Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO okazuje się być całkowicie chińskim projektem


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mcemsi napisał:

Faktycznie -  “Quick Start”  w Setup Menu / Device Setup / Standby Mode

 A jednak nie. W BDP-9x ten myk nie dziala.

Cytat: .For BDP-93 and BDP-95, the app can turn off the player but once the player is off, it cannot be turned on from the app since the player is disconnected from the network when it is off.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego że chińskim? 95% elektroniki stamtąd pochodzi. Zdzwiłbym się gdyby był Polskim. 

Cały ten pomysł biznesowo był dziwaczny, nie dziwię siė że upadł :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mcemsi napisał:

Na Google Play ostatni changelog mówi o kompatybilności z Androidem 5 więc zapewne nic wyżej nie pójdzie.

Dobra i taka wiadomość że na 4 się nie kończy. Zawsze można kupić jakiś sprzęt z 5. Powinny jeszcze być na rynku.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mający kłopot z włączaniem OPPO i Media Control:

Ja mam 203 i też był kłopot ze sterowaniem (ja akurat steruję z iOS-a). Musiałem ręcznie go włączać - przyciskiem na płycie czołowej.

Dopiero jak w setupie w opcjach związanych ze stanby-em zmieniłem z "ekonomicznego" na "nasłuchiwanie sieci" sterowanie zaczęło działać.

Trochę to powyżej nieprofesjonalnie napisałem ale nie mam w tej chwili dostępu do odtwarzacza.

....

Popatrzyłem do instrukcji i tak w 203 w SETUPie w opcji Device Setup należy zmienić Standby Mode na Network Standby.

Dajcie znać czy pomogło w innych maszynach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, payong napisał:

Panowie mający kłopot z włączaniem OPPO i Media Control:

W moim przypadku Media Control działa ale tylko z urządzeniami z Androidem 4, z nowym telefonem z Androidem 7 nie działa, tak że problem w tym przypadku raczej jest głębszy i dotyczy samego Androida. Inne urządzenia działające w oparciu o ich fabryczne aplikacje też nie działają z wysokimi Androidami. Jedynie urządzenia oparte o moduł firmy Frontier Silicon (tunery wielosystemowe, czytnik plików) z aplikacją firmową "Undok" działają z nowymi Androidami. Firma dba o klienta nawet takiego który ma starsze urządzenia oparte o ich moduły. Szkoda że produkują podzespoły do czytania plików tylko do 16/48. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lech36 napisał:

W moim przypadku Media Control działa ale tylko z urządzeniami z Androidem 4, z nowym telefonem z Androidem 7 nie działa, ....

W uzupełnieniu, przypomniałem sobie, że używam Media Control wersja 1.2.0 także na smartfonie SAMSUNG SM-J330F z Androidem 8.0.0 i działa bez zarzutu.

Sprawdziłem w sklepie Google Play - moja wersja jest dedykowana do do 203 i nazywa się: OPPO UDP-20x Media Control.

I to chyba wyjaśnia dlaczego u mnie działa z A8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, payong napisał:

Sprawdziłem w sklepie Google Play - moja wersja jest dedykowana do do 203 i nazywa się: OPPO UDP-20x Media Control.

Do 20x pewnie jest, do starszych nie ma. Ciebie też to pewnie czeka za jakiś czas. Oppo okazuje się drogą nie dbającą o klienta firmą. Może to i dobrze że wycofali się z produkcji odtwarzaczy. Przy tak wysokich cenach jakie oferowali za swoje produkty wsparcie powinno być bardziej profesjonalne, ale może mam za duże wymagania ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, payong napisał:

Dajcie znać czy pomogło w innych maszynach.

 

Jak już było napisane wcześniej - nie ma takiej możliwości w 9x

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Oppo okazuje się drogą nie dbającą o klienta firmą.

 

Nie tylko oni stosują takie praktyki...niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mcemsi napisał:

Nie tylko oni stosują takie praktyki...niestety

Ale inni często nie żądają takich wysokich cen za swoje produkty o podobnych cechach jakościowych. To oczywiście nie usprawiedliwia tych innych, ale w przypadku Oppo to już obciach zwłaszcza że ostatnie modele drastycznie zdrożały w stosunku do starszych. Cóż taka polityka firmy nie ma się co denerwować tylko rozejrzeć za czymś innym bardziej pewnym w czasie jeżeli chodzi o obsługę przez aplikację na tablet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , że OPPO miało przyzwoite ceny w stosunku do oferowanych rozwiązań. Wyposażali w zaawansowane chipy typu ESS , VRS Anchor Bay czy Qdeo w czasach kiedy  nikt inny nawet o  czyms takim nie myślał. Oczywiście teraz to już wszyscy to mają...

