Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto kupować nisko schodzące kolumny jeśli słucham z bliska


mkay

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupować kolumny które potrafią zejść nisko lub subwoofer jeśli moje stanowisko odsłuchowe znajduje się ok 2 metry od kolumn ? Pytam ponieważ nieraz natknąłem się na opinie typu "coś tam długość fali , z bliska basu nie słychać" etc.Czy jest jakiś uniwersalny wzór który określa jaką częstotliwość da się usłyszeć x metrów od kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minutes ago, mkay said:

Pytam ponieważ nieraz natknąłem się na opinie typu "coś tam długość fali , z bliska basu nie słychać" etc. Czy jest jakiś uniwersalny wzór który określa jaką częstotliwość da się usłyszeć x metrów od kolumny ?

To nie jest poprawne postawienie problemu. W słuchawkach przetwornik jest 2cm od ucha a jakoś basy słychać.

Z bliska (np. 1m) kolumny mają mniej basu, bo dźwiek bezpośredni znaczy więcej względem odbić. Paradoksalnie warunki odsłuchu robią się bardziej "bezechowe" i jest mniej wzmacniania basu pomieszczeniem. Dlatego chcąc słuchać z bliska należy właśnie wybierać kolumny z podbitym basem. Ważne tylko żeby układ głośników był możliwie zwarty - żadnych wooferów przy podłodze. Bassreflex raczej do przodu i blisko głośnika. Tylna ścianka bądź downfiring są słabsze w takim zastosowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.