Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 75k zł


qhasz

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/29/2019 at 2:31 PM, arkadowski said:

Jeśli chcesz porady jaki sprzęt spełnia założenia "bardzo dobrze brzmiący, cholernie funkcjonalny i przy tym rewelacyjnie wyglądający" - wypożycz sobie wzmacniacz Devialet z serii PRO - może być 250. Do tego odpowiednio zestawione kolumny głosnikowe pod brzmienie załatwią w 100% sprawę. [...] Ale gdybym już naprawde miał dosyć tych kabli, iluś tam "klocków", chciał tylko skupić się na dobrym brzmieniu i funkcjonalności sprzętu stereo - Devialet postawiłbym jako numer 1.

Popieram. Możesz tez spróbować kupić używkę. Nawet w wersji sprzed PRO , ale zwróć uwagę na cenę, tak żeby opłacał Ci się upgrade do PRO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie miał co z pieniędzmi robić to bym się mógł pokusić np o odtwarzacz Hegel HD30, do tego wzmacniacz Rost, h190 ewentualnie h360 (do 22m2 aż nadto) plus np. Dynaudio Contour 20 z firmowymi podstawkami. Jak to razem gra nie wiem ale  często wydaje się Dynadio łączone jest z Heglem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prowokacja bo żadna branża się nie udzieliła :) nie lykneli chaczyka.

Jeśli prawda no to kolego wszystko było już powiedziane. Chciałbym mieć taki hajs na audio i uwierz z racji że audio jestem zaprzyjaźniony od nastu lat zarówno jako klient i jak po drugiej stronie to szczerze ci doradzam poświęć chwilę. No chyba że to 70-80 tysięcy to dla ciebie procent wynagrodzenia rocznego :) 

wtedu też bym kupił on line. Bo spożywał bym najlepsze single malt z wysp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 5z0p3n napisał:

Chyba prowokacja bo żadna branża się nie udzieliła :) nie lykneli chaczyka. 

Jeśli prawda no to kolego wszystko było już powiedziane. Chciałbym mieć taki hajs na audio i uwierz z racji że audio jestem zaprzyjaźniony od nastu lat zarówno jako klient i jak po drugiej stronie to szczerze ci doradzam poświęć chwilę. No chyba że to 70-80 tysięcy to dla ciebie procent wynagrodzenia rocznego :) 

wtedu też bym kupił on line. Bo spożywał bym najlepsze single malt z wysp :)

Kolega @qhasz odezwał się do mnie w związku z moim postem, więc z ferowaniem wniosków typu "prowokacja" można zaczekać ;)

Możliwe, iż takie przedstawienie sprawy właśnie sprawiło, że pierwsze co to brak osaczenia przez branżę. Zatem zawsze jakiś plus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja :) jeszcze zaden taki i podobny watek nie skonczyl sie realnym zakupem... a i tez nie problem wydac 75k na audio i nie byc zadowolonym, bo w swiecie audio to nie jakas zawrotna kwota, powiedzmy przyzwoite klocki uzywki:) zakup Audi RS jest jednak prostszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, że gdyby okazało się, że ów autor "prowokacji" wybrał się na Audio Show, które notabene odbędzie się niebawem - to mamy precedens? Może nie mam racji, ale większość tego typu wątków (jak nie wszystkie), wychodzących od osób bez pokory do audio kończą się szybko, gdyż ich autor czuje się osaczony, zaszufladkowany i bez szans na reedukację... Skutek tego jest widoczny jakiś czas potem - zewsząd pojawiają się głosy, że "Meloman" i "Audiofil" to wymarłe gatunki. A jaki ma być, skoro na tym forum nawet na muchę poluje się z bazooką?
Część postów tutaj otwarcie przedstawiła sprawę: "co nagle, to po diable". Pozostałe zaliczają się do klasyfikacji WRC (warcy, rycy, tszesczy). I to tyle w temacie.

