Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do zensor 7


Daiwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, brak możliwości odsłuchu skłonił mnie do napisania o pomoc na forum, pomóżcie mi jaki amplituner w połączeniu z zensorami zagra najlepiej z tych trzech modeli. 

Yamaha R-N803D 2900 zł nowy

Yamaha RX-S601D 1000 zł używany

HK- 3770 1500 zł używany

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplejszy ampli z Zensorem 7 nie zalecam, Yamaha 803 to idealny wybór jeżeli chodzi o amplituner. Polecam też rozważyć Wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 + przystawkę IEAST M30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie modeli najlepsza opcją będzie Yamaha R-N803D. Ale jeśli możesz zrezygnować z funkcji sieciowych lub udostępnić je poprzez np. Google chromecast lub Yamaha WXAD-10, lepszym wyborem będzie klasyczny, dobry wzmacniacz. Spójrz na Cambridge Audio CXA60, na pewno świetny szczególnie w połączeniu z Dali - Audiolab 6000A, może Atoll IN80SE.

Zapraszam jeśli jednak miałbyś taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie R-N803D. U nas można pożyczyć na odsłuch w domu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 14:19, Elektropunkt napisał:

Cieplejszy ampli z Zensorem 7 nie zalecam, Yamaha 803 to idealny wybór jeżeli chodzi o amplituner. Polecam też rozważyć Wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 + 

 

Witajcie, chciałbym sprecyzować moje zapytanie w temacie, Co do amplitunera chodzi mi głównie w chwili obecnej o "jakość" dźwięku w stereo, muzyka głównie house disco, electro, radio ska, itp, tak więc pełen bas musi być, nie może w nim nic brakować, no i energetycznie też musi być, musi nadążać za mną jak będę po Tiger Energy Drink p:)   w drugiej kolejności funkcje sieciowe również są dla mnie ważne, słuchalem tych 7mek na Onkyo Tx-8270 grały Ok, choć mówię to był tylko Onkyo, tak więc nie mam punktu odniesienia co do innego sprzętu.

Electro  nie polecasz Hk a to dlaczego ? A model np. Avr 370 też nie polecasz, szczerze to bardzo mi się podoba wizualnie Harman.

Co do CambridgeAudio CXA60  ciekawy, podejrzewam też po krótkim zapoznaniu recenzji, że mógłby wypaść najlepiej z polecanych sprzętów,  wyglad minimalistyczny bardzo, nawet nie brałem takiego pod uwagę, no ale brak tych funkcji sieciowych których chciał bym mieć.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

Zdecydowanie R-N803D. U nas można pożyczyć na odsłuch w domu. 

Top Hi-fi  jak wygląda takie wypożyczenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 803 zagra zdecydowanie lepiej od Onkyo 8270 z Dali Zensor 7. 

Podany przez Ciebie Harman to kino domowe i w stereo odczujemy spadek jakości.

Najlepiej moim zdaniem zagra Cambridge CXA60 a jeżeli chcesz funkcje sieciowe to dołożyć przystawkę IEAST M30 i połączyć to z Cambridge złączem optycznym przez dobrej klasy DAC we wzmacniaczu.

Zalecam odsłuch Zensor 7, 803 oraz CXA 60 to bardzo popularne produkty i nie powinno być większych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Daiwa napisał:

Top Hi-fi  jak wygląda takie wypożyczenie ?

Możesz zadzwonić do najbliższego salonu i umówić się na wypożyczenie za kaucją (gotówka). Z uwagi na to, iż to bardzo popularny model i codziennie są na nim odsłuchy na miejscu, my (Poznań) pożyczamy akurat to urządzenie tylko na weekendy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daiwa napisał:

Co do amplitunera chodzi mi głównie w chwili obecnej o "jakość" dźwięku w stereo, muzyka głównie house disco, electro, radio ska, itp, tak więc pełen bas musi być, nie może w nim nic brakować, no i energetycznie też musi być, musi nadążać za mną jak będę po Tiger Energy Drink p:)

Szukaj wzmacniacza a nie amplitunera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2019 o 13:34, Elektropunkt napisał:

Yamaha 803 zagra zdecydowanie lepiej od Onkyo 8270 z Dali Zensor 7. 

Podany przez Ciebie Harman to kino domowe i w stereo odczujemy spadek jakości.

