Skocz do zawartości
IGNORED

AA Hyperion IV a Hyperion IV Plus - różnice


jackobtone

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, jackobtone napisał:

A taką konstrukcję jak koledzy specjaliści ocenicie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

łooo matko,bez komentarza ,a juz ta membrana bierna w open baffle ,zabawne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taką konstrukcję jak koledzy specjaliści ocenicie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
To już offtopic będący przegięciem.
Mnie ciekawie się czyta te różne wynurzenia poza wypocinami @ohmygoda, sama forma wypowiedzi potwornie do niego zniechęca, bo skoro już na wstępie lekceważy zasady pisowni, mając je głęboko w d. , znaczy to, że naprawdę ma wszystkich głęboko w d.
Nie jestem znawcą sprzętu, bo niewiele słuchałem, jednak wydaje mi się, że wszelkie generalizowanie mija się z prawdą. Ta moja uwaga odnosi się do stwierdzenia, że polskie kolumny są lepsze od zagranicznych w tej samej cenie.
To jest po prostu nieprawda.
Co do tematu wątku, który uległ zagubieniu już na samym początku i nikomu nie chce się do niego wracać.
Jest tylko jedno proste rozwiązanie: zapytać się bezpośrednio samego konstruktora o zmiany w dźwięku w tych produktach.
Coś czuję, że w wątku AA było już to opisywane przez niego.
Kupujemy to, na co nas stać, jak nie ma pieniędzy, to trzeba przestać myśleć i zacząć cieszyć się tym, co się ma.
Pogoń za króliczkiem może być dla nas niebezpieczna.
Kiedyś zachwycałem się muzyką, nie zwracając uwagi na jakość dźwięku.
Tak było przez trzydzieści lat.
Potem zaczęła się pogoń za wzorowym dźwiękiem, a wszystko za sprawą słuchawek. Kupowałem coraz droższe, potem wzmacniacze słuchawkowe i DAC-i.
Jednak i dziś upajam się pięknem muzyki z taniego przenośnego radia i nie odczuwam przy tym potrzeby odpalania całego sprzętu HiFi.
Najważniejsza jest muzyka. Mam zestaw za ok 15-20 k i naprawdę nie chcę niczego więcej. Według mnie bardzo istotne w głośnikach jest to, by były pozbawione własnego dźwięku, własnego charakteru brzmieniowego, bo bardzo szybko mam się znudzi takie granie, jako że wszystko zabrzmi podobnie. Inna sprawa to, czy przy odsłuchu w sklepie uda się nam to usłyszeć.

Map

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jarrro napisał:

Co do tematu wątku, który uległ zagubieniu już na samym początku i nikomu nie chce się do niego wracać.
Jest tylko jedno proste rozwiązanie: zapytać się bezpośrednio samego konstruktora o zmiany w dźwięku w tych produktach.
Coś czuję, że w wątku AA było już to opisywane przez niego.
Kupujemy to, na co nas stać, jak nie ma pieniędzy, to trzeba przestać myśleć i zacząć cieszyć się tym, co się ma.

Po pierwsze oczywiście skontaktowałem się z producentem w trakcie trwania tej dyskusji. Prześledziłem także posty w klubie AA i znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Po drugie to nie jest kwestia stać nie stać bo stać ale można odłożyć na inny element toru przyoszczedząjac na kolumnach w tym określonym przeze mnie w pierwszym poście przypadku.

Po trzecie zacznę się cieszyć z tego co mam gdy to co mam zagra tak jak chcę :)

Po czwarte mój offtop to czysta prowokacja. Byłem ciekaw jak zostanie skomentowana ta konstrukcja po tak obszernej dyskusji w temacie stosunku jakości do ceny.

Po piąte oczywiście że w sklepie wszystko brzmi inaczej. To taka oczywista oczywistość i chyba każdy kto odsłuchiwał coś w sklepie, a następnie zabrał to coś do siebie zauważył różnice. Każdy ma inne warunki akustyczne, tu nie ma co się nad tym zastanawiać. W sklepie można jedynie dokonać porównania sprzętu tak żeby wyeliminować z listy to, co na pewno nam nie przypasuje niezależnie od warunków akustycznych.

Po szóste zgadzam się, najważniejsza jest muzyka. W pełni popieram.

Po siódme i ostatnie, dziękuję wszystkim za czynny udział w dyskusji. Myślę, że wszystko co miało być powiedziane - zostało już powiedziane. Czego chciałem się dowiedzieć już się dowiedziałem (co prawda niekoniecznie tutaj ale mniejsza :)). 

