Skocz do zawartości
IGNORED

Atmos 5.1.2 - kto ćwiczył ?


p0is0n

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Do tego potrzebny jest nowy sprzet. 

 

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

prawidlowej kalibracji, prawidlowej korekcji dzwieku, modow, otoczenia, rezonansow

kodowanie ok, chociaż tutaj też proges jest słaby - więkoszość filmów powstaje w w standardzie bez wodotrysków.

Natomiast całą resztę z Twojego cytatu w drugiej linii można zrobić "ręcznie". Nie ma potrzeby zmiany ampli na ostatni krzyk mody, bo nic nie da się zrobić - to czysty marketing....

Chociaż ostatnio, gdzieś czytałem, że Polacy znowu mają pierwsze miejsce w Europie: tym razem w wymianie TV na nowy. Wg tej statystyki co 5 Polak zmienia TV na nowy każdego roku....Pytanie po co zmieniać TV co rok.....? 

Zapewne padnie odpowiedz: because I can....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze mozna zrobic to recznie, ale kto to potrafi, lub kto wie ze mozna.

Moim zdaniem szczytem wszystkiego jest, gdy "kowalski" wyciagnie mikrofon kalibracyjny i postapi pokolei tak jak pokazuje samouczek. Wedlog mnie to jest szczyt mozliwosci dla wiekszosci ludzi. Nikt nic wiecej praktycznie nie ruszy i nie ustawi. 

I teraz kupisz takiegi onkyo rz810, wlaczasz kalibracje i ci basu nie potrafi skalibrowac i rozczarowanie - ampli do dupy. Wiele osob tutaj na forum mialo w.w. przypadek.  Ale juz kup onkyo 830 z poprawiona kalibracja i podobno jest juz roznica. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lolo2 napisał:

Co z tych twoich 200w na koncowce skoro sprawnosc dupowata.

To tak jakbys mial 20 litrowe wiadro wody i dno podziurawione jak sito. A ja mialbym butelke 5litrowa. Kto wiecej wody przeleje? 

 

Stare wzmacniacze AB maja sprawnosc na poziomie nawet 20%, Wzmacniacze klasy D to sprawnosc na poziomie 80%.

Z twojego olbrzymiego trafa 200w w klasie AB otrzymamy moze 40wat - reszta pojdzie na straty i ogrzewanie pokoju. 

Natomiast z mojego 100W w klasie D uzyskam 80w. Czyli majac 2 razy mniejsze trafo uzyskam nadal 2 razy wieksza moc.  

Gdzie ja pisałem o klasie ? gdzie napisałem że  200 W to klasa AB ?  Napisałem wyraźnie "analogiczny przykłąd", co chyba samo za siebie mówi że chodzi o taki sam typ zasilania, przetwornika, kable, głośniki, obciążenia i całą resztę.

Sprawność to ekologia, nic więcej. Jak coś ma naklejkę 100W to będzie 100W tylko z gniazdka poleci 120W albo 150W, taka różnica. 

13 godzin temu, Lolo2 napisał:

Od AV oczekujemy plynnego przejscia dzwieku, prawidlowego odkodowania/zakodowania poszczegolnych kanalow, upmixu, prawidlowej kalibracji, prawidlowej korekcji dzwieku, modow, otoczenia, rezonansow itp. 

Do tego też jest potrzebny prąd...i nie kpij z ludzkiej inteligenci, żaden (zwłaszcza market) nie zniweluje Ci rezonansów ani modów pomieszczenia.

Idiota ten który poszedł w adaptacje akustyczną, było kupić gówno z marketu i zrobić "kalibracje".

13 godzin temu, Lolo2 napisał:

A tego nie dadza nam stare avr czy procesory. Do tego potrzebny jest nowy sprzet.  

Hi-endowe starsze klocki oferują pod tym względem więcej i na wyższym poziomie niż to co dzisiaj kupujesz w markecie. Więc nie do tego nie jest potrzeby nowy sprzęt, jak już to jest potrzebna odpowiednia klasa sprzętu, podstawowa kalibracja jest banalnie prosta i nie jest żadnym nowoczesnym wynalazkiem, cała reszta i tak jest substytutem i możliwa do zrealizowania dopiero na odpowiedniej klasy sprzęcie, zwłaszcza jeśli mowa o niskich rejestrach.

Nawet mój pierwszy amplituner (produkcja 2003r) miał equalizer dla każdego kanału.

4 godziny temu, Lolo2 napisał:

Moim zdaniem szczytem wszystkiego jest, gdy "kowalski" wyciagnie mikrofon kalibracyjny i postapi pokolei tak jak pokazuje samouczek. Wedlog mnie to jest szczyt mozliwosci dla wiekszosci ludzi. Nikt nic wiecej praktycznie nie ruszy i nie ustawi.  

