Skocz do zawartości
IGNORED

AA Hyperion IV a Hyperion IV Plus - różnice


jackobtone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

36 minut temu, front247 napisał:

Urażony..? Nie przesadzaj...w życiu bym nie dał 9 koła za kolumny które moge sobie zrobić za 1500 zł...taki przywilej maniaków DIY...??.

 

Zawsze mnie zastanawiało skąd u maniaków DIY taka potrzeba kompensacji swoich problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, front247 napisał:

(...) jak czytałem tutaj szczególnie opinie jednego typa to widac brak wiedzy...

Jeśli pijesz do mnie to wystarczy świadomość, że zawsze i wszędzie dobry materiał kosztuje.

Z g...a bata nie ukręcisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tal napisał:

Jeśli pijesz do mnie to wystarczy świadomość, że zawsze i wszędzie dobry materiał kosztuje.

Z g...a bata nie ukręcisz.

yyyy pierwszy raz cie czytam ..nie masz sie co martwic ?

8 minut temu, rochu napisał:

  

 

Zawsze mnie zastanawiało skąd u maniaków DIY taka potrzeba kompensacji swoich problemów.

To zboczenie zawodowe..ciągle coś kompensujemy...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, front247 napisał:

Jeśli chodzi o głośnik w170s visatona zastosowany w tych kolumnach to przypadkiem na tym przetworniku zęby zjadłem...

To, że zęby zjadłeś na tym głośniku to... A nie ważne zresztą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, plastik1989 napisał:

To, że zęby zjadłeś na tym głośniku to... A nie ważne zresztą. 

Więcej wiary w ludzi....zresztą..;)

Ten głośnik..własnie ten..ma trudny do pobicia stosunek jakość-cena...jest produkowany bodaj od 2o lat... i nie jest zbyt czesto aplikowany w zestawach przez wiodące firmy które robią kolumny..z prostego powodu....visaton ma taką polityke ze robi własne kolumny...sprzedaje kity....a to nie słuzy temu by wykorzystywać ich głośniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo to obchodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 22:20, front247 napisał:

Ten głośnik..własnie ten..ma trudny do pobicia stosunek jakość-cena...jest produkowany bodaj od 2o lat... i nie jest zbyt czesto aplikowany w zestawach przez wiodące firmy które robią kolumny..z prostego powodu....visaton ma taką polityke ze robi własne kolumny...sprzedaje kity....a to nie słuzy temu by wykorzystywać ich głośniki...

Myślę że kwestia może być trochę inna, przy zastosowaniu w obudowie BR można dzisiaj kupić głośniki w podobnej cenie ale lepiej nadające się do tej aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 21:31, rochu napisał:

Zawsze mnie zastanawiało skąd u maniaków DIY taka potrzeba kompensacji swoich problemów.


No ale (nie)stety fakty są takie, że jeżeli znajdzie się w sieci pewny projekt ( z pomiarami i pełnym schematem budowy) to mając w miarę przyzwoite zdolności manualne jesteś w stanie za 1500 zł zbudować zestawy, za które w sklepie musiałbyś zapłacić minimum 10k zł. 
Jedynym aczkolwiek dużym minusem jest to, że nie możesz sprawdzić czy taki projekt spełni Twoje oczekiwania brzmieniowe, jeżeli spełni to jesteś szczęściarzem, bo oszczędzasz kilka ładnych tysięcy a jeżeli nie to klapa i martw się co z tym zrobić. Typowa gra w ciemno i podróż w jedną stronę.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robert19091990 napisał:

(...) jesteś w stanie za 1500 zł zbudować zestawy, za które w sklepie musiałbyś zapłacić minimum 10k zł.

Trochę Cię poniosło, albo się rozmarzyłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tal napisał:

Trochę Cię poniosło, albo się rozmarzyłeś.

