Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzanie muzyki z internetu i z plików


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś jest zagorzałym konserwatystą i dla niego jedyne słuszne nośniki dźwięku to płyta winylowa i CD to temat nie dla niego ... (a i dyskusja na osobny wątek) Idąc z duchem czasu stoję przed dylematem SPRZĘTOWYM w jaka stronę podążać z odtwarzaniem muzyki zapisanej cyfrowo - czy to stream z internetu czy też z plików ... do dyspozycji są wszelakie urządzenia, DAC'e, odtwarzacze sieciowe, strumieniowe Audio streamery, network playery, amplitunery z DAC, CD z DAC, a może NAS czy raspberry i wszelkiej inne kończąc na przystawkach BT.

Co wybrać z tego ... powiecie DAC - ok to niejako podstawa, ale czy mają odpowiednie wejścia, wyjścia, obsługę sieci itp itd wybór ogromny tak jak i rozpiętość cenowa ... powiecie network player zwany streamer audio, OK ma wszystko a przede wszystkim dość wygórowaną cenę ... wzmak zintegrowany z DAC, tak poręczny, ale jak już mam amp taki co mi pasuje ... ta różnorodność rozwiązania sprawia nie mały dylemat ... o co chodzi w tym wywodzie, wiele z tych urządzeń to wydatek paruset czy kilku a nawet kilkunastu tysięcy zł i nie sztuka wydać pieniądze ale wydać je rozsądnie i mieć pełnie satysfakcji z ulokowania pieniędzy ... ktoś powie kup sprawdzony polecany odtwarzacz strumieniowy ... ale czy tego samego nie uzyskam kupując powiedzmy TVBox na androidzie (odpowiednio wyposażonego w gniazda audio) który wypluje dźwięk a jak będzie za "słaby" to wypuścić go optykiem na lepszego DACa.

Na jakim rozwiązaniu polecacie się skupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedialny komputerek na Androidzie podłączony do wzmacniacza. Sterujesz tym za pomocą telefonu, czy tabletu, mając jak na dłoni strukturę folderów w VLC, XBMC, czy innym kombajnie multimedialnym. Sam używałem Prestigio PAB 4411 (o ile nie pomylilem nr). Jest tego od cholery na rynku. To mój przykład- już przestarzały, ale chodzi o koncepcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaletą jest też elastyczność- możesz dowolnie konfigurować potrzebne funkcje, czy to radio, czy tv z internetu, klient sieci multimedialnej z nas, itd, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, prawdę mówiąc to temat bez dna. Mogę tylko powiedzieć co mam (osobiście w domu)i  z czego jestem mega zadowolony. 

Zestaw Audio: Cyrus 82DAC + PMC Twenty 21. To świetny zestaw stereo, który przetrwa wiele lat bez groźby zdezaktualizowania z powodów jakiegoś upgrad'u .

http://www.cyrusaudio.pl/pl/Produkty/Wzmacniacze_zintegrowane/8__DAC

http://www.pmc-speakers.eu/pl/Produkty/twenty5/twenty5_21

Do tego jako źródło Nr1. - Chromcast Audio podpięty po Optyku (96kHz / 24 bity). Gdy  pojawi się  inny, nowszy to po prostu bez żalu (małe koszty) wymienię i będę miał wszystko "up to date".  Warunek, aplikacje muszą wspierać chromcasta. Większość czołowych aplikacji do streamowania muzyki wspiera. 

Jako alternatywne , źródło numer Nr 2. - Odbiornik Bluetooth 5.0 z Aptx HD (48kHz/24 bity) również podpięty po optyku. 

Jako źródło Nr 3  - TO KABLOWE - Kabel USB-B do USB-C. To dla gości szybko chcących się wpiąć z muzą. Warunek , posiadanie w miarę nowego Smartfona. 

Oczywiście do zestawu mogę zawsze dokupić streamer Cyrus Stream Xa, ale wtedy skazany będę na TIDAL + PLIKI NP FLAC

http://www.cyrusaudio.pl/pl/Produkty/Odtwarzacze_strumieniowe/Stream_Xa

Ponieważ słucham tylko i wyłącznie Streamingu , tak więc to co mam podłączone w chwili obecnej w zupełności mi wystarcza. 

Sam zestaw Audio przez lata się nie zestarzeje, a całą resztę można sobie ewentualnie wymieniać. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adadur napisał:

Jeśli ktoś jest zagorzałym konserwatystą i dla niego jedyne słuszne nośniki dźwięku to płyta winylowa i CD to temat nie dla niego ... (a i dyskusja na osobny wątek) Idąc z duchem czasu stoję przed dylematem SPRZĘTOWYM w jaka stronę podążać z odtwarzaniem muzyki zapisanej cyfrowo - czy to stream z internetu czy też z plików ... do dyspozycji są wszelakie urządzenia, DAC'e, odtwarzacze sieciowe, strumieniowe Audio streamery, network playery, amplitunery z DAC, CD z DAC, a może NAS czy raspberry i wszelkiej inne kończąc na przystawkach BT.

