiał Pan, naprawdę nieźle pocisnąć z jakością w nowych Hyperionach IV plus, skoro konkurencję tak zabolało, że jest w stanie "pisać" od kilku dni na takim poziomie frustracji i desperacji.

Straciłem nadzieję, że dowiem się cóż to za system gra u Pana @ohmygod a tylko to trzymało mnie przy śledzeniu tego wątku. Gdybym chciał poznać różnice brzmienia H IV do IV plus, zorganizowałbym odsłuch w ciągu tygodnia i wtedy pisał zachwyty lub krytykował szczerze co mi się nie podoba i dlaczego nie warto tyle płacić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Straciłem nadzieję, że dowiem się cóż to za system gra u Pana @ohmygod a tylko to trzymało mnie przy śledzeniu tego wątku

Ja nadal mam nadzieję :)

19 godzin temu, ohmygod napisał:

kiedy slucham jeden po drugim i wiem co gra

ale nie jestem w stanie okreslic

czy potrafilbym na slepo wchodzac do pomieszczenia

sluchac roznych sprzetow i okreslic co jest hi end a co budzetowka

To niezbyt dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

Panie Michale, gratuluję. Musiał Pan, naprawdę nieźle pocisnąć z jakością w nowych Hyperionach IV plus, skoro konkurencję tak zabolało, że jest w stanie "pisać" od kilku dni na takim poziomie frustracji i desperacji.

Zastanawiające jak KAŻDE krytyczne komentarze na temat produktu X, zamieniane są na "ataki branżowe".

Pan zdaje się ma Rhea w 13,5m2, tak?

No to nie mam więcej pytań...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez budyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, budyn napisał:

Zastanawiające jak KAŻDE krytyczne komentarze na temat produktu X, zamieniane są na "ataki branżowe".

Pan zdaje się ma Rhea w 18m2, tak? 

No to nie mam więcej pytań...

Mam 13,5 m2. Grały tam Rhea, grają Arcady 2,5 S16Hertz (revelator na basie). Rhea są na sprzedaż ale nadal mogę z przyjemnością zaprezentować co potrafią w tym małym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, budyn napisał:

Zastanawiające jak KAŻDE krytyczne komentarze na temat produktu X, zamieniane są na "ataki branżowe".

Pan zdaje się ma Rhea w 13,5m2, tak?

No to nie mam więcej pytań...


Ale co to ma do rzeczy, że Rhea są w metrażu 13,5m2 ?

Jeżeli ma pokój przygotowany akustycznie (rezonatory, bass trapy ) to nie widzę w tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, robert19091990 napisał:


Ale co to ma do rzeczy, że Rhea są w metrażu 13,5m2 ?

Jeżeli ma pokój przygotowany akustycznie (rezonatory, bass trapy ) to nie widzę w tym problemu.

Choćby nie wiem co tam miał, tak mały pokój nie ogarnie basu z takich kolosów.

Chyba że baaardzo ale to baaardzo cicho. Wtedy to lepiej se kupić Pianocrafta a resztę zainwestować w whisky.

 

Aż przykro patrzeć, że p. Kęcerski, który tam był "pozwolił" wstawić coś poza tymi nowymi monitorami, względnie PhoebeIII. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna na dwóch szesnastkach to też nie taka aż wielka kolumna. Jeśli pokój też tylko pod audio i można zrobić akustykę i odpowiednio ustawić kolumny i miejsce odsłuchowe to nie powinno być problemu. Chyba , że kolumny są słabo zestrojone i mają mocno pobity bas to wtedy rożnie może być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, budyn napisał:

Choćby nie wiem co tam miał, tak mały pokój nie ogarnie basu z takich kolosów.

Najpierw proponuję posłuchać. Od strony akustycznej nie ma żadnych przeszkód aby takie kolumny zagrały świetnie basem w podanym metrażu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedem stron bicia piany bez sensu-stać mnie i mi się dzwięk podoba to kupuję,no a jak mnie nie stać -zamawiam u stolarza skrzynkę tak 60l na 2 w170s ,kupuję głośniki,mikrofon,jiga,ściągam z neta program pomiarowy i robię swoją wersję za pół ceny,w dodatku robię zwrotnicę tak ,żeby mnie się podobało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jakaś wiedza tajemna jest? myślę ,że każdy doświadczony diyer by sobie poradził,ale to jest tak ,jak kiedyś powiedział jeden pan :ci co kupią nie będą robić,ci co zrobią nie kupią ,nie ten target...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, budyn napisał:

Choćby nie wiem co tam miał, tak mały pokój nie ogarnie basu z takich kolosów.

