Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto wymienić NAD c350 (gra z Dali 450) na innego wzmaka do 2K?


Patrykowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyka - rock, jazz, muzyka elektroniczna, lata 80. Nie słucham muzyki ciężkiej (metal, hard rock) i disco polo :) Preferuję muzykalnie i nie za głośno.
W tej chwili moje Dali napędza NAD c350 oraz DAC SMSL Sanskrit 10, kable zwykłe ale z czystej, polskiej miedzi, IC zwykły ale nie taki za 5 zł. Generalnie odpowiada mi jakość i brzmienie. Akustyka taka sobie, pokój 25m.
Pytanie: czy zmieniając wzmacniacz (kolumny raczej zostaną bo są fajne) na teoretycznie wyższej klasy, powiedzmy jakiś Audiolab, Electrocompaniet, Densen, MF czy coś w tym stylu (do 2000 zł), będzie efekt łaaaaał/opad szczęki? Nie jestem jakimś mianiakiem, który zamiast w muzykę wsłuchuje się w nie wiadomo jakie niuanse ale raczej słucham muzyki i zależy mi na dobrej barwie (ocieplonej) dynamice i nie wyostrzonej ale w miarę szczegółowej gorze i dobrej średnicy (gitary, wokale, fortepian itp), no i żeby było dobrze przy niższych zakresach vol. 
Za NADa pewnie wezmę z 5-6 stów, czy dokladając 1,5K osiągnę efekt łał i jakiś lekki opad szczęki czy raczej przy włączonej na 1/3 gwizdka muzyce i nie siedząc w specjalnie przygotowanym miejscu odsłuchowym, nie zauważę większej różnicy?

Pozdr i miłego dnia/tygodnia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patrykowski napisał:

Muzyka - rock, jazz, muzyka elektroniczna, lata 80. Nie słucham muzyki ciężkiej (metal, hard rock) i disco polo :) Preferuję muzykalnie i nie za głośno. (...) zależy mi na dobrej barwie (ocieplonej) dynamice i nie wyostrzonej ale w miarę szczegółowej gorze i dobrej średnicy (gitary, wokale, fortepian itp), no i żeby było dobrze przy niższych zakresach vol...

Nie słyszałem tych Dali, ale ogólne wypowiedzi ich właścicieli zazwyczaj są i były pozytywne, dlatego z całą sympatią do NAD'a moim zdaniem warto sprawić tym kolumnom stosowne towarzystwo. Poza tym warto też dążyć, aby poszczególne elementy systemu były zbliżone jakościowo.

Twoje upodobania muzyczne i dźwiękowe w pewnym stopniu nadają pewien kierunek w wyborze wzmacniacza i mając je na uwadze uważam, że Musical Fidelity mógłby najlepiej je spełnić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy opad szczęki się pojawi to nie wiem, ale na pewno warto dozbierać, bo zrobisz co najmniej jeden krok do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki efekt wow uzyskałem zmieniając Nad 325 na Naima. Miałem rózne Dali (Zensor 1, Ikon1, Ikon 6, teraz Grand Coupe)

Proponuje Naim Nait5i. Tez byłem sceptyczny ale warto. Jest na OLX komplet Naim 5i, mysle ze spokojnie wzmacniacz kupisz do 2 tys. Widziałem w ciagu paru zeszłych miesiecy ceny od 1500zł. Sam NAD wg mnie to bdb wzmak za grosze ale Naim to inna liga. Niby tylko 50w ale nie zwracałbym na to uwagi. Podobnie jak Ty nie jestem maniakiem.

Miałem wiele lat temu Cyrusa 8, Densen b100 i MF xt100 ale zaden nie zrobił na mnie takiego wrazenia, chociarz wszystkie wymienione grały duzo lepiej od NAD, a miałem ich kilka poczynajac od 320bee z 15 lat temu, 315 i 325. Takze kazy z wymionych bedzie krokiem na przód, ale cyrus nie ociepli, densen tak, mf tez ale moja rekomndacja do 2tys to Naim. Zaznaczam, ze nie słuchałem go, bo mam XS. 

