Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz blue ray czy odtwarzacz CD


JANUSZ003

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę o porady i sugestie . Jakiś czas temu w sumie po latach przerwy całkiem nie dawno wróciłem do pasji audio . Część rzeczy już mam skompletowanych np. amplituner Arcam AVR 380 co do kolumn to dalej wybieram parę już odsłuchałem m.in Tannoy revolution XT 8 i Fyne Audio F502 może przy okazji macie jakieś sugestię ?  Wybiegając w przyszłość jestem przed kupnem odtwarzacza głównie interesuje mnie muzyka - rock trochę pop czyli CD ale też miło by było obejrzeć jakiś koncert w dobrej jakość dźwięku i obrazu więc myślę o odtwarzaczu blue ray i tu moje pytanie czy dobrej jakości odtwarzacz blue ray potrafi ,,garać'' podobnie co dobry odtwarzacz CD ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma aktualnie bardzo dobre modele odtwarzaczy wieloformatowych, które mogłyby załatwić sprawę. Zwróć uwagę na modele UDp-LX500 i UDP-LX800. Pożyczymy na testy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór pomiędzy odtwarzaczem CD i Blu-ray jest zawsze dylematem, odtwarzacz Blu-ray nigdy nie dorówna jakością odtwarzanego dźwieku odtwarzaczowi CD, ale w zamian oferuje wieksza funkcjonalność i możliwość odtwarzania szerokiej gamy plików. Na rynku są dobrej klasy odtwarzacze BD, których jakość dźwięku jest satysfakcjonująca dla wielu osób. Z najnowszych świetnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na nowe odtwarzacze Pioneer modele UDP-LX500 oraz flagowy UDP-LX800.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny do naszego salonu. Jeśli nie jesteś przekonany, jest zawsze możliwość wypożyczenia urządzenia i sprawdzenia w Twoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój odtwarzacz cd wyzionął ducha kupiłem z premedytacją okazyjnie blu-raya LG UBK80. Pomyślałem jak da radę to i będzie do muzyki i filmów. Z zewnętrznym  przetwornikiem (Denon DA300USB) nie dał rady, grał jakoś tak chudo. Kupiłem wobec tego Yamahę CD-S700. W rezultacie po wcześniejszej wymianie wzmacniacza i kolumn z przyjemnością słucham płyt, których nie słuchałem od 20 lat ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Jak zainteresowany Pioneerem UDP-LX500 to mam na sprzedaż, kupiony 17.12.2018 leży od miesiąca w kartonie 1000% sprawny używany z 20h w ramaha testu, wybrałem dla mnie niestety tańsza alternatywę(Apple TV4K), jak zainteresowany to pisz na PW. W zestawie wszystko co ze sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od blu-raya, może na nim poprzestaniesz, jak dźwiękowo Ci będzie pasował. Ja może tego cd kupiłem na wyrost, zbyt pochopnie. Ten bd LG z plików gra nie do odróżnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że  jak odtwarzasz przez daca to nie ma to żadnej różnicy, jest tylko wtedy różnica,  jak idzie po analogu, ja odtwarzam wszystko z bluray koaksjalem i gra mega szczegółowo,  jest tylko różnica  jak idzie po analogu,wtedy gra gęściej,tylko że  akurat to.mi nie pasuje, wolę bardziej detalicznie,  jeżeli chciałbym coś zmienić to jedynie kupić  zewnętrznego daca i tyle 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 17:32, Q21 napisał:

odtwarzacz Blu-ray nigdy nie dorówna jakością odtwarzanego dźwieku odtwarzaczowi CD, a

Dlaczego? Przecież laser w BD (niebieski) jest dużo precyzyjniejszy niż ten w CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Lech36, tylko niby zużywa się szybciej,  jak sa  rozbudowane  cd mocno w środku to grają  lepiej ale od innych cd, tylko tyle że  one kosztują sporo lub bardzo sporo, po dacu będzie grało jak bluray bo za wszystko odpowiada dac,  ktoś może napisać że zagra taki cd podpięty do daca  czysciej,  tylko czy każdy usłyszy tą różnicę? Sporo audiofili ma to do tego że mają słuch jak nietoperze, jeżeli ktoś jest zakochany w dźwięku analogowym to owszem rozumiem, ja wolę bluray i dokupić lepszy dac,wyjdzie o wiele taniej, słuchałem ostatnio na odsłuchu rozbudowanego Pioniera cd, tylko że nie spojrzałem jaki model, na drogich kablach grubych jak kiełbasa i dźwięk mnie nie powalił,  był gestszy oczywiście od cyfrowego ale za gęsty, do jasnych kolumn lub wzmaka owszem przypasuje,ale nie były to niebiańskie wydzwieki i na pewno nie warte tej ceny,bo na pewno było to dość bardzo drogie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możesz kupić jakiś odtwarzacz blu-ray z wysokiej półki jak choćby wymieniany tu już Pioneer. Z tym, że tych naprawdę dobrze grających odtwarzaczy masz tyle, że policzyć możesz je na palcach, więc wybór masz słaby. Ja tu widzę lepsze rozwiązanie - coś taniego jako transport i do tego jakiś sensowny DAC do stereo. Cenowo może wyjść podobnie (oczywiście zależy jaki to będzie DAC), ale jest bardziej funkcjonalne - podepniesz więcej urządzeń i nie uzależniasz się od jednego odtwarzacza. DAC-ów obecnie jest zatrzęsienie, więc wybierać masz z czego i dopasujesz sobie brzmienie pod własny gust.

Odtwarzacz CD w ogóle bym sobie darował. Pisałeś o koncertach, kupiłeś amplituner, więc będziesz szedł w kino. Po co Ci dodatkowe urządzenie tylko do płytek?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.