Miłego weekendu chłopy, idziemy pić, by wiedzieć czy warto żyć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba jednak nie prowokacja, kolega @qhasz zaszczycił mnie swoją obecnością na Audio Show w Bristol, poznał też m.in. kolegę @hubertrs i z tego co widziałem również innych kolegów. Najbardziej spodobał mu się dźwięk pochodzący od Spendor Classic 1/2, zestawiony z elektroniką Auralic Aries G2 i Vega G2. Nie był to najlepszy dźwięk wystawy, ale grało dość zacnie ;)

Z pewnością spotkamy się na kolejnym Show (we wrześniu), tam będą droższe klocki co prawda, ale więcej wolnostojących kolumn, które nie przypominają słupków ;)

 

@qhasz - miło Cię było poznać, następnym razem ja stawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie jest tak źle, jak myśleliśmy tutaj w Polskie. Super, Panowie, udanych odsłuchów i pozdrowienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega @tomekkk1zgłosił się na ochotnika przewodnika - dzięki wielkie :)  Mała poprawka przy okazji -  to były Spendor Classic 100; wracałem do nich jeszcze 3 razy. Wpadało mi w ucho także brzmienie Harbeth i ProAc K6 Signature, Fyne Audio 702. Następny show pod koniec października w Ascot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qhasz napisał:

Mała poprawka przy okazji -  to były Spendor Classic 100

Nie przyjrzałem się dokładnie, dzięki za poprawkę ;)

Audio Show, które miało być we wrześniu chyba się nie odbędzie. Na stronie organizatora cisza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 18:03, plastik1989 napisał:

Nie znam żadnego doświadczonego audiofila, który złożył porządnie grający system, (po latach prób i błędów), a nie wtopił by się na pierwszym systemie. Pierwszy system zawsze jest w mniejszym lub większym stopniu nie trafiony, bo po prostu nie mając doświadczenia ani nie znając swoich własnych oczekiwań nie jest to możliwe. 

Te 75k zł nie jest obecnie oszałamiającą kwotą dla większości osób tu piszących, jest to sporo na pierwszy system, ale w kategoriach hi-endowych nie kupisz za to jednego nawet elementu. Problem jest inny, czy będziesz miał 75tyś czy 750tyś pieniędzmi nie przeskoczysz braku doświadczenia, (a sprzedawca w 5 minut to wyczuje i wciśnie Ci gniota z najwyższą marżą). 

Jeśli ja miałbym coś radzić zredukuj budżet do 15-20tyś złóż coś przyzwoitego, sprzedaj za rok za 50%ceny i bogatszy o doświadczenie dołóż odłożone rok wcześniej 50tyś i po solidnych odsłuchach wybierz to co najbardziej zaspokoi Twoje oczekiwania - efekt będzie lepszy IMO. 

 

Ja pierwsze klocki wszystkie wtopilem bo kupilem na podstawie zalecen forumowych :D

 

byly to dali zensor7

marantz pm8005

audio gd dac na sabre za 3000 tys jakos.

 

potem bylo tylko lepiej bo poszedlem do salonu audio i wyrobilem sobie punkty odniesienia  i kopiowalem system . Dalej ulepszam ale wiem co wybrac zeby nic nie zepsuc. Upgready robia raz na rok albo rzadziej bo cele cisnienie zeszlo jak system zaczal grac. Wlaczam muzyke i jest zaangazowanie, emocje, nic nie drazni, jest detal, wszystko daje to czego szukalem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedziesz wiedzial po 20minutach,jesli sprzet nowy to wygrzewanie bedzie trwalo dlugo,jesli uzywany,to potrzebuje wielu godzin na rozgrzanie,pisze tu o sprzecie tranzystorowym.okablowanie to osobny temat.

nie rob wiec koledze "niedzwiedziej"przyslugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 21:24, tomekkk1 napisał:

Możliwe, iż takie przedstawienie sprawy właśnie sprawiło, że pierwsze co to brak osaczenia przez branżę. Zatem zawsze jakiś plus :)

 

Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego kwękania na branżę. Ponad dekadę temu pracowałem w salonie audio w Warszawie. To prawda, że każdy sklep ma jakąś strategię sprzedawania, jedne marki lubi bardziej od drugich, ale koniec końców jest zainteresowany, żeby klient był zadowolony. Bo taki klient wróci, a jest to branża wybitnie rozwojowa. 

Co więcej, ilu sprzętów w życiu posłuchałeś? 10, 20? W ilu kombinacjach elektroniki, kolumn i kabli? 50? 100? Tyle to ja dziennie słuchałem, jak był pracowity dzień i dużo klientów. 

Prawda jest taka, że w większości przypadków wasze "niezależne doradztwo" jako osób prywatnych opiera się na papugowaniu po sobie opinii, bo nigdy nie słyszeliście 99% sprzętów, które polecacie, albo polecacie ten 1% który tylko słyszeliście. Przez całe życie nie dowiecie się o wadach i zaletach produktów, nie zdobędziecie takiego doświadczenia jak człowiek, który przez rok pracował w sklepie audio i nie robił nic więcej poza przełączaniem kabli na odsłuchu. 

