Skocz do zawartości
IGNORED

Co do/zamiast bluesounda jako źródło?


Svawo

Rekomendowane odpowiedzi

 Hejka forumowicze, 

Odsluchuje właśnie Noda 2i i muszę przyznać że mam dylemat.  Dobra obsługa a do tego rytm, entuzjazm, muzykalnosc na poziomie naita5si ... tyle że słyszę gdzieś podbicie na basie,  bas jest prowadzony grubą kreską a detale w średnicy gdzieś jakby delikatnie nachodzily na siebie... sprzęt nastawiony  jest dość mocno na przyjemność z odsłuchu i mu to- trzeba przyznać- świetnie wychodzi ... brzmienie do pewnego poziomu jest świetna ofertą ale jak się  próbuje złożyć coś do trochę bardziej ambitnego słuchania może przestać wystarczać... chciałbym uzyskać zbliżony charakter brzmienia ale z odrobinę większą finezja i rozdzielczością tak za około 3,5-4k .. czy znajdę lepszy streamer w tej kwocie czy dołożyć 1,5-2 K i dokupić daca - jakiego? ( może być uzywka). 

Z dacow słyszałem tylko rdaca2 i był dość uporządkowany ale chyba brakowało- jak dla mnie-tej muzykalnosci..

 

Pozdrawiam, 

S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Ariesa Mini z zasilaczem (inny charakter dźwięku i być może Ciebie zadowoli, jest raczej bardziej rozdzielczo, nie tak "miękko" jak Node2), albo np. Cambridge Audio CXN (lub lepiej: 851N jeśli używki wchodzą w grę, w kwocie 4k. można dostać już prawie nowe czy powystawowe): tu będzie też bardziej detalicznie.
Te streamery znam i moim zdaniem warto wypróbować.

DAC za 2 tys. to też opcja choć nie wiem czy coś szczególnego wniesie (zmiana charakteru na pewno ale czy uda się odpowiednie urządzenie znaleźć i czy będzie wyczuwalna różnica z Node2 w roli transportu - nie wiem). W takim przypadku niejako część kasy idzie w powietrze (zdublowanie DACa gdzie z jednego nie korzystasz, 2 obudowy itp.).

Jeśli zaś z jakichś przyczyn funkcjonalność Node2 jest dla Ciebie jak należy (a może tak być bo to bdb pod wieloma względami użytkowymi urządzenie) a inne streamery obsługowo nie przypadną Ci do gustu, można próbować z dołożeniem DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, konradwo napisał:

Możesz spróbować Ariesa Mini z zasilaczem (inny charakter dźwięku i być może Ciebie zadowoli, jest raczej bardziej rozdzielczo, nie tak "miękko" jak Node2), albo np. Cambridge Audio CXN (lub lepiej: 851N jeśli używki wchodzą w grę, w kwocie 4k. można dostać już prawie nowe czy powystawowe): tu będzie też bardziej detalicznie.
Te streamery znam i moim zdaniem warto wypróbować.
 

Hm.. jakiegoś podobnego dużego cambridga słuchałem przez chwilę w salonie i wydawał się nieco suchawy- nie wiem czy to trafne spostrzeżenie?

Ogólnie to ten bluesound mi odpowiada właśnie dlatego że jest miękki wypełniony ciepły.. Ale ten bas , mógłby być delikatnie bardziej z kontrolą i lepszym konturem.. coś czuję że łatwo nie będzie,  gdyby te sprzęty miały regulację miekkosci/konturu suwakiem ,albo gdyby bluesound miał wyższy model ;)

A taki audiolab mdac? Jak u niego z muzykalnoscią ktoś porównywal? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svawo, jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. A nie dasz rady sobie dostosować korektorem? Jest tam w Node 2 taki prymitywny w opcjach, ale może znajdziesz jakieś odpowiadające ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CA był trochę suchawy dla Ciebie a brzmienie Node2 Ci odpowiada to spróbowałbym z Ariesem.
Ten typ dźwięku może Ci podpasować.
Jest dynamicznie ale z dobrym wypełnieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node 2i jest ekstra w swojej cenie. Pobawiłbym się tutaj kablami, serio. Bluesound jest podatny na RCA i zasilanie. Jak chcesz skrócić bas, to polecam pożyczyć Nordost Purple Flare zasilający i RCA od Nordosta; White Lightning i Purple Flare na testy. 

