Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004


Grzegorz68

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępnie jestem umówiony na poniedziałek po południu na zwrot amplitunera, cofka kasy na kartę, pewnie we wtorek zaksięgują i kasa będzie, można będzie działać dalej :), oby wszystko gładko poszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcie tyłu tego Denona AVR X 4200 W, dodatkowy wzmacniacz stereo można podpiąć do tego pojedynczego złącza PRE OUT opisanego jako CENTER przewodem koaksjalnym? (nad złączami do subwooferów?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa kumam teraz, czyli to cała sekcja wyjść z przedwzmacniacza i każde z tych wyjść można podpiąć pod dodatkowy wzmacniacz :D Człowiek się uczy całe życie... Podpowiedzcie jeszcze proszę, jest rzeczywiście różnica w jakości odtwarzania muzyki z odtwarzacza blu ray a z odtwarzacza CD? NA razie używam pożyczonego blu ray od zięcia ale kiedyś trzeba będzie oddać, jest w domu trochę płyt z muzyką i nie wiem za jakim odtwarzaczem się rozglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki blu-ray kupisz.kiedy sprzedałem swój cd I nie miałem.na.czym słuchać, podłączyłem blu-ray  Panasonica .W uk kosztował chyba ze 110£.po kilku  godzinach okazało się że moje FIIO x3 spisuje się duzo lepiej niż Panasonic . Nie słyszałem  OPPO Ale sporo ludzi twierdzi że bije cd do 5kzl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Nie słyszałem  OPPO Ale sporo ludzi twierdzi że bije cd do 5kzl

A ja słyszałem coś odwrotnego, czyli CD, i to za jakieś 2 tysiące zł, biją OPPO, i to znacznie. Wydaje mi się, że piszą to osoby, które są pewne, że osobny CD zagra na 100% lepiej od dobrego odtwarzacza Blu-Ray, nie testując, i porównując obydwu. Trochę to głupie moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Adi777 said:

A ja słyszałem coś odwrotnego, czyli CD, i to za jakieś 2 tysiące zł, biją OPPO, i to znacznie. Wydaje mi się, że piszą to osoby, które są pewne, że osobny CD zagra na 100% lepiej od dobrego odtwarzacza Blu-Ray, nie testując, i porównując obydwu. Trochę to głupie moim zdaniem. 

Według  mnie  sporo zależy od tego w jakim zestawie oppo.ma się wykazać.podejrzewam że w zestawie do 6k,oppo się nie rozkreci 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, subfan napisał:

I się zaczyna audio voodoo 

Dlaczego? Ciekawi mnie to, podejrzewam, że większość osób nie usłyszałaby większych różnic między np. OPPO 203 vs CD za 2000-3000zł. Jedno jest pewne, czyli testy, testy, i jeszcze raz testy porównujące obydwa urządzenia, i dopiero potem zakup danego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dokładnie do tego pije,  jak ktoś stawia jedno urządzenie ponad drugim ważne jest żeby mógł udowodnić jego wyższość a wątpię w to że ktoś w ślepym teście to zrobi i tu wchodzimy w strefę "stereo voodoo " gdzie to nawet kolor wzmacniacza ma wpływ na jego brzmienie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tego typu oferty? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy to jest tak, jak z tym dylematem dotyczącym decyzji wzmacniacz stereo/amplituner, tzn. czy różnice w jakości uzyskanego dźwięku z płyt odtwarzanych w porównywalnej jakości odtwarzaczu CD i Blu Ray są na tyle duże, że ktoś, kto zaczyna przygodę ze stereo, usłyszy ją i nie będzie w stanie zaakceptować spadku jakości. Z drugiej strony w ogóle się zastanawiam na sensem kupowania Blu Ray w moi przypadku, ponieważ nie mam w domu żadnego filmu w tym formacie i raczej nie zamierzam kolekcjonować płyt z filmami. Oglądam kino z internetu, czyli na razie z netflixa a jeśli będę coś chciał obejrzeć innego to zawsze jest możliwość nagrania filmu na dysk zewnętrzny i odtworzenia z niego. Za to płyt CD kilka mam i pewnie ich przybędzie, lubię czasem posłuchać muzyki własnie z płyty a nie z YT, Tidala czy Spotify. Oczywiście chciał bym wydać jak najmniej, więc przeglądam oferty odtwarzaczy używanych ale jak wcześniej z amplitunerem błądzę po omacku. Na używki Denona patrzyłem akurat ze względu na to, że amplituner będzie tej firmy, ale jestem otwarty na propozycje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest progres w temacie Koledzy, Media Markt stanął na wysokości zadania, sprzęt oddany, pieniądze zwrócone więc można dalej inwestować :). Dziś wyjedzie do mnie od subfana jego Denon AVR-X4200W więc pewnie w środę będę mógł znów do czegoś podpiąć kolumny. Między czasie nastąpiła dziwna dla mnie sytuacja, mam wrażenie, że kolumny grają lepiej niż po przywiezieniu do domu i pierwszych testach, możliwe, że kiedy stały wcześniej nieużywane, coś się stało z membranami i teraz na nowo się rozruszały, czy to po prostu moje subiektywne odczucia? Teraz nadszedł czas na kolejne inwestycje, uzbierałem miedzy czasie trochę kasy i poszukam chyba subwoofera ale to już pewnie w nowym wątku, który założę z prośbą o pomoc w wyborze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, kolumny się wygrzewają jakiś czas grając, "docierają się" przez co dźwięk się trochę zmienia.