Podaje przykład projektu z sieci - dwudrożne podłogowe na Visaton AL170 i SS 91300

Formatki do obudów na CNC w zależności od grubości materiału MDF, rozmiaru kolumn, czy są kąty/ pochylenia ścianek, kratownice : 250 - 500 zł

Fornir  (dwa liście 3m długości) - 70 zł

Klej : kilkadziesiąt złotych

śruby i kable : kilkanaście złotych

Przetworniki : 1300 zł (chyba że uda się z drugiej ręki to dużo taniej)

Tunele BR i terminale : kilkadziesiąt złotych.

Elementy zwrotnicy to jakieś 250 zł w zależności gdzie zakupione i jakiej jakości.

Robocizna bezcenna ( jak to w reklamie Mastercard)

Razem wychodzi nieco więcej niż 1500 zł, bliżej 2000 zł, bo dochodzą jeszcze dodatki ale to nie ma większego znaczenia o czym poniżej.

Bo teraz ceny podłogówek 2 drożnych na podobnej klasy przetwornikach produkowanych przez polskich producentów (nie przywołam modeli, bo nie chcę paść ofiarą linczu ) :

11,500 zł
12.800 zł
10,800 zł
11,000 zł
8,900 zł


Poniosło i się rozmarzyłem?








 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robert19091990 napisał:

(...) teraz ceny podłogówek 2 drożnych na podobnej klasy przetwornikach produkowanych przez polskich producentów (nie przywołam modeli, bo nie chcę paść ofiarą linczu..

Przedstawiasz szczegółowy kosztorys kolumn diy i kiedy powinieneś podać odpowiedniki uznanych i mniej uznanych producentów to się boisz? Kogo? Czego? Podajesz same ceny, więc jak mogą być one wiarygodne? 

Zabierasz głos w temacie z konkretnym zamiarem i w konkretnym celu, ale tak naprawdę pozbawiając w swoich kalkulacjach rzeczowej analogii wobec konkurencji nie wniosły nic i pozbawione są jakiejkolwiek wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnego zamiaru, błędnie odczytujesz to co chciałem przekazać.

Kosztorys jest prosty, tam nie ma po prostu żadnych cudów i niejasności. Tak jak wspomniałem przygoda DIY jest po prostu wędrówką w jedną stronę i jest ryzykowna, bo nigdy nie wiesz czy wstrzelisz się we własne preferencje brzmieniowe :

Zaryzykuję i podaje producentów :

Impuls Audio Lagune
RLS Oberon II
RLS Triton III
ESA Neo 3
Wigg Art Arvil

Zadowolony?

Ze względu na to, że jestem całkowicie neutralny to powiem, że w przypadku polskich manufaktur to Audio Academy i BMN jeśli chodzi o dwudrożne podłogówki oferują najbardziej przyjazne ceny.  Uważam, że w przypadku AA cena 3400 zł za model Phoebe III to nie jest jakaś abstrakcyjna cena. Cennik BMN również może się podobać. Mając na uwadze też to, że nie robią tego przypadkowi dłubacze tylko fachowcy to trzeba to docenić.

Ja tylko chciałem przedstawić zależność między kupnem nowych kolumn (z gwarancją i możliwością ich sprawdzenia czy to w salonie czy za kaucją u siebie w domu ze swoim systemem ) a zrobieniem ich we własnym zakresie.
Nie każdy ma zdolności manualne i czas na to by budować coś dla siebie a jeżeli już ma to często rozkłada się to na kilka miesięcy. Jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety o których wspominałem wcześniej.
Zabawa w DIY jest świetna ale ryzykowna.

Możemy się z jakimiś cenami nie zgadzać, sam tak mam, że mam pewne zastrzeżenia co do cen ale z drugiej strony trzeba mieć też na uwadze to, że ktoś po coś się w danej dziedzinie kształcił żeby stworzyć dany produkt, wykonać usługę i dostać za to należytą zapłatę. Jak coś jest za drogie dla mnie to tego nie kupuje. Po prostu. I nie muszę tego komentować i mówić jaki to producent jest zły i niedobry, bo wywala taką a nie inną cenę. Może mi się to nie podobać ale nie będę tego hejtował.

