Skocz do zawartości
IGNORED

Sound Project Nina


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zainteresowaly mnie te monitory... Z racji odległości od Warszawy i problemów zdrowotnych nie mogę ich posłuchać w Audiopunkt.

Czy ktoś miał już z nimi styczność na dłużej?

Jak grają?

Dziwne są te ich  internetowe recenzje...

 

PS   Szukam monitorów do transportu, przedwzmacniacza i monobloków Cyrusa, do pokoju 18m2.

 

Pozdrawiam,

Miłosz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sweetminio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound Project Nina,  Bardzo ładnie  wykonane, tylko że trochę  drogie,  chyba 6999 bez standow, grają  Bardzo równo w każdym paśmie, grają  Bardzo naturalnie i neutralnie, grają  dźwiękiem  w 75-80 procentach, jak kolumny podłogowe,  z monitorów  jakie słuchałem, to te bija inne i grają  porownywalnie tak samo, jak drozsze,  także te monitory obiektywnie polecam, ponieważ grają  naturalnie i możesz wtedy manipulować w dzwieku,już tylko wzmacniaczami

Sound Project  Nina  w audiopunkt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

tak potwierdzam to bardzo czysto i neutralnie grające głośniki, spokojnie można je porównać z wiele droższymi konstrukcjami, bardzo duża stereofonia oderwany dźwięk od głośników, słuchałem je kiedyś u kolegi i kopara mi opadła , potem natrafiłem na wystawie Audio Show i znowu opad szczeny aż sobie zanotowałem z czym to grało  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam, zakupiłem i odpaliłem te monitory godzinę temu, kupiłem z ekspozycji ( w stanie idealnym), zakładam że są już trochę wygrzane. Źródło Yaqin SD 33A i wzmacniacz Haiku SOL || SE. Warunki do odsłuchu określiłbym jako skrajnie nieprzyjazne, pokój 12m^2 i do tego prawie kwadrat. Do porównania mam Kolumny zamknięte na SEAS F22 - bardzo dobre moim skromnym zdaniem bo jako jedyne sprawdziły się, niedudniący, niekartonowy bas brakowało tylko odrobinę góry... i wzmacniacz lampowy SE na lampach 6C33C. Różne kolumny testowsałem Paradigmy, DALI IKON 2, Monitor Audio no a teraz mam monitorki Sound Project Nina - i jak to gra z traznzystorem? Przestrzeń jest na linnii kolumn, za i przed, na lampie i SEAS wszystko jest z przodu - jakieś 30 cm od nosa - takie mam wrażenia, góra jest ciekawa bo niby nie ostra i nie męczy ale jak trzeba to chwilami plomby wypadają  podoba mi się to! Średnie - są spólne z sopranami tak jak w głośnikach pełnopasmowych. Bas nie dudni ale nie jest też zawsze  idealnie punktowy i krótki - to może wynikać z kiepskiego nagrania.

Moje wnioski: do niewielkich pomieszczeń idealne kolumny z bardzo dobrym dźwiękiem holograficznym.

Uwagi: potrzebny jest naprawdę mocny wzmacniacz, mój Haiku przy 6 Ω ma jakieś 70W - wydaje mi się że to minimum żeby wysterować te monitory w niedużym pokoju. To tyle, może za kilka dni napiszę coś więcej, bardzo bałem się że znowu popełniłem błąd i  jak je podłącze w domu to wyjdzie przysłowiowa k....pa, jednak jest dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Czy o firmowych  konwerterach i wzmacniaczach jest coś na AudioStereo.pl?

Konwerter DAC to sprawa mocno archiwalna z 1993 roku, jeden z pierwszych zewnętrznych na polskim rynku i nie produkowany seryjnie.

Oszczędna minimalistyczna oprawa

Czy szyją na miarę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet kropki nie umieją postawić ale wielokropki już tak.

|

Odnośnie retro i wintadżowych zabytków...

Tamten customowy DAC  od Sound Project miał chyba nazwę 1S Delta?

Czy ktoś jeszcze pamięta XX wiek?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowa zajawka jednak jest po polsku, tyle że pojawia się po rozwinięciu całego  akapitu z początkowymi 5 wyrazami tego zdania:

"Ich wyważona prezentacja pozwala zaliczyć brzmienie naszych wyrobów do klasy tych urządzeń, które dają pełną satysfakcję ich nabywcy przez wiele lat, a nie tylko w dniu zakupu. Ta sama idea - zharmonizowania całości z detalem - przyświeca nam przy pracy nad projektami wzorniczymi."

Jest OK

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.