Ot przykład - ostatni 203 na stronie producenta 549USD , 205 - 1299USD - czy to tak dużo ? Oczywiście pomijam narzuty w Eurokołchozie gdzie cena robi sie razy 2 ..jak nie więcej a wtedy rzeczywiście juz mało się nie robi.

Ja wiem , że można kupić odtwarzacz BR za 199PLN ale my tu nie o takiej klasie urządzeń dyskutujemy.

A spójrzmy np na Pioneera UDP-LX800 , urządzenie mniej wiecej formatu 205 - ~2500USD , to jest raczej wysoka cena a taki Pioneer również nie grzeszy idealnym wsparciem dla starszych urządzeń. Tu na forum jest kilka wątków na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe wsparcie to w większości pic na wodę. Jak tylko wejdzie nowy model to producent kończy wsparcie dla starszego... normalna praktyka. Nikomu się nie chce wykładać kasy na wsparcie starych modeli, mamy przecież kupować cały czas nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Do 20x pewnie jest, do starszych nie ma. .....

Nie mogę sprawdzić czy działa bo nie mam dostępu starszych OPPO ale w sklepie Google są wersje do 9x i 10x Media Control. Nie mogłem wyczytać dla jakich wersji androida są przeznaczone, są tylko wskazane minimalne  wersje firmware od których działają..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, qbakos napisał:

normalna praktyka

Dokładnie tak.

 

14 minut temu, payong napisał:

dla jakich wersji androida są przeznaczone

A tu jest clou problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, payong napisał:

Nie mogę sprawdzić czy działa bo nie mam dostępu starszych OPPO ale w sklepie Google są wersje do 9x i 10x Media Control.

Ja mam dostęp, na pewno nie działa 7 i 8 u mnie na 105 i u kolegi na 95. Teraz widzę że to raczej wina macherów od Androida którym nie zależ na tym żeby nowe wersje obsługiwały starsze programy. Za taką niekompatybilność powinno się wlepiać kary firmom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 

 

 

 

 

 

Panowie mający kłopot z włączaniem OPPO i Media Control: Popatrzyłem do instrukcji i tak w 203 w SETUPie w opcji Device Setup należy zmienić Standby Mode na Network Standby. Dajcie znać czy pomogło w innych maszynach.   

 

 

 Po "polskiemu" to będzie ustawienia urządzenia>tryb gotowości>podtrzymanie sieci. Jak wcześniej aplikacja w ogóle nie widziała wyłączonego odtwarzacza, tak teraz go uruchamia przy włączeniu samej aplikacji.

 

A czy ktoś z was ma problem z gapless w trakcie odtwarzania plików flac z NASa? Po ostatniej aktualizacji stwierdziłem, że wczytuje dopiero kolejny plik po zakończeniu odtwarzania poprzedniego. Gapless w opcjach mam włączony. 203, sieć po kablu. 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat całkowicie dryfuje. Przypomnę mój wpis:

Cytat

 Ktoś napisze jak to możliwe, że chińska technologia AV okazała się najlepszą na tak trudnym rynku ??? Pamiętam jak OPPO BD czytały pliki ISO z pełną funkcjonalnością MENU BD.

Dziś OPPO to w Polsce to smartfony, I ciekawe. Wiele lat OPPO oferował kultowe urządzenia BD/UBD. Kiedy to okazało się, że to jest całkowicie chiński produkt to wszyscy nabrali wody w usta i piszą nie na temat. Wspieram wyczyn Azjatów na polu AV HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oppo należy też marka oneplus+ te telefony są uważane również za jedne z najlepszych, robić najlepsze BD/UBD i jedne z najlepszych telefonów to jest wyczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dopiero Oppo UDP-203 jest pierwszym i jedynym jak dotąd odtwarzaczem tej firmy, jaki posiadam, ale świadomość, że to chińczyk jakoś nie wpłynęła na moje nastawienie do Oppo. Jakby tak było, nie kupiłbym ani tego odtwarzacza, ani później słuchawek PM-3 i DAC/AMPa HA-2SE. Ot, nawet zrobiłem sobie analogowy tor słuchawkowy złożony z tych trzech produktów i to zestawienie mi się podoba. Szkoda, że w kolekcji nie mam HA-1, ale to produkt poza moim zasięgiem finansowym. Fakt, na początku też myślałem, że to producent z USA, ale dosyć szybko dowiedziałem się, że jest innej narodowości. Szkoda, że zwinęli interes.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2019 o 17:10, janunio napisał:

Dziś OPPO to w Polsce to smartfony, I ciekawe. Wiele lat OPPO oferował kultowe urządzenia BD/UBD. Kiedy to okazało się, że to jest całkowicie chiński produkt to wszyscy nabrali wody w usta i piszą nie na temat. Wspieram wyczyn Azjatów na polu AV HD.

to że Ty czegoś nie widziałeś nie znaczy że inni żyli w niewiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.