Skocz do zawartości
IGNORED

Ortofon 2M Black - uszkodzona wkładka?


miki450

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wcześniej zewnętrzny, dzielony pre Vincent PHO-8.

Zmieniłem system, żeby mieć dobrej jakości pre zintegrowane we wzmacniaczu, żeby nie mnożyć połączeń.

W poprzednim gramofonie poradziłem sobie z brumieniem.

W nowym 6 PerspeX nie mogę tego wyeliminować.

Zakłócenia generuje prąd płynący do silnika.

Jak oddalę kabelek od gramofonu lub zaizoluję folią kuchenną alu (żona jeszcze nie zauważyła strat) brumienia nie ma.

Ale wystarczy, że podłączę zasilanie pod silnik i brumienie jest wyłapywane przez ramię.

Nie ma możliwości się tego pozbyć.

Masa podłączona prawidłowo i jeszcze dodatkowo wyprowadzona. Udało mi się zmniejszyć początkowe  brumienie ale nadal jest. Po prostu zaczynam mieć dość. Dochodzę do wniosku, że można lepiej spędzać czas zamiast zmagać się za brumieniem.

Mimo to Wasza pomoc i opinie tutaj są nieocenione i jeszcze raz dziękuję za wszystkie dobre słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy:

1. to ramię ma w środku ekran.

2. czy aby na pewno nie brumi preamp.

3. jaki problem zmienić zasilacz impulsowy na analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, miki450 napisał:

Jak oddalę kabelek od gramofonu lub zaizoluję folią kuchenną alu (żona jeszcze nie zauważyła strat) brumienia nie ma.

spreparuj sobie kabel sieciowy z ekranem metalowym . Z jednej strony i drugiej połączysz go z masą i będzie po sprawie . Sam tak zrobiłem bo mam pre lampowe o wzmocnieniu 60db i to było najprostszym rozwiązaniem i skutecznym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest człowiek który oprócz tego że sprzedaje regenerowane wkładki gramofonowe, to również prowadzi serwis wkładek gramofonowych.  Na pewno go znajdziesz. Napisz do niego w sprawie uszkodzonej wkładki gramofonowej. To proste do naprawy uszkodzenie i naprawa na pewno będzie opłacalna. Warto.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gramofonik napisał:

Na Allegro jest człowiek który oprócz tego że sprzedaje regenerowane wkładki gramofonowe, to również prowadzi serwis wkładek gramofonowych.  Na pewno go znajdziesz. Napisz do niego w sprawie uszkodzonej wkładki gramofonowej. To proste do naprawy uszkodzenie i naprawa na pewno będzie opłacalna. Warto.   

 

Czego sam nie mogłeś spreparować to oddałeś do tego serwisanta ?

I później sprzedajesz wkładki jako nowe :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Czego sam nie mogłeś spreparować to oddałeś do tego serwisanta ?

I później sprzedajesz wkładki jako nowe :D

Różne sprzedaję rzeczy, nowe, używane, uszkodzone, nie uszkodzone -  wszystko jest dokładnie opisane. 

Czytanie opisów nie boli. 

No chyba, że zasadziłeś się na tą uszkodzoną wkładkę, a tu okazuje się, że niewielkie pieniądze można ją naprawić . No to sorry....  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

spreparuj sobie kabel sieciowy z ekranem metalowym . Z jednej strony i drugiej połączysz go z masą i będzie po sprawie .

Właśnie o czymś takim pomyślałem. Tylko, że cały plan bierze w łeb jak podepnę wtyczkę do silnika. Wtedy zasilanie jest przenoszone do silnika i dalej brumi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gramofonik napisał:

Różne sprzedaję rzeczy, nowe, używane, uszkodzone, nie uszkodzone -  wszystko jest dokładnie opisane. 

Czytanie opisów nie boli. 

No chyba, że zasadziłeś się na tą uszkodzoną wkładkę, a tu okazuje się, że niewielkie pieniądze można ją naprawić . No to sorry....  

Gerwazy ty to sio na czarną listę .

Twoje słowa :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Po prostu nie masz uziemienia w gramofonie .

i kable sygnałowe też wychodzi , że ekranu nie mają. 

