Skocz do zawartości
IGNORED

Czy dalej będziecie jeść mięso?


Przemysław_51508
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bilbo napisał:

Ile mam świerszczy zjeść... 

 

3 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

...taki świerszcz jest praktycznie w całości jadalny a krowa tylko w 40 %.  

Policzmy: krowa daje 250kg mięsa, świerszcz 1g mięsa. Trzeba uśmiercić 250.000 świerszczy, aby otrzymać równowartość jednej krowy. Wyobraźmy sobie pudło wielkości krowy wypełnione świerszczami. A teraz wielki kapeć do ręki i ubijamy. Humunitarne inaczej.

-----

2 godziny temu, cir napisał:

misiomor wiedział co napisałem

Raczej nie wiedzał co napisałeś, skoro napisał, że napisałeś coś innego, niż napisałeś. Mam dla porównania co napisaliście wkleić to, co napisałeś Ty i co napisał Misiomor?

-----

3 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Zabijanie insektów da się wykonać tanio i szybko w sposób humanitarny... 

Że tanio świerszcza nie obchodzi, a upływ czasu mierzysz miarą ludzką czy świerszczą? 

3 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

...ściemniasz...

Nikt dość, że nie masz szacunku dla mojej prywatności, to jeszcze posądzasz mnie o kłamstwo choć nie masz dowodów. Nie ma nadziei, że do kulturalnej dyskusji kiedykolwiek dorośniesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ja żywię się w większości mięsem a sportów nie uprawiam: 42lata/177cm/82kg/38cm biceps/1cm na brzuchu. Kwestia umiaru, a nie gurnolotnych teorii.

Masz sporą nadwagę, która jest wynikiem braku ruchu, bo gdybyś cierpiał na jakąś chorobę, to przy braku ruchu i mięsożernej diecie ważyłbyś dużo więcej.

5 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Ma poczynając od tego, że komuś może być nie w smak cierpienie innych zwierząt a kończąc na ekologii. 

Ale zwierzęta, które spożywamy pod postacią mięsa nie są żywe, tylko martwe. One nic już nie czują, więc skąd ten problem? Ktoś inny je zabił, nie ten, który je konsumuje, więc skąd moralny dylemat?
Tego typu postawa chyba nadaje się do konsultacji psychologicznej, albo nawet psychiatrycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny domorosły dietetyk z autorytarnym sądem

idę zjeść drugą kolację ale chyba za wcześnie na deser , zjem przed snem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

A "robale" to nie zwierzęta? Film o barankach wstrząsający, ale ubić muchę czy innego pająka to już humanitarne.

Ciągłe hierarchie wartości.
Ktoś przepłaca za sprzęt hi-end pierdylion, a ktoś inny kupuje z drugiej ręki klocek za 1000 zł i jest za to krytykowany, bo mógł kupić za 800. ?

4 godziny temu, Jacchusia napisał:

Ostatnio naukowcy odkryli, ze ryby również cierpią...

Zwłaszcza gdy zbliża się Wigilia. ?

4 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Zabijanie insektów da się wykonać tanio i szybko w sposób humanitarn

Zwłaszcza jak przeprowadza się zabieg zwanym "dezynsekcją", kiedy karaluchy, albo inne pluskwy nawiedzą nasze mieszkanie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, soundchaser napisał:

Masz sporą nadwagę... 

Szczerze mnie rozbawiłeś - reszta Twoich pomyłek przy tej blednie.

33 minuty temu, soundchaser napisał:

Ciągłe hierarchie wartości.

No właśnie. Ofiarom mody wyszło na to, że ubić krowę jest be, a ubić 250000 świerszczy już spoko. No ale skoro ubicie jednej krowy do ubicia jednego świerszcza porównali? To zapytam: ile osób naje się jedną krową, a ile jednym świerszczem? 

 

A za rozwojem ludzkiego intelektu nie nadążyła ewolucja, i nie wykształciła baranków, który w odpowiwednim wieku same wchodziłyby do rzeźni, wskakiwałyby na hak, a w tym czasie sama odpadałaby im uśmuechnięta główka.

4 godziny temu, Bilbo napisał:

Jakiś kretyn coś powiedział a reszta kretynów dokręca to do bólu.....ideologia jak każda inna w ostatnim okresie wytwarza hordę wyznawców tak samo jak ocieplenie klimatu...

Mocne słowa, ale istota problemu zachowana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że za "rozwojem ludzkiego intelektu" niestety nie nadążył rozwój osobniczego intelektu Szanownego Kolegi.

Co też niestety przełożyło się na inne cechy w myśl wzoru samozadowolenie*intelekt=const.

Już dawno temu naukowcy stwierdzili, że gdyby ludzkość przestawiła się na spożycie owadów problem głodu na świecie przestałby istnieć.

