Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004


Grzegorz68

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Pochwał się wrażeniami na szybko jak to wyglada w porównaniu z 2500? 4200 powinien je już dobrze wysterowac. A co do RS5 kupuj i się nawet nie zastanawiaj, dobra cena 1050zl za komplet... później tylko polować na centralny do kompletu i masz pan średniej klasy sprzecior... wart w chwili zakupu z 20 paczek 

Gratuluje zakupu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niestety bezpośrednio nie porównam już tych dwóch amplitunerów, chyba, że szwagier ten swój kiedyś przyniesie i znów zrobimy zabawę w przełączanie takie bezpośrednio w trakcie odtwarzania, bo tylko wtedy bym mógł opisać dokładnie różnice które słyszę. Ale powiem tak: trzeba było widzieć moją minę ucieszoną jak puściłem 

aż miałem ciary na plecach jak to zagrało, nareszcie usłyszałem ten kawałek porządnie.Na 2500 było ok ale nic więcej. Aż mnie kusi, żeby gdzieś pożyczyć jakiś wzmacniacz porządny i jeszcze posłuchać ile lepiej to zabrzmi :) 

Idę zaraz posłuchać tego: 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już coś mogę więcej powiedzieć, na tym kawałku Piratów między innymi testowałem Denona 2500 i zapamiętałem kilka szczegółów, np. w 5 minucie wtedy słychać było jak przewracana jest kartka z nutami, tak jakby jedna, teraz słychać, że inni muzycy też przewracają, słychać każdą kartkę z osobna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2019 o 17:46, Grzegorz68 napisał:

Jeszcze do tych RS5 mam pytanie, one grając z tyłu nie stłumią mi frontowych RS 8? Nie lepsze by były typowo surroundowe RX?

Myślę, że masz rację. Poszukaj używek RX-FX.

"Ciekawa konstrukcja surroundów, z dwoma kopułkami na przeciwległych, bocznych ściankach, sprzyja lepszemu rozpraszaniu fal akustycznych, tworząc bardziej sugestywne otoczenie dźwiękiem. Dodatkowo, z tyłu RXFX-ów znajduje się przełącznik pozwalający wybrać preferowany tryb pracy przetworników. Dostępne są dwa ustawienia: Di-pole i Bi-pole. W pierwszym z nich uzyskiwany dźwięk jest bardziej rozproszony, tj o mniejszej precyzji lokalizowania źródeł pozornych. Teoretycznie lepiej się to sprawdza w kinie i przy rozmieszczeniu kolumn po bokach miejsca odsłuchowego. Natomiast tryb Bi-pole oferuje dźwięk bardziej kierunkowy, korzystniejszy w przypadku muzyki i w instalacjach za miejscem odsłuchowym" 

Używam te kolumny z RX6 na frontach i RX Center.  Grają w kinie bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.