I teraz kupisz takiegi onkyo rz810, wlaczasz kalibracje i ci basu nie potrafi skalibrowac i rozczarowanie - ampli do dupy. Wiele osob tutaj na forum mialo w.w. przypadek.  Ale juz kup onkyo 830 z poprawiona kalibracja i podobno jest juz roznica.  

czyli wymieniasz amplituner bo Twój super nowoczesny gadżet nie działa.. albo działa trochę lepiej a w obu przypadkach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Za 5 tyś zł z używanych klocków można zbudować mega lepszy zestaw, np na pre-procesorze emotivy, którego jak poszukasz kupisz za ~1000 zł.(tak ma HDMI....i bardzo dobrą kalibracje!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj w swoim kinie podłączyłem nareszcie system ATMOS. Kolumny na suficie to Focal Chorus 705 z resztą jak wszystkie kolumny w całym systemie 5.1.2 tylko subwoofer to Focal Chorus SW800V. Powiem szczerze, że efekty są kapitalne. Kto nie miał Atmosa, a się zastanawia to nie ma nad czym, efekty są powalające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później wstawię zdjęcia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Atmos to jest to, zresztą nawet upmixy brzmią lepiej nie tylko filmy ale i muza-koncerty itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś porównywał 7.1.2 z 5.1.4? W jakim kierunku iść? Nie ukrywam, że u mnie to już musi wiązać się ze zmianą amplitunera bo max obsługuje 5.1.2, albo 7.2.

Efekt 5.1.2 jak dla mnie jest kapitalny, ale jak są możliwości na więcej to dlaczego nie korzystać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miejsce na suficie i na tyłach więc jest kwestia zakupu amplitunera no i kolejnego kompletu Focal Chorus 705V, a nie są tanie, bo i takie na suficie zamontowałem - nie chciałem jednak pchać się w zwykłe głośniki sufitowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na dole nie mam miejsca, kanapa stoi przy tylnej ścianie. Ale jak bym miał miejsce, to i tak raczej bym poszedł w 5.1.4 ponieważ 5.1 czy 7.1 już od wielu lat jest i jest oklepane.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 5.1.2, i po zmianie amplitunera na 9kanalowy sprobowałem 7.1.2 i tył bardzo się wypełnił 

przy ustawieniu 5.1.4 brakuje mi tyłu za bardzo więc zdecydowałem że lepszy 7.1.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jakieś konkrety. Czyli 7.1.2 lepiej wyszło niż 5.1.4? Tak już definitywnie czy jeszcze coś zmieniasz? Jaki amplituner masz, bo nie ukrywam, ze mam też już maxa z mojego 5.1.2 i mogę tylko dołożyć subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Onkyo Rz830 z zestawem Klipsch RP a na suficie Canton Inceiling 865 

Jest bardzo dobrze i uważam że lepiej się sprawdza niż 5.1.4, no ale to kwestia indywidualnych upodobań.

Na razie zmian nie przewiduje, chyba że wzmacniacz stereo kiedyś dołożę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś może o dołożeniu drugiego subwoofera? Nie chodzi tu o moc, a bardziej o rozłożenie basu w pomieszczeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 07:53, Lolo2 napisał:

 

Zdecydowanie 7.1.2 zamiast 5.1.4 POD WARUNKIEM ze mamy miejsce. Jezeli ktos ma kanape przy scianie to sorry. 

Testowalem i ostatecznie zamontowalem 7.2.4 - problem z glowy. 

Dwa suby jak dla mnie inna bajka niz jeden sub.

 

 

ps. 

Moze tez to rozjasni wam troche umysl. 

Czesc definicji atmosa:

"Each audio track can be assigned to an audio channel, the traditional format for distribution, or to an audio "object." Dolby Atmos by default, has a 10-channel 7.1.2 bed for ambience stems or center dialogue, leaving 118 tracks for objects.[5]"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał miejsce już by drugi sub stał z pewnością. może kiedyś jak inaczej umebluje lub coś przerobię to się uda zmieścić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kivlov napisał:

Ja mam miejsce na suficie i na tyłach więc jest kwestia zakupu amplitunera no i kolejnego kompletu Focal Chorus 705V, a nie są tanie, bo i takie na suficie zamontowałem - nie chciałem jednak pchać się w zwykłe głośniki sufitowe.

To moze moglbys dla zaspokojenia mojej (i pewnie nie tylko mojej) ciekawosci, zrobic test z wycelowaniem tych glosnikow pod katem w sufit i oczywiscie rekalibracja?

Do nowego setupu w HT ciagna mnie: lepsza kalibracja, 4k i ew atmos. Z tym, ze nie wykluczam dzielonki, ale kto wie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos musi wreszcie obsługiwać źródła dźwięku z dołu. Bez tej opcji ATMOS DOLBY to taki inwalida dla naiwnych. 

Skoro udaje, że nadchodzi z góry to jaki jest powód, że nie udaje, że nadchodzi także z dołu ? Ktoś to szybko obtłumaczy ?

