Skocz do zawartości
IGNORED

kable Kimber


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hei, obecnie posiadam kable Kimber 4 pr, zastanawiam się na zmianą też na Kimber. 4pr są super, lecz brakuje mi trochę basu.  Myślałem nad 8 pr. Czy ktoś oriętuję się jakie są różnice pomiędzy klasami kabli PR,VS,TC. Czym się charekteryzują każda  z grup. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z tymi kablami proszę wypowiedz się na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są super, zostaw je. Pod względem barwy dźwięku o wiele więcej uzyskasz wymieniając interkonekt. Jakiś czas temu przerabiałem ten problem u siebie. Wymieniłem Chord Silverscreen na Odyssey i była to zmiana z lepszego na gorsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kable kimbera dość dobrze.

Co chcesz wiedzieć?

Aspekt techniczny?

PR to podstawowa linia bardzo udana 8 pr jest po prostu grubszy producent poleca go do podłogowych 

Vs ma ten sam kolor mimo różnego koloru ale zmienność grubości żył. To co maniacy basu lubią najbardziej. Żyły bas core itp.

TC to z kolei moe l na którym firma przedzie. Różne grubości żył i oplot teflonowy. Przez wielu uważany za najlepszy.

Dźwiękowo?

Proszę gra bardziej gęsto od tc te są jaśniejsze mimo dobrego basu. Ale mają całe pasmo bardziej zróżnicowane. 

Ty chcesz więcej basu moim zdaniem powinieneś wypożyczyc odnicnek 8 pr. 

Vs nie. TC po ówczesnym odsłuchu. Do bardzo jasnych kolumn nie polecam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 13:48, piotrek7 napisał:

Jeśli są super, zostaw je. Pod względem barwy dźwięku o wiele więcej uzyskasz wymieniając interkonekt. Jakiś czas temu przerabiałem ten problem u siebie. Wymieniłem Chord Silverscreen na Odyssey i była to zmiana z lepszego na gorsze :)

interkonekt to o mnie światłowód

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 13:51, xajas napisał:

Jak ci brakuje basu to zmien glosniki albo pozycje siedzenia a nie kabelki ;-) 

Mądre słowa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 13:51, xajas napisał:

Jak ci brakuje basu to zmien glosniki albo pozycje siedzenia a nie kabelki ;-) 

Na tym forum panuje tendencja do likwidowania wszelkich problemów w systemie kablami.  Jest z czymś problem?  Jaki kabel? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 20:59, 5z0p3n napisał:

Znam kable kimbera dość dobrze.

Co chcesz wiedzieć?

Aspekt techniczny?

PR to podstawowa linia bardzo udana 8 pr jest po prostu grubszy producent poleca go do podłogowych 

Vs ma ten sam oplot mimo różnego koloru ale zmienność grubości żył. To co maniacy basu lubią najbardziej. Żyły bas core itp.

TC to z kolei moedel na którym firma przedzie. Różne grubości żył i oplot teflonowy. Przez wielu uważany za najlepszy.

Dźwiękowo?

Proszę gra bardziej gęsto od tc te są jaśniejsze mimo dobrego basu. Ale mają całe pasmo bardziej zróżnicowane. 

Ty chcesz więcej basu moim zdaniem powinieneś wypożyczyć odnicnek 8 pr. 

Vs nie. TC po ówczesnym odsłuchu. Do bardzo jasnych kolumn nie polecam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Robert 7800 napisał:

interkonekt to o mnie światłowód

Literówka?

Jeśli tak, zamiast światłowodu wykorzystaj przewodnik, który służy do przesyłania tego typu sygnału. Jeśli chcesz pozostać przy Kimber, polecam Kimber Hero. Uzyskasz o wiele więcej, niż wymiana głośnikowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MrSalieri napisał:

Na tym forum panuje tendencja do likwidowania wszelkich problemów w systemie kablami.  Jest z czymś problem?  Jaki kabel? 