Powtarzam, chodziło mi tylko o porównanie DIY z gotowym produktem ze sklepu od producenta. Właśnie dlatego nie chciałem podawać nazw firm, żeby nie było to opatrznie odebrane, bo z doświadczenia wiem, że łatwo na tym forum paść ofiarą ataku fanatyków różnych firm.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tal, odpowiadam za roberta.

Nowa cena AA koło 9tys zł?

W tej cenie mamy BMN Beszele 3. Podlogowa wykorzystująca cały litraz skrzyni. Przetworniki za 4100zl. Dziękuję, dowidzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
22 minuty temu, rafal735r napisał:

Tal, odpowiadam za roberta.

Nowa cena AA koło 9tys zł?

W tej cenie mamy BMN Beszele 3. Podlogowa wykorzystująca cały litraz skrzyni. Przetworniki za 4100zl. Dziękuję, dowidzenia. 

Nie rób sobie reklamy swoich kolumn w watku AA... To naprawdę słabe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialem na pytanie. Może trochę szorstko. Ale trzeba czasem napisac coś dosadnie żeby ktoś się zastanowił nad swoimi pieniędzmi i przestał czytać TWOJE bzdety że kolumna na glosnikach za 150zl MUSI kosztować 9tys zł. 

A teraz bujaj się ze swoją kryptoreklama. 

Będę Branża. Ale fajowo. Panu plastik skończyły się pomysły poza zgłoszeniem ?

Ciekawe ile wziął za ta recke kolumn za 9tys z glosnikami za 150zl.?

Jak myślicie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiętość cenowa w tym hobby jest bardzo duża i niekoniecznie jej wysokość pokrywa się ostatecznie z jakością, więc dlaczego nie miałbym poddawać pod dyskusję "wątpliwych" produktów zwłaszcza, kiedy konkurencja na podobnym pułapie cenowym oferuje bardziej rzetelny produkt.

Wydawać by się mogło, że uznane i cenione marki nie mogłyby naciągnąć swoich fanów, a jednak... Goldmund, YBA, Lexicon, MBL, czy Simaudio to tylko przykłady producentów, których firmowe motto mogłoby brzmieć "jak zarobić i się nie narobić". Skoro, więc producenci szeroko pojętej elektroniki dopuszczają się tak bezczelnych działań to czy producenci zestawów głośnikowych wolni są od tej słabości?

Polecam - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem warto, a nawet trzeba dyskutować o realnej wartości kolumn głośnikowych zwłaszcza tych wątpliwych w których użyty materiał, a co gorsza dźwięk nie jest w stanie obronić się na tle konkurencji.

Pomimo, że mowa o czysto subiektywnych walorach i upodobaniach to uważam, że dobry i uczciwie wyceniony produkt każdy z nas jest w stanie bez trudu rozpoznać.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

W tej cenie mamy BMN Beszele 3. Podlogowa wykorzystująca cały litraz skrzyni. Przetworniki za 4100zl. Dziękuję,

No i co z tego jak te małe ekonomiczne skrzyneczki bez grama wygłuszenia wewnątrz nie są w stanie zbudować dobrego basu. Możesz wstawić sobie w nie głośniki 10x droższe i nic to nie zmieni. Bas którym tak sie podniecasz to pochodzi od odbić od ścian. Przyklej ucho jeszcze bliżej ściany to będziesz miał orgazm.

ps. Wesołych Świąt!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 22:54, rochu napisał:

A kogo to obchodzi?

posprzataj kuwete po kocie...tyle możesz w temacie DIY.....:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, front247 napisał:

posprzataj kuwete po kocie...tyle możesz w temacie DIY.....:D

 

Dużo czasu zajęło ci wymyślenie tego jakże celnego bon-motu.