A Sub to ważna rzecz w kinie, nie żałuj kasy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za svs? myślałem o jakimś relu albo velodyne używanym, ten temat to dla mnie znów zagadka jak z amplitunerem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał coś dobrego i taniego ;) a tak na poważnie, jak popatrzyłem na ceny używanych subwooferów do kompletu moich kolumn czyli na Monitor Audio Silver W 12, to mi się nakreśliła mniej więcej półka cenowa. Obecnie na allegro 1750 - 2400 PLN. Zależy mi na tym, żeby używać subwoofera do słuchania muzyki, nie chodzi mi o to żeby dudnił, bardziej, żeby był taki niesłyszalny prawie, żeby tylko można było usłyszeć różnicę po jego wyłączeniu, żeby wspomógł kolumny w niskich tonach ale żeby nie dominował. Nie wiem czy dobrze to opisuję. No i żeby w kinie robił robotę. Mam cichą nadzieję, że mi nie napiszecie, że do tego celu muszę mieć dwa niezależne suby i je przełączać. Poczytałem w necie i do muzyki polecane są konstrukcje z zamknięta obudową, bez BR , najczęściej właśnie jakieś REL albo Velodyne ewntualnie Heco albo albo Tannoy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kumam ale żeby zacząć od czegoś na początek musisz posłuchać kilka sztuk żeby wiedzieć co byś chciał i czy warto inwestować bo może być że nie usłyszysz różnicy pomiędzy jednym a drugim ( to nie jest obelga, różnice są ale nie każdy może usłyszeć od razu różnicę) i może zadowoli Cię niedroga konstrukcja. Tym bardziej jak jesteś początkujący,  musisz trochę posłuchać żeby sprecyzować co potrzebujesz . Po prostu idź do jakiegoś salonu audio i niech ci podłączą kilka modeli .

Nie ma sensu kupować rela czy vela gdy coś tańszego może ci wystarczyć.  A może być też tak że polubisz mocnego basu . Też tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
31 minut temu, subfan napisał:

Kumam ale żeby zacząć od czegoś na początek musisz posłuchać kilka sztuk żeby wiedzieć co byś chciał i czy warto inwestować bo może być że nie usłyszysz różnicy pomiędzy jednym a drugim ( to nie jest obelga, różnice są ale nie każdy może usłyszeć od razu różnicę) i może zadowoli Cię niedroga konstrukcja. Tym bardziej jak jesteś początkujący,  musisz trochę posłuchać żeby sprecyzować co potrzebujesz . Po prostu idź do jakiegoś salonu audio i niech ci podłączą kilka modeli .

Nie ma sensu kupować rela czy vela gdy coś tańszego może ci wystarczyć.  A może być też tak że polubisz mocnego basu . Też tak bywa.

Dobrze powiedziane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jeszcze, czy kolumny MA Silver RS 5 jako efektowe na tyły do tego mojego kompletu będą ok czy szukać czegoś mniejszego typu RS 1? Albo tak jak w przypadku suba jakieś kolumny innego producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
24 minuty temu, Grzegorz68 napisał:

Podpowiedzcie proszę jeszcze, czy kolumny MA Silver RS 5 jako efektowe na tyły do tego mojego kompletu będą ok czy szukać czegoś mniejszego typu RS 1? Albo tak jak w przypadku suba jakieś kolumny innego producenta?

Jeżeli jest to dobra cena to można się interesować, rs5 to inaczej rs1 tylko ze w większej obudowie. Kwestia kasy bo np rs1 kosztują 1000zl + kupno stojaków nowe około 500zl to masz 1500 i trzeba uważać na dzieci łatwo przewrócić, natomiast jeżeli masz rs5 za 1600-1800 brałbym rs5, pytanie czy masz miejsce z tylu i czy do kompletu kolorystycznego, no chyba ze nie zwracasz uwagi na kolor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są w kolorze do moich frontów, cena kompletu 1200 albo 1050 do negocjacji, nie mam ograniczeń co do miejsca bo jestem przed rewolucją ustawień w mieszkaniu, salon dopiero będzie komponowany, jak poustawiam sprzęt to dopasuję potem resztę, dzieci dorosłe więc ewentualnie wnuki by mogły poprzewracać kiedyś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :) kurier przyniósł paczkę, zawartość już podpięta i trwa ustawianie. Dzięki subfan, Denon dotarł w całości i hula. Jest Piękny. Menu w sumie to samo tylko więcej opcji niż w 2500 ;). Pytania mam jeszcze dwa, po pierwsze czy włączyć aktualizację oprogramowania? Bo jest dostępna a nie chciał bym czegoś spaprać na początek. Druga sprawa, nie masz do niego mikrofonu audyssey do kalibracji? Nie było w paczce i nie wiem czy przeoczenie czy nie było w komplecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kurde mam w szafce nawet spakowałem do kartonika tyle że nie wrzuciłem do pudła.  Wyśle Ci w tygodniu. Aktualizacja wskazana i raczej nic złego nie będzie,  nowsze wersje oprogramowania mogą być. Antenki od BT też były zawinięte oddzielnie ,pilot i kabel zasilający ale faken majk mi umknął:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.