Zapraszamy :)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatne manipulowanie suwakami powinno pomóc,  rca pewnie tym bardziej więc coś wypróbuję.... mój rca +głośnikowe i moje kolumny razem mogą dawać taki a nie inny efekt, to fakt, wszystkie razem mają te same cechy :)

Aries to trochę skok w bok już prędzej wolałbym coś mała półkę wyżej... Ale jak bezie okazja to chętnie posłucham.. trochę się boję o obsługę urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci transport raspberry pi + nakładka digione (jako transport/streamer) i dac, którego brzmienie ci odpowiada.

Malina z nakładką i zasilaczem to koszt max 1000zł, a dac to już do wyboru do koloru, zależnie od budżetu. Moim skromnym zdaniem takie rozwiązanie praktycznie nie ma wad. Nawet gdyby po jakimś czasie naszły cię chęci na upgrade, to zmieniasz dac na lepszy a nie cały streamer. Odpada ci także potencjalny problem z brakiem wsparcia oprogramowania streamerów. Różnie z tym bywa, a świat plików rozwija się w b.szybkim tempie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dawid Hare napisał:

Polecam Ci transport raspberry pi + nakładka digione (jako transport/streamer) i dac, którego brzmienie ci odpowiada.

Malina z nakładką i zasilaczem to koszt max 1000zł, a dac to już do wyboru do koloru, zależnie od budżetu. Moim skromnym zdaniem takie rozwiązanie praktycznie nie ma wad. Nawet gdyby po jakimś czasie naszły cię chęci na upgrade, to zmieniasz dac na lepszy a nie cały streamer. Odpada ci także potencjalny problem z brakiem wsparcia oprogramowania streamerów. Różnie z tym bywa, a świat plików rozwija się w b.szybkim tempie.

Wiedziałem... to była tylko kwestia czasu, aż ktoś zaproponuje to rozwiązanie "praktycznie bez wad."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Różnie z tym bywa, a świat plików rozwija się w b.szybkim tempie.

No wiesz streamer można za 2-3 lata zmienić na nowy - zestaw trzeba czasem apgrejdowac choćby żeby zabić monotonie ;) jak wygląda jakość grania maliny w porównaniu do noda , oba jako transport? To mnie najbardziej interesuje :)

1 godzinę temu, tomek11 napisał:

Wiedziałem... to była tylko kwestia czasu, aż ktoś zaproponuje to rozwiązanie "praktycznie bez wad."

 Jakieś konkretne wady masz na myśli?  Możliwe ze obsługa nie jest w malince  trudna ale sądzę że noda raczej nie przebije ..

 

O co chodzi z tą malina właściwie czemu ma przeciwników skoro jest tak dobra? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Svawo napisał:

O co chodzi z tą malina właściwie czemu ma przeciwników skoro jest tak dobra? :)

Ponieważ różne są maliny,...takie dwa skrajne przypadki:

jeśli ktoś podłączy podstawową malinę do daka za 5k i powie że to gówno, to ciężko mi będzie zaprzeczyć...

natomiast jeśli ktoś podłączy najbardziej zaawansowane rozwiązanie maliny do tego dobrze zasilane do daka nawet w pułapie cenowym 15k i powie że nie słyszał lepszego transportu, to tylko mu przyklasnę i powiem: "witamy w domu" :)

cenowo też są różnice
wersja najtańsza to jakieś 200zł, najbardziej rozbudowany setup może dojść do 2500zł z zasilaniem i izolacją optyczną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, m4tech napisał:

cenowo też są różnice
wersja najtańsza to jakieś 200zł, najbardziej rozbudowany setup może dojść do 2500zł z zasilaniem i izolacją optyczną

To teraz pytanie czy malina za 1500 jako samodzielny odtwarzacz tidala i tune in jest w stanie dorównać w łatwośći obsługi temu node2i i znacznie/ zauważalnie wyprzedzić go jakościa brzmienia?  Czy to może jest tak że jakość brzmienia za daną kwotę będzie podobna i nikt raczej nie wychodzi przed szereg a zmienia się tyko charakter? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Svawo napisał:

To teraz pytanie czy malina za 1500 jako samodzielny odtwarzacz tidala i tune in jest w stanie dorównać w łatwośći obsługi temu node2i i znacznie/ zauważalnie wyprzedzić go jakościa brzmienia?  Czy to może jest tak że jakość brzmienia za daną kwotę będzie podobna i nikt raczej nie wychodzi przed szereg a zmienia się tyko charakter? 