Bo tak jest po prostu łatwiej. Kiedy wydało się jakiś hajs na audio to nie chce się go zmieniać.

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Kimber Hero

Miałeś z nim do czynienia? Bo właśnie chce go sprawdzić u siebie ale nikt nie ma na wypożyczenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Miałeś z nim do czynienia? Bo właśnie chce go sprawdzić u siebie ale nikt nie ma na wypożyczenie.

Tak

Bardzo dobry kabel. Ostatecznie zdecydowałem się na skompletowanie zestawu kabli Furutecha ale ten KImber to bardzo dobry wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 20:59, 5z0p3n napisał:

Co chcesz wiedzieć?

Aspekt techniczny?

jak nazwałeś to , co potem npisałeś poniżej ?

Techniczny :O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze że jako użytkownik pr4 jestem z nich bardzo zadowolony u mnie w systemie niemoge powiedzieć żeby brakowało basu. Zarówno  na starych jak i nowych kolumnach jest wszystko jak należy. Tutaj raczej nie wiem czy głośnikowymi coś zmienisz a różnica w cenie jest znaczna. 

PS spróbuj na początek od rzeczy która nic nie kosztuje a może pomóc mianowicie pojeździć trochę kolumnami po salonie. Po ustawiaj w różnych wariantach, napisz czy zaobserwujesz jakieś różnice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, billy idol napisał:

jak nazwałeś to , co potem npisałeś poniżej ?

Techniczny :O

Pisałem o technicznym aspekcie, dlatego że Kim,ber bardzo go chwali. Opowiada o ich budowie i jak to wpływa na brzmienie. Polecam poczytać lekturę wywiadu z Ray Kimber.

4 godziny temu, margaryna85 napisał:

Ja powiem szczerze że jako użytkownik pr4 jestem z nich bardzo zadowolony u mnie w systemie niemoge powiedzieć żeby brakowało basu.

U mnie to też kabel który obok Oehlbacha gościł najdłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 5z0p3n napisał:

U mnie to też kabel który obok Oehlbacha gościł najdłużej

Kabel w swojej cenie wybitny przy budżetowym zestawie jaki posiadam całkowicie wystarczy pod każdym względem. Osobiście sam nie pochwalam wydawania znacznych środków na okablowanie gdzie posiada się tam jakiś nie drogi system. Oczywistą sprawą jest że są dużo ważniejsze części toru gdzie lepiej ulokować własne środki finansowe i uzyskać lepszy efekt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sprawdź tego wyższego Kimbera. To dobre kable i z rozsądnie skrojoną ofertą. Im wyższy model tym większa kultura grania, większe wypełnienie i lepsza barwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 13:13, Robert 7800 napisał:

Hei, obecnie posiadam kable Kimber 4 pr, zastanawiam się na zmianą też na Kimber. 4pr są super, lecz brakuje mi trochę basu.  Myślałem nad 8 pr. Czy ktoś oriętuję się jakie są różnice pomiędzy klasami kabli PR,VS,TC. Czym się charekteryzują każda  z grup. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z tymi kablami proszę wypowiedz się na ten temat.

Chord Clearway .

Jak jeszcze basu będzie mało to użyj jednego kabla jako jednej żyły skręcając z obu stron końcówki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przeskok z 4PR na 8PR powinien przynieść znaczną poprawę w niskich rejestrach, w 8PR jest więcej przewodu w oplocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zależy od zapotrzebowania energii. 

Sam kabel od siebie z racji że jest grubszy nie będzie grał bardziej basowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Ale to zależy od zapotrzebowania energii. 

Sam kabel od siebie z racji że jest grubszy nie będzie grał bardziej basowo. 

Dokładnie jak kolega napisał bo pytanie co jest wąskim gardłem. Ja mam 8PR i porównywałem do solid core 2x 0.5mm w teflonie to z 8PR jest więcej basu. Jeśli nie masz daleko do Wrocławia to się odezwij i obadasz sam.