Inteligencja to jednak nie przelewki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tal napisał:

Rozpiętość cenowa w tym hobby jest bardzo duża i niekoniecznie jej wysokość pokrywa się ostatecznie z jakością, więc dlaczego nie miałbym poddawać pod dyskusję "wątpliwych" produktów zwłaszcza, kiedy konkurencja na podobnym pułapie cenowym oferuje bardziej rzetelny produkt.

Wydawać by się mogło, że uznane i cenione marki nie mogłyby naciągnąć swoich fanów, a jednak... Goldmund, YBA, Lexicon, MBL, czy Simaudio to tylko przykłady producentów, których firmowe motto mogłoby brzmieć "jak zarobić i się nie narobić". Skoro, więc producenci szeroko pojętej elektroniki dopuszczają się tak bezczelnych działań to czy producenci zestawów głośnikowych wolni są od tej słabości?

Polecam - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem warto, a nawet trzeba dyskutować o realnej wartości kolumn głośnikowych zwłaszcza tych wątpliwych w których użyty materiał, a co gorsza dźwięk nie jest w stanie obronić się na tle konkurencji.

Pomimo, że mowa o czysto subiektywnych walorach i upodobaniach to uważam, że dobry i uczciwie wyceniony produkt każdy z nas jest w stanie bez trudu rozpoznać.  

Niestety ludzie kupują ceną , zachwytami w teście , bajerami czy użytymi głośnikami a przecież dzisiaj przy tak rozwiniętych symulacjach komputerowych i dużych zamówieniach da się zrobić bardzo dobre i niedrogie kolumny . Przykładem są Heco Aurory 1000 na których gram już prawie od 2 lat , co chwilę zmieniam elektronikę a te nadal zachwycają . Kiedyś nawet nie spojrzałem na inne głośniki niż Scan Speak a dzisiaj okazuje się że jakiś marketowy producent potrafi zrobić tak duże i świetnie grające kolumny za takie pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, muda44 napisał:

Niestety ludzie kupują ceną , zachwytami w teście , bajerami czy użytymi głośnikami a przecież dzisiaj przy tak rozwiniętych symulacjach komputerowych i dużych zamówieniach da się zrobić bardzo dobre i niedrogie kolumny . Przykładem są Heco Aurory 1000 na których gram już prawie od 2 lat , co chwilę zmieniam elektronikę a te nadal zachwycają . Kiedyś nawet nie spojrzałem na inne głośniki niż Scan Speak a dzisiaj okazuje się że jakiś marketowy producent potrafi zrobić tak duże i świetnie grające kolumny za takie pieniądze.

To jest efekt i przywilej "dużych graczy" i bardzo dobrze, że potrafią dać ludziom przemyślany i solidny produkt rozsądnie wyceniony. Tego typu konstrukcje zawsze będą cieszyć się największym zainteresowaniem, bo jakość i uniwersalność jaką oferują zachęca szeroki target. Innym bodźcem jest renoma i prestiż marki w czym nie ma nic złego dopóki taki producent nie stara się "nabić nas w butelkę". Promocja, pozycjonowanie i ostatecznie cena zawsze wpływają decydująco na nasz wybór, który jest przeogromny i to nie tylko w audio. Naturalnie ma to swoje wady i zalety, bo mnogość producentów przynajmniej powinna wywoływać atrakcyjne ceny. Jednak ryzyko przepłacenia jest duże zwłaszcza, że dobrego dźwięku nie możemy zobaczyć, dotknąć, posmakować, czy powąchać. Podobnie zmysł słuchu jest bardzo indywidualny i osobisty u jednych bardziej "dojrzały" u innych mniej, ale wszyscy lubimy jak nam ucho łechce ? 

PS. Jeszcze bardziej atrakcyjna cena - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę kolumn z przedziału 10-20 000, były też za 47 i najdroższe 55 000zl .