Ludzie z branży przez grzeczność nie odpowiadają na wasze zaczepki, ale taka jest prawda i może pora, żeby ktoś napisał to otwarcie. A wy zamiast korzystać z ich wiedzy i dopytywać o sprzęt, który mają na półkach, żeby móc dowiedzieć się jak najwięcej u źródła, to besztacie ich bezmyślnie. 

Udzielam się też na kilku forach moto i tam pracownicy salonów są wypatrywani z utęsknieniem, żeby zasięgnąć wiedzy u źródła. Oczywiście, że polecą produkty, którzy sprzedają, od tego są, żeby je sprzedawać. Ale mają też mnóstwo praktycznej wiedzy na temat aut, mądrze zapytani i potraktowani z szacunkiem potrafią rozwiązać wiele problemów. 

Czy naprawdę jako dorośli ludzie nie jesteście w stanie wyważyć sobie tych argumentów sprzedawców, albo potem poddać ich osądowi samemu testując produkt? Jeśli ktoś kłamie to ma to krótkie nogi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mkarpiewinski napisał:

Oczywiście, że polecą produkty, którzy sprzedają, od tego są, żeby je sprzedawać.

I tu dotknąłeś sedna.

3 godziny temu, Mkarpiewinski napisał:

Przez całe życie nie dowiecie się o wadach i zaletach produktów, nie zdobędziecie takiego doświadczenia jak człowiek, który przez rok pracował w sklepie audio i nie robił nic więcej poza przełączaniem kabli na odsłuchu. 

Ale to nie Ty będziesz słuchał, tylko klient. Wybacz, ale Twój gust się kompletnie nie liczy. Klienta tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mkarpiewinski napisał:

Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego kwękania na branżę. Ponad dekadę temu pracowałem w salonie audio w Warszawie. To prawda, że każdy sklep ma jakąś strategię sprzedawania, jedne marki lubi bardziej od drugich, ale koniec końców jest zainteresowany, żeby klient był zadowolony. Bo taki klient wróci, a jest to branża wybitnie rozwojowa. 

Co więcej, ilu sprzętów w życiu posłuchałeś? 10, 20? W ilu kombinacjach elektroniki, kolumn i kabli? 50? 100? Tyle to ja dziennie słuchałem, jak był pracowity dzień i dużo klientów. 

Prawda jest taka, że w większości przypadków wasze "niezależne doradztwo" jako osób prywatnych opiera się na papugowaniu po sobie opinii, bo nigdy nie słyszeliście 99% sprzętów, które polecacie, albo polecacie ten 1% który tylko słyszeliście. Przez całe życie nie dowiecie się o wadach i zaletach produktów, nie zdobędziecie takiego doświadczenia jak człowiek, który przez rok pracował w sklepie audio i nie robił nic więcej poza przełączaniem kabli na odsłuchu. 

Ludzie z branży przez grzeczność nie odpowiadają na wasze zaczepki, ale taka jest prawda i może pora, żeby ktoś napisał to otwarcie. A wy zamiast korzystać z ich wiedzy i dopytywać o sprzęt, który mają na półkach, żeby móc dowiedzieć się jak najwięcej u źródła, to besztacie ich bezmyślnie. 

Udzielam się też na kilku forach moto i tam pracownicy salonów są wypatrywani z utęsknieniem, żeby zasięgnąć wiedzy u źródła. Oczywiście, że polecą produkty, którzy sprzedają, od tego są, żeby je sprzedawać. Ale mają też mnóstwo praktycznej wiedzy na temat aut, mądrze zapytani i potraktowani z szacunkiem potrafią rozwiązać wiele problemów. 

Czy naprawdę jako dorośli ludzie nie jesteście w stanie wyważyć sobie tych argumentów sprzedawców, albo potem poddać ich osądowi samemu testując produkt? Jeśli ktoś kłamie to ma to krótkie nogi. 

 

Niestety siła sugestii i często marketingowy bełkot potrafią nas osaczyć - biznes jest na tym oparty...

