Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO okazuje się być całkowicie chińskim projektem


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się tak, że OPPO weszło wczoraj na polski rynek. Playery BD/UHD tej chińskiej firmy były cały czas plasowane jako kanadyjski lub amerykański produkt. OPPO DIGITAL to spółka córka. Ktoś napisze jak to możliwe, że chińska technologia AV okazała się najlepszą na tak trudnym rynku ??? Pamiętam jak OPPO BD czytały pliki ISO z pełną funkcjonalnością MENU BD.

No i jak to zrobili, że audio out analog 5.1/7.1 czarował/czaruje soundem ?  Należą się nam jakieś wyjaśnienia od Pana PMCOMP.

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo było od początku, ze posadzili sie w Kalifornii, a ze robili super produkt to tylko dobrze świadczy. 

Bowersa tez kupił amerykański Chińczyk i rozwija firmę bardziej niz stary właściciel...

Oppo i Bowers maja solidne budżety wiec oferują jakość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to odnośnie Oppo śmieszy fakt, że większość blogów technologicznych przy okazji wejścia smartfonów na polski rynek bliźniaczej spółki Oppo Electronics, przemilcza fakt obecności innych jeszcze produktów jak właśnie odtwarzacze, słuchawki, daki i ich bardzo dobrej jakości. Potem czytam prześmiewcze komentarze pod takimi artykułami, że kolejna "firma-krzak", "chińczyk", "badziewie, które do iPhone'a nie ma startu" daje wysokie ceny smartfonów, z których tylko łacha można drzeć, więc szybko się na takiej polityce przejedzie. Są inne, w lepszej cenie "chińczyki" o podobnych możliwościach, które warto kupić. Nie wiedzą, że Oppo to do niedawna nie tylko segment mobile.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze Cayin i Xiangsheng. Tez chinczycy nie musza sie wstydzic za te marki jak mniemam?

 

Zreszta od kilku lat przesiadlem sie w telefonach z samsunga na Huaweia. Jak dla mnie o wiele lepszy telefon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, janunio napisał:

Stało się tak, że OPPO weszło wczoraj na polski rynek. Playery BD/UHD tej chińskiej firmy były cały czas plasowane jako kanadyjski lub amerykański produkt. OPPO DIGITAL to spółka córka. Ktoś napisze jak to możliwe, że chińska technologia AV okazała się najlepszą na tak trudnym rynku ??? Pamiętam jak OPPO BD czytały pliki ISO z pełną funkcjonalnością MENU BD.

No i jak to zrobili, że audio out analog 5.1/7.1 czarował/czaruje soundem ?  Należą się nam jakieś wyjaśnienia od Pana PMCOMP.

   

Ode mnie?

Od zawsze było wiadomo, że OPPO Digital to spółka zarejestrowana w Stanach, produkująca oferowane odtwarzacze w Chinach. Nie wiedziałes? Wystarczyło poczytać w necie.

A że produkowała najlepsze odtwarzacze na świecie? To chyba dobrze, nieprawdaż?

Mam OPPO BDP-203, uzywam, jestem zadowolony i wymieniać na nic innego nie zamierzam.

Podobnie jak inny chiński produkt z najwyższej półki ... transport CD Jay's Audio CDT-3 z rubidowym zegarem na pokładzie:  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest, Oppo produkuje nadal odtwarzacze BD czy już przestali i tylko prowadzą wyprzedaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To w końcu jak jest, Oppo produkuje nadal odtwarzacze BD czy już przestali i tylko prowadzą wyprzedaż?
Już raczej zaprzestali produkcji. Ale w sklepach jest jeszcze do kupienia, chociaż bywają adnotacje by zapytać o dostępność, albo że mają ostatnie sztuki.

Na stronie producenta brak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"This product is discontinued and no longer available."

Podobnie z Soniką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale na polskiej stronie Oppo jeszcze jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

205 to już chyba w ogóle nie można kupić.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać czy chiński czy amerykański. Ważne że sprzęt był świetny. Ludziom słowo "chiński" za bardzo kojarzy się ze słabą jakością, przez wszelki chłam, który się do nas sprowadza. Jest mnóstwo całkowicie chińskich marek, które produkują sprzęt klasy high-end.

A wprowadzanie na nasz rynek smartfonów Oppo, bez powiązania ich z innym sprzętem który produkują, to strzał w kolano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby powiązać smartfony z odtwarzaczami i sprzętem audio, ale pewnie niewiele osób, poza zainteresowanymi tematem, skojarzyłoby ich wcześniejsze produkty. A te raczej nie były obecne w elektromarketach.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek topowych AV playerów jest elitarny. Decyzja o zaprzestaniu produkcji BD OPPO jest całkowicie niezrozumiała.