UZNAJĘ TEMAT ZA ZAMKNIĘTY 

miłych odsłuchów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jarrro napisał:

zapytać się bezpośrednio samego konstruktora

Generalnie zgadzam się z Tobą, co do meritum, ale taki zwrot...

Albo "zapytać się", albo zapytać "konstruktora". "Zapytać się" znaczy "zapytać samego siebie".

Jedno wyklucza drugie.. I nie piszę tego przez złośliwość. Mierzi mnie, kiedy Rodacy, piszą w taki sposób.

Pozdrawiam serdecznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martins
Bardzo dziękuję za lekcję poprawności językowej, Twą uwagę wezmę sobie na pewno do serca i zapamiętam.
Jedno mnie dziwi. Dlaczego nie zwróciłeś uwagi barbarzyńcy językowemu, biorącemu bardzo czynny udział w tym wątku, a zwącego się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???????
To jest co najmniej dziwne...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarrro napisał:

Dlaczego nie zwróciłeś uwagi barbarzyńcy językowemu, biorącemu bardzo czynny udział w tym wątku, a zwącego się@ohmygod???????
To jest co najmniej dziwne... 

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem. Niepotrzebnie napisałem.

Co do rzeczonego kolegi, to już mu inni zwracali uwagę i jak widać szkoda czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MartinS napisał:

Albo "zapytać się", albo zapytać "konstruktora". "Zapytać się" znaczy "zapytać samego siebie".

 

PWN na dziś dzień nie podaje jakoby to była forma niepoprawna. Jeden profesor powiedział że jest źle i to znaczy od razu że czegoś nie można akceptować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sls napisał:

PWN na dziś dzień nie podaje jakoby to była forma niepoprawna.

Przyjąłem do wiadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 20:54, Szymon napisał:

Odeon Otello, głośniki 2-3kzł komplet. Cena kolumn około 70 000zł. Zagraniczne ale czy zweryfikowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Isis głośniki estradowe za 6kzł detal, cena kolumn 95 000zł. Te akurat miałem u siebie, mam dokładne foto zastosowanych przetworników :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

t1.jpg

Cena driverow w ogole nie ma znaczenia. Liczy sie efekt koncowy i jak w danej cenie cale kolumny wypadaja wzgledem konkurencji. No chyba, ze ktos chce stawiac woz przed koniem i wazny jest dla niego wklad finanoswy w dane kolumny, a nie brzmienie, to jego sprawa, niech tak robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, insaimz napisał:

Cena driverow w ogole nie ma znaczenia. Liczy sie efekt koncowy i jak w danej cenie cale kolumny wypadaja wzgledem konkurencji. No chyba, ze ktos chce stawiac woz przed koniem i wazny jest dla niego wklad finanoswy w dane kolumny, a nie brzmienie, to jego sprawa, niech tak robi.

Oczywiście, że brzmienie jest zawsze najważniejsze i to zostanie opisane w moim nowym wątku.

Niezależnie od tego wiele osób jest ciekawych jak wykonana jest kolumna za niemałe przecież pieniążki. Staram się dostarczyć informacji przydatnych dla wszystkich zainteresowanych nie tylko brzmieniem ale i aspektami technicznymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, insaimz napisał:

Cena driverow w ogole nie ma znaczenia...

Rozumiem, że efekt końcowy jest najważniejszy, jednak tak niepoważne stwierdzenie hamuje rzetelną jakość wspierając tworzenie "wydmuszek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocurro napisał:

Rozumiem, że efekt końcowy jest najważniejszy, jednak tak niepoważne stwierdzenie hamuje rzetelną jakość wspierając tworzenie "wydmuszek".

wiemy przeciez ze wlasnie o to chodzi o tworzenie drogich wydmuszek

ludzie nie sa w stanie stwierdzic co tak na prawde ma lepsze brzmienie

ale w audio niestety takie rzeczy przechodza i o dziwo jak na tym forum maja swoich obroncow

choc nie wiem czy "owi obroncy wydmuszek" są konsumentami sprzetu audio

czy forumowymi naganiaczami, moze handlarzami

moze pracownikami dystrybutora

jak na forum o sprzecie techniczym to widze mamy tu liczna reprezentacje "polonistow"

w sumie to mnie nie dziwi  - "trzeba miec pisane" by tworzyc recenzje glosnikow za 120 plnka

kabli ze zwyklej miedzi za 2000 tys i wiecej itp

zawsze myslalem ze racjonalnie postepujacy konsument dazy do jak najlepszego efektu za rozsadna cene