Postaram się wyjaśnić Ci to w przystępny sposób, na tutejszym przykładzie - w momencie, gdy trwała dyskusja tutaj w wątku, ów branża obsiadła kolegę @qhasz na PW jak sępy. Czy osoba wkraczająca na nowy grunt, bez obranego kierunku staje się wtedy łatwym celem? Ja uważam, że tak. Nasz brak znajomości jakiegoś tematu staje się wtedy pożywką dla branży. Podobnie wygląda to w tematach w działach "Start" i "Hi-Fi" - branża nie zmusza Userów do samodzielnego myślenia, tylko myślenia ukierunkowanego - w ich stronę. Nie polecą Ci czegoś, czego nie mają na sprzedaż - widziałeś grabie, które grabią od siebie? ;)

Jeżeli ktoś traktuje wypowiedzi branży, podobnie jak innych użytkowników - jako co najwyżej mały punkt odniesienia (zamiast jako mocną, wiarygodną opinię) ten zawsze do czegoś dojdzie i znajdzie satysfakcję - zebrał kolejne dane. Jak ktoś jeszcze nie wyrobił sobie "namiaru" na takie sugestie - przeważnie wyrzuca pieniądze w błoto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce wydać 75k i wchodzi na forum, żeby się dowiedzieć co dobrze gra, to jest to dla mnie absurd i taki temat powinien być ignorowany. Rozumiem, że są osoby które mają jakieś rozterki pomiędzy kilkoma sprzętami w budżetowych i średnio-budżetowych cenach, interesuje ich sprzęt z 2 ręki i chcą się czegoś dowiedzieć przed odsłuchem, ale dysponować kwota 75tys i nawet nie zapytać o to w odpowiednim dziale? No to sorry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lumperator napisał:

Jeśli ktoś chce wydać 75k i wchodzi na forum, żeby się dowiedzieć co dobrze gra, to jest to dla mnie absurd...

Kolejny, któremu wydaje się, że coś tam zrozumiał....ale jednak nie zrozumiał. Przecedził przez sitko moje wypowiedzi, posklejał w kilka zdań te przecedzone wyrazy i wyszło jak wyszło.

1 godzinę temu, Lumperator napisał:

 i taki temat powinien być ignorowany. 

dlaczego więc nie zignorowałeś ? Tracisz swój cenny czas

1 godzinę temu, Lumperator napisał:

 i nawet nie zapytać o to w odpowiednim dziale?

Który dział to ten odpowiedni ? Skoro nie ten, to dlaczego wątek nie został przeniesiony ?

Podsumowując:

Niektórzy panowie niepotrzebnie spinają zwieracze, może po prostu inaczej nie potrafią. Może za ciasne spodnie noszą...Podsycana przez niektórych jałowa dyskusja, która niczego nowego nie wprowadza. Temat jest rozwojowy, poszukiwania trwają i jeszcze długo potrwają, każda sugestia mile widziana - zaglądam i czytam, ale nie będę na każdy post odpisywał. Mam też swoje typy, które w miarę możliwości będę sprawdzał. Marudom dziękujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Przez całe życie nie dowiecie się o wadach i zaletach produktów, nie zdobędziecie takiego doświadczenia jak człowiek, który przez rok pracował w sklepie audio i nie robił nic więcej poza przełączaniem kabli na odsłuchu.

 

Ale w samych odsłuchach już nie uczestniczył, bo czasu na to nie miał

 

Generalnie "wiedza" sprzedawców opiera się na testach z prasy audiofilskiej, które są skorelowane z bieżącą ofertą

ale dysponować kwota 75tys i nawet nie zapytać o to w odpowiednim dziale? No to sorry. 

 

Tytuł wątku jest trochę mylący, powinno być £15k i wtedy by było wszystko jasne.

 

Bo mając do wydania £15k, a może i ciut więcej, mierzy się w sprzęt £25k.

 

Czyli wg pierwotnego zamysłu, to tytuł wątku powinien być chyba zestaw do 125 tys zł

Takie są realia kupowania audio w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolo989 napisał:

Aktywne Atc, do tego daca Chorda że stramerem Aurelia i spokój.... 

