Skocz do zawartości
IGNORED

Czy dalej będziecie jeść mięso?


Przemysław_51508
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon1977 reprezentuje grupę ludzi, którzy twierdzą, że w Polsce nie może dziać się nic złego, a jak już się dzieje, to z winy "wrogów". Nie było też Jedwabnego, pogromu kieleckiego, itp. Przecież nad kraje panuje Matka Boska we własnej osobie, a rządzi "samo dobro".   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Genesis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze dla Szymona, który chyba dalej myśli, że nie powinno się nagłaśniać skurwysyństwa dla dobra naszego najwspanialszego pod słońcem narodu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te Wasze wpisy i nachodzi mnie smutna refleksja. Większość przejmuje się bardziej własną sraczką niż losem tych meczonych i udreczonych zwierząt. Widzieliście jaki los im człowiek zgotowal? Radzę, zanim przelkniecie kęs mięsa, pomyślcie o tym bo fakt, że jest niezdrowe dla nas to naprawdę drugorzędna sprawa. Te zwierzęta są meczone i w bestialski sposób traktowane. Łamane maja nogi, wybijane oczy itp itd.   Samo mówienie o tym powoduje wymioty. Smacznego zatem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Jeśli to robili wiedząc, że to nielegalne a tak było. To mam ich głęboko w dupie... 

Straszna to kara pobyt w Twojej dupie, gorsza niż embargo nawet. Mieszczą się tam wszyscy, czy tylko Ci co są winni? Bo embargo ukarze wszystkich.

1 godzinę temu, muls napisał:

Polske bedzie promowal zepsutym miesem.

To Twój pomysł. Mój pomysł to rzeczowo załatwić sprawę z dyplomatycznym "uśmiechem". 

27 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Tu jeszcze dla Szymona... 

Po co się w kółko powtarzasz? Żebym i ja Ci powtórzył? 

46 minut temu, Genesis napisał:

Szymon1977 reprezentuje grupę ludzi... 

Kolejny troll, który argumenty zastępuję urojeniami na temat innych dyskutantów.

2 godziny temu, muls napisał:

k**wa kupujesz to mieso dzieciom czy dajesz psom?

Sam je jadasz ze smakiem, więc nie udawaj kozaka.

Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Jeśli to robili wiedząc, że to nielegalne a tak było

Jest w stanie do Ciebie dotrzeć, że Polacy nie są pod tym względem wyjątkowi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ta sama gadka katolika..Mozna zone prac byle wies nie wiedziała.

zadupie mentalne .

14 minut temu, dyzman69 napisał:

ak czytam te Wasze wpisy i nachodzi mnie smutna refleksja

tak i to tez jest bardzo polskie widocznie juz na wsiach.Bardzo wazny problem w gruncie lekcewazony.A tak sie to zaczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dyzman69 napisał:

Większość przejmuje się bardziej własną sraczką niż losem tych meczonych i udreczonych zwierząt. Widzieliście jaki los im człowiek zgotowal?

To kolejna sprawa, którą warto by było nagłośnić. Przepisy unijne jasno precyzują sposób transportu i uboju zwierząt rzeźnych z uwzględnienie ich dobrostanu. U nas to niestety często fikcja, o czym świadczą chociażby te obrazki. Masz rację nawet czytanie o tym u normalnego człowieka jest traumatycznym przeżyciem. 

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo embargo ukarze wszystkich.

Oczywiście że wszystkich, bo cała branża jest umoczona w tym procederze, zarówno ci co sprzedawali, jak i ci, którzy wiedzieli i nie reagowali. Od rolników po służby nadzorujące, które od lat nie potrafiły sobie poradzić z problemem. Wpadki z przed paru lat jakże podobne do tych ostatnich, nikogo niczego nie nauczyły. Rolnicy dalej sprzedawali, handlarze się ogłaszali a służby nie potrafiły wykryć procederu. Embargo wszystkim im dobrze zrobi, uczciwym na dłuższą metę też. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kraje które kupowały mięso z Polski powinny wprowadzić natychmiastowe embargo. Naszych rodzimych cwaniaczków nie da rady wychować. Trzeba więc wytresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, dyzman69 napisał:

o, to znaczy co? Bo nie wiem do czego się odnosisz. 

meczone i w bestialski sposób traktowane. Łamane maja nogi, wybijane oczy itp itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Oczywiście że wszystkich, bo cała branża jest umoczona w tym procederze... 

I to tak bez sądu? A co z domniemaniem niewinności?

Godzinę temu, muls napisał:

to jest ta sama gadka katolika..Mozna zone prac byle wies nie wiedziała.

A komuś poza Tobą taki idiotyzm przyszedł do głowy? Trefny towar z rynku wycofać, winnych ukarać a poszkodowanych przeprosić. Tak jak się to w cywilizowanym świecie robi, a nie jak wyobrażają to sobie Wasze średniowieczne głowy.

Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

...po służby nadzorujące, które od lat nie potrafiły sobie poradzić z problemem. 

A może służby miały w tym interes, żeby sobie z problemem nie poradzić? Aktualne rozkręcanie afery, które poskutkować może embargiem bez wątpienia nie jest bezinteresowne, bez wątpienia tym interesem nie jest dobro naszego kraju, nie jest też plastetek wędliny, który masz na kanapce. To przykre, że Wam tak w głowach namieszano, że tego nie dostrzegacie. Wciśnięto Wam kit jak anglikom o brexicie.

41 minut temu, Bobcat napisał:

...kraje które kupowały mięso z Polski powinny wprowadzić natychmiastowe embargo. Naszych rodzimych cwaniaczków nie da rady wychować. Trzeba więc wytresować.

Embargo jako sposób na leczenie kompleksów Bobcata i kilku innych forumowych frustratów? Nieźle! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

Embargo jako sposób na leczenie kompleksów Bobcata i kilku innych forumowych frustratów? Nieźle! 

Każdy Twój wpis nasuwa podejrzenia, że już głupiej napisać nie można. Każdy następny Twój wpis wątpliwości te rozwiewa: owszem, można.

18 minut temu, szymon1977 napisał:

Aktualne rozkręcanie afery, które poskutkować może embargiem

I bardzo dobrze. 

18 minut temu, szymon1977 napisał:

bez wątpienia tym interesem nie jest dobro naszego kraju

To samo mówiła propaganda PRL na temat audycji Radia Wolna Europa. Historia przyznała rację rozgłośni. Nie propagandzistom. 

Jest to w interesie kraju gdyż są szanse na wyeliminowanie z rynku szkodliwego mięsa.

18 minut temu, szymon1977 napisał:

To przykre, że Wam tak w głowach namieszano, że tego nie dostrzegacie. Wciśnięto Wam kit jak anglikom o brexicie.

Bełkot w stylu zebranie partyjne w czasach tow. Gomułki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bobcat napisał:

Historia przyznała rację rozgłośni. Nie propagandzistom. 

Ale to Wy przyklaskujecie propagandzistom, nie ja.

26 minut temu, Bobcat napisał:

Bełkot... 

Jak rozpoznać krzykacza, który nie wie dlaczego krzyczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977
Zwróciłem zjedzone słówko.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale to Wy przyklaskujecie propagandzistom, nie ja.

Odwrócenie argumentu o 180 stopni ze zmianą adresata na stronę przeciwną. Mam przypomnieć autora tej zasady?

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Jak rozpoznać krzykacza, który nie dlaczego krzyczy. 

Jak rozpoznać ynteligienta (błąd w pisowni zamierzony) który prostego zdania nie potrafi napisać poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

Odwrócenie argumentu o 180 stopni... 

Uważasz, że Twoje sprzeczne z rzeczywistością wypierdy są argumentami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon zgłosiłem twoje wpisy do moderacji. Jako autor tematu parę razy prosiłem cię o grzeczne jego opuszczenie. 

Ponowie prośbę .

Wypad stąd i nie wracaj.

Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, poza wszczynaniem awantur. Znajdź sobie inne miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, poza wszczynaniem awantur. 

Ja i Ty piszemy co myślimy na ten temat, a awantury to kilku kolegów wszczyna, którzy przyszli tu tylko po to, aby zaśmiecać wątek prywatą. Ich posty też zgłosiłeś? Nie, widzę że lajki klikasz. A swoje niewybredne teksty pod moim adresem?

Forum publiczne nie jest miejscem, w którym dozwolone jest prezentowanie tylko jednego poglądu. To, że nie rozumiesz, dlaczego karanie wszystkich równo embargiem nie jest najlepszym pomysłem, to nie mój problem. Doceniam, że starasz się być grzeczny, ale to, o co prosisz, to cenzura. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Uważasz, że Twoje sprzeczne z rzeczywistością wypierdy są argumentami?

A Ty uważasz że w całokształcie tego co tu napisałeś jest jakikolwiek argument? Choćby jeden?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

A Ty uważasz że w całokształcie tego co tu napisałeś jest jakikolwiek argument? Choćby jeden?

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, piszę na temat. Opisałem kilka spraw, które w swych wywodach pomijacie. Możesz się nie zgodzić, możesz zaprzeczyć, możesz wykazać mój błąd... ale nie, wolisz zaśmiecać wątek OT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, piszę na temat.

Ty śmiecisz od samego początku. Nie napisałeś nic merytorycznego, tylko wydumki i niestworzone wizje zza "fajery". Symptomatyczne trzymanie się infantylnych argumentów, dodatkowo kłamiesz i konfabulujesz "tworząc" idiotyczne wyliczenia, niby potwierdzające Twoją teorię spiskową, że ktoś ma interes w opublikowaniu prawdy. 