Godzinę temu, gramofonik napisał:

Na Allegro jest człowiek który oprócz tego że sprzedaje regenerowane wkładki gramofonowe, to również prowadzi serwis wkładek gramofonowych.  Na pewno go znajdziesz. Napisz do niego w sprawie uszkodzonej wkładki gramofonowej. To proste do naprawy uszkodzenie i naprawa na pewno będzie opłacalna. Warto.   

 

tomkot raczej mc naprawia , do cewek ortofona nie tak łatwo się dostać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bolo_senor napisał:

i kable sygnałowe też wychodzi , że ekranu nie mają. 

Tego nie wiem , za to wiem za co lubię nie lubianą Rege Rb - gdzie podepniesz nie brumi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś mam nie tak skoro brumi głośno.

Kabel sygnałowy mam ekranowany, oryginalny Pro-Ject, podpinałem też kabel DIY, zrobiony wg przepisu Ahaji. Bez różnicy jeśli chodzi o brumienie.

Brumienie obniżyło się wyraźnie, kiedy spiąłem dodatkowym kabelkiem wyjście masy gramofonu z metalową obudową listwy zasilającej i metalową obudową odtwarzacza BR na innej linii zasilającej niż audio.

Brumienie delikatnie się obniża, jeśli dotknę szpindla.

Brumienie całkowicie ustaje, kiedy wyjmę wtyczkę z gniazdka albo oddalę kabel i wtyczkę na 1 m. od gramofonu.

Gramofon fabrycznie nowy, prawdopodobnie wróci do sprzedawcy (z wielkim żalem).

Ciągle mam wrażenie, że jest jakiś drobiazg, którego nie zauważam, a który całkowicie by to brumienie usunął.

Miałem takie brumienie w poprzednim PJ RPM 5.1 ale tam wystarczyło połączyć kabelkiem od spodu gramofon z masą i wszystko wyprowadzić dodatkowo do obudowy odtwarzacza BR na odrębnej linii zasilającej niż audio. I była cisza jak makiem zasiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, miki450 napisał:

masy gramofonu z metalową obudową listwy zasilającej i metalową obudową odtwarzacza BR na innej linii zasilającej niż audio.

szukaj miejsca na tą masę , śruba wzmacniacza , obudowa pre , bolec uziemiający w listwie.

choć to sam silnik może brumić , Brum łapię ta uszkodzona wkładka , czy coś innego tam wisi , czy w ogóle bez wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wisi na ramieniu. Czekam na zamówioną wkładkę. Wygląda jakby ramię i kabelki łapały sieć od zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bolo_senor napisał:

 

tomkot raczej mc naprawia , do cewek ortofona nie tak łatwo się dostać

Tam gdzie inni nie podejmują się naprawy, Tomek mówi, potrzymaj mi wino ;-)

Pytanie zawsze jest jedno, czy jest to opłacalne, bo nie zawsze jest.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałem bardzo podziękować wszystkim za aktywność i podpowiedzi. Szczerze: to się nie spodziewałem, widząc ile tu jest różnych sporów, w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, miki450 napisał:

Na razie nic nie wisi na ramieniu

to ma prawo brumić . Założysz wkładkę i sprawdzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki450 napisał:

Przede wszystkim chciałem bardzo podziękować wszystkim za aktywność i podpowiedzi. Szczerze: to się nie spodziewałem, widząc ile tu jest różnych sporów, w innych wątkach.

Tylko dlaczego nie napisałeś że wkładka nie zamontowana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki450 napisał:

Na razie nic nie wisi na ramieniu. Czekam na zamówioną wkładkę. Wygląda jakby ramię i kabelki łapały sieć od zasilania.

Hehe. Dlatego brumi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie ;) wkładka założona, brumienie stało się marginalne w porównaniu z tym co było. Tzn. jest nadal ale da się z tym żyć. Poza tym na pewno je wygonię. Wszystko już ustawione. Teraz walczę z antyskatingiem.

Na razie mogę napisać, że 6 PerspeX SB z wkładką 2m Black gra naprawdę bardzo dobrze.

Z ciekawości założę jeszcze stylus 2m Bronze, to zdam relację.

Tylko nie wiem, czy jest sens, bo musi się ugrać a nie chciałbym go męczyć. Niech Bronze cieszy inne uszy.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa otuchy i pomoc w tym trudnych dla mnie chwilach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.