Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004


Grzegorz68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, błąkam się po internecie z nadzieją uzyskania pomocy w wyborze sprzętu. Chciał bym mieć możliwość oglądania filmów z Netflixa w systemie 5.1 ale też potrzebuję posłuchać muzyki, głównie rock. Muzyka będzie słuchana w ciągu całego dnia i zależy mi na dobrej jakości dźwięku przy niskim natężeniu, ze względu na sąsiadów. Od czasu do czasu też chętnie "odkręcę" zwłaszcza cięższe brzmienie rocka. Ze słuchem u mnie raczej kiepsko, melomanem nie jestem czy audiofilem ale poniżej pewnej jakości wolę nie słuchać niczego, niż się męczyć. Nie ukrywam też, że budżet jest mocno ograniczony. Chętnie bym kupił jakiś używany zestaw w miarę aktualny z założeniem, ze poza 5.1 nie wyjdę. Salon ma 7,5x4,3 m czyli jakieś 32 m2 ,pomieszczenia wysokie na 3,8m ,więc kubatura duża. Myślę, żeby na początek kupić amplituner i dwie kolumny, zestaw który pozwoli słuchać przede wszystkim muzyki ale też podczas oglądania filmów da coś więcej niż głośniki wbudowane w tv. Na przyszłość najprawdopodobniej do tego jakiś wzmacniacz żeby podnieść jakość odsłuchu stereo no i reszta klocków do systemu 5.1. Budżet to na razie około 4 tyś PLN. Jak będzie sens to coś jestem wstanie dołożyć ale im mniej tym lepiej tylko nie kosztem jakości dźwięku. Dostałem propozycję kupienia używanego zestawu z tytułu czyli Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004 i poważnie rozważam zakup tego kompletu. Miał bym na start amplituner z wyjściem pre out, podpiął bym do niego wzmacniacz, dokupił dwie kolumny i na razie by grało stereo z możliwością rozbudowania do 5.1. Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzegorz68 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów, błąkam się po internecie z nadzieją uzyskania pomocy w wyborze sprzętu. Chciał bym mieć możliwość oglądania filmów z Netflixa w systemie 5.1 ale też potrzebuję posłuchać muzyki, głównie rock. Muzyka będzie słuchana w ciągu całego dnia i zależy mi na dobrej jakości dźwięku przy niskim natężeniu, ze względu na sąsiadów. Od czasu do czasu też chętnie "odkręcę" zwłaszcza cięższe brzmienie rocka. Ze słuchem u mnie raczej kiepsko, melomanem nie jestem czy audiofilem ale poniżej pewnej jakości wolę nie słuchać niczego, niż się męczyć. Nie ukrywam też, że budżet jest mocno ograniczony. Chętnie bym kupił jakiś używany zestaw w miarę aktualny z założeniem, ze poza 5.1 nie wyjdę. Salon ma 7,5x4,3 m czyli jakieś 32 m2 ,pomieszczenia wysokie na 3,8m ,więc kubatura duża. Myślę, żeby na początek kupić amplituner i dwie kolumny, zestaw który pozwoli słuchać przede wszystkim muzyki ale też podczas oglądania filmów da coś więcej niż głośniki wbudowane w tv. Na przyszłość najprawdopodobniej do tego jakiś wzmacniacz żeby podnieść jakość odsłuchu stereo no i reszta klocków do systemu 5.1. Budżet to na razie około 4 tyś PLN. Jak będzie sens to coś jestem wstanie dołożyć ale im mniej tym lepiej tylko nie kosztem jakości dźwięku. Dostałem propozycję kupienia używanego zestawu z tytułu czyli Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004 i poważnie rozważam zakup tego kompletu. Miał bym na start amplituner z wyjściem pre out, podpiął bym do niego wzmacniacz, dokupił dwie kolumny i na razie by grało stereo z możliwością rozbudowania do 5.1. Co myślicie?

Kolejny taki sam temat - łączenie amplitunera ze wzmacniaczem celem stworzenia wszystkiego do niczego.

