Skocz do zawartości
IGNORED

Dopieszcznie Systemu - Kabel Głośnikowy


Raptor175

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku posiadam wzmacniacz Cambridge Audio CXA 60 + Dynaudio Emit 20 + Pioneer PD-30, kabel głośnikowy Melodika Brown Sugar BSSC3300 a CD podpięty kablem coaxial BRIDGE REFERENCE.
Ogólnie jestem zadowolony z mojego systemu i charakteru dźwięku jaki generuje mój system, ale mam uważam że kable głośnikowy nie jest idealnie wpasowane w w/w system.

Zrobiłem test podpinając kabel Jantzen Audio 2 x 1,00 mm SOLID CORE 6N do mojego systemu i znacząco poprawiła się kontrola basu który był dobrze kontrolowany i szybki, niestety kabel poległ w średnich i wysokich rejestrach.

Jestem też na etapie wykonywania kabla coaxial na bazie przewodu Neotech NEI-3005 UP-OCC.

Szukam zamiennika do Melodika Brown Sugar BSSC3300 który będzie dobrze kontrolował bas, doda więcej życia dynamiki do mojego systemu.

Nie chciałbym też wydawać dużo kasy na nowy kabel głośnikowy, myślałem nad Van den Hul The Clearwater.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuje przed wydaniem pieniedzy zrobienie slepego testu... Najlepiej jak ktos bedzie zmienial kable i notowal Twoje spsotrzezenia --> to pozwoli na wybranie najlepszego rozwiazania.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tellurium Q Black II rozwiąże Twoje problemy do końca życia.

Masz na tyle dobry sprzęt, że szkoda go marnować na kiepskie okablowanie.

Clearwater jakkolwiek dobry, to nie osiągnie pełni możliwości sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo dobrego na temat kabla Tellurium Q Black II w połączeniu z elektroniką Cambridge Audio.

Trzeba będzie uzbierać kasę

Ale czekam na inne propozycję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stream napisał:

Żaden kabel nie dopieści tak systemu jak dobre ustawienie kolumn i popracowanie nad akustyką pomieszczenia (:

Doskonale sobie z tego zdaję sprawę i pracuję nad tym, choć mam ograniczenie w postaci wielkości pokoju oraz ważnego czynnika "Żona".

Na początku chcę zamknąć temat sprzętu a potem w miarę możliwości dopieszczać akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa nie za duże pokoje, sypialnie i dzienny więc przeniesienie TV nie wchodzi w rachubę oraz przeniesienie Audio do sypialnie tym bardziej.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to na czas słuchania muzyki zakrywać TV grubym materiałem w celu wytłumienie ewentualnych odbić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My możemy zaproponować wypożyczenie na testy coś od Nordosta; Purple Flare albo Blue Heaven zapewni kontrolę i zróżnicowanie basu no i oczywiście doda życia/powietrza.

 

Zapraszamy :)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję DNM Reson LSC Mk. II w cenie 59 zł za metr z oryginalnymi końcówkami po 25 zł za sztukę. Kup nowe. Kupowałem w tym sklepie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Będziesz miał pewność, że kupiłeś oryginał.  Kabel o bardzo dobrej kontroli basu i dynamice. Nie będziesz miał najmniejszego problemu ze sprzedaniem go w dobrej cenie, jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sonic990 napisał:

 

 

jeszcze raz ;) 

Oglądałem, ciekawy rzetelny film przedstawiający przewody głośnikowe od strony technicznej i fizycznej.

Oczywiście zastanawiam się czy nie wykonać eksperymentu i kupić kilka metrów taniego kabla do 10-15 zł za metr i samemu się przekonać.

Już robiłem jeden test z kablem Jantzen Audio 2 x 1,00 mm SOLID CORE 6N i było słychać dużą różnicę w jakości dźwięku na korzyść Melodiki.

Jantzen Audio składa się z pary drutów o średnicy  1 mm, na korzyść tego kabla wypada jakość przenoszenia basu i jego kontrola ale kuleje środek i wysokie. Środek jest suchy bez barwy.

Dlatego szukam kabla który będzie równoważony tonalnie, neutralnego bez słanej interpretacji.

25 minut temu, paul klacska napisał:

Jak dla mnie to totalny debilizm, zakup kabli za 1,5 tys do tych kolumn. Chcesz poprawy to sprzedaj te monitory ,dodaj te 1,5tys i kup coś lepszego. Kable Melodiki masz dobre więc daruj sobie kombinacje.

Nie zamierzam kupować kolejnego sprzętu już dość mam wymiany i ciągłe dokładanie, dodanie 1,5 tys to za mało żeby przeskoczyć jakością Emity 20. Jak bym miał kupować kolejne kolumny to były by to PMC twenty.23

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, paul klacska napisał:

Jak dla mnie to totalny debilizm, zakup kabli za 1,5 tys do tych kolumn.