Oczywiście (ale być może wyłącznie dla człowieka myślącego) w skali globalnej, co oznacza odmienność rozwiązań w różnych regionach świata i dla różnych populacji.

Europejczycy z naturalnych powodów nie rzucą się do spożycia szarańczy tak, jak Hindusi nie zaczną odławiać chodzących po ulicach krów.

Idea "Myśl globalnie, działaj lokalnie" powstała prawie 50 lat temu, ale jeszcze nie wszyscy ją zrozumieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:
10 godzin temu, soundchaser napisał:

Masz sporą nadwagę... 

Szczerze mnie rozbawiłeś

82 kg przy 177 cm wzrostu to nie nadwaga wg. Ciebie?
Nie powinno być Ci do śmiechu.
Powinieneś ważyć ok. 70-ciu kg.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

82 kg przy 177 cm wzrostu to nie nadwaga wg. Ciebie?
Nie powinno być Ci do śmiechu.
Powinieneś ważyć ok. 70-ciu kg.

 

10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Szczerze mnie rozbawiłeś... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, soundchaser napisał:

Co Cię tak bawi? Że grubas jesteś? ?

Że z pięciu podanych liczb, pominąłeś aż trzy i eksperta zgrywasz.

 

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

...naukowcy stwierdzili, że gdyby...

Ty gdybaj dalej, a ja dostarczam organizmowi tego, czego mu potrzeba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szymon1977 napisał:

Że z pięciu podanych liczb, pominąłeś aż trzy i eksperta zgrywasz.

No widziałem...biceps - szacun! ?. Tylko 1 cm na brzuchu?
To gdzie Ci ten tłuszcz wszedł? W dupę? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, soundchaser said:

82 kg przy 177 cm wzrostu to nie nadwaga wg. Ciebie?
Nie powinno być Ci do śmiechu.
Powinieneś ważyć ok. 70-ciu kg.
 

Prawidłowy BMI (<25) dla 177cm jest do 78kg, a ponadto ten wskaźnik nie sprawdza się w przypadku ludzi naturalnie mocno zbudowanych. Chyba że lansujesz wzorce "ogolona twarz, 50 kilo wagi, zadbane paznokcie, depilowane nogi" jak to śpiewali Bracia Figo Fagot ("Heteromagnes"). Ja bym chyba zdechł gdybym miał zejść z BMI do 25. Płaski brzuch osiągam dla wartości 27.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

JA w BMI mieściłem się tylko kiedy przygotowywałem się do zawodów rowerowych i mocno się redukowałem.

Jeśli trochę mniej katowania na rowerze , a do tego 2,3x tyg paka to zaraz 5-10 w górę.

Dla mnie BMI to chybiona metoda, zwłaszcza, że 2 osoby o tym samym wzroście i wadze mogą mieć mega różne proporcja mięśni i tłuszczu w organizmie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, soundchaser napisał:

...biceps - szacun!

Eee... tam. Po prostu nie bawi mnie klasa średnia i siedzenie za biurkiem, więc od jakichś 15lat pracuję głównie fizycznie. Wcześniej było 65kg, ale biceps 31cm.

33 minuty temu, soundchaser napisał:

Tylko 1 cm na brzuchu?
To gdzie Ci ten tłuszcz wszedł?

Uraduję kilku buców: w głowę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne parametry rozmiarowo wagowe dla człowieka to jest jednak football'owa pozycja Tight End, bo wymaga zarówno umiejętności przepychania się, jak i biegania z łapaniem piłki. Ktoś z BMI 25 zostałby tam wdeptany w glebę i połamany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, stench napisał:

Dla mnie BMI to chybiona metoda, zwłaszcza, że 2 osoby o tym samym wzroście i wadze mogą mieć mega różne proporcja mięśni i tłuszczu w organizmie... 

...i kości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

Prawidłowy BMI (<25) dla 177cm jest do 78kg, a ponadto ten wskaźnik nie sprawdza się w przypadku ludzi naturalnie mocno zbudowanych. Chyba że lansujesz wzorce "ogolona twarz, 50 kilo wagi, zadbane paznokcie, depilowane nogi" jak to śpiewali Bracia Figo Fagot ("Heteromagnes"). Ja bym chyba zdechł gdybym miał zejść z BMI do 25. Płaski brzuch osiągam dla wartości 27.