Otóż takie połączenie gdzie (a tak to zrozumiałem z Twojego tekstu) amplituner podaje sygnał do wzmacniacza stereo na 2 przednie kolumny jest porażką w sensie użytkowym. To zazwyczaj po prostu nie sprawdza się w codziennym uzywaniu. Nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali (nie wspominając, że non stop pracują wtedy 2 elementy służące generalnie czemu innemu- ale jak kto woli.

Oczywiście jak wiemy wszyscy - kusi wykorzystanie posiadanych głosników stereo do kina domowego, ale to nie zawsze jest właściwa droga. Problemy wynikają często z prawidłowym ustawieniem głośności, niewłaściwą konfiguracją brzmienia kina domowego (filmy, koncerty) przy takim połączeniu.

Jeśli chcesz mieć dobre stereo + dobre kino domowe poszukaj coś z oferty specjalizujących sie w tym zakresie firm: Arcam, Anthem. Tutaj każdy praktycznie amplituner zagra bardzo dobrze w stereo i świetnie spisze się jako kino domowe.

Jeśli chcesz mieć 2 odrębne elementy - przy całym tym zbieraniu wielu klocków - te dwa dodatkowe głośniki stricte do stereo nie staną się przeszkodą, a odseparują stereo od kina o będą dopasowane typowo pod oczekiwania muzyki w stereo.

 

Zamiast takich jak podajesz powyżej udziwnień - poszukałbym na rynku coś (dla przykładu) z ARCAM'a np. jakąś AVR400 lub najlepiej AVR600, ewentualnie z poprzedniej serii AVR380/450 (ten drugi nieznacznie mocniejszy). Lub Anthem dający podobną jakość, ale cenowo nie niszczący jak ARCAM portfela.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, arkadowski napisał:

Kolejny taki sam temat - łączenie amplitunera ze wzmacniaczem celem stworzenia wszystkiego do niczego.

Otóż takie połączenie gdzie (a tak to zrozumiałem z Twojego tekstu) amplituner podaje sygnał do wzmacniacza stereo na 2 przednie kolumny jest porażką w sensie użytkowym. To zazwyczaj po prostu nie sprawdza się w codziennym uzywaniu. Nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali (nie wspominając, że non stop pracują wtedy 2 elementy służące generalnie czemu innemu- ale jak kto woli.

Oczywiście jak wiemy wszyscy - kusi wykorzystanie posiadanych głosników stereo do kina domowego, ale to nie zawsze jest właściwa droga. Problemy wynikają często z prawidłowym ustawieniem głośności, niewłaściwą konfiguracją brzmienia kina domowego (filmy, koncerty) przy takim połączeniu.

Jeśli chcesz mieć dobre stereo + dobre kino domowe poszukaj coś z oferty specjalizujących sie w tym zakresie firm: Arcam, Anthem. Tutaj każdy praktycznie amplituner zagra bardzo dobrze w stereo i świetnie spisze się jako kino domowe.

Jeśli chcesz mieć 2 odrębne elementy - przy całym tym zbieraniu wielu klocków - te dwa dodatkowe głośniki stricte do stereo nie staną się przeszkodą, a odseparują stereo od kina o będą dopasowane typowo pod oczekiwania muzyki w stereo.

 

Zamiast takich jak podajesz powyżej udziwnień - poszukałbym na rynku coś (dla przykładu) z ARCAM'a np. jakąś AVR400 lub najlepiej AVR600, ewentualnie z poprzedniej serii AVR380/450 (ten drugi nieznacznie mocniejszy). Lub Anthem dający podobną jakość, ale cenowo nie niszczący jak ARCAM portfela.

 

 

Nie upieram się przy dwóch odrębnych urządzeniach ale o taki rozwiązaniu wyczytałem na forach. W sumie brałem też pod uwagę kupno amplitunera Denon AVR-X3500H ponieważ jest w dobrej cenie obecnie (666 Euro) Podobnie z Onkyo RZ810, w podobnej cenie używany na gwarancji. Ale jest wiele wypowiedzi ze stwierdzeniem, że żaden amplituner nie zagra w stereo tak jak wzmacniacz.  Stąd moje wątpliwości. W sumie bardziej mi zależy na dobrym odsłuchu muzyki niż filmów. Może zatem iść w zestaw wzmacniacz + kolumny a o KD myśleć w przyszłości? Może do kina porządny soundbar a muzykę w stereo zostawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz68 napisał:

Nie upieram się przy dwóch odrębnych urządzeniach ale o taki rozwiązaniu wyczytałem na forach. W sumie brałem też pod uwagę kupno amplitunera Denon AVR-X3500H ponieważ jest w dobrej cenie obecnie (666 Euro) ale jest wiele wypowiedzi ze stwierdzeniem, że żaden amplituner nie zagra w stereo tak jak wzmacniacz. Stąd moje wątpliwości. W sumie bardziej mi zależy na dobrym odsłuchu muzyki niż filmów. Może zatem iść w zestaw wzmacniacz + kolumny a o KD myśleć w przyszłości? Może do kina porządny soundbar a muzykę w stereo zostawić?

Amplitunery do stereo i kina jedynie jak powyżej napisałem - Arcam i Anthem. Tam nie ma półśrodków, każdy z ich sprzętu zagra w stereo bardzo dobrze i świetnie sprawdzi się jako kino domowe - wręcz wybitnie.

Denon to dobry zawodnik w kinie, poprawnie i dobrze brzmiący w temacie wielokanałowym. I.. nic więcej. W stereo realizuje brzmienie na poziomie średnim z nizszych pułapów cenowych. Ot taki wzmacniacz stereo w przedziale do 1500 złotych.

Dobre stereo + średniej klasy soundbar... z tym soundbarem bym uważał! Obecnie żaden soundbar w przyzwoitych pieniądzach nie dają nawet namiastki dźwięku przestrzennego. Ze wszystkich jakie słuchałem jedynie 2 modele Sony przypadły mi do gustu, z tegto jeden budżetowy HT-RT4, który z racji tylnych fizycznych głośników jako jedyny w tej kwocie był w stanie poprawnie realizować założenia dźwięku przestrzennego. Rzecz jasna poprawnie nie oznacza rewelaycjnie, ale na tyle dobrze, że całkiem przyjemnie dało się pooglądać koncerty Sade czy Stinga. W filmach było dobrze, z naciskiem na "zdecydowanie wart swojej ceny".

Jedyny soundbar jaki zabrzmiał fantastycznie w domu to Samsunga nowa wersja soundbara z atmosem i fizycznymi tylnymi. Tylko ta kwota rozmija się z realnością.

 

Wracając do tematu - tylko dobre stereo na początek jest najsensowniejszym rozwiązaniem, w szczególności tam, gdzie rozkład wynosi 70/30 (muzyka/kino). Jeśli 50/50 to szukałbym dobrej klasy amplituner k.d. 

Denon to świetna propozycja funkcjonalności, okupiona jakby nie patrzeć jakością brzmienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arkadowski napisał:

Amplitunery do stereo i kina jedynie jak powyżej napisałem - Arcam i Anthem. Tam nie ma półśrodków, każdy z ich sprzętu zagra w stereo bardzo dobrze i świetnie sprawdzi się jako kino domowe - wręcz wybitnie.

Denon to dobry zawodnik w kinie, poprawnie i dobrze brzmiący w temacie wielokanałowym. I.. nic więcej. W stereo realizuje brzmienie na poziomie średnim z nizszych pułapów cenowych. Ot taki wzmacniacz stereo w przedziale do 1500 złotych.

Dobre stereo + średniej klasy soundbar... z tym soundbarem bym uważał! Obecnie żaden soundbar w przyzwoitych pieniądzach nie dają nawet namiastki dźwięku przestrzennego. Ze wszystkich jakie słuchałem jedynie 2 modele Sony przypadły mi do gustu, z tegto jeden budżetowy HT-RT4, który z racji tylnych fizycznych głośników jako jedyny w tej kwocie był w stanie poprawnie realizować założenia dźwięku przestrzennego. Rzecz jasna poprawnie nie oznacza rewelaycjnie, ale na tyle dobrze, że całkiem przyjemnie dało się pooglądać koncerty Sade czy Stinga. W filmach było dobrze, z naciskiem na "zdecydowanie wart swojej ceny".

Jedyny soundbar jaki zabrzmiał fantastycznie w domu to Samsunga nowa wersja soundbara z atmosem i fizycznymi tylnymi. Tylko ta kwota rozmija się z realnością.

 

Wracając do tematu - tylko dobre stereo na początek jest najsensowniejszym rozwiązaniem, w szczególności tam, gdzie rozkład wynosi 70/30 (muzyka/kino). Jeśli 50/50 to szukałbym dobrej klasy amplituner k.d. 

Denon to świetna propozycja funkcjonalności, okupiona jakby nie patrzeć jakością brzmienia.

 

Szczerze mówiąc jak popatrzyłem na ceny Arcam i Anthem to mi trochę mina zrzedła, nie puszczają mnie takie kwoty niestety. Czy w kwocie ok 4000 PLN jakiś zestaw do muzyki stereo z możliwością podpięcia TV przy oglądaniu filmu kupię?  Niekoniecznie nowy sprzęt. Jakieś konkretne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest kupić procesor anthema np.avm 50 używany można dostać i do tego dokupić końcówkę mocy najlepiej 5 kanałową(może być w klasie D małe i wydajne) i masz pozamiatane ten anthem posiada bardzo dobry pre i gra super w stereo. Mam to sprawdzone na własnej skórze:-). Wyjdzie na pewno drożej ale zdecydowanie lepiej. 

Zdecydowanie taniej to jest taka stara yamaha dsp e800 ma to w sobie 3 kanały a na front końcówka mocy co prawda ustawieniami nie powala ale gra dobrze i wejdziesz toslinkiem z tv jakieś kolumny i masz zrobione. Na początku możesz dać same fronty a później dokupić resztę i koniecznie dobry sub. Taka yamaha to może z 300zł kosztuje:-).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1608 i 7004 . Nie widzę żadnych problemów i niedogodności o których tutaj Pan Moderator pisze :) 

Może jestem głuchy i ślepy że względu na wiek :) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, max720 napisał:

Mam 1608 i 7004 . Nie widzę żadnych problemów i niedogodności o których tutaj Pan Moderator pisze :) 

Może jestem głuchy i ślepy że względu na wiek :) 

 

I jak by się to sprawdziło Twoim zdaniem do moich zastosowań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwalę :) Ale mało wiem , zapytaj jeszcze Moderatora :) 

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie,  aby mieć większą moc w KD i stereo . 1608 ma całkiem dobry pre-out 

Stereo słucham tylko w pure audio.  

Zapraszam do mnie na demo.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą Yamahę e800 na strychu. Używałem ja z wzmacniaczem stereo Yamahy 2x100W na fronty.

Powiem, że miało to kopyto.

 

Żeby osiągnąć podobny efekt z Maranzem muszę mieć końcówkę mocy, sam amplituner tego nie powtórzy, co ta Yamaha potrafiła.

A do stereo mam pre Maranza plus końcówka Maranza, wtedy jest fajnie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam PM7004 na frontach ze starym amplitunerem Sony STR DB 840 z serii QS i jest moim zdaniem w kinie bardzo dobrze. Zastanów się jednak nad wyborem Marantza w kontekście muzy, której słuchasz. Według mnie rock + Marantz to niezbyt udany duet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, max720 napisał:

Ja sobie chwalę :) Ale mało wiem , zapytaj jeszcze Moderatora :) 

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie,  aby mieć większą moc w KD i stereo . 1608 ma całkiem dobry pre-out 

Stereo słucham tylko w pure audio.  

Zapraszam do mnie na demo.  

Chętnie bym skorzystał, jestem z Nowego Sącza, daleko mam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, grisza napisał:

Używam PM7004 na frontach ze starym amplitunerem Sony STR DB 840 z serii QS i jest moim zdaniem w kinie bardzo dobrze. Zastanów się jednak nad wyborem Marantza w kontekście muzy, której słuchasz. Według mnie rock + Marantz to niezbyt udany duet.

A co byś proponował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka rockowa to nie moje klimaty. Wolę się nie wypowiadać w kwestii doboru sprzętu do takiej muzyki. Może ktoś z branży Ci doradzi. Mogę jedynie polecić Marantza do jazzu, muzyki instrumentalnej lub klasycznej. Świetnie się sprawdza w połączeniu z ciepło grającymi przetwornikami. Ja pod PM7004 podpiętego mam Wolfsona WM8740 (Cambridge Steam Magic ). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzegorz68 napisał:

Szczerze mówiąc jak popatrzyłem na ceny Arcam i Anthem to mi trochę mina zrzedła, nie puszczają mnie takie kwoty niestety. Czy w kwocie ok 4000 PLN jakiś zestaw do muzyki stereo z możliwością podpięcia TV przy oglądaniu filmu kupię?  Niekoniecznie nowy sprzęt. Jakieś konkretne propozycje?

To nie wiem jak patrzyłeś, ale w tej cenie spokojnie kupisz UŻYWANEGO Arcama czy Anthema i jeszcze zostanie Ci na jakieś tanie kolumny. Ale jak się już upierasz na tego Marantza to bierz tylko wzmacniacz stereo. Jak będziesz rozbudowywał do 5.1 to wymienisz na coś wielokanałowego. To ma większy sens niż to co chcesz teraz zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cezar1972 napisał:

Tutaj bym polemizował. Robiliśmy niedawno u Maxa 720 (który wypowiadał się już w tym wątku) porównanie jak gra połączenie wzmacniacz + amplituner Marantza kontra amplituner Yamahy z serii Aventage model RX-A1010. Yamaha brzmiała nieznacznie (ale jednak) gorzej.

Ale nie o to chodzi co gra lepiej, a co gorzej. Założyciel wątku pisze, że chce słuchać głownie muzyki w stereo i mieć możliwość podpięcia też tv. Po co mu więc takie kombinacje z dwoma klockami, które zajmują tylko miejsce, a i użytkowo też jest to mniej wygodne. Jak dla mnie to jak znalazł pasuje tu wzmak stereo. Tylko właśnie patrzę, że ten PM 7004 ma tylko wejścia analogowe, więc z podłączeniem tv trochę lipa. Trzeba by dorzucić jakiegoś prostego DAC-a... albo szukać wzmaka stereo z wejściami cyfrowymi. Ja w każdym razie szedłbym w takim kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast kupować daca to warto wypróbować tą yamahe e800 plus do tego jakaś końcówkę mocy plus kolumny a nawet suba i do oglądania filmów na początek wystarczy. U mnie taką yamahę miałem podpięte końcówkę carvera a500x plus kolumny na głośnikach dynaudio 2x20cm na stronę i miało to takiego driva, że aż chciało się słuchać muzyki. Jeśli chodzi o suba to polecam zrobić sobie diy np.na głośniku scan speak 30w/4558t00 plus membrana bierna i jakiś wzmak do tego i będzie bajka jeśli chodzi o niskie tony i stosunkowo mała buda w okolicach 50l.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Cezar1972 zauważył , nie powiedziałbym , że Marantz nie nadaje się do Rock-a . Napewno  nie nadaje się do rock end  roll i disco-polo :) 

A , Marantz jest dobrze dociążony i chyba szybszy od Denona.  

1608 ma bardzo dobre wyposażenie w funkcje sieciowe ( ja używam Heos i bardzo sobie go chwalę ) , niezły DAC i możliwości 4K ,  czego nie oferuje wzmacniacz stereo i amplituner .

Dzięki połączeniu 1608 i 7004 ma się zestaw uniwersalny , który można rozbudować jeszcze o CD i ( lub) odtwarzacz BR 

Myślę,  że takie połączenie jest lepsze od samego Marantz 5012 , 6012 

Dodatkowym atutem jest dobra kalibracja Audussey 

 

Druga sprawą są zestawy głośników jakie kolega Grzegorz68 ma , lub chce podłączyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Rock, rockowi nierówny...

Bardziej Rotel tu pasuje z Dynaudio npaprzyklad tz słuchałem starych kapel typu Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath... ale każdy ma inny gust jednemu to odpowiada innemu np ciepłe kluchy, i tak naprawdę kupujący może zdecydować co kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cezar1972 napisał:

W rock-u problemem jest to, że większość płyt jest właśnie kiepsko nagrana, co mój Marantz pokazuje bezlitośnie.

Dokładnie tak to słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RAF77 napisał:

Mam tą Yamahę e800 na strychu.

Masz ją na sprzedaż?

 

 

 

14 godzin temu, qbakos napisał:

To nie wiem jak patrzyłeś, ale w tej cenie spokojnie kupisz UŻYWANEGO Arcama czy Anthema i jeszcze zostanie Ci na jakieś tanie kolumny. Ale jak się już upierasz na tego Marantza to bierz tylko wzmacniacz stereo. Jak będziesz rozbudowywał do 5.1 to wymienisz na coś wielokanałowego. To ma większy sens niż to co chcesz teraz zrobić.

Nie upieram się absolutnie na Marantza, to tylko jeden z wariantów od którego zacząłem poważniejsze rozważania, uczę się dopiero pojęć i możliwości konfiguracji, kolumny też muszę kupić ale "tanie kolumny" trochę mnie przerażają, chociaż wiem, że może być "tanio" i dobrze grać, tylko potrzebuje pomocy w doborze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM 7004 nie jest audiofilski !  Nic nie obnaża , to nie seria KI 

Miałem Ayon cd1s  , ten to dopiero obnażał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle mi namieszaliście, nie jest  łatwo, kiedy laik trafi do grona fachowców. Z waszych wywodów na razie wywnioskowałem propozycje dwóch nurtów do wyboru (w zamian za ten zestaw Marantza z tytułu wątku). Pierwszy to wzmacniacz stereo plus kolumny i do tego ewentualnie ta Yamaha DSPE E800 która umożliwi mi rozbudowę stereo do kina domowego w systemie 5.1 na przyszłość a na początek zagra dobrze muzykę i znośnie dźwięk do filmu. Drugi to kupno amplitunera i dwóch kolumn i granie na tym muzyki stereo i filmu, a w przyszłości dokupienie dodatkowych głośników do systemu 5.1. Czy dobrze to rozumiem? Taka myśl mnie jeszcze naszła, czy ja przypadkiem nie powinienem w sumie zacząć od wyboru kolumn? Jest komis audio 80 km ode mnie, handlują w necie i widziałem trochę sprzętu w ofercie, pewnie w Krakowie też są takie komisy, może poszukać u nich kolumn a potem do tego reszty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy od siedmiu boleści.To co chcesz będzie ok,żadnych problemów z głośnością nie będzie.Arcam to przereklamowany chłam.Miałem AVR 600 i nic dobrego o tym nie napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz68 napisał:

Pierwszy to wzmacniacz stereo plus kolumny i do tego ewentualnie ta Yamaha DSPE E800 która umożliwi mi rozbudowę stereo do kina domowego w systemie 5.1 na przyszłość

Nie znam tej Yamahy, ale z tego co widzę to solidny sprzęt 3 kanałowy. W połączeniu ze wzmacniaczem stereo powinno działać całkiem ok i pewnie kupisz tą Yamahę za grosze.
 

15 minut temu, kinomaniak 2 napisał:

Miałem AVR 600 i nic dobrego o tym nie napiszę.

Akurat AVR 600 jest znany z awaryjności. Trzeba było poczytać zanim go kupiłeś. Arcam to akurat bardzo solidny sprzęt, a jeden nieudany model nie sprawia, że to zaraz chłam. Zwyczajnie źle trafiłeś. Przerobiłem trochę ich sprzętu i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/29/2019 at 4:24 PM, max720 said:

Mam 1608 i 7004 . Nie widzę żadnych problemów i niedogodności o których tutaj Pan Moderator pisze :) 

Może jestem głuchy i ślepy że względu na wiek :) 

 

A ja mam 1608+pm11s3  I też nie widze żadnych  z wyżej wymienionych problemów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana Yamaha serii 5.. i 800 nie mają nowych dekoderów , brak hdm , brak funkcji sieciowych .

Chyba , że kolega chce mieć system z 10-ciu "klocków" , każdy z innej parafii i w 5-ciu kolorach :) 

 

Polecam 160 i i 7004 , jest moc i funkcjonalność.  Do tego polecam Tannoy serii M( M3 , M4 , M2.5 , M2 , M1 i MC ) ,  albo Mission serii 700 ( 701 ,702 , 703 , 70c2 ) lub 773 , 771 , 77c , 77DS 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.