Twoja wypowiedź mogłaby być pozbawiona tego zdania. Szanujmy się. Jesteś dosyć długo na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też na Cardas 101 Speaker który uchodzi za bardzo neutralny i zrównoważony kabel.

9 minut temu, Zyzol napisał:

Proponuję DNM Reson LSC Mk. II w cenie 59 zł za metr z oryginalnymi końcówkami po 25 zł za sztukę. Kup nowe. Kupowałem w tym sklepie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Będziesz miał pewność, że kupiłeś oryginał.  Kabel o bardzo dobrej kontroli basu i dynamice. Nie będziesz miał najmniejszego problemu ze sprzedaniem go w dobrej cenie, jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań. 

 

Dziękuję za propozycję, tylko ten kabel ma podobną budowę  jak Jantzen Audio 2 x 1,00 mm SOLID CORE 6N  czyli lity drut i dlatego nie wiem się sprawdzi w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, Raptor175 napisał:

Oglądałem, ciekawy rzetelny film przedstawiający przewody głośnikowe od strony technicznej i fizycznej.

Oczywiście zastanawiam się czy nie wykonać eksperymentu i kupić kilka metrów taniego kabla do 10-15 zł za metr i samemu się przekonać.

Już robiłem jeden test z kablem Jantzen Audio 2 x 1,00 mm SOLID CORE 6N i było słychać dużą różnicę w jakości dźwięku na korzyść Melodiki.

Jantzen Audio składa się z pary drutów o średnicy  1 mm, na korzyść tego kabla wypada jakość przenoszenia basu i jego kontrola ale kuleje środek i wysokie. Środek jest suchy bez barwy.

Dlatego szukam kabla który będzie równoważony tonalnie, neutralnego bez słanej interpretacji.

Nie zamierzam kupować kolejnego sprzętu już dość mam wymiany i ciągłe dokładanie, dodanie 1,5 tys to za mało żeby przeskoczyć jakością Emity 20. Jak bym miał kupować kolejne kolumny to były by to PMC twenty.23

To daruj sobie te kable i zbieraj kasę na te głośniki. Wymiana kabli na te o których piszesz nic ci nie da poza efektem placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Raptor175 napisał:

Myślałem też na Cardas 101 Speaker który uchodzi za bardzo neutralny i zrównoważony kabel.

Dziękuję za propozycję, tylko ten kabel ma podobną budowę  jak Jantzen Audio 2 x 1,00 mm SOLID CORE 6N  czyli lity drut i dlatego nie wiem się sprawdzi w moim systemie.

Nie będę dyskutował na temat podobnej budowy. Zilustruję to:

 3ec112e44b97a284e9b6f8d49bac 259956ec07a8d858c6ff35a6f334bb33da8956e5

U mnie sprawdził się w czterech różnych systemach. Teraz zamierzam do niego znowu wrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, naczesany napisał:

Twoja wypowiedź mogłaby być pozbawiona tego zdania. Szanujmy się. Jesteś dosyć długo na forum.

Sorki ale czasami trzeba użyć mocnych słów by coś do kogoś dotarło. Kable które ma spokojnie mu wystarczą , ja bym pobawił się w lepszy wzmacniacz lub kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, paul klacska said:

Jak dla mnie to totalny debilizm, zakup kabli za 1,5 tys do tych kolumn. Chcesz poprawy to sprzedaj te monitory ,dodaj te 1,5tys i kup coś lepszego. Kable Melodiki masz dobre więc daruj sobie kombinacje.

Takiemu nie przetlumaczysz. On musi sam sie przekonac, ze wymiana kolumn na jakies inne ma wiekszy sens niz inwestowanie w kable. 

On bedzie kablami modyfikowal brzmienie i koniec.

20 minutes ago, naczesany said:

Twoja wypowiedź mogłaby być pozbawiona tego zdania. Szanujmy się. Jesteś dosyć długo na forum.

Szacunek to do samego siebie powinien miec autor watku, ktory do P30 ma zamiar kupic kabel za 1.5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zyzol napisał:

Nie będę dyskutował na temat podobnej budowy. Zilustruję to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  259956ec07a8d858c6ff35a6f334bb33da8956e5

U mnie sprawdził się w czterech różnych systemach. Teraz zamierzam do niego znowu wrócić.

Wiem jak wyglądają w/w kable chodziła mi o to że w/w kable są to SOLID CORE, ale może masz rację że zupełnie inaczej przenoszą sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Raptor175 said:

Myślałem też na Cardas 101 Speaker który uchodzi za bardzo neutralny i zrównoważony kabel.

Dziękuję za propozycję, tylko ten kabel ma podobną budowę  jak Jantzen Audio 2 x 1,00 mm SOLID CORE 6N  czyli lity drut i dlatego nie wiem się sprawdzi w moim systemie.

