Skocz do zawartości
kocurro

Orange Pi godny następca dla Raspberry Pi?

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Najnowsza płytka ze stajni Shenzhen Xunlong dzieli nie tylko numer, ale i cenę Raspberry Pi 3. Czy oferuje więcej, niż popularna malina?

Orange Pi 3 to jeden z najmocniejszych (jeśli nie najmocniejszy) komputer działający na układzie Allwinner H6 i wykorzystujący niemal wszystkie jego możliwości.

źródło - https://forbot.pl/blog/orange-pi-3-godny-nastepca-dla-raspberry-pi-3-id32342

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisza ludzie w komentarzach ... wszystko pieknie , ladnie ale przy takich mini cudakach wsparcie to podstawa.

Sam czekam na nastepce maliny 3, moze sie doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy czego oczekujesz od oprogramowania. Nie wypowiadam sie w temacie zadnego RuneAudio, Volumio czy innych wynalazkow, bo z samej natury rzeczy ich nie lubie... Nie sądzę też żeby były dostępne dla dość niszowej płytki...

Kiedy ja walczylem z OrangePi Plus (a chodziło mi o MPD bitperfect + Shairport dla Apple AirPlay + server plików i jeszcze kilka rzeczy które z audio nie mają już nic wspólnego) to użyłem nie żadnego z systemów dostępnych do ściągnięcia na stronie OrangePi (bo wsparcie mają kiepskie) tylko Armbiana https://www.armbian.com

Projekt jest cały czas rozwijany, forum aktywne, ludzie skłonni do pomocy. W tej chwili na liscie wspieranych płytek nie ma jeszcze OrangePi 3, ale sądzę, że się pojawi, bo z tego co wiem producent tych płytek jakoś z twórcami Armbiana współpracuje...

Było oczywiście z tym sporo zabawy i dokumentacji jest mniej niz do RPI ale mając trochę doświadczenia z RPI udało mi się wszystko ustawić i działa - stabilnie, nie narzekam. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prostota Panie, prostota. Nie mam czasu na szukanie, dobieranie i uganianie sie z linuchem itp.

Zapewne wiekszosc da sie zrobic ale to wymaga zaangazowania i mnosto czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.01.2019 o 13:12, Imadlo napisał:

To zależy czego oczekujesz od oprogramowania. Nie wypowiadam sie w temacie zadnego RuneAudio, Volumio czy innych wynalazkow, bo z samej natury rzeczy ich nie lubie... Nie sądzę też żeby były dostępne dla dość niszowej płytki...

Kiedy ja walczylem z OrangePi Plus (a chodziło mi o MPD bitperfect + Shairport dla Apple AirPlay + server plików i jeszcze kilka rzeczy które z audio nie mają już nic wspólnego) to użyłem nie żadnego z systemów dostępnych do ściągnięcia na stronie OrangePi (bo wsparcie mają kiepskie) tylko Armbiana https://www.armbian.com

Projekt jest cały czas rozwijany, forum aktywne, ludzie skłonni do pomocy. W tej chwili na liscie wspieranych płytek nie ma jeszcze OrangePi 3, ale sądzę, że się pojawi, bo z tego co wiem producent tych płytek jakoś z twórcami Armbiana współpracuje...

Było oczywiście z tym sporo zabawy i dokumentacji jest mniej niz do RPI ale mając trochę doświadczenia z RPI udało mi się wszystko ustawić i działa - stabilnie, nie narzekam. 

Pozdrawiam. 

Sam zastanawiam się czy kupić maliną z 1 GB pamięci czy poczekać na wsparcie do lepszych zabawek typu Orange pi 3. 

Dużo miałeś zabawy z oprogramowaniem? Jesteś zadowolony? Może podasz jakieś wady i zalety w stosunku do maliny? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi