Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004


Grzegorz68

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha ax 596 to wzmacniacz zintegrowany stereo, jakie byś chciał w nim mieć kodeki...

 

Generalnie to, to samo co Marantz Pm 7004 tylko mocniejszy, dużo mocniejszy.

Mam oba, jak by co.

 

Właśnie Pm 7004 robi u mnie za "pre" I do niego końcówka mocy, żeby mocowo dawał radę.

Jak dla mnie oczywiście.

 

No a dsp e800 ma DD I DTS. Do netfixa wystarczająco.

 

Tylko jest jedno "ale"

Źródło musi puszczać przez optyka sygnał DD 5.1 nie DD+ 5.1

Bo tego dsp e800 nie zdekoduje.

A netfix domyślnie nadaje w DD+ 5.1

I tu możne być problem.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, max720 napisał:

Wspomniana Yamaha serii 5.. i 800 nie mają nowych dekoderów , brak hdm , brak funkcji sieciowych

Ale Yamaha e800 podstawowe DD i DTS przecież chyba ma, więc na początek wystarczy. HDMI nie jest niezbędne, ma wejście optyczne, więc tv podłączy. Kilka lat dawałem radę bez HDMI, więc da się. Funkcje sieciowe? Nie przesadzajmy... do tej pory nic takiego nie mam i nie czuje potrzeby, żeby mieć. Poza tym, żeby mieć to wszystko musiałby kupić nowy amplituner, więc albo akceptujemy pewne braki, albo kupujemy nówkę amplituner, który w większości przypadków będzie grał gorzej niż ta Yamaha + Marantz na frontach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie do którego się wybieram maja np. Arcam AVR250, może to jest jednak kierunek? i Jakieś dwie kolumny do tego na początek? Obawiam się trochę o tą moją kubaturę wnętrz, czy sprzęt da radę wypełnić je dźwiękiem. Co do nowoczesnych funkcji, to fajnie by było w sumie mieć możliwość posłuchania czegoś dobrej jakości z netu, kolekcji płyt nie mam, to może jakiś steaming dał by satysfakcjonujące źródło muzy odpowiedniej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, ale trochę leciwy już model. Zależy za jaką cenę i w jakim jest stanie. Wewnątrz też, bo to że jakoś tam gra to jeszcze nie znaczy, że po tylu latach np. kondensatory nie są już powysychane, więc trzeba by to sprawdzić żeby nie było potem rozczarowania.
Bardzo długo używałem mocniejszego AVR300 i bardzo sobie chwaliłem. Świetny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qbakos napisał:

Dobry, ale trochę leciwy już model. Zależy za jaką cenę i w jakim jest stanie. Wewnątrz też, bo to że jakoś tam gra to jeszcze nie znaczy, że po tylu latach np. kondensatory nie są już powysychane, więc trzeba by to sprawdzić żeby nie było potem rozczarowania.
Bardzo długo używałem mocniejszego AVR300 i bardzo sobie chwaliłem. Świetny sprzęt.

900,- PLN za niego chcą.

Są też Tannoy Mercury 7.4  za 1850,- PLN w idealnym stanie, warto?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Yamaha e800 podstawowe DD i DTS przecież chyba ma, więc na początek wystarczy. HDMI nie jest niezbędne, ma wejście optyczne, więc tv podłączy. Kilka lat dawałem radę bez HDMI, więc da się.

Tylko tv musi transkodować z DD + na DD, inaczej nici z 5.1 w netfix.

 

Ja tak miałem właśnie i dlatego zmieniłem całe audio w salonie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby Netflix chodził w 5.1 potrzebuję tak czy siak w miarę współczesnego amplitunera? Dobrze kombinuję? I taki amplituner da mi też możliwość odtwarzania muzyki z serwisów streamingowych oraz zagra przyzwoicie w stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem model denon avr-1400h. Grał z kolumnami dali zemsor 5, który to zestaw odradza usilnie jeden ze sprzedawców :). Jako mało doświadczonej osobie zestaw ten pod względem brzmienia podobał się. Jakiś czas temu wymieniłem denona na marantza i wg mojej subiektywnej opinii zestaw ten w stereo gra lepiej niż denon. Dlatego najlepszą metodą jest odsłuch, ale śledząc większość for audio-wideo spotykam się z opinią, że amplitunery marantza grają najbardziej muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze taka konfiguracja wchodzi w grę obecnie: Onkyo txrz 810 i Dali 850, ma to sens? Jaka jest różnica pomiędzy seria Onkyo rz a nr? Rozważam ewentualnie tx rz 810 albo tx nr 818.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tv musi transkodować z DD + na DD, inaczej nici z 5.1 w netfix. 
Ja tak miałem właśnie i dlatego zmieniłem całe audio w salonie.
 
Ściągam yamaszki ze strychu i zrobię z nich 5.1 do grania i do netfixa (jak PS4 puszcza w DD 5.1 po optyku ale chyba puszcza).
Wogole pokój sobie zrobię do grania na konsolach. Już odpowiedni stojak na TV zamówiłem, tylko przemeblowanie zrobić i sprzęt podłączyć. Zestaw głośników do 5.1 akurat mam (też na strychu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie podobny problem, nie mam dźwięku 5.1 z netflixa a puszczam za pomocą chromecasta i czy mam podpięty w tv czy w anthemie avm50 po prostu są to starsze klocki i nie dekodują z DD+. Co polecacie za odtwarzacz sieciowy aby obsługiwany był z androida i wypuszczał DD5.1 po optyku lub hdmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że PS4 wypuszcza zwykły DD 5.1 po optyku, niedługo to sprawdzę.
W weekend będę robił to przemeblowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzegorz68 napisał:

A u mnie stanęły na razie piękne Monitor Audio RS 8.

Czy jakiś używany wzmacniacz w kwocie ok 1500,- PLN będzie się do nich nadawał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tych dwóch wzmacniaczy to idealne rozwiązanie. Kino i stereo bez kompromisu. Tak się to właśnie robi. Ale znawcy jak zwykle pomogli nic nie kupić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcinos89 napisał:

@Grzegorz68 szukaj Roksana Kandy K2, bardzo piękne połączenie, jest moc, jakość  na wysokim poziomie, wejście na końcówkę u mnie grał z Monitor Audio RX-8

Popatrzyłem w necie, trochę drogo chodzą używki (2200,- PLN) zważywszy, że potrzebne będą jeszcze jakieś źródła dźwięku, chociażby CD. Jeszcze jedno pytanie mam, czy taki np. Kandy K2 ma wejście do którego można podpiąć telewizor? Taniej można dostać Roksan Kandy mk3 tylko nie wiem, czy to ta sama jakość będzie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@Grzegorz68 pozwól że zadam podstawowe pytanie które może niewątpliwie skrócić poszukiwania i uprościć sprawę.  

Mianowicie wspominałeś że lubisz odkręcić ( jak każdy) ale nie jesteś audiofilem ( wątpię szczerze że wszyscy by przeszli ślepy test nawet gdy siebie samych tak tytułują) czy po prostu testowałeś podłączenie w twoim systemie wzmaki stereo i samego ampli i czy naprawdę słyszysz różnicę między nimi wartą zachodu. Rozumiem że na takie tory wprowadziły Cię tematy podobne ale właśnie czy wszyscy czują i słyszą różnicę po wydaniu kasy czy to efekt placebo i zmuszanie się do słyszenia poprawy po tym jak wydasz kasę i szukasz uzasadnienia przed samym sobą. 

Moja propozycja jest prosta , o ile zrozumiałem masz ok 4 tyś więc kup dobry ampli z drugiej ręki marantza ( serię 7xxx lub 6xxx) i fronty wedle uznania i po sprawie . Jeżeli wybór kolumn padnie po jasnej stronie jak klipsch to kup odpowiednik denona. Pomieszczenie masz dość długie i wąskie i jeżeli kanapę będziesz ustawiał kawałek przed tylnią scianą z miejscem za plecami to powierzchnia tak naprawdę się zmniejszy i tym samym będziesz siedział bliżej kolumn i przyszłego centralnego. Dlatego możesz spokojnie zainwestować w mocne podstawkowe gdzie klasę dźwięku będziesz miał lepszą za tą samą kasę. Chodzi mi o np silvery 100 od MA, klipsch 600m i polk audio rti a3. Te kolumny testowałem u siebie na 20m kwadratowych i grają naprawdę mocno pod samym ampli ( denon 4200) i nie miałem niedosytu i braku czegokolwiek co spowodowało by chcieć zakupu wzmaka stereo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chciał sprzęt do netflixa czyli filmów 5.1 żeby podłączyć TV i muzy posłuchać, więc naturalnym wyborem będzie cośz muzeum stereo, czego nie rozumiesz ? ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A ty czego nie rozumiesz w tym że autor może takowej różnicy nie usłyszeć ( bez ujmowania mu ) . Zagwarantujesz że usłyszy różnicę z wzmakiem czy chcesz go uszczęśliwić na siłę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, subfan napisał:

@Grzegorz68 pozwól że zadam podstawowe pytanie które może niewątpliwie skrócić poszukiwania i uprościć sprawę.  

Mianowicie wspominałeś że lubisz odkręcić ( jak każdy) ale nie jesteś audiofilem ( wątpię szczerze że wszyscy by przeszli ślepy test nawet gdy siebie samych tak tytułują) czy po prostu testowałeś podłączenie w twoim systemie wzmaki stereo i samego ampli i czy naprawdę słyszysz różnicę między nimi wartą zachodu. Rozumiem że na takie tory wprowadziły Cię tematy podobne ale właśnie czy wszyscy czują i słyszą różnicę po wydaniu kasy czy to efekt placebo i zmuszanie się do słyszenia poprawy po tym jak wydasz kasę i szukasz uzasadnienia przed samym sobą. 

Moja propozycja jest prosta , o ile zrozumiałem masz ok 4 tyś więc kup dobry ampli z drugiej ręki marantza ( serię 7xxx lub 6xxx) i fronty wedle uznania i po sprawie . Jeżeli wybór kolumn padnie po jasnej stronie jak klipsch to kup odpowiednik denona. Pomieszczenie masz dość długie i wąskie i jeżeli kanapę będziesz ustawiał kawałek przed tylnią scianą z miejscem za plecami to powierzchnia tak naprawdę się zmniejszy i tym samym będziesz siedział bliżej kolumn i przyszłego centralnego. Dlatego możesz spokojnie zainwestować w mocne podstawkowe gdzie klasę dźwięku będziesz miał lepszą za tą samą kasę. Chodzi mi o np silvery 100 od MA, klipsch 600m i polk audio rti a3. Te kolumny testowałem u siebie na 20m kwadratowych i grają naprawdę mocno pod samym ampli ( denon 4200) i nie miałem niedosytu i braku czegokolwiek co spowodowało by chcieć zakupu wzmaka stereo. 

Kupiłem już kolumny MA Silver RS8, teraz poszukuję reszty elementów systemu który będzie grał. To prawda, że wzmacniacz stereo biorę pod uwagę w oparciu o wypowiedzi, zresztą nie tylko z forum. Nie miałem niestety okazji porównać tego, jak słyszę dźwięki na tych samych kolumnach z amplitunera i ze wzmacniacza. Jeszcze jest jedno rozwiązanie, mianowicie amplituner stereo, kusi możliwościami sieciowymi, np. wbudowanymi aplikacjami do Tidala itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To o czym my w ogóle piszemy. Masz za dużo kasy czy jak że nie słysząc już planujesz wzmak na podstawie opisów z forum ? Zapytaj @Krzaku666 czy odda ci kasę skoro tak Cię namawia, jak już kupisz wzmak i ampli i w swoich warunkach uznasz .....fuck różnicy nie słyszę.  Może właśnie od testu trzeba zacząć a nie od opinii forumowych znawców? Sprawdź sam na sobie co ci pasuje bo ty za to płacisz a nie koledzy z forum tak chętnie służący radą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czemu ten zestaw Maranrz NR1608+PM7004 który jest rozwiązaniem majlepszym z możliwych okazał się bez sensu bo lepsze jest jakieś stereo do którego nawet nie podłączy się TV. Co to w ogóle są za porady, to zwyczajnie nieetyczne i wprowadzające w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

DO ampli nie podłączysz tv ? Od kiedy ? Nieetyczne i wprowadzanie w błąd? Przeczytaj to co sam piszesz ale nie zapominając że autor jeszcze żadnego zestawu nie słyszał za których  kupnem tak obstajesz,  opanuj się człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
40 minut temu, Krzaku666 napisał:

Ja nie rozumiem czemu ten zestaw Maranrz NR1608+PM7004 który jest rozwiązaniem majlepszym z możliwych okazał się bez sensu bo lepsze jest jakieś stereo do którego nawet nie podłączy się TV. Co to w ogóle są za porady, to zwyczajnie nieetyczne i wprowadzające w błąd.

Ja odpowiedziałem na pytanie które zostało zadane przez @Grzegorz68 w sprawie wzmacniacza do 1500, ja swojego sprzedałem za 1800 wiec jak by dobrze poszukał to by znalazł dlatego taka moja propozycja, ale muszę przytaknąć @subfan bo dobrze pisze i na temat... moim prywatnym zdaniem warto kupić ampli który ma wyjście na końcówkę w tedy gdy się osluchamy z ampli zawsze będzie można dokupić wzmacniacz.

Ja do tych MA RS8 kupiłbym najmocniejszy ampli na początek pokroju np Denona 4100 jest moc nowe formaty dekodujace, wyjścia na wzmacniacz, kalibracja i nawet dobrze brzmiący...

43 minuty temu, subfan napisał:

DO ampli nie podłączysz tv ? Od kiedy ? Nieetyczne i wprowadzanie w błąd? Przeczytaj to co sam piszesz ale nie zapominając że autor jeszcze żadnego zestawu nie słyszał za których  kupnem tak obstajesz,  opanuj się człowieku.

Dokładnie... kupujesz przetwornik gdzie wchodzisz toslinkiem a wychodzisz chinczem i do wzmaka np jeżeli on miałby być, jeżeli ampli to hdmi i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.