Jeśli chodzi o funkcjonalność to nie będę się zbyt wypowiadał, tylko tyle, że mam Roon'a i on załatwia wszystko tzn. każda malina niezależnie od wersji działa jak dedykowany pełnokrwisty streamer bez najmniejszego "ale..."

Natomiast jeśli chodzi o jakość brzmienia, to szukając odpowiedzi może  trzeba najpierw zapytać co odgrywa rolę w budowie transportów audio,  spójrzmy na transporty CD z wyższej półki, na przykład na takiego Jay's Audio CDT-3 ....Co widzimy?
Widzimy że jest to praktycznie jeden duży zasilacz (jakieś 95% komponentów to sekcja zasilania) + dobre zegary, ...jakie wnioski? co odgrywa rolę w transportach audio jeśli chodzi o brzmienie? :)

Konstruktorzy takich miłych urządzeń jak BS Node 2i czy Ariesa Mini mieli wytyczonych bardzo dużo rożnych celów, ale sekcje zasilania tych urządzeń na pewno nie były ich priorytetem.

47 minut temu, Svawo napisał:

i znacznie/ zauważalnie wyprzedzić go jakościa brzmienia

To czy zauważalnie to zależy także od reszty toru, im lepsza reszta tym bardziej są zauważalne różnice w transportach, ...uwierz mi ulegają poprawie te elementy brzmienia, które wszyscy kochamy w muzyce, jeśli to usłyszysz nie ma odwrotu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomek11 napisał:

Wiedziałem... to była tylko kwestia czasu, aż ktoś zaproponuje to rozwiązanie "praktycznie bez wad."

Skoro wiedziałeś to bardzo fajnie, a skoro są duże wady tego rozwiązania to proszę wymień je, bo sam jestem ciekawy. Rozumiem że znasz brzmienie maliny po spdif choćby z kartą digione z przyzwoitym zasilaniem? Jako transport gra na bardzo wysokim poziomie. Kwestia solidnego zasilania to około 1500zl. Za 2500zl osiągasz dźwięk jakiego  absolutnie nie dostaniesz od Bluesound i tyle. Dedykowane transporty plików kosztują grube pieniądze. W dużej mierze koszty generuje rozbudowane zasilanie i zegar. Malina przy odpowiednim zasilaniu może z nimi konkurować. Ale to moje zdanie. Zresztą do niedawna sam miałem dylemat malina czy bluesound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, m4tech napisał:

To czy zauważalnie to zależy także od reszty toru, im lepsza reszta tym bardziej są zauważalne różnice w transportach,

no właśnie ja jeszcze jestem na poziomie zmiany kolumn czy kabli głośnikowych i nie wiem czy to aby nie przyniesie wiecej korzyści niż zabawa w transporty i droższe (>2 k) daci...

ale ogólnie ciekawy temat szkoda że nie ma tego nikt z moich znajomych, czy w pobliskim salonie to bym przynajmniej mógł sobie podejrzeć...

a możesz podać przykłady dobrych (robionych seryjnie przez niedomorosłych a solidnych producentów z zapleczem ) zasilaczy?

no i jeszcze to bardziej pytałem jak to się sprawdza jako niezależny odtwarzacz, nie transport...

z góry dzięki za wszelkie info

4 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Skoro wiedziałeś to bardzo fajnie, a skoro są duże wady tego rozwiązania to proszę wymień je, bo sam jestem ciekawy.

hm... nie znam się na kościach, ale taka katana jest na sabre a często spotykam się z opiniami że to dość szorstko grająca kość .. wiem wiem liczy się podobno implementacja :)

no a kto jest producentem podzespołów i nakładek, jest jakiś większy wytwórca? ktoś ma licencje czy jak to się odbywa?