Auralica 

Bardzo dobre bezpieczne połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tu zaczynają proponować zestawy a nic nie wiadomo o miejscu odsłuchu. Jest tu na forum post "co poprawić w tak dobrym systemie". Jak można przeczytać kwota nie gra roli. W ciemno to tylko Pianocraft można zaproponować. 99% ludzi na świecie była by zadowolona z dźwięku. Sprawdź może jesteś w większości. A jak masz ochotę wydać taką kasę to poszedłbym do salonu Audio. A tam już powiedzą co się Panu ma podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 21:50, qhasz napisał:

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że 75k to żadna kwota w świecie hi-end. Z tym, że ja ani nie chcę zbytnio przekraczać granicy, którą sobie nakreśliłem ani w świat hi-end nie zamierzam nawet wkraczać. Raz, że nie czuję takiej potrzeby a dwa, że mam jeszcze tyle innych rzeczy w życiu, które pochłaniają mój czas i pieniądze, że nie widzę sensu poświęcania wszystkiego w jednym tylko kierunku. Nie wspominając o rzeczach, których jeszcze nie zrobiłem a chciałbym zrobić. Człowiek czyta i pyta na forum, żeby skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych, żeby nie błądzić po omacku albo chociaż zredukować czas błądzenia do minimum.

Może się okazać, że w tej kwocie dokonam zakupu 2 różnych zestawów i postawię je w 2 pokojach.Skorzystałem z porad kilku innych osób nie z forum i mam nadzieję, że uda mi się za jakiś czas wygospodarować chociaż 1 dzień na rzucenie okiem na wytypowany sprzęt. 

I wszystkich niedowiarków uprzejmie informuję, że nie ma w tym prowokacji. Wasze mózgi po prostu czegoś nie potrafią zrozumieć lub połączyć w całość. Nie zamierzam z tym walczyć, nie będę pisał dlaczego. 

Będę także uprzejmie informował o postępach, chociaż z góry mówię, że to na pewno trochę potrwa.

Omijaj znane marki, w ich cenach jest sporo kosztow zwiazanych z marketingiem. 

Doradzac konkrety troche ciezko, bo tutaj  zaraz posadzaja o powiazania z branza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast tradycyjnie proponuję:

McIntosh MA8000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub:

McIntosh MA7000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mcintosh MCD550

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolumienki:

Akkus redwine 717

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego kabelek xlr albedo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i głośnikowy:

Wireworld Eclipse 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i pewnie zostanie na jakiegoś strumieniowca......zestawik gotowy...polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% zgadzam się z resztą. Przy takim budżecie, jak przy każdym innym trzeba kilku systemów posłuchać. 

Tutaj już większość systemów złożonych z głową będzie grała ogólnie dobrze. Są jednak własne preferencje, przeważające gatunki muzyczne, subiektywne odczucia, design, forma itd. 

Jeśli ja miałbym sobie złożyć system za taką kasę do takiego pomieszczenia, to postawiłbym na kolumny B&W 805 D3, wzmacniacz Pass Labs Int-150, odtwarzacz SACD/CD Yamaha CD-S3000. Jako transport do plików wystarczyłby mi Bluesound Node 2i podłączony cyfrowo do DACa Yamahy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mztv napisał:

yamaha :) za tą kasę można wyrwać mcintosha mcd 550......nie przesadzaj a i dac też jest

jakoś mi te kompakty Maca nie podchodzą. McIntosh to producent raczej wzmacniaczowy ;) Tak samo jak Yamaha uważam jest bardzo niedoceniana jeśli chodzi o odtwarzacze CD. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mztv

Dobrze mówi akkusy na accutonach to b.dobre kolumny i grają zjawiskowo do tego gęsto grający wzmacniacz i będzie ok. Można też pójść w pre lampowe i końcówki mocy. Warto spojrzeć na ofertę firmy WBA pre Blazebird i monosy Ironbird 40W z klady A powinno bez problemu wysterować akkusy do tego jakiś streamer plus dac i będzie bajka. Sam gram na accutonach do tego pre lampowe BAT i cyfrowe monosy Bang&Olufsen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej strony, chciałbym zwrócić uwagę , że nim wydamy kasę i zresztą nie ważne czy duża , czy małą to wypadałoby najpierw się zorientować gdzie postawimy kolumny i jaka mamy akustykę pomieszczenia , bo może się okazać , że kasa nie zagra. Pisze to bo raz, dwa razy w miesiącu mam okazję u znajomego słuchać zestawu za ok.250k. , opartego o Zeta Zero Orbitale, końcówki Zeta Zero , Elektrocompaniet . I delikatnie mówiąc dobrze nie jest , po prostu wszystko dudni , bo niestety fatalna jest akustyka pomieszczenia i nic ponoć nie da rady z tym zrobić , bo każda próba adaptacji , zburzyłaby wizję Pani architekt. Ten , przykład / wizyta/ zawsze mi przypomina , że aby pieniądze " zagrały" trzeba im trochę pomóc. :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.