   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Naim'a warto rozważyć i może to być to czego szuka autor wątku.

Jest też bardzo fajny piecyk w rozsądnej chyba kwocie. Hybryda, pierwsze 10W - klasa A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Sorry, nie doczytałem i właściciel pisze, że jest to wersja tranzystorowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak sprawdzisz Naima i uznasz że to jednak nie to, to zapraszam do mnie posłuchać Nada c356 po modzie. Może okazać się ciekawą opcją ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kejup napisał:

Witaj.

Jak sprawdzisz Naima i uznasz że to jednak nie to, to zapraszam do mnie posłuchać Nada c356 po modzie. Może okazać się ciekawą opcją ;-)

Rzeczywiście jest dużo lepiej po modzie, co się polepszyło? Ja w swoim c350 wpiąłem się DACem w końcówkę i wydaje mi się, że jest sporo lepiej - jakby wszystko bardziej przejrzyste, fajniejsza góra, ogólnie przyjemniej się słucha; jak to się mówi jakby koc opadł. W wolnej chwili wsadzę zwory i zobaczę czy rzeczywiście będzie inaczej/gorzej bo już nie pamiętam jak było z nimi.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę w międzyczasie za Naimem się rozglądał, jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam. Ma ktoś może takiego Naima w Wawie? to chętnie wpadnę na pół godzinki z browarem :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem c352 i podczas poszukiwan natknalem sie na Densena b100. Powiem, ze gdyby nie brak pilota i przypadkowy odsluch Elex-r pewnie bym go szarpna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, What's the Craic napisał:

Ja mialem c352 i podczas poszukiwan natknalem sie na Densena b100. Powiem, ze gdyby nie brak pilota i przypadkowy odsluch Elex-r pewnie bym go szarpna.

NADa miałeś podpiętego normalnie, nie w końcówkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patrykowski napisał:

Rzeczywiście jest dużo lepiej po modzie, co się polepszyło? Ja w swoim c350 wpiąłem się DACem w końcówkę i wydaje mi się, że jest sporo lepiej - jakby wszystko bardziej przejrzyste, fajniejsza góra, ogólnie przyjemniej się słucha; jak to się mówi jakby koc opadł. W wolnej chwili wsadzę zwory i zobaczę czy rzeczywiście będzie inaczej/gorzej bo już nie pamiętam jak było z nimi.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę w międzyczasie za Naimem się rozglądał, jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam. Ma ktoś może takiego Naima w Wawie? to chętnie wpadnę na pół godzinki z browarem :

Mniej więcej sam sobie odpowiedziałeś na swoje putanie odnośnie grania c356 po modzie :-)

Nie chcę się tu rozpisywać na ten temat bo jest on dość wrażliwy na tym forum dlatego zapraszam do siebie aby przekonać się na własne uszy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kejup napisał:

Mniej więcej sam sobie odpowiedziałeś na swoje putanie odnośnie grania c356 po modzie :-)

Nie chcę się tu rozpisywać na ten temat bo jest on dość wrażliwy na tym forum dlatego zapraszam do siebie aby przekonać się na własne uszy ;-)

Z Wawy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Miałem idealnego nada c350 i oddałem na moda bo miał niszczyć wszystko do miliona dolarów. Zapłaciłem za mod 600zl i powiem tylko tyle że tragedia. Sprzęt sprzedany i kupiony kolejny c350. Nie wierzcie w te modyfikacje bo to jest strata kasy i nie odwracalna przeróbka. Sprzet robiony oczywiście u muda44. Przez telefon przed przeróbka wszystko pieknie, będziesz miał więcej średnicy lepszy bas itd. Grało to sucho i ostro jak na początku tak i po 200h grania.Po rozmowie telefonicznej że granie mi nie odpowiada okazało się że kable nie te, źródło nie takie, akustyka ale przed modem te rzeczy były nie istotne. Już czytać się nie da że 356 po modzie i monitor audio za każdym razem gra tak jak chce autor wątku. Nie mniej jednak nad 356 energiczna maszyna.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Patrykowski said:

NADa miałeś podpiętego normalnie, nie w końcówkę?