zastanawia mnie dlaczego wciąż jest to w audio temat jakby niszowy i ludzie często kupują gotowe produkty typu streamery, odtwarzacze plików skoro jest to nieopłacalne...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Skoro wiedziałeś to bardzo fajnie, a skoro są duże wady tego rozwiązania to proszę wymień je, bo sam jestem ciekawy. Rozumiem że znasz brzmienie maliny po spdif choćby z kartą digione z przyzwoitym zasilaniem? Jako transport gra na bardzo wysokim poziomie. Kwestia solidnego zasilania to około 1500zl. Za 2500zl osiągasz dźwięk jakiego  absolutnie nie dostaniesz od Bluesound i tyle. Dedykowane transporty plików kosztują grube pieniądze. W dużej mierze koszty generuje rozbudowane zasilanie i zegar. Malina przy odpowiednim zasilaniu może z nimi konkurować. Ale to moje zdanie. Zresztą do niedawna sam miałem dylemat malina czy bluesound.

Mi akurat pasuje Node 2i. Zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę circa 2100 zł za kompletne, dobrze brzmiące (moim zdaniem, ale nie tylko), świetnie dopracowane pod względem obsługi i aplikacji, estetycznie wykonane urządzenie, które kupuje się po to, aby później nie martwić się obudową, którą trzeba dokupić, zasilaczem który trzeba dokupić, dac, który trzeba dokupić, nakładką taką, nakładką sraką, dodatkowymi kabelkami, konfiguracją z pierdylionem opcji. I jeszcze zagwozdka, jak mi to wszystko razem zagra, co po drodze skaszanię a co mi się uda a i tak funkcjonalność będzie pewnie różna. To oczywiście tylko moje zdanie, ale "rozwiązanie praktycznie bez wad" to lekka przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje właśnie bluesounda do yamahy cdnt670

Yamaha jest delikatnie jaśniejsza minimalnie twardsza ma gorszy chłodniejszy wokal ale lepszy  dokladniejszy błyszczący fortepian bardziej sprezysty  krótszy i rozdzielczy bas jest trochę czytelniejsza choć trudno powiedzieć czy bardziej rozdzielcza... jest bardziej subtelna i jakby spokojniejsza , przez co przy szybkim porównaniu może dac się wyczuć monotonie... node jest bardziej nastawiony na efekt i energetyczny... obsługa w node trochę lepsza.. coś za coś. Budżet podobny i w jakości brzmienia dużej roznicy na pierwszy rzut oka nie ma.  Nie wiem który jest lepszy i bardziej uniwersalny.  Gdyby nie ten bas to node byłby pewnie zwycięzca... trochę lepszy przetwornik (i może nieco wyższa cena) i byłby nie do przebicia.  Porównam sobie jeszcze do arcama rplaya..

Na stronie nordosta pisze że purple flare powinno faktycznie dobrze zgrywac się z nodem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmieniłem IC w nodzie na twardszy czyli z cardasa parsec na zwykłą sznurówkę i jest lepiej może nawet powyżej oczekiwań, dźwięki już tak nie zachodzą na siebie, aczkolwiek nie da się ukryć że jest to szkoła grania nada i że gra stosunkowo grubą kreską szczególnie na basie .... kwestia oczekiwań i przyzwyczajeń bo i jasne i ciemne granie ma swoje zalety, kiedyś wolałem ciemne miekkie granie, potem jasniejsze rozdzielcze twardsze, a ostatecznie chyba najlepiej byłoby gdzieś pośrodku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2019 o 19:23, tomek11 napisał:

Mi akurat pasuje Node 2i. Zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę circa 2100 zł za kompletne, dobrze brzmiące (moim zdaniem, ale nie tylko), świetnie dopracowane pod względem obsługi i aplikacji, estetycznie wykonane urządzenie, które kupuje się po to, aby później nie martwić się obudową, którą trzeba dokupić, zasilaczem który trzeba dokupić, dac, który trzeba dokupić, nakładką taką, nakładką sraką, dodatkowymi kabelkami, konfiguracją z pierdylionem opcji. I jeszcze zagwozdka, jak mi to wszystko razem zagra, co po drodze skaszanię a co mi się uda a i tak funkcjonalność będzie pewnie różna. To oczywiście tylko moje zdanie, ale "rozwiązanie praktycznie bez wad" to lekka przesada.