(pomijajac snobow i ludzi z kompleksami ktorzy lubia sie dowartosciowac drogimi rzeczami - zeby znajomym gul skoczyl,)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, insaimz napisał:

Cena driverow w ogole nie ma znaczenia. L

Oczywiście że ma znaczenie tylko że nie przekłada się wprost na jakość kolumn bo tak naprawdę każdy głośnik trzeba umiejętnie zaaplikować. Fizyki nie da się przeskoczyć. Z małego słabego magnesu, kiepskiej cewki i najtańszego kosza z cienkiej blachy nie będzie dźwięku takiego jak z dobrze zrobionego głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ,że do pewnego momentu aplikacja głośnika jest najważniejsza,a co jeśli mamy tak samo dobrze zaaplikowane głośniki różnej jakości ? oczywiście ten z mniejszmi zniekształceniami zagra lepiej i tyle w temacie,reszta jest już indywidualnym gustem,kupując kolumny za 10tys.zł i tak trzeba je odsłuchać w swoim systemie,dla niektórych ten seas z visatonami będą grały lepiej niż sb acoustic satori z berylem na wysokich....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kocurro napisał:

Rozumiem, że efekt końcowy jest najważniejszy, jednak tak niepoważne stwierdzenie hamuje rzetelną jakość wspierając tworzenie "wydmuszek".

Bzdura. Wydmuszka nie zagra i przy porownaniu z konkurencja, zgodnie z tym co wczesniej pisalem, polegnie.

3 godziny temu, sls napisał:

Oczywiście że ma znaczenie tylko że nie przekłada się wprost na jakość kolumn bo tak naprawdę każdy głośnik trzeba umiejętnie zaaplikować. Fizyki nie da się przeskoczyć. Z małego słabego magnesu, kiepskiej cewki i najtańszego kosza z cienkiej blachy nie będzie dźwięku takiego jak z dobrze zrobionego głośnika.

Oczywiscie, ze nie ma. Cena nie jest wyznacznikiem jakosci.

Po tych dwoch wypowiedziach mam wrazenie, ze nie bardzo rozumiecie co czytacie. Piszecie cos o wydmuszkach, magnesach, bla bla bla, wyraznie pisalem, ze liczy sie efekt koncowy w porownaniu do konkurencji. W zwiazku z powyzszym cale wyciaganie tu fizyki, magnesow itd jest tylko komplikowaniem sprawy. Jakos nie widze potrzeby badania kolumn od strony fizycznej, kiedy ich brzmienie najzywczajniej sie podoba i obiektywnie graja lepiej od zachodnich marek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem. Zapomniałeś dopisać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotrek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, insaimz napisał:

Jakos nie widze potrzeby badania kolumn od strony fizycznej, kiedy ich brzmienie najzywczajniej sie podoba i obiektywnie graja lepiej od zachodnich marek.  

No cóż można przyjąć taki punkt widzenia, nie każdy musi się znać na głośnikach czy silnikach samochodowych a jedno i drugie kupujemy. Ewentualnie dowiadujemy się po czasie że kupiliśmy produkt o jakości nieadekwatnej do ceny.

Obiektywne to mogą być wyniki pomiarów a jeżeli chodzi o brzmienie to są to raczej odczucia subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sls napisał:

No cóż można przyjąć taki punkt widzenia, nie każdy musi się znać na głośnikach czy silnikach samochodowych a jedno i drugie kupujemy. Ewentualnie dowiadujemy się po czasie że kupiliśmy produkt o jakości nieadekwatnej do ceny.

Obiektywne to mogą być wyniki pomiarów a jeżeli chodzi o brzmienie to są to raczej odczucia subiektywne.

w punkt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil kupił kolumny, które bardzo mu się spodobały na wstępnych odsłuchach. W domu też grało super. Audiofil cieszył się, że w końcu trafił dobry sprzęt i  że jego oczekiwania zostały spełnione. Po kilku miesiącach postanowił zajrzeć do środka kolumn. Okazało się, że głośniki  są z papieru a w środku obudowy jest siano. Zdziwiło to audiofila i strasznie zdenerwowało, że wydał znaczną ilość gotówki na coś, co właściwie jest nic nie warte. Podrapał się po głowie i ponownie wszystko poskręcał. Kolumny znów zaczęły pięknie grać.

