Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny używane do 7000zł pod Hegel


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i na mnie przyszła pora na wymianę sprzętu na coś innego.

Pokój dość mały niecałe 20m2. Akustycznie w miarę ogarnięty typowo do odsłuchu. Dużo rozpraszaczy po bokach, na suficie i na przeciw.( w miejscach odbić)  Z tyłu kolumn niestety ekran.

W ostatniej konfiguracji napędzam ONKYO NS-6170 , wzmacniam ROKSANE KANDY K2 , głośniki KEF REFERENCE THREE.

Chciałbym przejść o level wyżej. Zakupiłem już Hegel H200 i teraz czas na kolumny.

Zawsze marzyłem o DALI GRAND ale chyba to pomieszczenie to zdecydowanie za małe. Dźwięk z DALI bardzo mi pasuje. Miałem kiedyś 450 i fajnie to grało.

I teraz nie wiem w jakim kierunku iść. Słucham różnie POLSKI ROCK, POP, JAZZ.

Oczekuję dużej sceny i dobrej otwartej góry. Ale bez przesady więc dlatego spodobał mi się neutralny HEGEL.  Piszą dobrze o UTOPIA MINI ale to niestety tylko monitory i aż 10 000zł do wydania.

Proszę o poradę w jakim kierunku iść. Do wydania ok. 7000zł

Dzięki za podjęcie tematu

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być Dali, to reszta na dowiezienie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów warto posłuchać audiovector sr1 signature natomiast podłogowe to KEF nowa seria R np. 5 lub poczciwe R700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polecaniem jw. w stylu "coś" z Dynaudio proszę być ostrożnym, np. takie "coś" jak seria Excite pięknie suszy z Heglem... Ps. Jak to jest, że w klubie Dynaudio szuka się wzmacniacza, który zastąpi H300 pod Dynie S25 bo za sucho na średni a zaraz w innym wątku ten sam użytkownik poleca Dynaudio do Hegla?? Dziwny jest ten świat... :) Aaa, nie pomyślałem, przecież te S25 właśnie idą na sprzedaż...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Z polecaniem jw. w stylu "coś" z Dynaudio proszę być ostrożnym, np. takie "coś" jak seria Excite pięknie suszy z Heglem... Ps. Jak to jest, że w klubie Dynaudio szuka się wzmacniacza, który zastąpi H300 pod Dynie S25 bo za sucho na średni a zaraz w innym wątku ten sam użytkownik poleca Dynaudio do Hegla?? Dziwny jest ten świat... :)

Chyba nie chodzi o mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym Heglem mam Xavian Giulietta i raczej nie będę szukał nic innego.

Polecam, jeśli chcesz na długo zapomnieć o pogoni za króliczkiem - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

XN250 w hierarchii Xaviana plasują się wyżej od mojej Giulietty, ale charakterem są bardzo zbliżone do siebie, ponieważ dzielą te same przetworniki.

Bardzo muzykalnie i zarazem szczegółowo. Super granie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolo989 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brałbym Vienny albo Xaviany

24 minuty temu, kocurro napisał:

Polecam, jeśli chcesz na długo zapomnieć o pogoni za króliczkiem - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nie sugerowałbym się wielkością pomieszczenia. Choć faktycznie DALI GRAND trochę duże.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie hifi też są - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie sie moim tematem. A jak z basem w tych xavianach bo widze ze to monitorki. Czy nisko schodzą bo jak kiedys mialem tannoy m1 to kiepsko to zagralo w porownaniu do podłogówek.

A jak sie mają focale 927be do np dali grand. Muzycznie... bo polecane. Czy ktos ma lub sluchal??? Cena podobna do grandów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dwadzieścia lat temu naszła mnie ochota na stojaki, fajnie było bo taki dźwięk niby nie wiadomo skąd,.... dopóki nie ustawiłem przy nich podłogówek, dlatego stojakowce zostawiłbym koneserom :)

Wolumen w kolumnie ma zawsze znaczenie, takie są zasady akustyki, jeśli nie musisz nie ograniczaj tego parametru.

Konkret to odsłuch w pomieszczeniu, to że komuś gdzieś coś zagrało, zawsze wymaga weryfikacji organoleptycznej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lewar1309 napisał:

A jak sie mają focale 927be do np dali grand. Muzycznie... bo polecane. Czy ktos ma lub sluchal??? Cena podobna do grandów

Miałem te głośniki. Do Hegla nie bardzo moim zdaniem. Spróbuj Xaviana , Vienna też dobry pomysł. Dali Helicon 400 ,ale w tej cenie ciężko znaleźć. Choć pamiętam raz ,ktoś kupił za te pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lewar1309 napisał:

A jak z basem w tych xavianach bo widze ze to monitorki. Czy nisko schodzą bo jak kiedys mialem tannoy m1 to kiepsko to zagralo w porownaniu do podłogówek.

XN250 to dobra propozycja , ale wiadomo, że jest to monitor i takiego zejścia nie będzie jak w podłogówce. 