Mialem podpietego tak i tak i powiem Ci, ze lubilem i tak i tak a zalezalo to chyba od rodzaju sluchanej muzyki.

Densen to jednak inna bajka, zupelnie inna klasa jak dla mnie. Do 2K napewno wyrwiesz cos co zagra lepiej niz ten NAD po modyfikacji. Dwa tysiace to kwota za ktora mozna kupic fajny wzmacniacz uzywany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, What's the Craic napisał:

Mialem podpietego tak i tak i powiem Ci, ze lubilem i tak i tak a zalezalo to chyba od rodzaju sluchanej muzyki.

Densen to jednak inna bajka, zupelnie inna klasa jak dla mnie. Do 2K napewno wyrwiesz cos co zagra lepiej niz ten NAD po modyfikacji. Dwa tysiace to kwota za ktora mozna kupic fajny wzmacniacz uzywany.

 

Na prawdę aż taka różnica była? Z jakimi głośnikami je grałeś czy niezależnie od nich widać gołym okiem różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, Patrykowski said:

Na prawdę aż taka różnica była? Z jakimi głośnikami je grałeś czy niezależnie od nich widać gołym okiem różnicę?

Densena b100 sluchalem z B&W CM5. Ten Densen poprostu miazdzy NADa pod kazdym wzgledem. No moze pod jednym NAD jest lepszy, pilot. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, What's the Craic napisał:

Densena b100 sluchalem z B&W CM5. Ten Densen poprostu miazdzy NADa pod kazdym wzgledem. No moze pod jednym NAD jest lepszy, pilot. 

Może rzeczywiście Duńczyk z Duńczykiem się dogadają :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Densen fajnie dociaza brzmienie i fajnie ociepla srednice. Jezeli Twoje kolumny potrzebuja takiego zabiegu to ten wzmacniacz napewno sie sprawdzi. Jak masz mozliwosc to odsluchaj, nic na tym nie stracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, What's the Craic napisał:

Densen fajnie dociaza brzmienie i fajnie ociepla srednice. Jezeli Twoje kolumny potrzebuja takiego zabiegu to ten wzmacniacz napewno sie sprawdzi. Jak masz mozliwosc to odsluchaj, nic na tym nie stracisz.

Właśnie będę szukał do odsłuchu. Szczerze mówiąc to wg mnie mojemu zestawowi raczej dociążenia nie brakuje i średnica jest ok. Ale to wg mnie - konieczny więc odsłuch :)

A może ktoś miał taki zestaw (c350 lub podobny z Dali 450) i przesiadł się na jakiś wyższy, wymieniony tu wzmak i podzieli się wrażeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie brakuje to pojecie wzgledne. Mi tez niczego nie brakowalo, ale postanowilem zmienic caly zestaw na nowy.

Teraz po paru miesiacach wiem, ze gdybym wrocil do NADa i B&W to by mi czegos brakowalo.

 

Ale tak jest zawsze. Wszystko jest dobre do czasu az posluchamy czegos nowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, What's the Craic napisał:

 

 

Ale tak jest zawsze. Wszystko jest dobre do czasu az posluchamy czegos nowego.

 

Absolutna racja, dlatego wyleczyłem się ze słuchania w kółko tych samych płyt i "odkrywaniu" w nich "nowych" dźwięków po wymianie czegoś tam w zestawie. Skutecznym lekarstwem okazały się serwisy streamingowe - niewyczerpane pokłady muzyki i artystów o których nigdy bym się nie dowiedział. Codzienne odkrywanie nowego to jest TO. 100% FRAJDA -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna posluchac tej samej plyty na nowym sprzecie zeby miec jakis punkt odniesienia. Tylko wtedy dowiesz sie jak zmienila sie sygnatura Twojego systemu. Czy brniesz w dobra strone.