Może było tak, że grupa wybitnych specjalistów ( np. z USA) znalazła inwestora w Chinach (OPPO). Projekt okazał się po latach deficytowy i został uśmiercony. AOL. Przypomina mi to nieco dramat PIONEER PDP KURO. 

Polacy w przeszłości także tworzyli z ogromnym sukcesem filie w dolinie krzemowej. Zwłaszcza POLAMCO pod kierownictwem gen. brygady Mariana Zacharskiego. Też nagle zakończyli działalność.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, janunio napisał:

Rynek topowych AV playerów jest elitarny. Decyzja o zaprzestaniu produkcji BD OPPO jest całkowicie niezrozumiała.

Jest całkowicie zrozumiała.

Pozwól wkleję Ci kilka przykładów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedź, odtwarzacze Oppo są obsługiwane przez aplikacje na smartfona/tablet, zauważyłem że telefony/tablety z Androidem wyższym niż 4 nie chcą współpracować z starszymi modelami Oppo np. 105 czy 95. Czy ktoś zna w jaki sposób rozwiązać problem czy po prostu trzeba dbać o tablety z Androidem 4 bo później obsługa przez tablet nie będzie możliwa? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociekam nadal co takiego się stało, że OPPO BD/UBD znika. Trudno wskazać inny produkt AV z taką przewagą nad konkurencją.

Mieli sukces finansowy. Sukces marketingowy jest bezdyskusyjny. Sukces technologiczny także.

W mojej opinii "spiskowej" stało się tak, że główny projektant i Jego zespół zostali zmuszeni do zaprzestania działalności. Ktoś podkupił team ? Tak kiedyś zrobił PANASONIC PDP z teamem PIONEER KURO. PANAS TV kupił wyłączność na trzy lata na dystrybucję 3D AVATAR. Sam kupiłem BD za 200 zeta (Allegro).

Kiedy zobaczyłem logo telefonów OPPO na Polskę to zrozumiałem, że jest temat.

Na koniec zapytanie: czy jest inna/nowa firma na rynku, która wytwarza kopie/klony OPPO ? Jakiś Cambridge Audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, janunio napisał:

 

Dociekam nadal co takiego się stało, że OPPO BD/UBD znika. Trudno wskazać inny produkt AV z taką przewagą nad konkurencją.

Mieli sukces finansowy. Sukces marketingowy jest bezdyskusyjny. Sukces technologiczny także.

 

Sukces marketingowy nie przekłada sie na zyski... proponuje zrobic zoom out z małego Oppo player’a na cały rynek CD/br playerow, ich dane sprzedażowe jak i rownież nośników, a odpowiedz wyjdzie sama. Podejrzewam, ze mieli większe koszta serwisowania playerow niz zysków z ich sprzedaży w ostatnich 5 latach. 

Dalej idąc nalezy spojrzeć na rynek USA i Azje - dlaczego pare dekad temu Oppo otworzył branch w Stanach, a nie np. W Europie? - i sprawdzić co tam dzieje sie teraz ze sprzedażą nośników z filmami i muza vs. ilu użytkowników stremuje juz z np. Netflixa a ilu wypożycza fizyczne nośniki (odpowiedz: 94 mln vs. 4 mln= 5%)?  Co robią i ogłaszają wielcy gracze na rynku amerykańskim jak chociazby BB...?

nie ma żadnej teorii spiskowej, sa same fakty, które nalezy odczytać z pierwszej strony gazety porannej i razem połączyć :)

poza tym są w wygodnej sytuacji, iż mogą łatwo wrócić, a klienci znowu ‚łykną’ towar bez mrugnięcia okiem albo sprzedadzą (-li) blueprints dalej i ktoś bedzie klepał exOppo dalej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lech36 napisał:

z Androidem wyższym niż 4 nie chcą współpracować

Ja potwierdzam na 95 , działa bez problemu. Jedyne co wkurzające to nie da sie włączyć  ,trzeba klasycznie (pilot lub przycisk) , reszta i wyłączanie hula .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, mcemsi napisał:

Ja potwierdzam na 95 , działa bez problemu. Jedyne co wkurzające to nie da sie włączyć  ,trzeba klasycznie (pilot lub przycisk) , reszta i wyłączanie hula .