Nie ukrywam że ten chord clearway o którym muda44 pisze nie pierwszy raz, też mnie kusi - cena rozsadna 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 20:59, 5z0p3n napisał:

Znam kable kimbera dość dobrze.

Vs ... To co maniacy basu lubią najbardziej. Żyły bas core itp. 

Ty chcesz więcej basu...

Vs nie.

 

Sorki, mógłbyś wyjaśnić.

 

Miałem tego kimberka dawno ale z denonami za ostro było, d. lepiej zgrały mi się Cable Talki - cieplejsze, dociążone.

K. 4PR to kabel do taniej elektroniki. Kabel do konturowania rozlazłego, hulaszczego dołu jednak efekt dawał taki jednostajny, wyżej bez blasku, matowo itd. Ale mimo wszystko kolumny fajnie mruczały dołem i na jego ilość bym nie narzekał.

Jak iść w Kimbera to bym proponował wyżej nisz PR ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4PR to podstawowy model 8 linek

8TC to składający się z szesnastu linek z ultra czystej miedzi , źwięk szybki i bogaty, wypełniony szczegółami, bardzo dobry bas ale cenaaaaa...

8PR to przewód głośnikowy o dużym przekroju rowniez midzianym sprawdza się w każdym systemie a zwłaszcza tam gdzie potrzebne jest mocne przenoszenie najniższych częst

8PR chyba optymalny i 3x tanszy od TC ale jak zawsze jak Masz dopłacać najlepiej najpierw posłuchaj ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzałem Kimber 8pr i 8tc, taki żółty Van Den Hul i Qed Ruby . Na 8tc było więcej góry i średnicy, głównie góry, bas troszkę lepiej kontrolowany, Van Den Hul jakoś tak wszystko przebarwiał, Qed zamulał.

Na 8pr najbardziej wyrównane wszystkie zakresy i bardziej sprężysty bas - ten został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria PR jest po prostu lepiej wyceniona. Ale to pewnie z tego względu że TC ma izolację z teflonu, która jest nieco droższa w technice obróbki.

Jest jeszcze linia VS o której większość zapomina czyli "miedź i sposób jej obróbki z TC" ale oplot z PR.

22 godziny temu, pierote napisał:

Sorki, mógłbyś wyjaśnić.

Dziwnie wygląda kiedy cytujesz tylko fragment. Chodziło mi o serie TC. Tam część żył jest grubsza, co maniacy basowi uważają za plus. Jak np w kablu Melodiki MDC2250 i jej żyły bas core. W rzeczywistości jednak kabel ten gra mniejszym basem od Kimbera 4PR którego posiadałem dość długo.

Konkluzja. Z mojej strony. Seria PR jest bardzo dobrze wyceniona i to solidne kabelki. Seria TC jest lepsza ale i znacznie droższa. Czy adekwatnie? Nie wiem. Pewnie nie jak to w przypadku większości kabli Audio na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam. Chciałem podpiąć  się do tematu. Mam kolumny pmc twenty 23 . Wzmacniacz cyrus 82 dac . Transport bluesound z tidal 

Testuje teraz kable kimber. 

Mam 8 PR i powiem tak. Kable w tym przedziale cenowym bardzo dobre.  W końcu je produkują w nie zmienionej formie od 30 lat i wciąż znajdują szczęśliwych nabywców . Basu jest bardzo dużo w połączeniu z ic oyaide pa02 jest dobrze kontrolowany. Jedynie co To np w porównaniu do kimber 4vs ma ubozsza górę.  Jest nieco wycofana mniej soczysta. Prosze tego nie traktowac jakos cos co dysfalifikuje te kable. Mam tutaj wrażenie że całokształt 8pr powoduje to że ma on swój charakter który może się podobać.