Po pewnym czasie audiofil się powiesił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio Academy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrek111 napisał:

Moim zdaniem. Zapomniałeś dopisać. 

 

Celowno nie pisalem. Moglbym tak napisac, jakbym typowal, ktore kolumny sa lepsze, a ktore gorsze ale tu chodzi o logike, ktora nie jest zalezna od czyjegos zdania.

Wrocmy do meritum. Liczy sie jak dane kolumny brzmia ostatecznie w swoiej cenie i wzgledem konkurencji, a nie za ile zlotych maja glosniki i zwrotnice. Jakby ktos by kupil kolumny X gorzej grajace niz kolumny Y tylko dlatego, ze maja drozsze elementy zwrotnicy, czy drivery, to dziala wbrew logice, mija sie z celem. Tu chodzi o to, zeby kolummy graly w danej cenie jak najlepiej, a nie, zeby mialy najwiekszy wklad finansowy w swoja budowe. Cena nie świadczy ani o jakosci kolumn, ani elementow uzytych do ich budowy, ani o wiedzy i pomysle konstruktora, ani o brzmieniu wzgledem konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Audio Academy napisał:

Audiofil kupił kolumny, które bardzo mu się spodobały na wstępnych odsłuchach. W domu też grało super. Audiofil cieszył się, że w końcu trafił dobry sprzęt i  że jego oczekiwania zostały spełnione. Po kilku miesiącach postanowił zajrzeć do środka kolumn. Okazało się, że głośniki  są z papieru a w środku obudowy jest siano. Zdziwiło to audiofila i strasznie zdenerwowało, że wydał znaczną ilość gotówki na coś, co właściwie jest nic nie warte. Podrapał się po głowie i ponownie wszystko poskręcał. Kolumny znów zaczęły pięknie grać.

Po pewnym czasie audiofil się powiesił...

No wreszcie jakis producent, ktory nie karmi nas bajkami tylko prawdziwymi historiami. To byly kolumny AA?

Zarcik taki :) Wiem, ze nie AA bo piszesz ze w domu tez gralo super ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
16 godzin temu, ohmygod napisał:

wiemy przeciez ze wlasnie o to chodzi o tworzenie drogich wydmuszek

ludzie nie sa w stanie stwierdzic co tak na prawde ma lepsze brzmienie

ale w audio niestety takie rzeczy przechodza i o dziwo jak na tym forum maja swoich obroncow

choc nie wiem czy "owi obroncy wydmuszek" są konsumentami sprzetu audio

czy forumowymi naganiaczami, moze handlarzami

moze pracownikami dystrybutora

jak na forum o sprzecie techniczym to widze mamy tu liczna reprezentacje "polonistow"

w sumie to mnie nie dziwi  - "trzeba miec pisane" by tworzyc recenzje glosnikow za 120 plnka

kabli ze zwyklej miedzi za 2000 tys i wiecej itp

zawsze myslalem ze racjonalnie postepujacy konsument dazy do jak najlepszego efektu za rozsadna cene

(pomijajac snobow i ludzi z kompleksami ktorzy lubia sie dowartosciowac drogimi rzeczami - zeby znajomym gul skoczyl,)

 

 

Szanowny ohmygod, twory jakimi raczysz innych forumowiczów, są nieczytelne. Jeżeli stworzysz jeszcze jeden post w stylu wiersza wolnego, nałożę na Ciebie kolejkę moderacyjną i każdy Twój wpis na forum przed publikacją zredaguję przy pomocy Słownika JP, wyrazów obcych oraz gramatycznego, następnie wyślę Ci do autoryzacji - bo to wyzwanie odgadnąć o co Ci chodzi w tych wpisach. 

Bardzo proszę traktuj innych użytkowników z szacunkiem i spróbuj sobie przypomnieć do czego służy wielka litera, kropka i przecinek (to tak na początek). 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, insaimz napisał:

Bzdura. Wydmuszka nie zagra i przy porownaniu z konkurencja, zgodnie z tym co wczesniej pisalem, polegnie.

Bzdura. Efekt końcowy uzależniony jest od ceny driverów, bo talent konstruktora nie przeskoczy jego ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocurro napisał:

Bzdura. Efekt końcowy uzależniony jest od ceny driverów, bo talent konstruktora nie przeskoczy jego ograniczeń.