Najlepiej moim zdaniem zagra Cambridge CXA60 a jeżeli chcesz funkcje sieciowe to dołożyć przystawkę IEAST M30 i połączyć to z Cambridge złączem optycznym przez dobrej klasy DAC we wzmacniaczu.

Zalecam odsłuch Zensor 7, 803 oraz CXA 60 to bardzo popularne produkty i nie powinno być większych problemów.

Electro

Cxa60 to 3 tyś zł + M30 500zł I do tego dobry i ewentualnie (jaki miałby to być)  Dac to pewnie z 2tyś, to jest 5,5 tyś, dużo co do 3trzech tyś, które chciałbym  przeznaczyć  za np. 803d, czy to zadowoli moje ucho, na tyle że zapomnę wydania dodatkowo 2,5tyś ????, z drugiej strony fana byłaby możliwość zmiany lub rozbudowy zestawu. 

Q21 macie salon w Pn ? gdzie mógł bym wypożyczyć taki zestaw Cxa60+Dac & 803D z możliwością wysyłki i odsłuchu w domu?

 

MrSalieri też polecasz Cxn60 ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali bardzo lubi się z amplitunerami Denona - bardzo polecam na początek. Jak już dojrzejesz i rozbierają budżet to warto pokusić się o system zbudowany na wzmacniaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, YouAreNext napisał:

Dali bardzo lubi się z amplitunerami Denona - bardzo polecam na początek. Jak już dojrzejesz i rozbierają budżet to warto pokusić się o system zbudowany na wzmacniaczu

Jaki model Denon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon co chwile zmienia swoje serie - im wyższy ampli tym lepiej, ale to zależy od budżetu, ja mam z avr-x2100w (obecnie 2400h) i fajnie sobie z nimi radzi.

Musisz pójść na odsłuchy i się przekonać w różnych sprzętach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/3/2019 at 9:41 AM, MrSalieri said:

A dlaczego ampli a nie wzmacniacz? 

Pewnie dlatego, że jedna puszka która ma i radio i funkcje sieciowe. Kasa + powierzchnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 14:04, MrSalieri napisał:

Szukaj wzmacniacza a nie amplitunera

Nie koniecznie. Akurat RN 803 jako wzmacniacz spisuj się nie źle uważam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 22:04, YouAreNext napisał:

Denon co chwile zmienia swoje serie - im wyższy ampli tym lepiej, ale to zależy od budżetu, ja mam z avr-x2100w (obecnie 2400h) i fajnie sobie z nimi radzi.

Musisz pójść na odsłuchy i się przekonać w różnych sprzętach

Youarenext  masz tego denona z dali Z7 ?.  Co do budżetu na chwilę obecną to mam 3tyś.  odsłuch oczywiście że będzie, ale pierw chce wytypować z 4 najbardziej odpowiednie  propozycje do moich Dali Z7, bo nie mam za bardzo możliwości i czasu żeby  jeździć i słuchać wszystkich sprzętów . Co do Denona to  sprzedawca też mi mówił że kupują klienci dali Z7 z denonem 255 ale takiego modelu nie ma chyba bo nie mogę  znaleźć, może chodziło o AVR-X2500H co myślicie o tym połączeniu z Z7 A może też  AVR-X3500H wziąść pod uwagę ? Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam na uwadze cxa60  z tym że budżet pozwoli mi na sam wzmak A później dopiero na rozbudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem mam avr-x2100w + Z7 od jakichś 4 lat i jestem zadowolony. Dojrzałem jednak żeby spróbować systemu opartego na wzmacniaczu lub all in 1 przy okazji zmiany mieszkania. Niebawem odsłuchy i porównam sobie czy warto ;)

Koniecznie przesłuchaj sprzętów przed zakupem, bo to ze komuś się podoba niekoniecznie Tobie musi podchodzić.

W każdym salonie audio powinieneś znaleźć te klocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 22:02, Daiwa napisał:

MrSalieri też polecasz Cxn60:)

Nie polecam bo nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory 7 to "prawie" jak dawne Ikony 6. Spróbuj dobrać znacznie lepszy wzmacniacz, to może wtedy docenisz te kolumienki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooo? No nigdy w życiu. Ikony grały lekkim zwiewnym dźwiękiem ze wstęgi i krótkim pulsującym basem. Zensory grają odwrotnie. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.