Od wielu lat przy wzroście 181cm ważę cały czas tak samo: 71-73 kg. Ale ja mam trochę bzika na tym punkcie, to i nie pozwalam sobie na większe skoki wagi, zwłaszcza w górę. A żrę wszystko, w tym dużo mięsa i wędlin. Bez tego nie wyobrażam sobie diety. Swoje lata już mam (powoli dobiegam do 60-tki) i widzę, że metabolizm powoli się zmienia...czasem jak w weekend sobie trochę lepiej pojem, bo moja kobieta potrafi pysznie gotować, a mam mniej ruchu, to waga skacze mi w górę o ok. 1 kg. Od poniedziałku zaczyna się zbijanie, bo zwyczajnie źle się z tym czuję psychicznie - bieganko, siłownia, basen, sauna, no i rowerem codziennie wszędzie.
Taki model życia i taki wzorzec lansuję sobie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szymon1977 napisał:

Policzmy: krowa daje 250kg mięsa, świerszcz 1g mięsa. Trzeba uśmiercić 250.000 świerszczy, aby otrzymać równowartość jednej krowy. Wyobraźmy sobie pudło wielkości krowy wypełnione świerszczami. A teraz wielki kapeć do ręki i ubijamy. Humunitarne inaczej.

Policz sobie ile potrzeba wody, paszy i czasu na wyprodukowanie kilograma "mięsa" ze świerszcza i krowy. Nie zapomnij też o tym ile odpadów produkuje jedna i druga hodowla. 

O aspektach humanitarnych obu produkcji nie będę rozmawiał 

16 godzin temu, szymon1977 napisał:

Że tanio świerszcza nie obchodzi, a upływ czasu mierzysz miarą ludzką czy świerszczą? 

Porównaj układ nerwowy krowy i świerszcza, potem skaluj.  Co jest mniejszym złem? Wykarmienie coraz większej populacji ludzkiej mięsem kręgowców, czy też bezkręgowców. Weź przy tym pod uwagę kurczące się zasoby wodne i kurczące się coraz bardziej możliwości powstawania nowych pól uprawnych potrzebnych do wytworzenia paszy dla przemysłowej produkcji mięsa. 

To pewnie cię nie obchodzi ale twoje dzieci mogą nie żyć już w tak przyjaznych warunkach jak mamy teraz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
zaczepka i wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

2 osoby o tym samym wzroście i wadze mogą mieć mega różne proporcja mięśni i tłuszczu w organizmie.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

...i kości. 

Zgadza się. Ja jestem wyjątkowo drobnokościsty, że tak się wyrażę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Policz sobie.................

Przemysław, moderacji nikt nie płaci za poprawki, wierszówki i literówki.

Do tego każdy jest zobowiązany do wzajemnego szacunku i kultury.

Więcej takich wpisów (przed moderacją obecnej wersji ) i będzie BoT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

bieganko, siłownia, basen, sauna, no i rowerem codziennie wszędzie.

Zapomniałem o badmintonie halowym - bardzo fajny rodzaj ruchu i można spalić więcej niż podczas biegania,
czy pływania w tym samym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

O aspektach humanitarnych obu produkcji nie będę rozmawiał 

Dlaczego nie? Wszak większość wegetarian i wegan względami pseudo-humanitarnymi uzadadnia swoją dietę, ambie usiłuje przekonać do schabowego z robali. No więc jak? Ubicie wielki ciapem 250000 robali jest spoko?

Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Policz sobie ile potrzeba wody, paszy i czasu na wyprodukowanie kilograma "mięsa" ze świerszcza i krowy. Nie zapomnij też o tym ile odpadów produkuje jedna i druga hodowla. 

Jak w mięsnym będzie do wyboru mielone z robali w przyzwoitej cenie, to sobie policzę. Na razie jem to, czego mój organizm potrzebuje. Lepszej diety nie ma. Polecam! 

-----

1 godzinę temu, soundchaser napisał:

(powoli dobiegam do 60-tki)

A myślałem żeś małolat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Dlaczego nie?

Bo cie to po prostu nie interesuje.  Próbujesz jak zwykle swoimi wpisami sprowokować innych do tego by określi dosadnie co o tobie myślą, a później lecisz ze skargą do moderacji, jak zrobiłeś to niedawno. 

 

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Lepszej diety nie ma.

Tak ci się tylko wydaje, ale to twoja sprawa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szymon1977 napisał:

Raczej nie wiedzał co napisałeś, skoro napisał, że napisałeś coś innego, niż napisałeś. Mam dla porównania co napisaliście wkleić to, co napisałeś Ty i co napisał Misiomor

ok bądż zdrów - nie biorę juz w tym udziału , na szczęscie dogadam sie z misiomorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestałem jeść mięso nie dlatego że zdrowie nie pozwalało czy żal mi krówki, kurki, prosiaczka itd...nic z tych rzeczy...

...po prostu byłem ciekaw czy taki zagorzały mięsożerca jak ja  może sobie odpuścić.....czy dam radę.... 

...jakoś to poszło bezboleśnie, teraz inne smaki poznaję....stosowanie regularnych głodówek jest większym wyzwaniem...