Łatwiej jest promować źródło od podłogi. Jest (podłoga) zwykle w tej samej odległości od TV; ok. 60 cm. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jakieś konkrety. Czyli 7.1.2 lepiej wyszło niż 5.1.4? Tak już definitywnie czy jeszcze coś zmieniasz? Jaki amplituner masz, bo nie ukrywam, ze mam też już maxa z mojego 5.1.2 i mogę tylko dołożyć subwoofer.
Jak masz miejsce, to zakładaj 7.1.4
Kup AVR 11.1
To czy na dole 7 czy 5, to wg mnie zależy od szerokości pokoju.
Ja miałem 7.2.4 i tylne zdjąłem, po 1.5 roku, bo stwierdziłem, że na pokój 3.5m szerokości są zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf a co z długością pokoju? Ja mam u siebie w miejscu stereo 3m a długość pokoju to ok 6m z tym, że z przodu i z tyłu jest skos bo to poddasze. Będę jakoś bliżej lata robił też kino i tak się zastanawiam jak wpasować tylnie głośniki chciał bym je dać w skos ale to będzie na wysokości nad głową. Suby to obowiązkowo 2 z przódu i jeden lub 2 z tyłu. Jako wszystkie głośniki chciałbym zastosować coś w stylu dynaudio ip24 lub dynaudio s4- w80 wszystkie 5 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zibii napisał:

Raf a co z długością pokoju? Ja mam u siebie w miejscu stereo 3m a długość pokoju to ok 6m z tym, że z przodu i z tyłu jest skos bo to poddasze. Będę jakoś bliżej lata robił też kino i tak się zastanawiam jak wpasować tylnie głośniki chciał bym je dać w skos ale to będzie na wysokości nad głową. Suby to obowiązkowo 2 z przódu i jeden lub 2 z tyłu. Jako wszystkie głośniki chciałbym zastosować coś w stylu dynaudio ip24 lub dynaudio s4- w80 wszystkie 5 szt.

Jak masz 3.5 szerokosci to chyba nie warto bocznych dokladac. Kanapa ma zapewne ze 2 - 2.5 metra, zostaje po 50cm na usadowienie glosnika... 

O ile bedziesz siedzial na srodku bedzie ok, ale siadziesz z zona we dwoje i bedzie cie boczny glosnik denerwowal. 

 

Ja u siebie mam 7.5 m szerokosci i 7.5 m dlugosci wiec. glosnik od glosnika jest po kilka metrow od siebie oddalony. Chcac nie chcac roznica jest i bedzie na kozysc 7 glosnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że z drugiej strony głośniki bipolarne nie są zalecane do Atmosa, bo to obiektowy format dźwięku. Głośniki bipolarne powodują rozmycie źródła, a Atmos opiera się punktowych źródłach, które będą symulować płynne przemieszczanie się dźwięku w przestrzeni 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, janunio napisał:

Atmos musi wreszcie obsługiwać źródła dźwięku z dołu. Bez tej opcji ATMOS DOLBY to taki inwalida dla naiwnych. 

Skoro udaje, że nadchodzi z góry to jaki jest powód, że nie udaje, że nadchodzi także z dołu ? Ktoś to szybko obtłumaczy ?

Łatwiej jest promować źródło od podłogi. Jest (podłoga) zwykle w tej samej odległości od TV; ok. 60 cm. 

 

Od tego masz subwoofer :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przestrzeń odsłuchowa, to jakieś 5,5m X 5,5m i 7.1 względem 5.1 w moim przypadku zrobił wyraźnie słyszalną różnice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, janunio napisał:

Atmos musi wreszcie obsługiwać źródła dźwięku z dołu. Bez tej opcji ATMOS DOLBY to taki inwalida dla naiwnych. 

Skoro udaje, że nadchodzi z góry to jaki jest powód, że nie udaje, że nadchodzi także z dołu ? Ktoś to szybko obtłumaczy ?

Łatwiej jest promować źródło od podłogi. Jest (podłoga) zwykle w tej samej odległości od TV; ok. 60 cm. 

 

Za kazdyn razem pierdzielisz te same glupoty.... 

Wedlog twojej logiki to nawet stereo to inwalida a wszystka "muzyke" powinnismy sluchac z jednego centralnego glosnika.

 

Rozumiem ze juz masz swoje lata i jestes anty nowej technice. Ale jezeli nie wiesz co to Atmos to nie komentuj tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 3.5 szerokosci to chyba nie warto bocznych dokladac. Kanapa ma zapewne ze 2 - 2.5 metra, zostaje po 50cm na usadowienie glosnika... 
O ile bedziesz siedzial na srodku bedzie ok, ale siadziesz z zona we dwoje i bedzie cie boczny glosnik denerwowal. 
 
Ja u siebie mam 7.5 m szerokosci i 7.5 m dlugosci wiec. glosnik od glosnika jest po kilka metrow od siebie oddalony. Chcac nie chcac roznica jest i bedzie na kozysc 7 glosnikow.
Dokładnie, na takim metrażu, to 5 a 7, to napewo słychać różnicę, ale na 3-4m szerokości, tylne surroundy raczej zbędne.

Długość pokoju, w rozpatrywanych przypadkach nie ma wpływu na to czy 5, czy 7 w parterze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.