Ja i tak wole plyty od serwisow, ale kazdy ma swoje dzudzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Patrykowski napisał:

Z Wawy? 

Niestety nie.

Z Sosnowca.

8 godzin temu, mkm napisał:

„Miałem idealnego nada c350 i oddałem na moda bo miał niszczyć wszystko do miliona dolarów. Zapłaciłem za mod 600zl i powiem tylko tyle że tragedia. Sprzęt sprzedany i kupiony kolejny c350. Nie wierzcie w te modyfikacje bo to jest strata kasy i nie odwracalna przeróbka. Sprzet robiony oczywiście u muda44. Przez telefon przed przeróbka wszystko pieknie, będziesz miał więcej średnicy lepszy bas itd. Grało to sucho i ostro jak na początku tak i po 200h grania.Po rozmowie telefonicznej że granie mi nie odpowiada okazało się że kable nie te, źródło nie takie, akustyka ale przed modem te rzeczy były nie istotne. Już czytać się nie da że 356 po modzie i monitor audio za każdym razem gra tak jak chce autor wątku. Nie mniej jednak nad 356 energiczna maszyna.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Przepraszam Pana ale gdzie ja napisałem że to gra z Monitor Audio więc te osobiste wycieczki proszę odłożyc na bok.

Ja nikogo do niczego nie zmuszam tylko daję opcje i zapraszam na odsłuch lub mogę podjechać z moim wzmakiem do kogoś żeby mógł sobie posłuchać w swoich warunkach z własnymi kolumnami. I tak np. dzisiaj jadę z moim c356 po modzie i c375 brata do kolegi z Katowic aby mógł sobie porównać oba wzmaki na swoich Heco Aurora 1000. Odsłuch u siebie to podstawa i chyba każdy to wie inaczej podejmujemy duże ryzyko.

Bardzo mi również przykro że Pańskie doświadczenia w tej kwestii są takie ale to nie jest moja wina.

Pozdrawiam i życzę zdrówka ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Patrykowski :) Tak wiec juz masz 2 polecane opcje : Naim i Densen. Weź pod uwagę to , że Densen nie ma pilota i bedzie to ok  20 letni wzmak.. Miałem go ok 2 lata, chyba od 2005. Wg mnie był super i do Nada nie było co porównywac ale z Dali 450 moze byc zbyt kluchowato. U mnie  Densen B100, wtedy z Kef IQ5, wydobył z tych analitycznych, bezbasowych i ostrych głosników miekkie i przyjemne brzmienie. Ale jak sprzedałem Kefy i  kupiłem ciepłe Chario to było słabo z Densenem, no i brak pilota mi bardzo przeszkadzał.) Dlatego polecałem Naima do Dali. Tym bardziej, ze sam mam stare Dali, chyba na takich samych woooferach. A chciałeś dynamike, barwe, ocieplenie i słuchasz cicho - czyli tego co ja. Jesli mieszkasz w lubelskim to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Jeszcze dodam, ze podłączałem 2 x Nad 325 w bi-amping do Dali i to zrobiło bardzo duzą różnice ale dalej byoł to brzmienie NADa. Takze jesli wydatek 2 tys to dla Ciebie duzo to mozna dokupic drugi NAD za te 500-600zł i tez miec postęp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kejup napisał:

Niestety nie.

Z Sosnowca.

Przepraszam Pana ale gdzie ja napisałem że to gra z Monitor Audio więc te osobiste wycieczki proszę odłożyc na bok.

Ja nikogo do niczego nie zmuszam tylko daję opcje i zapraszam na odsłuch lub mogę podjechać z moim wzmakiem do kogoś żeby mógł sobie posłuchać w swoich warunkach z własnymi kolumnami. I tak np. dzisiaj jadę z moim c356 po modzie i c375 brata do kolegi z Katowic aby mógł sobie porównać oba wzmaki na swoich Heco Aurora 1000. Odsłuch u siebie to podstawa i chyba każdy to wie inaczej podejmujemy duże ryzyko.