Vienny też powinny pasować do Hegla. Może jeszcze Dynaudio Focus 260. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze teraz mi się przypomniało, że ktoś chwalił Studio 16Hz Aries z Heglem, ale osobiście nie miałem okazji posłuchać tych kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lewar1309 napisał:

(...) jak z basem w tych xavianach bo widze ze to monitorki. Czy nisko schodzą bo jak kiedys mialem tannoy m1 to kiepsko to zagralo w porownaniu do podłogówek...

Tannoy M1 to budżetówka w pełnym tego słowa znaczeniu i porównanie z XN250 jest po prostu nieporozumieniem.

W Twoich 20m2 na pewno nie martwiłbym się o bas z tych Xavianów. Poczytaj opinie ich właścicieli na stronie Q21.. W tych monitorach nie ma najniższego zejścia basu z oczywistych powodów, jednak przestaje to być problemem, gdy poznajesz inne ich atuty, a bas raczej, by Cię zdziwił ;)

Połączenie H200 z moimi Xavianami uważam za bardzo udane i Hegel na pewno pomaga im w kwestii basu i nie tylko.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...

Miałem już trochę kolumn i żaden monitor nie zejdzie i nie zagra dołem jak dobra duża kolumna.

A że mam pokój przygotowany pod odsłuch skusiłem sie jednak na GRANDY.

I to by strzał w 10. Dla mnie kolumny wymiatają. Bardzo ciekawa góra i bardzo melodyjne.

W porównaniu do KEF REF 3 nie ma co porównywać. Inna kultura dźwieku. Bynajmniej dla mnie.

Z hegel H200 gra ok a z tego co rozmawiałem z ludźmi dopiero dobrze zagra z Krellem.

Więc na dzień dzisiejszy  mogę śmiało powiedzieć że przestaje gonić króliczka bo w kwestii kolumn jestem spełniony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lewar1309 napisał:

A więc...

Miałem już trochę kolumn i żaden monitor nie zejdzie i nie zagra dołem jak dobra duża kolumna.

A że mam pokój przygotowany pod odsłuch skusiłem sie jednak na GRANDY.

I to by strzał w 10. Dla mnie kolumny wymiatają. Bardzo ciekawa góra i bardzo melodyjne.

W porównaniu do KEF REF 3 nie ma co porównywać. Inna kultura dźwieku. Bynajmniej dla mnie.

Z hegel H200 gra ok a z tego co rozmawiałem z ludźmi dopiero dobrze zagra z Krellem.

Więc na dzień dzisiejszy  mogę śmiało powiedzieć że przestaje gonić króliczka bo w kwestii kolumn jestem spełniony.

 

Grand to śmiało Hi End. Dali maja perfekcyjna średnicę i piękne plany. Gratulacje! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szczypior88 napisał:

Grand to śmiało Hi End. Dali maja perfekcyjna średnicę i piękne plany. Gratulacje! 

Grandy to dobre kolumny, takie all-aroundery, własciwie wszystko zagrają OK.... Ale nic wybitnie. Rzeczywiście fajnie budują w głąb plany i generalnie dużo dzieje się na dole. Do Highendu to im kawałek jeszcze... Kolega wybrał 2x tańsze Quadrale Vulkany na wstędze z linią transmisyjną.. Nie wierzyłem, ale w jego zestawieniu nie chciało się Grandów słuchać przy tym do pokazały Niemce :P 

Niemniej tak do 8-9K na rynku wtórnym faktycznie Grandy dość wyraźnie się wyróżniają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 31.01.2019 o 13:04, Silver_85 napisał:

Jeszcze teraz mi się przypomniało, że ktoś chwalił Studio 16Hz Aries z Heglem, ale osobiście nie miałem okazji posłuchać tych kolumn. 

Ja miałem okazję posłuchać, brzmi to super. Sam będę chciał w przyszłości kupić Hegla do grand conto signature. Narazie gra to z heglem hd12 i końcówką nuforca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma w salonie QUADRAL PLATINUM M50 podłączony do Maratnza PM7005 i jeśli mam być szczery nie gra to specjalnie.

Słuchałem dużej ilości sprzętu , i mi pasuje granie DALI GRAND.

Ktoś napisał że nie grają wybitnie i to nie Hi-end.

Czyli kiedy Hi-end ? od 30 000zł w górę. Nie dajmy się zwariować. Zróbmy najpierw pomieszczenie , pomiary dajmy dobre kolumny , wzmak i posłuchajmy. Dla mnie mój sprzęt gra bardzo dobrze. Na razie zostaję w tym miejscu. Hi-end to tylko nasza głowa.

Nie będe się licytował czy to gra lepiej czy gorzej od innego sprzętu. Ważne że mi się podoba i pasuje.

Dużo ludzi na tym forum jest tylko w roli handlarzy ale to już inny temat...

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje monitory zejdą niżej z basem od niejednej podłogowej konstrukcji (...) na ten przykład w odpowiedzi na tak niedorzeczne stwierdzenie że się nie da ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.