1."Bzdura" piszesz po zacytowaniu mojego posta, a napisane w nim jest, ze wydmuszka nie zagra. Wiec nie wiem, czemu chcesz zaprzeczac w tej konkretnej wypowiedzi. Zgodnie z logika skoro zaprzeczyles temu zdaniu to twierdzisz, ze wydmuszka zagra.

2.Piszesz zaraz po tym, ze efekt koncowy jest uzalezniony od ceny driverow. Ja od poczatku pisze, ze ceny nie swiadcza o jakosci ani o efekcie koncowym wzgledem konkurencji, twierdzisz, ze jest  inaczej? 

Czytam tez wypowiedzi wstecz i kilka osob probuje chyba stwierdzic, ze z moim podejściem mozna kupic cos co gra licho i zbudowane jest tandety, ktora nie ma prawa dac dobrego efektu koncowego, a pisalem wyraznie, ze trzeba kolumny z konkurencja porownac, zeby je zeeryfikowac. Jakby wypowiedzi byly czytane od poczatku do konca, ze zrozumieniem, bez pomijania istotnych zdan/argumentow, to czesci niepotrzebych postow by tu nie bylo. Ktos tam pisal, ze mozna sie nie interesowac aspektami technicznymi ale pozniej moze sie okazac ze bubel kupilismy, no nie moze sie tak stac bo trzeba porownac przed zakupem z konkurencja i nie dzialac na swoja niekorzysc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, insaimz napisał:

"Bzdura" piszesz po zacytowaniu mojego posta...

„Bzdura” napisałem, bo Twoja logika działa w dwie strony i nie ma rzetelnej wyceny bez odpowiedniego wkładu, bo nawet dzieci wiedzą, że prawdziwa czekolada kosztuje.

Według Twojej logiki, wycena podyktowana wszelkim wkładem i kosztami nie świadczy o efekcie końcowym to otrzymujemy produkt, którego zakup jest wbrew logice.

Nie jest moim celem kogokolwiek przekonywać, ale każdy kto ma odrobinę oleju w głowie odpowiednie wnioski wyciągnie.

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Troche odkopie temat bo jak czytałem tutaj szczególnie opinie jednego typa to widac brak wiedzy...

Jeśli chodzi o głośnik w170s visatona zastosowany w tych kolumnach to przypadkiem na tym przetworniku zęby zjadłem...słyszałem chyba z 20 różnych aplikacji w DIY które robie hobbystycznie oraz w firmowych kolumnach...bez audiofilskiego bredzenia - ten głośnik może zagrać jak głośnik za 20 tysiecy...ale moze także jak głosnik z miniwieży...i tyle. Kto robi DIY i sie interesuje akustyką wie że różnice miedzy kolumnami za 5 tys a 20 tys potrafia byc minimalne...tak jak miedzy przetwornikiem za 100 zł i 500 zł...niuanse gdyż technika głośnikowa zatrzymała sie jakies 80 lat temu...tu sie fizyki nie oszuka...przy samej zwrotnicy mozna mieć setki zależnosci...które mają kolosalny wpływ na ostateczny dzwięk. To nie zwykły podział...ale wszystko rozgrywa sie w funkcji czasu ,impedancja sie zmienia ,faza wraz z czestotliwością i natężeniem..to jest masakra....ale jak ten chlopiec co tak krytykuje te kolumny nie ma o tym pojęcia to jest to żenujące i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, urażony użytkownik AA się zgłasza. 

Wylewanie żali - czas start! 

6 minut temu, front247 napisał:

bez audiofilskiego bredzenia - ten głośnik może zagrać jak głośnik za 20 tysiecy... 

Nie bądźmy tacy skromni. Zróbmy 30 tys. Albo nie! 40! Etam! 50 tys? Nieeee. Okrągłe 100tys zl brzmi najlepiej! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rafal735r napisał:

Oho, urażony użytkownik AA się zgłasza. 

O ten się znalazł co się nie obraża jak złe słowo powiesz na jego pierdziawki.
Wyrzucił mnie z klubu bmn tylko dla tego że napisałem że mają słaby bas. Żenada 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafal735r napisał:

Oho, urażony użytkownik AA się zgłasza. 

Wylewanie żali - czas start! 

Nie bądźmy tacy skromni. Zróbmy 30 tys. Albo nie! 40! Etam! 50 tys? Nieeee. Okrągłe 100tys zl brzmi najlepiej! 

Urażony..? Nie przesadzaj...w życiu bym nie dał 9 koła za kolumny które moge sobie zrobić za 1500 zł...taki przywilej maniaków DIY...??.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.