U mnie 105 z Androidem 7 nie chce współpracować, z Androidem 4 działa O.K. U znajomego 95 też nie działa z Androidem 7 a z 4 działa bez zarzutu. Takie np. tunery Hama DIT2000 i 2010 też czytające pliki flac i inne działają z dowolnym Androidem a to w stosunku do Oppo bardzo tanie urządzenia i to jeszcze od razu w trybie "gapless", W Oppo105 ten tryb trzeba włączyć a 95 w ogóle go nie obsługuje. Możliwe że to może być jedna z przyczyn spadku zainteresowania produktami tej firmy i jej wycofaniem się z tego segmentu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Android to 9.

Gapless w plikach załatwia mi player sieciowy więc o tyle dobrze problem tego w Oppo dla mnie nie istnieje. Służy mi on tylko to nośników optycznych i streamingu video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mcemsi napisał:

Mój Android to 9.

To może tylko z 7 nie działa? Na 9 masz dostęp do całego materiału który zawiera podpięty do Oppo nośnik, tzn. czy na tablecie widoczny jest wykaz zawartych na nośniku plików?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, mcemsi napisał:

Ja potwierdzam na 95 , działa bez problemu. Jedyne co wkurzające to nie da sie włączyć  ,trzeba klasycznie (pilot lub przycisk) , reszta i wyłączanie hula .

Da się. W ustawieniach sieci trzeba przestawić jedną opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Lech36 napisał:

To może tylko z 7 nie działa? Na 9 masz dostęp do całego materiału który zawiera podpięty do Oppo nośnik, tzn. czy na tablecie widoczny jest wykaz zawartych na nośniku plików?

Działa wszystko co ma działać. Od czasów 105 zmieniające się wersje androida nie powodowały zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, paul klacska napisał:

Działa wszystko co ma działać. Od czasów 105 zmieniające się wersje androida nie powodowały zadnych problemów.

Myślałem że może napiszesz coś o przyczynach tego że u mnie (i nie tylko u mnie) nie działa. Tylko z A4 działa bez problemu. Aplikacje były używane z różnymi telefonami z Androidem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A niby skąd mam wiedzieć co ci doradzić i gdzie szukać problemu. Może on nie jest w androidzie tylko gdzieś w twojej sieci lan.

Prędzej bym tu szukał, ja z oppo miałem tylko jeden problem. Kiedyś po aktualizacji softu przestał mi działać Netflix i youtube(zresztą kto tego używa). Musiałem wtedy przywrócić ustawienia fabryczne by wszystko zaczęło znów grać poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

A niby skąd mam wiedzieć co ci doradzić i gdzie szukać problemu. Może on nie jest w androidzie tylko gdzieś w twojej sieci lan.

Myślisz że problem z siecią lan może dać taki efekt że Android 4 z Oppo działa a Android 7 nie działa? Jesteś w stanie przybliżyć choć teoretycznie jakiego typu to mogą być problemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, paul klacska napisał:

W ustawieniach sieci trzeba przestawić jedną opcję. 

Faktycznie -  “Quick Start”  w Setup Menu / Device Setup / Standby Mode

6 godzin temu, Lech36 napisał:

czy na tablecie widoczny jest wykaz zawartych na nośniku plików

 

Nie wiem do końca do masz na myśli.... - u mnie cała aplikacja to de facto pilot podzielony 3 podekrany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mcemsi napisał:

Nie wiem do końca do masz na myśli.... - u mnie cała aplikacja to de facto pilot podzielony 3 podekrany

Chodzi o aplikację "Media Control". Na ekranie tabletu wyświetla się wykaz plików które są na nośniku zewnętrznym podłączonym do Oppo. Możesz bardzo łatwo wybierać te plik a po wybraniu wyświetla się lista tytułów utworów które są w danym pliku. Możesz wtedy włączyć sobie odczyt "gapless" o ile jest taka potrzeba (tylko od odtwarzacza 105). Tablet pokazuje które nagranie aktualnie jest odtwarzane. To tak z grubsza, jak chcesz dowiedzieć się więcej to wejdź do "sklepu", wyszukaj tą aplikację i zobacz przykładowe ekrany obsługowe. Największą zaletą tej aplikacji jest to że nie trzeba włączać TV żeby posłuchać muzyki, całe info jest na ekranie tabletu/telefonu. Poza tym przeglądanie zawartości dysku to komfort w porównaniu do przeglądania na TV przy pomocy pilota Oppo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Chodzi o aplikację "Media Control".

...no tak.... muszę zweryfikować pewne moje wcześniejsze relacje. Ja cały mówię o aplikacji Remote Control a NIE o Media Control

Sorry bardzo i racja - Media Control nie chce znaleźć playera w sieci i sie zamyka. Mowa oczywiście o BDP-9x. Na Google Play ostatni changelog mówi o kompatybilności z Androidem 5 więc zapewne nic wyżej nie pójdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.