...nie jest to temat na ten wątek....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szymon1977 napisał:

To raczej Ciebie nie interesuje, że 250000 robali, podobnie jak krowa, w ostatnim ułamku sekundy życia, gdy widzą już zbliżający się gigantyczny kapeć, a nie zostały jeszcze przezezeń uśmiercone, wcale się nie uśmiechają. Ty nie widzisz strachu - to dla Ciebie jest ok. A dla robala?

Bezkręgowce w porównaniu ze zwierzętami, które aktualnie najczęściej są zabijane dla mięsa nie mają nawet szczątkowej świadomości.

Widziałem kiedyś krowę, której na jej oczach zabito cielę. Możesz wierzyć lub nie, ale sprawiała wrażenie całkiem świadomej tego co się w tamtym momencie stało.  Nawet jeśli zdegradować to zachowanie tylko do instynktu to i tak był to bardzo przejmujący widok.

Ty próbujesz zrównać zabijanie zwierząt wyższych z zabijaniem insektów co już samo w sobie jest wystarczające by z tobą na ten temat nie rozmawiać, bo albo jest to głupia zaczepka, która ma wywołać gównoburze, albo jest to skrajne ignoranctwo. 

JEdno i drugie dyskwalifikuje cie z dyskusji na ten temat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

A myślałem żeś małolat

E tam...przecież pisałem, że pod koniec lat 60-tych śpiewałem Hey Jude jako 6-cio latek. wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Ty próbujesz zrównać zabijanie zwierząt wyższych z zabijaniem insektów co już samo w sobie jest wystarczające by z tobą na ten temat nie rozmawiać, bo albo jest to głupia zaczepka, która ma wywołać gównoburze, albo jest to skrajne ignoranctwo. 

Świat już taki jest, że jedne organizmy pożerają drugie.

Świat jest okrutny, live is brutal, tylko człowiek oddalając się od natury w pięknoduchowskich zapędach chce o tym zapomnieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Bezkręgowce w porównaniu ze zwierzętami, które aktualnie najczęściej są zabijane dla mięsa nie mają nawet szczątkowej świadomości.

Widziałem kiedyś krowę, której na jej oczach zabito cielę. Możesz wierzyć lub nie, ale sprawiała wrażenie całkiem świadomej tego co się w tamtym momencie stało.

Powiem Ci więcej: ja widziałem (na filmie dokumentalnym) słonicę, która przez wiele lat przychodziła na miejsce śmierci słoniątka i pomagała szkieletowi wstać. Oczywiście robale odczuwają mniej, ale bez wątpienia odczuwają strach i ból. A jak Ty byś się czuł, gdybyś pudło wielkości krowy wypełnione robalami miażdżył ogromnym kapciem? Neutralnie? Bo ja nie.

 

36 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Ty próbujesz zrównać zabijanie zwierząt wyższych z zabijaniem insektów...

Nic podobnego! Ja tylko się staram abyś zrozumiał, że z punktu widzenia zabijanego zwierzęcia, nie ma jakiejś istotnej różnicy czy jest robalem czy krową. Różnica jest tylko w tym, co Ty swoim wzrokiem jesteś w stanie dostrzec. A że wzrok jest dość ograniczony, to wiele Ci umyka. Przede wszystkim, że zabijając 250000 robali zamiast 1 krowy robisz dobrze samemu sobie, a nie zwierzętom.

-----

40 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...co już samo w sobie jest wystarczające by z tobą na ten temat nie rozmawiać, bo albo jest to głupia zaczepka, która ma wywołać gównoburze, albo jest to skrajne ignoranctwo. 

JEdno i drugie dyskwalifikuje cie z dyskusji na ten temat.

Powtórzę:

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po prostu nic nie mów. Tyle w kwestii Twojego posądzenia mnie o prowokacje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Przemysław_51508 said:

Ty próbujesz zrównać zabijanie zwierząt wyższych z zabijaniem insektów co już samo w sobie jest wystarczające by z tobą na ten temat nie rozmawiać, bo albo jest to głupia zaczepka, która ma wywołać gównoburze, albo jest to skrajne ignoranctwo.

Animalsi mają bardzo długą historię zrównywania zabijania zwierząt z zabijaniem ludzi. Przykładowo protestując przeciwko inwestycjom drogowym mogącym uratować konkretną liczbę ludzi, bo zagraża jakimś tam zwierzętom. Inwestycja się wskutek tego opóźnia, pochłania znacznie więcej pieniędzy (co blokuje kolejne takie inwestycje), a w międzyczasie giną ludzie. Albo występując przeciwko eksperymentom na zwierzętach z pozycji ideologicznych, nawet gdyby taki eksperyment mógł prowadzić do ratowania życia ludzi. 

Tak więc kto tu nie zachowuje hierarchii "wyższości" istot żywych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.