Chyba że baaardzo ale to baaardzo cicho. Wtedy to lepiej se kupić Pianocrafta a resztę zainwestować w whisky.

 

Aż przykro patrzeć, że p. Kęcerski, który tam był "pozwolił" wstawić coś poza tymi nowymi monitorami, względnie PhoebeIII. 

Masz jakieś doświadczenia z odsłuchów w takich pokojach czy wróżysz z fusów?  Nie pleć głupot jak nie masz pojęcia o czym piszesz.  Najpierw posłuchaj a później oceniaj a nie snuj swoich insynuacji.

32 minuty temu, szpotek73 napisał:

siedem stron bicia piany bez sensu-stać mnie i mi się dzwięk podoba to kupuję,no a jak mnie nie stać -zamawiam u stolarza skrzynkę tak 60l na 2 w170s ,kupuję głośniki,mikrofon,jiga,ściągam z neta program pomiarowy i robię swoją wersję za pół ceny,w dodatku robię zwrotnicę tak ,żeby mnie się podobało...

Kurde kolejny konstruktor się ujawnił.  Sami fachowcy wypływają na powierzchnię.  Co jeden to lepszy. Zrób jakąś kolumnę chętnie posłuchamy,  ocenimy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MsSalieri ,czy ja napisałem ,że będę robił konkurencję AA,albo że jestem lepszym konstruktorem?Zrobiłem w życiu kilka kolumn dla siebie i traktuję to jako fajne hobby i odskocznię od szarej rzeczywistości,mam swoją filozofię dzwięku ,która nie musi się podobać innym ,poza tym nikt w diy nie używa na dzień dzisiejszy tych przetworników,one były na topie dawno temu.Chcesz posłuchać moich konstrukcji to daj znać na priv,jestem z mazowsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. Sorki. Trochę daleko dla mnie ale miłej i owocnej zabawy życzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Rhea bez kłopotu się odnajdują w 13m2 przy zachowaniu podstawowych zasad organizacji wyposażenia pokoju oraz rozmieszczenia w nim stereo i miejsca odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.również pozdrawiam audiomaniaka.Co do tematu kolumn,słusznie tu zauważył Szymon,że polskie wyroby są o kilka długości przed zagranicznymi,jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny,większość to naprawdę marketingowe wydmuszki,kiedyś rozkręciłem kolegi kolumny ,kupione dosyć dawno za ponad 3tys.w środku bida straszna ,plastikowe membrany udające aluminium plastikowe kosze głośników ,bas kończący się w dużej podłogowej kolumnie na 70hz,za tą cenę porażka a firma wydawałoby się zacna. Tanie przetworniki w drogich kolumnach to norma,wiele zależy od aplikacji,jeśli dobrze grają a kosztowały niedużo to tylko się cieszyć,np:jeśli w Hyperionach dzieci albo koty wykończą wam głośniki ,wymiana na nowe bolesna nie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szpotek73 napisał:

np:jeśli w Hyperionach dzieci albo koty wykończą wam głośniki ,wymiana na nowe bolesna nie będzie...

Naciągane te plusy, ale zawsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taką konstrukcję jak koledzy specjaliści ocenicie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najpierw proponuję posłuchać. Od strony akustycznej nie ma żadnych przeszkód aby takie kolumny zagrały świetnie basem w podanym metrażu. 


Dokładnie
Jeśli miałbym gdzieś szukać ograniczeń w takim metrażu to dla wysokiego pasma. Tu ewentualnie można szukać ograniczeń dla „małego revelatora” w Arcadzie.
Bas tak w Rhea jak i w Arcadzie nie ma żadnych wzbudzeń, buł i rezonansów przy naprawde głośnym graniu. Jest sprężyna i kopniecie a jak trzeba system hamuje bas w ulamku sekundy.

Nie da się takich rzeczy nagrać na jutube ;) wiec albo ktoś wierzy na słowo albo podtrzymuję zaproszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.