Wolę te tanie Aurory . Konkretne podłogówki w których wszytko gra tak jak powinno . Nie ma naturalnej okleiny ale są dobrze zrobione i za ułamek ceny " uznanych " marek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Muda  44, no no zaskoczyłeś  mnie, jako znany tutejszy User i bardzo doświadczony w audio,  to nie podejrzewałbym Cię  że masz Aurory 1000, dałbym  głowę  że masz większą  finezję ? i to nie napisałem  nic złośliwie, nic do Ciebie nie mam, szczerze napisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grutka napisał:

Muda  44, no no zaskoczyłeś  mnie, jako znany tutejszy User i bardzo doświadczony w audio,  to nie podejrzewałbym Cię  że masz Aurory 1000, dałbym  głowę  że masz większą  finezję ? i to nie napisałem  nic złośliwie, nic do Ciebie nie mam, szczerze napisałem 

Moim celem od lat jest jak najmniej wydać za jak najlepsze brzmienie , funkcjonalność i bezawaryjność . 

W międzyczasie kupowałem drogie kolumny , wzmacniacze , źródła , kable itd żeby mieć punkt odniesienia .

Pewnie że bym wolał piękny fornir ale z taką baterią przetworników i takim brzmieniem to bym musiał kupę forsy wydać więc wydaje ją gdzie indziej i przymykam oko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Niestety ludzie kupują ceną , zachwytami w teście , bajerami czy użytymi głośnikami a przecież dzisiaj przy tak rozwiniętych symulacjach komputerowych i dużych zamówieniach da się zrobić bardzo dobre i niedrogie kolumny . Przykładem są Heco Aurory 1000 na których gram już prawie od 2 lat , co chwilę zmieniam elektronikę a te nadal zachwycają . Kiedyś nawet nie spojrzałem na inne głośniki niż Scan Speak a dzisiaj okazuje się że jakiś marketowy producent potrafi zrobić tak duże i świetnie grające kolumny za takie pieniądze.

Pytanie jeszcze ile czego się faktycznie sprzedaje. Takich Heco i Pylonów pewnie wiele, a tych produktów przewartościowanych, która postrzegana wartość opartych na ukrytych zaletach pewnie po kilka par w roku ? Z tym, ze pierwszy model wymaga inwestycji, a drugi znajomości perswazji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

Pytanie jeszcze ile czego się faktycznie sprzedaje. Takich Heco i Pylonów pewnie wiele, a tych produktów przewartościowanych, która postrzegana wartość opartych na ukrytych zaletach pewnie po kilka par w roku ? Z tym, ze pierwszy model wymaga inwestycji, a drugi znajomości perswazji ?

Heco zamawia przetworniki , obudowy i części w dużych ilościach więc może wynegocjować lepsze ceny i dać niższe marże.

Dodatkowo jak dobrze widzę tweetery czy głośniki średniotonowe są stosowane w innych modelach co jeszcze bardziej obniża cenę .

Niejedne kolumny miałem , niejedne modyfikowałem a kilka od podstaw zbudowałem a jednak gram na nich i od prawie 2 lat zastanawiam się nad ich modyfikacją ale nic mnie w nich nie uwiera i tak ciągle odkładam na później .

2 minuty temu, Grutka napisał:

Muda 44 to proponuję  Ci Opery Grand Mezza, za niewysoką  cenę, wykonanie i dźwięk  bije na głowę  inne, palce lizać! ?

Dziękuję , ALE.

2x5 cali na basie to nie 2x8 cali . To jest naprawdę przepaść .

89dB vs 93dB to dla mnie druga ważna różnica dlatego że Aurory napędzam wzmacniaczem lampowym Single Ended o mocy 12W .

O wykonaniu nie dyskutuje bo nie widziałem na żywo . Aurory większe , cięższe i dużo tańsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.