Dla przykładu podam utwór adele remedy. Na kablu kimber 4vs z ić oyaide jest większa dramaturgia , atak dynamika pzekazu. Na tym utworze z tym kablem momentami mam tzw. gęsią  skórkę co jak dla mnie jest dużym wyznacznikiem. Kimber 8 PR gra tu jak najbardziej poprawnie jednak efektu gęsie skórki niema. Kolejny przykład to muzyka korteza. Kimber 8pr w nim uznaniu w męskim ciężkim głosie wypadają bardziej rasowo niż 4vs.

Przypadły mi do gustu kable kimber. Ciężko mi się jednak zdecydować na konkretny model.

8pr jak najbardziej polecam. 4vs nieco lepiej kontrolowany bas. Bardziej jaśniejsze granie. Jak dla mnie to jeżeli dało by się 4vs utemperowac przez kabel ic w górnym paśmie to mogło by być to lepszym rozwiązaniem.

Seri tc nie testowalem . Chętnie bym spróbował w swoim systemie jednak nie wiem czy będzie to możliwe na tą chwilę i jaki będzie tego efekt.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Witam. Chciałem podpiąć  się do tematu. Mam kolumny pmc twenty 23 . Wzmacniacz cyrus 82 dac . Transport bluesound z tidal 
Testuje teraz kable kimber. 
Mam 8 PR i powiem tak. Kable w tym przedziale cenowym bardzo dobre.  W końcu je produkują w nie zmienionej formie od 30 lat i wciąż znajdują szczęśliwych nabywców . Basu jest bardzo dużo w połączeniu z ic oyaide pa02 jest dobrze kontrolowany. Jedynie co To np w porównaniu do kimber 4vs ma ubozsza górę.  Jest nieco wycofana mniej soczysta. Prosze tego nie traktowac jakos cos co dysfalifikuje te kable. Mam tutaj wrażenie że całokształt 8pr powoduje to że ma on swój charakter który może się podobać.
Dla przykładu podam utwór adele remedy. Na kablu kimber 4vs z ić oyaide jest większa dramaturgia , atak dynamika pzekazu. Na tym utworze z tym kablem momentami mam tzw. gęsią  skórkę co jak dla mnie jest dużym wyznacznikiem. Kimber 8 PR gra tu jak najbardziej poprawnie jednak efektu gęsie skórki niema. Kolejny przykład to muzyka korteza. Kimber 8pr w nim uznaniu w męskim ciężkim głosie wypadają bardziej rasowo niż 4vs.
Przypadły mi do gustu kable kimber. Ciężko mi się jednak zdecydować na konkretny model.
8pr jak najbardziej polecam. 4vs nieco lepiej kontrolowany bas. Bardziej jaśniejsze granie. Jak dla mnie to jeżeli dało by się 4vs utemperowac przez kabel ic w górnym paśmie to mogło by być to lepszym rozwiązaniem.
Seri tc nie testowalem . Chętnie bym spróbował w swoim systemie jednak nie wiem czy będzie to możliwe na tą chwilę i jaki będzie tego efekt.
 
 


Parametr gęsiej skórki to dobra miara ale bez złośliwości ! Tzn ja bez

Szkwar ale porownujesz różne grubości bo 8PR i 4VS . Przy VS nie cierpi dół? Tzn bas nie jest chudy , za słabo wypełniony, jak nisko schodzi ile go jest?
Bardzo lubię jak i ty 8PR. Jeśli chodzi o 8TC to kontrola basu jest jeszcze lepsza i jakby dynamika lepsza. Kabel wysoka klasa i cena, ale jest też jasno więc do niektórych systemow ze swej natury jasnych, nie polecam. Góra jest bardzo precyzyjna, detaliczna aż lśni jak śnieg po zmroku na mrozie w świetle lamp. Kolory, detal .... Wow. Napisałeś że chciałbyś w VS górę temperować czy za ostra u ciebie ? Jeśli tak to TC nie do twojego systemu wg mnie.



Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.