Skocz do zawartości
IGNORED

kable Kimber


Robert 7800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam obecnie kable Kimber 4 pr, zastanawiałem się nad zmianą też na Kimber. 4pr graja bardzo ładnie , lecz trochę brakuję mi basu, i tak lepiej od moich poprzednich kabli- nie wymienie nazwy. Myślałem kupić 8pr, ale czy brzmienie nie będzie zbliżone? Ktoś się orjętuje jakie  różnice są w poszczególnych wersjach? PR, VS, TC. Jeśli masz jakie kolwiek doświadczenie z tymi kablami, proszę napisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robert 7800 napisał:

Witam, posiadam obecnie kable Kimber 4 pr, zastanawiałem się nad zmianą też na Kimber. 4pr graja bardzo ładnie , lecz trochę brakuję mi basu, i tak lepiej od moich poprzednich kabli- nie wymienie nazwy. Myślałem kupić 8pr, ale czy brzmienie nie będzie zbliżone?

Bedzie bardzo zblizone :-)

Podwojenie przekroju wprowadzi mikroskopijne zmiany. Tutaj mozesz zobaczyc, na ile zmiana przekroju wplywa na zmiane dzwiek :-)


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


"...Zalozmy ze do wzmacniacza polaczylismy glosniki o impedancji 8Ohm dwoma miedzianymi kablami dlugosci 5m o identycznej budowie ale o roznych przekrojach -> 1,5mm² i 4mm². Zalozmy ze moc oddawana przez wzmacniacz wynosi 32W. Celem jest zrozumienie jak te rozne przekroje wplywaja na reprodukcje dzwieku.....

...

Roznica w sumarycznej impedancji miedzy "cienkim" kablem 1,5mm² i "grubym" kablem 4mm² to zaledwie 0,9% !!!!!

...

W naszym przypadku wyliczona roznica w stracie mocy wynikajaca z roznych przekrojow kabli spowoduje roznice poziomach glosnosci o 0,038dB. Czy myslisz ze ktokolwiek jest w stanie uslyszec roznice poziomu glosnosci o 0,038dB?..."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, xajas napisał:

 Czy myslisz ze ktokolwiek jest w stanie uslyszec roznice poziomu glosnosci o 0,038dB?..."

 

Tak.
Usłyszy różnicę.
A rzeczona różnica będzie jeszcze większa, jak dasz grubszy kabel zasilający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zjj_wwa napisał:

Tak.
Usłyszy różnicę.

No to chyba masz jakis genetyczny feler, dajacy Ci te specjalne, wyjatkowe zdolnosci. Czyli nalezysz do tego zadkiego grona wybrancow, ktorzy slysza jak trawa rosnie :-)

Czy wiesz gdzie jest granica  roznic w poziomie glosnosci, ktore normalny zdrowy czlowiek jest jeszcze w stanie rozpoznac (i to przy rownoczesnym porownaniu dwoch zrodel, a nie po przepieciu dwoch kabelkow)?

 

BTW. Ta wspomniana roznice w poziomie glosnosci mozesz skorygowac przekrecajac pokretlo glosnosci o cwierc milimetra ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.