Skocz do zawartości
IGNORED

Buczenie - Jolida 502B


83matys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozważam zakup i testuję właśnie Jolide 502B z drugiej ręki. Moją uwagę zwrócił fakt, że po włączeniu wzmacniacza prawdopodobnie z transformatora dochodzi buczenie. Nie ma na szczęście przydźwięku z głośników, ale jak w pokoju panuje cisza to z odległości do 2m słyszę przydźwięk dochodzący wprost ze wzmacniacza. Wertowałem wczoraj forum i doczytałem, że być może to problem z gniazdkiem i uziemieniem. Obszedłem cały dom sprawdzając różne gniazdka i efekt jest wszędzie taki sam. Przejmować się tym i odpuścić ewentualne kupno czy DC blocker powinien załatwić temat? Dodam, że np w Silver Luna nie było tego przydźwięku przy tych samych gniazdkach. Nie mam doświadczenia z lampami i nie wiem czy to jakaś przypadłość Jolidy i oznaki starości czy po prostu ten typ tak ma. Dajcie znać proszę co myślcie. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, 83matys napisał:

Obszedłem cały dom sprawdzając różne gniazdka i efekt jest wszędzie taki sam.

Może przyczyna jest taka, że ktoś już wcześniej chodził ze wzmacniaczem i "sprawdzał wszystkie gniazdka"  ;)

Wzmacniacz lampowy to nie jest suszarka do włosów, że można go tak sobie włączać i patrzeć czy działa. To, że czasami widać żarzące się lampy nie oznacza, że jest to dekoracyjna lampka nocna. Każdy wzmacniacz lampowy musi mieć najpierw prawidłowo podłączone do zacisków głośnikowych obciążenie w postaci pary głośników - obu kanałów L i P - i dopiero później może być podłączony do sieci i włączony. Inaczej uszkodzeniu ulegają transformatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiedziałem o konieczności podłączenia głośników. Będę pamiętał. Przydźwięk pojawił się przy pierwszym uruchomieniu, a było ono na pełnym obciążeniu więc ta przypadłość jest zastana. Na szczęście podłączyłem testowo wzmacniacz tylko do 2 gniazdek w innych pokojach więc mój opis "cały dom" zbudował pewnie za dużą skalę w percepcji. Niemniej jednak dowiedziałem się czegoś nowego za co dziękuję. Być może to jednak problem prądu u mnie. Muszę sprawdzić DC Blocker. Sam wzmacniacz gra fajnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa egzemplarze tego wzmacniacza i obydwa buczały. Dlatego się go pozbyłem, poza tym to świetny wzmacniacz i w pieniądzach , które trzeba za niego zapłacić ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć uziemienie w kablu zasilającym. Kiedyś też tak miałem, odłączyłem uziemienie w kablu i przestawało buczeć. Dlaczego tak było ? Tego nie potrafię wytłumaczyć ale sprawdź u siebie być może ta sama historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokrywę i pokaż jak wyglądają transformatory ;)

Niedawno dałem tip-a panu O. jak się czegoś takiego w jego trafach pozbyć :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale to nie jest mój wzmacniacz dlatego nie chcę w nim grzebać i nic odkręcać. Pożyczylem starszą 502B od Taty wlasnie na niej slucham. Buczenie jest mniejsze w stosunku do tej testowanej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, co prawda, inny model Jolida - 502BRC, lecz z transformatorów żadnego buczenia nie słychać... nigdy jednak nie podłączałem go do prądu bez obciążenia w postaci głośników! W ten sposób można szybko wysłać wzmacniacz do Krainy Wiecznych Łowów :(

Ps. czy w głośnikach nic nie buczy? U mnie niektóre lampy sterujące powodują ciche buczenie, zwłaszcza na zimnym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwoje na trafie się obluzowały. Porządna kąpiel w kleju by się przydała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.