Sory, ale Twoj system to nie jest jakis hi end ani nawet dobre hi fi, dlatego powinienes pomyslec nad wymiana komponentow, ustawieniem lub akustyka jezeli chcesz osiagnac jakies wymierne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku, nie daj sie dymac w audiofilskie dupsko kablami za 1kzl, i to do kolumn ktorych przetworniki, no sorry, sa slabe, najnizsza polka hi-fi. Roznice miedzy kablami ktore 'slyszales' na 99% nie sa elektryczne, a psycho-akustyczne. Wykonaj rzetelny test a sie przekonasz. Masz w wzmacniaczu wyjscia na 2 kolumny, podepnij pod nie dwa rozne kable, usiadz nieruchomo, pusc ulubiony kawalek i popros  kogos zeby przelaczal je co kilka/nascie sekund tak zebys nie wiedzial ktore graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, What's the Craic napisał:

Takiemu nie przetlumaczysz. On musi sam sie przekonac, ze wymiana kolumn na jakies inne ma wiekszy sens niz inwestowanie w kable. 

On bedzie kablami modyfikowal brzmienie i koniec.

Szacunek to do samego siebie powinien miec autor watku, ktory do P30 ma zamiar kupic kabel za 1.5k. 

P30 to chodzi Ci o CD, jak być zauważył procuje on jako transporter do DAC, a po drugie mam zamiar wydać swoje pieniądze a nie Twoje.

Szukam porady a nie głupich uwag.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, haile napisał:

czlowieku, nie daj sie dymac w audiofilskie dupsko kablami za 1kzl, i to do kolumn ktorych przetworniki, no sorry, sa slabe, najnizsza polka hi-fi. Roznice miedzy kablami ktore 'slyszales' na 99% nie sa elektryczne, a psycho-akustyczne. Wykonaj rzetelny test a sie przekonasz. Masz w wzmacniaczu wyjscia na 2 kolumny, podepnij pod nie dwa rozne kable, usiadz nieruchomo, pusc ulubiony kawalek i popros  kogos zeby przelaczal je co kilka/nascie sekund tak zebys nie wiedzial ktore graja.

Tak mam zamiar zrobić taki test dla uspokojenia mojej ciekawości i samemu się przekonać czy warto inwestować w drogie kable

Teraz, paul klacska napisał:

Nie wkurzaj się, piszemy ci że to nie ma najmniejszego sensu co chcesz zrobić. 

OK, wiem ale muszę zrobić test z tanim kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Raptor175 said:

P30 to chodzi Ci o CD, jak być zauważył procuje on jako transporter do DAC, a po drugie mam zamiar wydać swoje pieniądze a nie Twoje.

Szukam porady a nie głupich uwag.

Chodzilo mi o CXA 60 oczywiscie. Szukasz porady i je otrzymujesz, tylko nie wiem dlaczego je ignorujesz i dalej drazysz temat kabla. Nic Ci jego wymiana nie pomoze. Zmien sprzet jak chcesz miec lepiej i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Raptor175 napisał:

 

Szukam zamiennika do Melodika Brown Sugar BSSC3300 

 

Jeśli już znajdziesz zamiennik, chętnie odkupię od Ciebie tę Melodikę za 50% kwoty którą zapłaciłeś - potrzebuję 2 x 2,5 -3 m. -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, What's the Craic napisał:

Chodzilo mi o CXA 60 oczywiscie. Szukasz porady i je otrzymujesz, tylko nie wiem dlaczego je ignorujesz i dalej drazysz temat kabla. Nic Ci jego wymiana nie pomoze. Zmien sprzet jak chcesz miec lepiej i tyle.

Sprzęt który posiadam odpowiada Mi brzmieniowo, jak napisałem w temacie Dopieszczenie a nie drastyczna zmiana lub fenomenalna zmiana, porostu uważam po kilku podmianach kabli głośnikowych które wykonałem że może być lepiej, bardziej mi podpasywać.

Zdaje sobie z tego sprawę że zauważalny przeskok jakości brzmienia uzyskałbym z elektroniką za 10k za element.

Tak już napisałem zrobię kilka testów z tanimi kablami oraz wykonam kabel z YTDY0,5.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grupa ludzi, którzy mają problemy z rozróżnianiem barwy

i jak zwykle mają najwięcej do powiedzenia.

To już norma, bo kogo stać np. na Nordosta, więc wmawiają sobie, że wszystkie kable

na pewno grają tak samo, więc po co przepłacać.

DNM głośnikowy zagra gorzej od YTDY, ale wersja do IC ( 0,4 mm ) powinna się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, Raptor175 said:

Sprzęt który posiadam odpowiada Mi brzmieniowo, jak napisałem w temacie Dopieszczenie a nie drastyczna zmiana lub fenomenalna zmiana, porostu uważam po kilku podmianach kabli głośnikowych które wykonałem że może być lepiej, bardziej mi podpasywać.

Zdaje sobie z tego sprawę że zauważalny przeskok jakości brzmienia uzyskałbym z elektroniką za 10k za element.

Tak już napisałem zrobię kilka testów z tanimi kablami oraz wykonam kabel z YTDY0,5.

 

 

Szkoda Twojego czasu. Naszego chyba tez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.