P.S.

Wracaj do Polski i ramie w ramie z oszołomami z ONR walcz....  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, piszę na temat. Opisałem kilka spraw, które w swych wywodach pomijacie. Możesz się nie zgodzić, możesz zaprzeczyć, możesz wykazać mój błąd... ale nie, wolisz zaśmiecać wątek OT. 

Twoje "pisanie na temat" polega na próbach bagatelizowania sprawy i nawoływaniu do zamiecenia jej pod dywan. Używasz przewrotnych i bałamutnych pseudo-argumentów. Wychodzi że jesteś przedstawicielem Frontu Obrony Przestępców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobcat napisał:

Twoje "pisanie na temat" polega na próbach bagatelizowania sprawy i nawoływaniu do zamiecenia jej pod dywan.

Coś Ci umknęło:

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Trefny towar z rynku wycofać, winnych ukarać a poszkodowanych przeprosić. Tak jak się to w cywilizowanym świecie robi...

To nie jest bagatelizowanie sprawy ani jej zamiatanie pod dywan, tylko zrobienie dokładnie tego, co powinno być zrobione. Jakoś nie wychodzi mi przy tym, aby w interesie Polski było embargo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Jakoś nie wychodzi mi przy tym, aby w interesie Polski było embargo.

W długofalowym interesie Polski jest wypalenie cwaniactwa z życia gospodarczego. To trzeba zrobić stanowczo i raz na zawsze, rozżarzonym żelazem. Nie osiągnie się tego celu za pomocą półśrodków ani metodą pudrowania syfa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

W długofalowym interesie Polski jest wypalenie cwaniactwa z życia gospodarczego. To trzeba zrobić stanowczo i raz na zawsze, rozżarzonym żelazem. Nie osiągnie się tego celu za pomocą półśrodków ani metodą pudrowania syfa.

W zasadzie tak. A czy embargo nie będzie Polski za dużo kosztować? A czy uważasz, że poza Polską w gospodarce cwaniactwa nie ma?

 

Ps. Ukaranie winnych to nie pudrowanie syfu. A co karanie wszystkich równo, w tym niewinnych ma na celu to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandale w przemyśle żywnościowym nie są oczywiście domeną Polski. Na przykład, austriacki przemysł winiarski długo nie mógł się podnieść po aferze z glikolem. Hiszpania miała skandal z trującą oliwą. Jednak nigdzie minister nie miał pretensji do dziennikarzy i nie padały argumenty o "wrogich knowaniach wiadomo kogo".   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Genesis napisał:

Jednak nigdzie minister nie miał pretensji do dziennikarzy i nie padały argumenty o "wrogich knowaniach wiadomo kogo".   

Widać naszemu ministrowi czegoś brakuje. Ja go nie popieram, żeby Wam się znów coś nie roiło. No i ja ministrem nie jestem, więc mogę mieć pretensje i doszukiwać się w tych zdarzeniach czyjegoś interesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

A czy embargo nie będzie Polski za dużo kosztować?

A ile zarobili oszuści tego procederu trwającego całe lata w całej Polsce? Handlarze, ubojnie, lekarze? Może policzysz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, hi_aro napisał:

A ile zarobili oszuści tego procederu trwającego całe lata w całej Polsce?

A co to ma do rzeczy? Dlaczego za to mieliby płaci nie tylko ci uczciwi, ale nawet Ci w ogóle ze sprawą nie związani, np zjadacze leżaków? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szymon1977 napisał:

A czy uważasz, że poza Polską w gospodarce cwaniactwa nie ma?

Jest. Jako margines, ścigany przez prawo z całą surowością. U nas natomiast jest to dominanta przy pełnej pobłażliwości prawa.

13 minut temu, szymon1977 napisał:

A co to ma do rzeczy? Dlaczego za to mieliby płaci nie tylko ci uczciwi, ake nawet Ci w ogóle ze sprawą nie związani?

Otóż ma. Trzeba złamać solidarność środowiska. I uświadomić ludzi że zgłoszenie łamania prawa to obywatelski obowiązek a nie wstydliwy donos. Zresztą (jak już to było napisane) w cwaniactwo umoczona jest cała branża.

Spróbuj w Norwegii popiracić na drodze. Możesz być pewien że po krótkiej chwili będziesz miał policyjny radiowóz na karku. Bo ktoś Cię zapoda przez komórkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

zjadacze leżaków?

Muszą odpowiedzieć za swoją głupotę, tak jak Ty, przecież spożywasz je beznamiętnie oblizując się i licząc ile na tym zaoszczędziłeś. A "polski" kebanik zamiast rosołku co niedziele uskuteczniasz... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.