Co wybrać z tego ... powiecie DAC - ok to niejako podstawa, ale czy mają odpowiednie wejścia, wyjścia, obsługę sieci itp itd wybór ogromny tak jak i rozpiętość cenowa ... powiecie network player zwany streamer audio, OK ma wszystko a przede wszystkim dość wygórowaną cenę ... wzmak zintegrowany z DAC, tak poręczny, ale jak już mam amp taki co mi pasuje ... ta różnorodność rozwiązania sprawia nie mały dylemat ... o co chodzi w tym wywodzie, wiele z tych urządzeń to wydatek paruset czy kilku a nawet kilkunastu tysięcy zł i nie sztuka wydać pieniądze ale wydać je rozsądnie i mieć pełnie satysfakcji z ulokowania pieniędzy ... ktoś powie kup sprawdzony polecany odtwarzacz strumieniowy ... ale czy tego samego nie uzyskam kupując powiedzmy TVBox na androidzie (odpowiednio wyposażonego w gniazda audio) który wypluje dźwięk a jak będzie za "słaby" to wypuścić go optykiem na lepszego DACa.

Na jakim rozwiązaniu polecacie się skupić?

Nie wiem o co chodzi z dylematem pliki czy stream. Jeśli masz własne pliki (ewentualnie płyty, które chcesz zgrać do postaci plików) to wiadomo, że musisz jakoś je odtwarzać. Jeśli nie masz za dużo własnej muzy – to raczej lepiej skupić się na dobrej aplikacji serwisu typu Tidal.

Zaletą rozwiązania na Androidzie jest program USB Audio Player Pro, który zapewni bdb dźwięk w tym obsługę serwisów Tidal i Qobuz  - dźwięk z własnych plików będzie jeszcze lepszy(aczkolwiek różnice nie są wielkie więc poprzestanie np. na Tidalu nie jest złym pomysłem). Z drugiej strony trzeba tu stosować dość upierdliwe sterowanie – np. z użyciem dodatkowego tabletu i pulpitu wirtualnego. Ja bazuje na doświadczeniach ze smartfonem, kupując PC z Antkiem warto się upewnić, czy UAP na pewno chodzi na danej wersji – po ponoć na niektórych zabawkach do TV może być z tym problem.

Zaletą rozwiązania na Windows jest największa liczba dostępnych rozwiązań – zwłaszcza do odtwarzania własnych plików. Masz do dyspozycji mnóstwo aplikacji do odtwarzania dźwięku(Foobar, jRiver, Audirvana, Amarra, HQPlayer, Roon itd.) oraz aplikacji polepszających funkcjonowanie Win pod kątem audio(jPlay, Fidelizer, Audiophile Optimizer itd.) . Większość z nich pozwala na sterowanie mini PC z poziomu smartfonu – gorzej (pod kątem sterowania) jest z serwisami typu Tidal ale i tu są takie opcje(Roon, jPlay Femto, Bubble itd.) pulipity wirtualne tez dają radę. Trzeba zastrzec, że oryginalne aplikacje serwisów streamingowych dają wyraźnie słabszy dźwięk na PC, niż własne pliki grane na Foobarze, nie wspominając już o HQPlayer czy jPlay.

W obu przypadkach do ceny miniPC powinieneś doliczyć drugie tyle na zasilacz liniowy.

Co do zalet innych rozwiązań (allo sparky, malina, tanie streamery, PC na linuxie) muszą się wypowiedzieć zwolennicy i użytkownicy tych rozwiązań. Ostatnio, po obniżce cen, jest np. straszy hype na Chromecast Audio – skrajni wielbiciele używają to bez DACa i twierdzą, że jest mega(czy mówią to na trzeźwo – nie wiem). Sam sobie zamówiłem ten gadżet z czystej ciekawości i będę go testował w różnych konfiguracjach.  Nie spodziewam się cudów – ale kto wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rochu napisał:

 

5 godzin temu, dzarro napisał:

[...]

Co do zalet innych rozwiązań (allo sparky, malina, tanie streamery, PC na linuxie) muszą się wypowiedzieć zwolennicy i użytkownicy tych rozwiązań. Ostatnio, po obniżce cen, jest np. straszy hype na Chromecast Audio – skrajni wielbiciele używają to bez DACa i twierdzą, że jest mega(czy mówią to na trzeźwo – nie wiem). Sam sobie zamówiłem ten gadżet z czystej ciekawości i będę go testował w różnych konfiguracjach.  Nie spodziewam się cudów – ale kto wie?

To już drugi wpis dotyczący Chromecast i faktycznie Chromecast Audio otwiera wiele możliwości a przy takiej cenie wydaje się rewelacyjne ... tylko gdzieś nad tą funkcjonalnością priorytetem jest jakość dźwięku z tego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, adadur napisał:

Chromecast Audio otwiera wiele możliwości a przy takiej cenie wydaje się rewelacyjne

Czy przypadkiem producent nie podjął decyzji o zakończeniu rozwoju i produkcji Chromecast Audio? Chyba w ubiegłym tygodniu gdzieś o tym czytałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już jakiś zestaw audio i chcesz go tylko rozbudować o w/w funkcjonalność, to warto wejść w odtwarzacze sieciowe. Od siebie mogę polecić przetestowanie Bluesound Node 2i. Obsługa tego urządzenia to czysta przyjemność, co warto podkreślić. W dużej ilości produktów nie działa to do końca tak jak powinno. Jakość dźwięku jest bardzo zadowalająca jak na ten przedział cenowy (2499 pln). Można to urządzenie wykorzystać także jako transport, korzystając z zewnętrznego DACa. Sprzedajemy Bluesoundy nawet do bardzo drogich systemów, bo klienci doceniają płynność i stabilność działania. 

Zapraszam do nas na testy lub do wypożyczenia sprzętu do domu.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.