Bardzo mi również przykro że Pańskie doświadczenia w tej kwestii są takie ale to nie jest moja wina.

Pozdrawiam i życzę zdrówka ;-)

 

Dzięki za wczorajszy odsłuch, faktycznie różnica między C375 a C356 po "modzie" jest kolosalna i słyszalna nawet dla mnie, oczywiście na plus, myślę że to duza zasługa twojego CD, niesłyszałem niestety jak gra C356 w oryginale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zatem chyba tego Naima szukać. A czy zaklejając teoretycznie, że pojawi się więcej gotówki, czy pomiędzy takim Naimem a np czymś do 5K (np ze stajni Krell, Copland, Primare Roksan,  Exposure) również będzie zauważalna różnica klasy czy raczej nie na tych kolumnach? 

Chcę po prostu coś optymalnego, nie wydawać kasy na coś, czego nie usłyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, mam okazję kupić Atoll AM 100 SE w dobrej cenie, od znajomego (ok 1000 zł). Muszę tylko po to jechać kawał drogi więc raczej będę polegał na opiniach/przypuszczeniach ekspertów niż odsłuchu; jak już po to pojadę to wezmę. Czy zagra to z moimi Dali 450? Czy te Atolle to dobra elektronika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 450 jak i NAD C350 mają specyficzne bo barwne i dociążone brzmienie po tej spokojnej stronie . Wstawienie innego , jaśniejszego czy mniej dociążonego wzmaka może przynieść więcej szkody niż pożytku .

Jeżeli teraz grasz z C350 korzystając z jego końcówki to modyfikacja przyniesie dalszą poprawę brzmienia używając go jako integrę . Uzyskasz jeszcze lepszą przejrzystość , czystość , więcej mikro detali powietrza itd .

Uważam że to by był dobry ruch a resztę gotówki przeznaczyć na chociażby poprawę źródła ( nap Malina czy inny plikograj jak grasz z plików do tego DACa )

Obawiam się że inny wzmak do 2000 grający jako integra może nie być lepszy a nawet gorszy . Niezależnie czy dokonasz czy nie modyfikacji zanim sprzedasz ten wzmak najpierw posłuchaj innych .

 

 

Opinie i komentarze coś o tym mówią natomiast na pana MaciejT sugeruję brać poprawkę .

Po tygodniach telefonów , wiadomości sms i email USTALILIŚMY że do jego wymagań będzie modyfikowany w specjalnej wersji  (  wymagającej wysokiej klasy źródła ) nad C350 i modyfikowany Pioneer PD50.

MaciejT po modyfikacji NADa stwierdził że nie będzie kupował takiego źródła i kupił google chromecast za UWAGA 160zł oczekując Hi Endowego brzmienia .

No cóż , poprawiony NAD grając znacznie przejrzyściej a dostając najgorszej możliwej jakości sygnał wejściowy tak też go wzmocnił .

Co ciekawe pan MaciejT zapomina o tym wspomnieć przy okazji opisywania swoich " wrażeń " a po kilkukrotnej próbie psucia mi tu opinii niedawno wysłał mi zaproszenie do grona znajomych na FB .

 

No cóż , można i tak ?

Pisząc o wzmacniaczach NAD należy mieć też na uwadze że zupełnie inaczej gra C350 , 325 czy 352 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll AM 100 Se to chyba dopał, czyli końcówka mocy wymagająca albo pre, albo też

regulowanego źródła z jakim-takim poziomem wyjściowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, audioburak napisał:

Atoll AM 100 Se to chyba dopał, czyli końcówka mocy wymagająca albo pre, albo też

regulowanego źródła z jakim-takim poziomem wyjściowym.

"z jakim-takim poziomem wyjściowym" - co to znaczy tak troszkę dokładniej?  Teraz mam SMSL Sanskrit 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.