Trochę odkopując...

Przed rozpoczęciem użytkowania maliny miałem podobne zdanie do Twojego. Również wydawało mi się tego dużo do ogarnięcia. Dlatego widzę że nie miałeś z nią do czynienia. Malina składa się z dwóch elementów plus obudowy i zasilacza. Złoży to nawet przedszkolak. Instalacja systemu i konfiguracja prostsza niż się wydaje. Do tego chętni koledzy (I koleżanka)na forum którzy pomagają w razie problemów z instalacją. Działanie systemu np. Moode bardzo szybkie i stabilne. Jakość dźwięku z zewnętrznym przyzwoitym dac rewelacyjna. Ale cóż, nie pisze tego żeby Cię przekonywać, ale może czyta twój wpis ktoś kto zestawia się nad maliną i może się niepotrzebnie zniechęcić. A malina nie taka straszna i mówię to jako osoba która niedawno nie miała pojęcia jak zabrać się do złożenia tego wdziecznego komputerka :) no i ps. Tam nie ma żadnych "dodatkowych kabelków". Raz skonfigurowana nie wymaga dalszego rozbudowywania. I nie ma zagwozdki jak to zagra, bo zagra bardzo dobrze. Tutaj pole do popisu to raczej przy wyborze dac. 

Oczywiście są zwolennicy gotowych urządzeń typu Bluesound i jak najbardziej ich rozumie, żeby nie było  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dawid Hare napisał:

Trochę odkopując...

Przed rozpoczęciem użytkowania maliny miałem podobne zdanie do Twojego. Również wydawało mi się tego dużo do ogarnięcia. Dlatego widzę że nie miałeś z nią do czynienia. Malina składa się z dwóch elementów, obudowy i zasilacza. Złoży to nawet przedszkolak. Instalacja systemu i konfiguracja prostsza niż się wydaje. Do tego chętni koledzy na forum którzy pomagają w razie problemów z instalacją. Działanie systemu np. Moode bardzo szybkie i stabilne. Jakość dźwięku z zewnętrznym przyzwoitym dac rewelacyjna. Ale cóż, nie pisze tego żeby Cię przekonywać, ale może czyta twój wpis ktoś kto zestawia się nad maliną i może się niepotrzebnie zniechęcić. A malina nie taka straszna i mówię to jako osoba która niedawno nie miała pojęcia jak zabrać się do złożenia tego wdziecznego komputerka :) no i ps. Tam nie ma żadnych "dodatkowych kabelków". Raz skonfigurowana nie wymaga dalszego rozbudowywania. I nie ma zagwozdki jak to zagra, bo zagra bardzo dobrze. Tutaj pole do popisu to raczej przy wyborze dac. 

Oczywiście są zwolennicy gotowych urządzeń typu Bluesound i jak najbardziej ich rozumie, żeby nie było  :)

Niby się zgadzam i popieram ale piszesz malina i ktoś może zrozumieć że na podstawowej wersji za 179zł ma taki dźwięk że Bluesound za 2200zł się chowa a to nie jest prawda. W audio spotykamy różne maliny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadałem Wam powyżej kilka pytań ale zignorowaliscie, czy Wam się nie chciało czy  może nie znacie odpowiedzi ?

 

Ja kupiłem bluesounda.. i jestem jak na razie bardzo zadowolony - polecam...

...Ale może komuś z( może nawet mi) kiedyś takie odpowiedzi się przydadzą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4tech napisał:

Niby się zgadzam i popieram ale piszesz malina i ktoś może zrozumieć że na podstawowej wersji za 179zł ma taki dźwięk że Bluesound za 2200zł się chowa a to nie jest prawda. W audio spotykamy różne maliny ;)

W takim razie precuzuje....Malina + digione + zasilacz liniowy lub ifi. System Moode, połączenie z dac przez bnc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 16:05, Svawo napisał:

a możesz podać przykłady dobrych (robionych seryjnie przez niedomorosłych a solidnych producentów z zapleczem ) zasilaczy?

proszę bardzo, tyle razy to wklejałem że chyba o kryptoreklamę mnie posądzą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub jeszcze lepszy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale ten tylko do 1A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadałem Wam powyżej kilka pytań ale zignorowaliscie, czy Wam się nie chciało czy  może nie znacie odpowiedzi ?
 
Ja kupiłem bluesounda.. i jestem jak na razie bardzo zadowolony - polecam...
...Ale może komuś z( może nawet mi) kiedyś takie odpowiedzi się przydadzą ;)
Sorki ale takie wątki robią się nudne. A powstało ich tak z 1500. ;-) Prawda jest taka, że wybór w tym budżecie jest mały. 3-4 Japończyków Aries Mini! Cocktail Audio i ten Node. Kropka. Jak chcesz iść osobno to musisz iść w maliny, chromecasty, laptopy, żeby starczyło na DAC.
Skoro Node jest OK. To jest OK. Jeśli już rozstrzygał bym dylematy to np. co się bardziej opłaca do 4000-5000 zl. Osobne urządzenia czy może wzmak z DAC. Choć tu wybór też jest ograniczony. W ogóle ten rynek działa tak, że 99% producentów robi sprzęt dla 1% odbiorców.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, m4tech napisał:

proszę bardzo, tyle razy to wklejałem że chyba o kryptoreklamę mnie posądzą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub jeszcze lepszy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale ten tylko do 1A

To jeszcze wytłumacz na czym polega lepszość tego drugiego od pierwszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrSalieri napisał:

To jeszcze wytłumacz na czym polega lepszość tego drugiego od pierwszego :)

Nie jestem sprzedawcą żeby się tłumaczyć ;) , jak go dostanę to może zdam relację z porównania

ten pierwszy mam i jak to mówią audiofile brzmieniowo "zmiata w pył" takiego Tomanka MiniUlpsa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać koniecznie czy warto kupić ten droższy na czystą stronę digione signature a na brudną ten tańszy. Może być na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.02.2019 o 18:46, m4tech napisał:

Ponieważ różne są maliny,...takie dwa skrajne przypadki:

jeśli ktoś podłączy podstawową malinę do daka za 5k i powie że to gówno, to ciężko mi będzie zaprzeczyć...

natomiast jeśli ktoś podłączy najbardziej zaawansowane rozwiązanie maliny do tego dobrze zasilane do daka nawet w pułapie cenowym 15k i powie że nie słyszał lepszego transportu, to tylko mu przyklasnę i powiem: "witamy w domu" ?

cenowo też są różnice
wersja najtańsza to jakieś 200zł, najbardziej rozbudowany setup może dojść do 2500zł z zasilaniem i izolacją optyczną

Cześć. Ja właśnie myślę o przejście na rasberry+digione signature+zasilanie liniowe. Myślisz, że to zagra lepiej od Node2i jako transport? Mam dobrego daca: Exogal Comet Plus i boję się, że Node2i może już być wąskim gardłem. O co chodzi z tą izolacją optyczną? Możesz mi wytłumaczyć łopatologicznie (nie znam się na elektronice). Czy to jakiś specjalny kabel ethernet do połączenia maliny z switchem? Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Ja właśnie myślę o przejście na rasberry+digione signature+zasilanie liniowe. Myślisz, że to zagra lepiej od Node2i jako transport?

Wg mnie to inna liga transportów. Node2i ma bardzo dużo innych zalet ale SQ w transporcie to nie jest jego domena. Wystarczy choćby spojrzeć na obiektywne pomiary na audiosciencereview.

10 godzin temu, ciszyn11 napisał:

O co chodzi z tą izolacją optyczną?

Tak chodzi o "odcięcie się" elektryczne w sposób pewny i jednoznaczny od tego co mamy wcześniej w torze, a najczęściej są to siejące zakłóceniami komputery klasy PC. Polecam  do tego celu mostek światłowodowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, m4tech napisał:

Wg mnie to inna liga transportów. Node2i ma bardzo dużo innych zalet ale SQ w transporcie to nie jest jego domena. Wystarczy choćby spojrzeć na obiektywne pomiary na audiosciencereview.

Tak chodzi o "odcięcie się" elektryczne w sposób pewny i jednoznaczny od tego co mamy wcześniej w torze, a najczęściej są to siejące zakłóceniami komputery klasy PC. Polecam  do tego celu mostek światłowodowy.

Dzięki. Możesz podać przykład takiego mostka? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.